PDA

View Full Version : Цветя на злото



ScionOfStorm
12-21-2008, 15:28
http://www.vbox7.com/play:f0e06817

Взех го от подписа на СаnуН и го изгледах. Много ме впечатлиха думите на бащата на загиналия студент при първото му запитване. Като цяло всъщност е доста въздействащо направено, според мен ще е интересно за някаква част от потребителите тук...

п.п. и айде без коментари бтв шибани евреи, и на мен заедно с бнт не са ми никак симпатични, но в случая гледната точка не е тяхна.

Decu
12-21-2008, 15:33
'Думи като чест и достойнство са загубили смисъл.'
Примерно. В клипчето има 99% истина.. Което е много жалко.

Canis_Dirus
12-21-2008, 16:09
Мога да кажа, че такива филмчета вече не ме впечатляват изобщо.

Какво искат да ми кажат? Че качеството на живот спада? Е то спада от 20 години насам в световен мащаб. Просто преминахме точката, в която качеството на живот и стандарта на живот бяха правопропорционални и вече са в обратна пропорционалност. София, като града с най-висок стандарт на живот пръв усеща така наречените "болести на цивилизацията". Преуомрени хора, нездрави семейства, отчуждение. Аз не познавам съседите си, те не ме познават. Как с нарастването на стандарта, нараства и завистта, а с нея и злобата.

Нямало вече чест, нямало достойнство. Просто имаме преориентиране на ценностната система. Към независимост, която независимост се постига с ПАРИ. Връщаме се три реда нагоре и ...

И ще става все по-лошо, защото цял свят се стреми към по-висок стандарт на живот.


И днешните войни са войни за търговски интереси. Първата война за търговски интереси е водена от българи. Цар Симеон напада Византия, когато българските търговци са изгонени от тържището в Солун.

Подобни инциденти стават и в западна Европа.

Далеч не живеем в най-бруталното откъм насилие време.


На кой му пука?

Pliok0019
12-21-2008, 16:14
Смърт за част от дрогираните и пияни боклуци.

В крайна сметка..всичко е напълно вярно, за жалост.

Но няма как да е иначе. Това са хора от масата - водещи се по тенденции и останалите. Винаги ще си бъдат такива. Нискообразовани, хора мислещи само за това какво ще вечерят.

ScionOfStorm
12-21-2008, 16:16
На мен, примерно ;)

Не знам за теб, аз си познавам всичките съседи, включая и тези при баба ми.

Ще ме извиняваш за сигурно месийо-подобните размисли на добрия самарянин, обаче обществото поне преди на мен не ми се е струвало толкова с насилие. Преди и сега има мутри - да, но сега се наблюдава някакъв супер стремеж към измутряване още на 14-15 години., каквото показва и клипа.

Отчуждението е нещо неизменно при нашето и като цяло модерното общество, прав си, но тук не говорим за отчуждение, а за нещо по-сериозно. Едно е като паралел на негърските гета из щатите и т.н. да е опасно да минаваш през Захарна фабрика към 12, но когато това става в ЦЕНТЪРА (дори смятан и за културен) на столицата, нещата са малко извън релси.

Вярно, сигурно всичко е една арка от факти и събития, задвижени с механизъм от случилото се преди 16 дни, но нещата набират сили. От протестите за искане на нещо по-добро като правителство се започва, но прочистването трябва да стане и сред самите нас. А това...това не виждам как ще стане.

Decu
12-21-2008, 16:17
^^^ На нас ако не ни пука, то на кого ще му?? Трябва да ни пука. ;]

Canis_Dirus
12-21-2008, 16:25
Нашите спомени от детството не са много релевантни (който не му харесва думата да си е*е), защото тогава съзнанието на масите още бе моделирано от един полу-утопичен безкласов режим, които няма много общо с днешната ситуация.

През деведесетте две 10-12 годишни деца от Ливърпул отвличат и убиват 6 годишно момче. Без причина. Мисля бях пуснал тема за това.


Причината е демокрацията. Хиляди години хората са били неравни. Богати (аристокрация) и бедни и за бедняка е било немислимо да стане богат. Но ето демокрацията прави това възможно. И милиони остават с излъгани мечти. От там злобата, отчуждението. Това е западната цивилизация, която доминира в България. Други цивилизации са устроени по друг начин, но повечето от тях са загинали. Явно това, което наблюдаваме е най-пригодно на човека. Явно това е същността ни. Зли, завистливи и агресивни. Човек за човека е звяр.


