PDA

View Full Version : 7 години от Индиго ! :(



HenykucT
12-21-2008, 09:59
Днес се навършват 7 години от инцидента пред дискотека Индиго, при който загинаха 7 деца, а други 12 бяха ранени.

От затискане при влизане в "Индиго" загинаха Виктория Миркова, Димитър Андреев, Елена Спандониева, Кристина Кабакчиева, Любомира Захариева, Мадлен Николова и Цветелина Ралчовска.


Бог да ги прости ... :(

Pliok0019
12-21-2008, 10:07
Нека почиват в мир и такава трагедия никога повече да не се повтори.

BlackWings
12-21-2008, 10:38
Нека почиват в мир и такава трагедия никога повече да не се повтори. :(

Water_lili
12-21-2008, 10:59
мир на праха им

vivteen
12-21-2008, 11:00
Нека почиват в мир и такава трагедия никога повече да не се повтори.

LINKNOT
12-21-2008, 11:08
Да умреш в дискотека от затискане.. бахти гадното. 8-)

Bianca
12-21-2008, 11:21
Да умреш в дискотека от затискане.. бахти гадното. 8-)
?!?!?!?!? И СЕ ХИЛИШ?!?
Лека им пръст.

LINKNOT
12-21-2008, 11:29
Да плача ли като не ги познавам? Какво ме интересува пък мене,не са единствените загинали на тая планета..

chocoleptic
12-21-2008, 11:32
Да умреш в дискотека от затискане.. бахти гадното. 8-)
8-)

kukli4kata001
12-21-2008, 11:39
Нека почиват в мир и такава трагедия никога повече да не се повтори.
:cry: :cry: :cry: моите съболезнования! :cry: :cry: :cry:

preichetoy
12-21-2008, 11:47
Нека почиват в мир... :(

jghgh
12-21-2008, 11:47
Да умреш в дискотека от затискане.. бахти гадното. 8-)
?!?!?!?!? И СЕ ХИЛИШ?!?
Лека им пръст.
Да ти кажа честно аз щях да напиша "Хубу" или "Кк", но добре че беше твоя коментар да се позамисля малко... Благодаря. : )

Sladyranka14
12-21-2008, 11:49
Нека почиват в мир!;(

Disrespect
12-21-2008, 11:49
Да умреш в дискотека от затискане.. бахти гадното. 8-)

изключително глупаво мнение..



кофти за децата

Lucho
12-21-2008, 12:01
Жалко...за пари умират хора... :?

Bianca
12-21-2008, 12:22
Да плача ли като не ги познавам? Какво ме интересува пък мене,не са единствените загинали на тая планета..
Никой не е казал, че трябва да плачеш, но прояви малко уважение поне! Като нека това уважение не се съдържа в лошо възпитание и извличането му наяве, моля. И да не ти пука, трябваше ли да показваш колко си проста и безмозъчна?! Ти, великата ПАТриотКА, която уж почита всичко родно?!?!?
Аман от плиткоумници.
Алилуя!

MusicIsTheKey
12-21-2008, 12:38
Сякаш беше вчера, кога минаха 7 години?

Нека почиват в мир.


offtopic; били ли са пълнолетни ? :smt017

Не, децата бяха на възраст между 10 и 15 години.

LINKNOT
12-21-2008, 12:40
Уважение? Към малките купонджийчета,хукнали по дискотеки от бързане да пораснат? Не мисля.. Предпочитам да почета паметта на 6 годишното момиче,което същата година на 31. декември беше изнасилено и зверски убито.
В крайна сметка не мислиш ли,че е въпрос на лично мнение кого да уважава и нима това трябва да ме прави "проста и безмозъчна"? Като си толкова състрадателна ще отидеш ли на гробовете им днес с букет цветя или само ще раздаваш морал във форума?

Bianca
12-21-2008, 12:43
Уважение? Към малките купонджийчета,хукнали по дискотеки от бързане да пораснат? Не мисля.. Предпочитам да почета паметта на 6 годишното момиче,което същата година на 31. декември беше изнасилено и зверски убито.
В крайна сметка не мислиш ли,че е въпрос на лично мнение кого да уважава и нима това трябва да ме прави "проста и безмозъчна"? Като си толкова състрадателна ще отидеш ли на гробовете им днес с букет цветя или само ще раздаваш морал във форума?
Абе, това показва още повече колко си безмозъчна. Не става въпрос толкова за почитането на паметта им. Не, няма да ида на гроба им с букет цветя. Но поне няма да показвам простотията си по начин, подобен на твоя. Едно е да не ти е до тях, съвсем друго е да се присмиваш над трагедията, която е станала. Цепиш ли?!

