PDA

View Full Version : Този грим..



p0iSsOonN
12-21-2008, 10:36
Как се прави този грим! По-точно питам за сенките.. Какви са и как се нанасят?

http://prikachi.com/files/505538i.jpg

In4iTu_
12-21-2008, 11:33
Не виждам нищо особено..Кое те затруднява? Мисля, че сенките са прахообразни. За нанасянето..ето ти един урок, гримът не е съвсем същият, но е подобен http://www.youtube.com/watch?v=awTwY0ON2Dk&feature=PlayList&p=AEEE24B858E59A3E&index=3

stop_looking_at_me
12-21-2008, 19:22
Това се нарича smokey eye. Разбира се може да го правиш с различни цветове. Този като гледам е със черно и бяло/сиво. На български се нарича опушен грим. Може и да греша, снимката не е невороятна, но предполагам че съм права.

Търси опушен грим във google и ще ти излязат няколко странички на Български. В youtube търси "smikey eye" и ще можеш да си избереш от всякакви цветове. Отбегвай черното като този, защото е много разпространен. Пробвай някой друг цвят, примерно лилаво (аз го обожавам и на мен ми седи чудесно) :)

kapinka
12-21-2008, 20:15
Първо нанесете на целия подвижен клепач средно тъмни сенки по избор: бордо, шоколадово кафяво, зелено, синьо. От веждите надолу нанасете светъл тон: шампанско, нежно розово, сребристо бяло, на границата с тъмното хубаво размажете, за да изчезне рязката граница. Когато се гледаш с отоворени очи трябва съвсем леко да виждаш тъмния тон.
След това вземате черен молив и нанасяте леки точици между косъмчетата на горните мигли (така няма дупки после) и след това очертавате очите с молива (отвътре и отвън), вътрешната страна на горните клепачи също.
И накрая с тънка (3-4мм) четка на грим, леко навлажнена (оближете или с тампон) слагате тънък слой сенки: черни или антрацитено сиви или много тъмно кафяви. По този начин линията става по-мека и издръжлива.

Съвет: Напудрете бузите и носа добре, защото може да се посипят сенки, а така се махат по-лесно.

Децентен руж, безцветен или много светъл глос.

p0iSsOonN
12-23-2008, 12:02
Благодаря ви! :-)

Мисля, че разбрах как става.. 8-) :)