И проблема е, че живеем в "интересно" време. Ритъма на живот е ужасно забързан в сравнение с преди 20 години дори. Нов модел кола всеки 2 години - преди 15-20. И всяко друго нещо е така. Затова и агресията се появява все по-рано.



^^^ На нас ако не ни пука, то на кого ще му?? Трябва да ни пука. ;]
Защо трябва да ми пука? Защото съм човек. Хуманност? Измислени понятия, даващи ни вяра, че можем да победим природата си.

Е, изненада, не можем да я победим. Ние сме зависими от нея!

ScionOfStorm
12-21-2008, 16:27
Канисе, напоследък ме изненадваш със сериозността си ;)

Адмирации за това :)

не знам, аз съм набор '91, но моят 5-6-7 клас беше доста по-мирен от сегашните такива. Не казвам, че нямаше агресия - абсурд, имаше, и то пак нескрита. Но количеството...

сега като съм 12 клас, а тези, които са били 1-2-3 преди са 5-6-7 сега положението ми се струва доста кофти. И не, не онова за "всяко поколение смята другото за пропаднало".

Та, така де, ти каза може би една от причините. Главната.

Canis_Dirus
12-21-2008, 16:32
не знам, аз съм набор '91, но моят 5-6-7 клас беше доста по-мирен от сегашните такива. Не казвам, че нямаше агресия - абсурд, имаше, и то пак нескрита. Но количеството...

сега като съм 12 клас, а тези, които са били 1-2-3 преди са 5-6-7 сега положението ми се струва доста кофти. И не, не онова за "всяко поколение смята другото за пропаднало".

Та, така де, ти каза може би една от причините. Главната.

Е само сравни, каква скорост е имал живота тогава и каква е сега. Най-вече за скоростта, с която се предава информацията. Гмс, интернет, етц. живеем по-бързо, по-динамично. Информацията пристига по-бързо и съответно се асимилира по-бързо. Както каза Тайлър Дърдън
"Възпитани сме да вярваме, че някой ден ще станем филмови звезди, милионери и тн., но няма. И бавно осъзнаваме този факт и сме много МНОГО ядосани" (цитата е нескопосано преведен по памет).

Е днешно време младежите го осъзнават много МНОГО по-бързо. Цената на прогреса.

LINKNOT
12-21-2008, 16:33
Ценностната система на младежта е преиначена в лоша посока,а затова вина има както семейството,така и обществото.

Аз забелязвам,че известна част от проблемите ни идват от подражанието към стандарта на живот в другите страни;акцентирам на американизацията.

Canis_Dirus
12-21-2008, 16:35
Ценностната система на младежта е преиначена в лоша посока,а затова вина има както семейството,така и обществото.

Аз забелязвам,че известна част от проблемите ни идват от подражанието към стандарта на живот в другите страни;акцентирам на американизацията.
Ценностната система на младежта е част от ценностната система на обществото. Това, че сегашното общество в България се променя рязко и ценностите на различните поколения не съвпадат е друг въпрос.

CanyH
12-21-2008, 17:03
не знам, аз съм набор '91, но моят 5-6-7 клас беше доста по-мирен от сегашните такива. Не казвам, че нямаше агресия - абсурд, имаше, и то пак нескрита. Но количеството...

сега като съм 12 клас, а тези, които са били 1-2-3 преди са 5-6-7 сега положението ми се струва доста кофти. И не, не онова за "всяко поколение смята другото за пропаднало".

Та, така де, ти каза може би една от причините. Главната.

За какво си говорим просто ?!
Поколенията деградират и издивяват.
Две хлапета на по 12-13 год. трошат току що монтирана детска пързалка и с един приятел отиваме да им направим забележка. Вместо да се изплашат, единия ми казва: "Разкарай се боклук, не си ми баща.." :shock: и тръгва да ми замахва, без да осъзнава, че съм два пъти по- голям от него и мога да го убия с един шамар!
Аз на тези години не смеех да гледам по- големите в очите, защото ме е било страх от тях, а сега некви 12 годишни ти скачат на бой.
:?
П.П. Радвам се, че някой се е замислил за случващото се след като е изгледал клипа.

Deliverance
12-21-2008, 17:07
ми да си ебат майката--

gabi_94
12-21-2008, 17:20
еми кво да се прави, това е скапания свят, в който живеем. Просто всички тея хулигани са некви комплексари, които си мислят че притежават света в краката си. България си я знаем добре колко цветуща държава е и какво уникално бъдеще има. Шанса на всички стойностни млади хора е да учат и да заминат за чужбина. Другия вариант е да ги тъпчат и мачкат някакви тъпанари. А иначе за всичко за виновни родителите - малко от тях могат да разговарят с децата си и да наблюдават тяхното развитие. А просто не искам да си помисля какви родители ще бъдат тези деца, какво ще възпитават...