kPuCkA
12-21-2008, 12:47
Уважение? Към малките купонджийчета,хукнали по дискотеки от бързане да пораснат? Не мисля.. Предпочитам да почета паметта на 6 годишното момиче,което същата година на 31. декември беше изнасилено и зверски убито.
В крайна сметка не мислиш ли,че е въпрос на лично мнение кого да уважава и нима това трябва да ме прави "проста и безмозъчна"? Като си толкова състрадателна ще отидеш ли на гробовете им днес с букет цветя или само ще раздаваш морал във форума?
Абе, това показва още повече колко си безмозъчна. Не става въпрос толкова за почитането на паметта им. Не, няма да ида на гроба им с букет цветя. Но поне няма да показвам простотията си по начин, подобен на твоя. Едно е да не ти е до тях, съвсем друго е да се присмиваш над трагедията, която е станала. Цепиш ли?!Бианке, става въпрос за собствено мнение.Просто престани да си буташ твоето в очите на другите! Адски досадна си...

Swinkenhoffer
12-21-2008, 12:50
Едната я познавах и беше гадна, злобна пача. По-добре, че ни лиши от присъствието си.
Не мога да разбера защо трябва да се лицемерничи... когато не харесваш някого, докато е жив, няма причина да го съжаляваш, когато умре. Толкова.

За другите ми е все едно честно казано.

Bianca
12-21-2008, 12:50
Уважение? Към малките купонджийчета,хукнали по дискотеки от бързане да пораснат? Не мисля.. Предпочитам да почета паметта на 6 годишното момиче,което същата година на 31. декември беше изнасилено и зверски убито.
В крайна сметка не мислиш ли,че е въпрос на лично мнение кого да уважава и нима това трябва да ме прави "проста и безмозъчна"? Като си толкова състрадателна ще отидеш ли на гробовете им днес с букет цветя или само ще раздаваш морал във форума?
Абе, това показва още повече колко си безмозъчна. Не става въпрос толкова за почитането на паметта им. Не, няма да ида на гроба им с букет цветя. Но поне няма да показвам простотията си по начин, подобен на твоя. Едно е да не ти е до тях, съвсем друго е да се присмиваш над трагедията, която е станала. Цепиш ли?!Бианке, става въпрос за собствено мнение.Просто престани да си буташ твоето в очите на другите! Адски досадна си...
А ти къде се месиш, ако не е тайна?

MusicIsTheKey
12-21-2008, 12:53
Това са невинни дечица, чието 'парти' по случай наближаващите празници и ваканция, е щяло да се състои там. Как може да мислите толкова ограничено, как може да се присмивате на 10 годишно детенце, премазано и задушено от свои връстници? Елементарно уважение нямате. Защо ли си губя времето да отговарям, та то е модерно да си форумен безчувствен хейтър, бияч, пияч и не знам какво още.

Въпросната вечер и аз щях да ходя там, но имах късмета да не го направя.

LINKNOT
12-21-2008, 12:55
За мен не е трагедия,а просто случка от живота. Трагедия е за техните родители най-вероятно,а за журналистите е златна мина. Всеки приема нещата по различен начин. Цепиш ли? :-o

Lestat357
12-21-2008, 12:59
Нека почиват в мир! (http://vbox7.com/play:81a8b699)

Сани, не си заслужава..

Bianca
12-21-2008, 12:59
Тогава бях първи клас. И аз бях на дискотека с класа. Била съм ебати тъпата купонджийка, нали?! :?

MusicIsTheKey
12-21-2008, 13:00
Тръгнах да пиша един дълъг пост с обяснение, но нямам време да се занимавам, а и съм убедена, че ти няма да успееш да зацепиш какво имам предвид.

Лестат, здравей, приятно ми е да те 'видя'.

jghgh
12-21-2008, 13:00
Това са невинни дечица, чието 'парти' по случай наближаващите празници и ваканция, е щяло да се състои там. Как може да мислите толкова ограничено, как може да се присмивате на 10 годишно детенце, премазано и задушено от свои връстници? Елементарно уважение нямате. Защо ли си губя времето да отговарям, та то е модерно да си форумен безчувствен хейтър, бияч, пияч и не знам какво още.

Въпросната вечер и аз щях да ходя там, но имах късмета да не го направя.
Не е модерно, на някои наистина им е умряла душата...
Но какво пък, правя(им?) усилия да я съживя(им). : )
Коментара на Swinkenhoffer също беше гаден, но от гледна точка на чувствата не бих я наругала. Само разумът казва че не съм и че не е права. Ама сърцето?

А какво ли ако на доста от форумците не им е до децата, не им пука и им е все едно? Но просто пишат коментарчета? Изпитват срам да напишат нещо грозно, каквото аз щях да напиша например?

Мда, не ми пука.. доста жалко е и го осъзнавам, но не знам как да го променя. Не ми пукааа. Себична съм.

Все пак мир на праха им.

InitialD
12-21-2008, 13:02
Лека им пръст!!!

Най-малкото от загиналите деца беше сестра на моя много добра приятелка .. разбрах от други хора чак след месеци .. никога не съм говорил с нея за това ... :-k .. дори и да бях .. какво ли щях да и кажа?!

Bianca
12-21-2008, 13:09
За мен не е трагедия,а просто случка от живота. Трагедия е за техните родители най-вероятно,а за журналистите е златна мина. Всеки приема нещата по различен начин. Цепиш ли? :-o
Хубаво е да имаш свой собствен поглед за нещата. Но ти се ПРИСМИВАШ!

GbSy
12-21-2008, 13:12
Нека почиват в мир... наистина жалко за тях и техните семейства.
Пък за безразличието... не знам, нещо човешко у вас няма ли?! :?

BlackWings
12-21-2008, 13:14
Уважение? Към малките купонджийчета,хукнали по дискотеки от бързане да пораснат? Не мисля.. Предпочитам да почета паметта на 6 годишното момиче,което същата година на 31. декември беше изнасилено и зверски убито.
В крайна сметка не мислиш ли,че е въпрос на лично мнение кого да уважава и нима това трябва да ме прави "проста и безмозъчна"? Като си толкова състрадателна ще отидеш ли на гробовете им днес с букет цветя или само ще раздаваш морал във форума?
Не си проста и безмозъчна , а си цинична да твърдиш че ДЕЦА едва ли не заслужавали да УМРАТ , задето тръгнали на дискотека ! ! ! Ясно че не одобряваш поведението им , но поне не тъпчи така паметта им , защото това е погубено бъдеще на няколко млади живота! По горе пък някой каза за някоя от жертвите:"Добре че ни лиши от присъствието си" което ме потресе и все повече се отчайвам от човешкото безхаберие и цинизъм. Направо сте жалки - никое дете , каквото и да е направило , не заслужава да умре , задушавайки се до смърт притискано от тълпата в някаква долкопробна дискотека!

Swinkenhoffer
12-21-2008, 13:19
Аре, бе! Малолетни курви и наркоманки не ни трябват.
Да, има хора, за които ми е жал, защото не са заслужавали да умрат, ама точно пък за такива индивиди - никога.

crazyteengirl
12-21-2008, 13:21
Нека почиват в мир... :(

LINKNOT
12-21-2008, 13:25
Всъщност с първият си пост исках да кажа,че начина,по който са загинали е ужасен и не бих искала да свърша и аз така т.е. показах едно облекчение,че не съм на тяхно място. Това означава,че осъзнавам колко жестоки са били обстоятелствата,но не можете да ме накарате да страдам за децата. Единственото,което чувствам сега е радост,че съм жива. Радост,че имам този шанс,който не са имали те. Радост,че бъдещето е пред мен и имам какво да покажа в този живот! Съжалявам,че те са лишени от тази възможност,наистина е кофти за тях и близките им,но на мен ми остава само да си взема поука от случилото се и да гледам занапред в моята паница каква попара ще се надроби. :)

Bianca
12-21-2008, 13:26
^ Опитваш се да се измъкнеш. Уви, безуспешно.
Но нали си патриотка, сега защо гледаш единствено в своята паница? 8)

jghgh
12-21-2008, 13:31
Пък за безразличието... не знам, нещо човешко у вас няма ли?! :?

Почти не.

Същото да смята като отговор и BlackWings.
Права си, никой не заслужава да умре. Осъзнавам го.
Какво да направя че не ми пука?
Може да е гадно... то си е гадно... но е така. :?

LINKNOT
12-21-2008, 13:33
^ Опитваш се да се измъкнеш. Уви, безуспешно.
Но нали си патриотка, сега защо гледаш единствено в своята паница? 8)
Винаги съм гледала в моята паница или поне оттогава,откогато съм осъзнала,че това е правилният път към успеха. В случая паницата се оказва моята съдба,а в световен мащаб паницата бива България. И какво като тея в Индиго били българчета? Нима мога да ги върна към живота? Ама пък и да се преструвам на заинтересувана и трогната,не мерси. Не си падам лицемерка. ;]

ScionOfStorm
12-21-2008, 13:36
Драми...