Seducti0n
12-21-2008, 17:26
Никой не изпълнява функцията си така както трябва.
Родителите нямат време за децата си, полицаите взимат подкупи или си затварят очите, управляващите симулират загриженост, издавайки нови закони и до там...
Не е достатъчно само да има правила, а да се намери начин те да бъдят изпълнявани.
Относно инцидента-нямам думи!Да отидеш някъде с идеята да се забавляваш и някакви изроди да те пребият от бой като куче...
Разбирам да ги е предизвикал с нещо, да си е изпросил боя, да е искал да докаже мъжество... Няма такъв филм, ще им се невиди и безмозъчните същества! :x

ScionOfStorm
12-21-2008, 17:38
стига с този ДОИП пък ти де, поне веднъж не го намесвай в разискваната тема..

Canis_Dirus
12-21-2008, 17:41
Ако не искаш да го намесвам, тогава ще си блъскате главите и занапред без да намерите решение.
Ако продължиш да го намесваш, ще те намерим и ще блъскаме твоята глава.

excellence
12-21-2008, 17:44
Годините на преход всъщност се оказват години на западане на морала и разпускане на мисленето на хората във всяка една сфера. Според мен това е породено най-вече от нехайството на властта , защото (или по-точно мутрите, защото те са реално хората които имат власт у нас) ако имаше закони, които ако не спазваш получаваш глоба (защото само когато бръкнеш в джоба на някой, той тогава се усеща) и всичко беше СТЕГНАТО, всичко би се оправилно, макар и бавно и малко по малко. За децата е още по-лошо това време в което живеят, реално погледнато ние трябва да отпишен няколко поколения насам... Личното ми мнение е, че с неолиберализма няма да стигнем до никъде..

Canis_Dirus
12-21-2008, 17:48
Аз ви казвам. Единствения начин да се предотвратят подобни случай е тоталния контрол тип 1984 на Оруел. Ама нещо няма много навити на този вариант.

excellence
12-21-2008, 17:53
^ Аз лично съм съгласна, хъхъ. Не виждам друга алтернатива, защото вече е насадено на българина, че единственият начин да успее е да излъже някой, да направи някаква шмекерия; да мрази павителството; държавата да му е виновна; да не спазва законите; и най-важното да гледа само и единствено себе си. Доста години ще живеем с този тип мислене.

Canis_Dirus
12-21-2008, 17:57
^ Аз лично съм съгласна, хъхъ.

Много лошо. защото последно когато хората се отказваха доброволно от свободите си беше около 1933 - Германия, Италия, Съветския Съюз. Дойдоха режимите - е не е било хубаво никъде.


Свободата, Санчо, свободата. Свободата си има много висока цена...

excellence
12-21-2008, 17:59
Е, малко съвременни модификаци, ала-бала. Ако за тотални идиоти, в каквито се превръщат повечето българи, виждаш по-добра алтернатива, кажи я. :) Нека им е гадно, живота не е лесен. :-D

Свободата, Санчо, е като салама, който ти така лекомислено режеш.. :-D

Canis_Dirus
12-21-2008, 18:01
Свободата, Санчо, е като салама, който ти така лекомислено режеш.. :-D

Ще перифразирам Радой Ралин:

Празен търбух
за свобОда глух.

ScionOfStorm
12-21-2008, 18:28
А ти се изживяваш като някакъв всезнаещ ли с това "аз пък няма да ти кажа.."?

jghgh
12-21-2008, 19:02
Canis ftmfw
u fuckin rule o.O
Казвам го във връзка с първия ти пост за стандарта на живот - мдааааа, къде отидоха онези които предпочитат да са бедняци (ниския стандарт), но да не са като другите (грозни, пошли). Разбирате ме - хора с някаква ценностна система - каквито хора сега ЛИПСВАТ.

Клипа съм го гледала отдавна. Отврати ме. Тея са ми почти набори, а аз не съм като тях.. :shock: Правила съм се на интересна, шорала съм, но тия минават всякакви граници.