вижте сега, ако на някого не му пука особено и не иска да отдаде съболезнования към случилото - негово си решение, има право на него. Ако си мислите, че с повтаряници колко е неправилно, ужасяващо, жестоко, егоистично и прочие епитети, ще постигнете нещо, много се лъжете. Няма смисъл и от хабене за това как другите сме човечни и т.н.

За мен това малко или много е трагедия, затова мир на праха им. Тъжно е когато умират млади хора (почти деца)! Оттам нататък какви са били е друга пътека..

Swinkenhoffer
12-21-2008, 13:39
Пък за безразличието... не знам, нещо човешко у вас няма ли?! :?

Почти не.

Същото да смята като отговор и BlackWings.
Права си, никой не заслужава да умре. Осъзнавам го.
Какво да направя че не ми пука?
Може да е гадно... то си е гадно... но е така. :?
Смята се за "гадно", защото е общоприето да ти е мъчно, когато някой умре. Това не значи, че е правилно.
Ако тръгнем да съжаляваме всички хора, дето умират, не знам къде ще му излезе края.

Сционе, ако си кофти личност, си заслужаваш съдбата... независимо на колко си.

GbSy
12-21-2008, 13:41
Пък за безразличието... не знам, нещо човешко у вас няма ли?! :?

Почти не.

Същото да смята като отговор и BlackWings.
Права си, никой не заслужава да умре. Осъзнавам го.
Какво да направя че не ми пука?
Може да е гадно... то си е гадно... но е така. :?

Вече стана банално някак това становище.
Чела съм ти блога, още преди да изтриеш всичко за първи път.
Знам, че си афектирана, но ... get over it. (ако въобще е заради това)
В крайна сметка, това са едни деца, нещастно загинали. Не става въпрос, да чувстваш тъга и едва ли не болка, но... поне малко състрадателност, съпричастност?
Не вярвам, че няма почти нищо човешко у теб, а и у всеки друг.
('ми ако не човешко... к'во?! сигурно извънземно...)

jghgh
12-21-2008, 13:46
Блогът ми има доста малко общо с това че съм морално загинала. 8-) :( Епа поне пробвам да се върна отначалото и да съживя душицата бе, нали писах по-горе.



Не се присмивам на децата. Знам че не заслужават да умрат. Не мисля че някой изобщо заслужава.
Т.е. не спорим.


Съпричастност при мен... ами има, но не е като преди, де'а знам. Тя темата е за друго де, нека да не се изповядвам.

Ще ми се да я чувствам тая съпричастност, а аз не я.. Разумът ми казва да не съм цинична, щото не е правилно.
Само като се замисля ми става тъпо.. но душа се не обажда.
Общо взето - лоша история. Не искам да говоря тук за толкова лични неща.
Надявам се всичко е изяснено.

Alabalaportokala
12-21-2008, 13:53
"Смъртта на 1 човек е трагедия, смъртта на милиони статистика"


Така тези деца си остават статистика. Прашинка от милярдите смъртни случаи по света. Гадно е да умреш, но на кой му пука ? На никой освен на техните близки. Вие симулирате състрадание, а с натискането на бутона прати и прескачането към следващата тема забравяте за тези деца. Т.Е. вие сте жалки защото лицемерничите за едната форума репутация. Нещастници...

Бианка с всеки изминал твой пост започвам да се убеждавам че ти си роб на клишетата и нямаш база за изграждане на мнение. Пак се мъчиш да се правиш на умница като товариш околните с досадните и клиширани буламачи. Престани моля те да се правиш на умница. Циничката си ти защото съдиш останалите че не са съпричастни за децата, при положение че и ти самата не си. Надявам се ме разбираш.

Bianca
12-21-2008, 13:55
"Смъртта на 1 човек е трагедия, смъртта на милиони статистика"


Така тези деца си остават статистика. Прашинка от милярдите смъртни случаи по света. Гадно е да умреш, но на кой му пука ? На никой освен на техните близки. Вие симулирате състрадание, а с натискането на бутона прати и прескачането към следващата тема забравяте за тези деца. Т.Е. вие сте жалки защото лицемерничите за едната форума репутация. Нещастници...

Бианка с всеки изминал твой пост започвам да се убеждавам че ти си роб на клишетата и нямаш база за изграждане на мнение. Пак се мъчиш да се правиш на умница като товариш околните с досадните и клиширани буламачи. Престани моля те да се правиш на умница. Циничката си ти защото съдиш останалите че не са съпричастни за децата, при положение че и ти самата не си. Надявам се ме разбираш.
Човек, тук не става въпрос за не-съпричастност, а за това, че някои хора се ПРИСМИВАТ над случилото се.

Still1ME1Still1HERE
12-21-2008, 14:17
Пък за безразличието... не знам, нещо човешко у вас няма ли?! :?

Почти не.

Същото да смята като отговор и BlackWings.
Права си, никой не заслужава да умре. Осъзнавам го.
Какво да направя че не ми пука?
Може да е гадно... то си е гадно... но е така. :?
Смята се за "гадно", защото е общоприето да ти е мъчно, когато някой умре. Това не значи, че е правилно.
Ако тръгнем да съжаляваме всички хора, дето умират, не знам къде ще му излезе края.

Сционе, ако си кофти личност, си заслужаваш съдбата... независимо на колко си.ТО само ако почнем за децата в сомалия нема да се свърши :D Не ми пука - всеки ден умират хора.И аз ще умра един ден - дали пред нещо като "Индиго" или не,няма значение.Всички,които познавате ще умрат също.Но наистина случката е кофти,ама кво да праим :/


Иначе съм сгласен с Бианка едно е да не ти пука друго е да се надсмееш над смъртта,защото там можеше да са твоите приятели или най-малкото ти самият...

gangstata
12-21-2008, 14:36
Да почиват в мир..

Bianca
12-21-2008, 14:38
offtopic; били ли са пълнолетни ? :smt017

Не, децата бяха на възраст между 10 и 15 години.Жалко за малчуганите. :?


Тогава бях първи клас. И аз бях на дискотека с класа. Била съм ебати тъпата купонджийка, нали?! :? Че сега умна ли си? 8-)
За разлика от теб.

elsy
12-21-2008, 14:45
Леле, кога минаха 7 години...
Лека им пръст! :(

chocoleptic
12-21-2008, 15:21
Бианка - милосърдната ораторка ..
Оле ..

Pliok0019
12-21-2008, 16:01
Да плача ли като не ги познавам? Какво ме интересува пък мене,не са единствените загинали на тая планета..
Ето това е проблема. 7 български деца. Умират и виновни няма. А това можеше да се случи на всеки - независимо дали е в дискотека или не. Независимо на колко години си. Независимо колко пари имаш. Независимо от къде си. Една трагедия не само за семействата им, но и целия народ.

s1NNer
12-21-2008, 16:11
Лека им пръст!

Уф познавах само Мадлен .. кофти .. беше супер добро и разбрано момиче! Нека почива в мир!

Canis_Dirus
12-21-2008, 16:14
На кой му пука?

Хората винаги са имали частично странно отношение към смъртта. Само да ви напомня за Darwin Awards за най-нелепа смърт.

И въпреки стремежа към индивидуалност все повече се обезличаваме, та "какво значи тук някаква си личност" на фона на 6 милиарда?

kPuCkA
12-21-2008, 16:22
На кой му пука?

Хората винаги са имали частично странно отношение към смъртта. Само да ви напомня за Darwin Awards за най-нелепа смърт.

И въпреки стремежа към индивидуалност все повече се обезличаваме, та "какво значи тук някаква си личност" на фона на 6 милиарда?Внимавай, че Бианка сега ще те нахока, за това, което мислиш! :?

Аз също съм го преживяла по някакъв начин преди 7 години, когато се случи, но това е минало.Някой биха казали просто съдба.

MusicIsTheKey
12-21-2008, 16:38
Хората винаги са имали частично странно отношение към смъртта. Само да ви напомня за Darwin Awards за най-нелепа смърт.

Аз също съм се смяла на глупавите самоубийства, но разликата е от небето до земята. В този случай става дума за деца, които са искали просто да се повеселят, а вместо това са били премазани и задушени.

Ние сме безумно прост народ - хората умират по нелепи и глупави начини, а единственото, което се казва е "на никой не му пука". Постоянно се оплакваме колко зле било всичко, но не правим нищо, за да подобрим положението. Жителите на Гърция направиха властите луди за убитото момче, а ние тук пишем как някакви дечица са били бъдещи проситутки и наркомани и няма значение, че са загинали по отвратителен начин.

Canis_Dirus
12-21-2008, 16:45
Аз също съм се смяла на глупавите самоубийства, но разликата е от небето до земята. В този случай става дума за деца, които са искали просто да се повеселят, а вместо това са били премазани и задушени.

Ние сме безумно прост народ - хората умират по нелепи и глупави начини, а единственото, което се казва е "на никой не му пука". Постоянно се оплакваме колко зле било всичко, но не правим нищо, за да подобрим положението. Жителите на Гърция направиха властите луди за убитото момче, а ние тук пишем как някакви дечица са били бъдещи проситутки и наркомани и няма значение, че са загинали по отвратителен начин.
Ако са били "деца", то мястото им не е било там.

И паралела с Гърция не е уместен. Там виновния за смъртта на младежа е полицай - орган на властта. А тук е обществото - вината на властите (ако има такава) не може да бъде доказана пряко.
А в Гърция със сигурност има и други причини за размириците, като просто случая е бил катализатор. Но не ми пука за причините и нямам намерение да си рова и да ги изяснявам.


На кой му пука?

Pliok0019
12-21-2008, 16:51
На мен ми пука.

Canis_Dirus
12-21-2008, 16:53
На мен ми пука.

и?

Какво печелиш? Какво печели обществото?

Душевни терзания?

На кой му пука за душевните ти терзания и загрижеността ти?

MusicIsTheKey
12-21-2008, 16:54
Това, което исках да кажа с този пример е, че там не се обезценява човешкият живот по такъв начин. Хората се надигнаха, за да има наказани, за да има последствия. Тук 7 години след трагедията, няма нито един подведен под отговорност (ако не се лъжа).

Дискотеката е била детска. Попринцип и аз съм против подобни неща на тази възраст, но това не значи, че са си заслужили смъртта си като са били там. Не знам какво е било положението при тях, но ние също сме ходили на подобни дискотеки като малки - точно преди ваканцията, нещо като "парти", заедно с учител.

Дори не става въпрос за съпричастност, ревове и всякакви такива неща, а за елементарно уважение към тези деца.

Canis_Dirus
12-21-2008, 17:11
Това, което исках да кажа с този пример е, че там не се обезценява човешкият живот по такъв начин. Хората се надигнаха, за да има наказани, за да има последствия. Тук 7 години след трагедията, няма нито един подведен под отговорност (ако не се лъжа).

Кого ще подведеш под отговорност? Понеже реално извършителите са техни връстници и дори може би техни приятели.

Това, че някой е допуснал да се съберат толкова хора там, реално е адски трудно да се подведе този някой под отговорност. Действителността е такава, че такова струпване от хора никой не е очаквал. подобни инциденти редовно стават на големи религиозни поклонения. Не можеш да подведеш под отговорност собственика на дискотеката респективно организатора на религиозното шествие, защото вината е много по-малко негова, отколкото на тълпата.


А в Гърция има заподозряни 5 полицай и трябва една балистична експертиза, която ще посочи безспорно извършителя. Просто няма база за сравнение.

И да търсим изкупителна жертва за Индиго е нелепо. Но така ни е удобно. Иначе оставаме ние да носим вината.


И понеже отказвам да се чувствам виновен за чуждата глупост (такава е моята гледна точка), НЕ МИ ПУКА!

AFT
12-21-2008, 17:25
Това,че са били тъпи, грозни, злобни, чалгари или не знам какви още, не означава, че са заслужавали да умрат. Просто са искали да се повеселят преди празниците със съученици и приятели - все едно никой тук не го е правел.


Нека почиват в мир.

MusicIsTheKey
12-21-2008, 17:25
Собствениците на дискотеката, разбира се. Пусна ли са повече хора, отколкото трябва. Не са изчистили стълбите от снега и леда, а това е помогнало за фаталния резултат. Децата започват да се бутат, хлъзгат и мачкат. Собствениците са виновни, че е нямало достатъчно персонал (охрана по-точно), която да гарантира сигурността им.

Не е нормално да знаеш, че дискотеката ще се напълни с млади тийнове, а да не вземеш мерки за безопасност и да не предвидиш и най-невъзможната ситуация. Те са поели отговорността за тези деца, те трябва да направят всичко възможно, за да може всичко да мине без инциденти.

Canis_Dirus
12-21-2008, 17:34
Собствениците на дискотеката, разбира се. Пусна ли са повече хора, отколкото трябва. Не са изчистили стълбите от снега и леда, а това е помогнало за фаталния резултат. Децата започват да се бутат, хлъзгат и мачкат. Собствениците са виновни са, че е нямало достатъчно персонал (охрана по-точно), която да гарантира сигурността им.

Не е нормално да знаеш, че дискотеката ще се напълни с млади деца, а да не вземеш мерки за безопасност и да не предвидиш и най-невъзможната ситуация. Те са поели отговорността за тези деца, те трябва да направят всичко възможно, за да може всичко да мине без инциденти.

Никого не са пускали. Това става на открито публично място. И дори да не са изчистили стълбите и да не са осигурили достатъчно персонал (пак повтарям, че струпването на толкова много младежи там не е било обичайно) това са толкова далечни неща, че за тях не само в България, но и в никоя друга държава не можеш да осъдиш собственика. Максимум да отнемеш лиценза на дискотеката. Ставам съм свидетел на аналогични случай в Германия.


И това с предвиждането на невъзможната ситуация е такава глупост, че ...

Е утре може да се появи метеорит и да заплаши да унищожи Земята, но не се приготвяме за това? Защо ли? Може би защото е прекалено скъпо и малко вероятно и ако го правим всички ще ревнат, че е разхищение.

Да предвидиш невероятното е работа на екстрасенсите.

и стига си търсила изкупителна жертва. Собственика не е изчистил стълбите, Собственика не е наел тройно охрана. Собственика е казал "елате десет пъти повече".

Единственото, с което можеш да го обвиниш е престъпна небрежност, но с толкова косвени доказателства, че ...

Romance
12-21-2008, 17:35
За мен всичко това е лицемерие .. темите из форумите,новините и т.н.
Хора умират всеки ден,по един или друг начин, заслужавали и не до там заслужавали. И какво да пуснем тема за всеки един?Нима на нас ще ни стане по - добре или те ще "почиват " в още по - голям мир? Глупости.Няма нужда от тези неща.
Писано ти е било - умрял си. Рибата ми умря,съседката ми умря..нима на цяла България трябва да й пука..?!
Случаят е същият и тук.

Bianca
12-21-2008, 17:41
^ Да, така е. :] Въпросът се състои в това, че някои хора яко се излагат по форумите, като се присмиват над случилото се. Не знам какво смешно има в нечия смърт, ето това не мога да разбера.
Не съм познавала децата, нито съм толкова затъжила за тях, но да седна и да се хиля на начина, по който са загинали..

MusicIsTheKey
12-21-2008, 17:47
Това с метеорита няма нищо общо. Става въпрос, че това са деца и могат да станат всякакви инциденти. Да не се сетиш, че някой може да се подхлъзне на заледени стълби е чиста липса на здрав разум. Да не предвидиш, че това не са хора над 18 (които най-нормално ще изчакат да влезнат), а хлапета, които веднага ще хукнат и ще започнат да се бутат, също. Да не се досетиш, че това е последният учебен ден преди ваканцията и че всички дискотеки ще са претъпкани... и т.н.
Макар да не сме на едно мнение, единствено с теб се получи някаква по-нормална дискусия, но аз спирам до тук. Като прочета просто мнение като горното (Romance) се отчайвам от форумната простотия и "хейтърство".

Поздрави!

ps: Romance, по-ограничено същество от теб не бях виждала от години, наистина. Да сравняваш рибката на съседката с живота на 7 деца? Повярвай, ако беше в друг форум, щеше да излетиш за това изказване. Не защото нямаш право на мнение, а защото не го изказваш като хората.

Canis_Dirus
12-21-2008, 17:51
Сама използваш думата "инцидент". Виж значението й в речника. Инцидента НЕ може да се предвиди. Могат да се вземат мерки, за да се избегне, но 100% сигурност няма. Стълби и тротоари в цялата държава не се чистят.

Да осъдиш някого за инцидент е трудно. Дори за производствени аварии, където може да се намери пряко отговорен. Но да търсиш тук вината в собственика и да трябва да поеме той отговорността за 7 живота си е чисто и просто търсене на изкупителна жертва.

Bianca
12-21-2008, 18:15
Бианка - милосърдната ораторка ..
Оле ..
Какво "оле"? Нахраних те в скайп и се обърна срещу мен, нали?
Кхм.

cappy123
12-21-2008, 18:21
Лека им пръст !!!


един ужасен инцидент !!! :(

Romance
12-21-2008, 19:26
ps: Romance, по-ограничено същество от теб не бях виждала от години, наистина. Да сравняваш рибката на съседката с живота на 7 деца? Повярвай, ако беше в друг форум, щеше да излетиш за това изказване. Не защото нямаш право на мнение, а защото не го изказваш като хората.
Я, я вземи прочети малко по - добре. После ми казвай колко съм ограничена.
Щяла съм да изхвърча..вие модераторите нещо много..аха.

Boot
12-21-2008, 19:58
Леле вие колко сте лицемерни и гнусни.
Познавахте ли някое от тези деца???
Знаете ли какви хора са били???
Сещате ли се за тях на друга дата освен днешната???
Бихте ли се сетили за тях, ако нямаше тема във форума???
Като напишете "лека им пръст" във темата забравяте ли после??
А бяхте ли там, за да можете така смело да ръсите обвинения????

Гадни гадни гадни хора сте вие. Надявам се един ден като умра, да не ме съжаляват лицемерно разни тъпаци като вас :?


Аз няма да напиша "лека й пръст" за загиналото момиче, което познавах. Защото тук не е мястото, а не е задължително и да е времето. Вземете пример и престанете да изтъквате колко състрадателни сте. Като сте такива, защо тази вечер не сте при дискотеката или на гробищата да оставяте китки и да си мислите, че с това (и теми по форумите) променяте нещо...

Pliok0019
12-21-2008, 20:09
Да...и хората са гнусни, защото им пука. И са лицемерни, защото имат способността да чувстват.

И да, бих се сетила за тях, дори и да няма тема във форума. И би ми станало гадно докато минавам покрай паметника за тях.

chocoleptic
12-21-2008, 20:26
Бианка - милосърдната ораторка ..
Оле ..
Какво "оле"? Нахраних те в скайп и се обърна срещу мен, нали?
Кхм.
:lol: :lol:
:lol:
Кога по-точно си ме хранила в скайп,бе мишка ?
Я дай пак?!

OtherDimension
12-21-2008, 22:03
Мир на праха им.

поздрави на майките на всички, които се правят на цинични в тая тема(и не само)

carinaNebula
12-21-2008, 22:05
ох,бианка ако не насере всяка тема със коментарите си няма да е тя.

кофти за дечицата,мир на праха им.

InVic7us
12-22-2008, 00:06
тцтц жалко за тях, пък после и да търсят виновни и да не търсят..все същотото си е няма да ги върнат..7 години, е*ати кога мина тва време, все 1 вчера го казваха по телевизията.. :?
А то кво стана, кои изкараха за виновен ?

Alabalaportokala
12-22-2008, 00:16
^ Да, така е. :] Въпросът се състои в това, че някои хора яко се излагат по форумите, като се присмиват над случилото се. Не знам какво смешно има в нечия смърт, ето това не мога да разбера.
Не съм познавала децата, нито съм толкова затъжила за тях, но да седна и да се хиля на начина, по който са загинали..

И какво като се смеят не мога да разбера ? Не е срамно да осмиваш смъртта човешка, не е срамно да наречеш мъртвия мъртъв. Но нали това е някво антиобществено и общоприето е да се тъгува и хайде всичко реве на умряло. В демократична държава сме (уж).

MusicIsTheKey

Защо търсиш отговорни ? И да бяха почистили стълбите какво като 100 дивака се бутат блъскат от нетърпение да изригнат в дискотеката. Трябва с тупаници да ги усмириш. Да ама после майките ще кажат как така удря детето ми и ще съдят охрната А ако някой беше изкочил с пистолет да гърми ? Както се е случвало в Щатите, Япония , Китай ? Е пак ли собственика ще обвиниш. Не може така. В България нещата стоят така. За собствената си глупост обвиняваме друг.

MegabytE
12-22-2008, 00:19
Днес се навършват 7 години от инцидента пред дискотека Индиго, при който загинаха 7 деца, а други 12 бяха ранени.

От затискане при влизане в "Индиго" загинаха Виктория Миркова, Димитър Андреев, Елена Спандониева, Кристина Кабакчиева, Любомира Захариева, Мадлен Николова и Цветелина Ралчовска.


Бог да ги прости ... :(
На грешното място, в грешното време, да почиват в мир...

Deadlock
12-22-2008, 01:23
ох,бианка ако не насере всяка тема със коментарите си няма да е тя.

Тая тема бианка с нищо не я е насрала.
Опита се да обясни нещо, което мъчещият се да бъде оригинален ваш ум не успя да асимилира. Просто не се хилете, когато някой умира. Няма да пострада оригиналността ви, вярвайте.

Bianca
12-22-2008, 12:03
ох,бианка ако не насере всяка тема със коментарите си няма да е тя.

кофти за дечицата,мир на праха им.
По-скоро се опитах да забърша чуждите лайна, но уви. Не се получи. :)

SummeRLove08
12-22-2008, 17:17
Мир на праха им!

Много философски разсъждения прочетох в тази тема. Не мога да разбера защо наистина някои хора все искат да философстват в такива моменти...