Майка ми много пъти ми е казвала, че по време на годините 91-2-3 (когато аз и сестра ми сме били родени) много бил западнал моралът.. и всичко останало. И наистина повечето ми набори са си олигофрени, не ми пука как изглежда изказването ми. Те са тъпи деградирали олигофрени. Тук таме се срещат свестни и затова съм оптимистично настрояна, но повечето просто нямат възпитанието, нямат ценностната система, морала. Тъпи са като гъби.
Наистина на сегашните млади им липсва всичко това. По принцип мразя да говоря колко по-зле е новото поколение, защото "всяко поколение е по-зле", но вече почвам да губя оптимистичния поглед и да се замислям че това е нещо изключително сериозно...

Имам и прясна случка за разказване от днес. Вярно, не е свързана с агресията, ами по-скоро с адската деградация... който иска да чете по-надолу.
Стоим с едни.. познати и си говорим. Изведнъж идва някво хлапе, нисичко, малко - разбрахме че е на 14, от Стара Загора, избягало от тях и щяло да спи в някакъв свой авер тук (във Варна) .. А това доколко е така, не знам. Момчето изглеждаше напълно забравено от родителите си, с мизерен външен вид и потресаващ език за момче, дето ми стига до гъза и е по-малко от мен. о.О
Единия от наш'те неблагоразумно му предложи бира и малкото зальока... Ок де, тва се преживява, доста дечица пият, простено му е. По-тъпо ми стана като се заговорихме за книги и малкото, за да се включи в разговора, каза: "Ийлл, книгиии".
Казах му да не говори така щото е супер некултурно и то само ме изгледа злобно. Пална си цигара. Пълен аграр тва пишлеме.. Съвсем скоро "наш'те" почнаха да го питат девствено ли е, и лапето каза че се е ебало... о, не, край. С такова отношение говореше за "преживяването" си с момиче, че да му се доповъща на човек.
Адски некултурното дете - само като погледнеш как говореше за родителите си, с каква насмешка че е избягал, с наква насмешка и НЕПУКИЗЪМ че е сам в града и че ще скитосва като пълната шматка... Или пък как коментираше "изгората си" - "ти луд ли си да я лижа ееее, по сиренясалата п*тка.."
Тогава съвсем откачих защото не стига че "наш'те" го разпитваха и му одобряваха тъпото поведение ("лелее, че яко лапеее!", "ау, то тва баси гъзарчето ще стане"), ами и тъпото лапе се правеше тука.. без да осъзнава че тва което го приказва е за СРАМ, а не за гордост. Общо взето го насолих и всички ме гледаха странно ама ебала съм ги, след като му се кефят.. (неслучайно "наш'те" го сложих в кавички.. :?)

Ама такива са бе, некултурни тъпанарчета. Като пораснат горко за децата им, ако си направят... как ще ги възпитават, не знам.

Евала на майка ми и баща ми. Евала и на вашите майки и бащи, и баби, и дядовци. На всички, които са дали умни коментари по темата.

(bow) за вас : )

Canis_Dirus
12-21-2008, 19:31
Canis ftmfw
u fuckin rule o.O
Казвам го във връзка с първия ти пост за стандарта на живот - мдааааа, къде отидоха онези които предпочитат да са бедняци (ниския стандарт), но да не са като другите (грозни, пошли). Разбирате ме - хора с някаква ценностна система - каквито хора сега ЛИПСВАТ.

Стандарта и качеството на живот са много обширни теми, но явно не интересуват съфорумците. Иначе не е задължително, да са обратнопропорционално свързани. Просто двете неща са зависими от общото население на земята. И именно така усещаме, че Земята се пренаселва. Мнозинството не може да достигне стандарта на живот, който желае, защото благата НЕ стигат и не са равномерно разпределени.

Абе. Много мога да говоря по тая тема, ама няма да се хабя тук, защото много малко хора ще го прочетат. Който се интересува ще пита и ще дискутираме.

Devilsplaymate
12-21-2008, 19:42
Отвратителен клип. Отвратителна реалност, в която за съжаление живеем.
Първото което си помислих беше - тия деца родители нямат ли?
Кога мен са ме пускали на по 11-12 години на дискотека, без час, и да си се прибирам сутринта? Или пък да ги псувам, сякаш са нещо по-малко от мене, че не са ме създали те? Да, родителите не могат да бъдат нон-стоп с децата си, но това не означава, че могат да ги разпускат, сякаш да се оневинят по някакъв начин за пренебрежението си към тях. За това, че не могат да проведат един нормален, откровен разговор с чадото си, а така и като гледам не се й натискат да го направят... Плюя на такива родители. Те са първоизточника на проблема. После идва и обществото.
И аз съм от новото поколение. Това обаче не ми затваря очите за случващото се около мен. Защото обкръжението ми не е било такова, аз не съм била такава. В днешно време първокласници, заредени с толкова много енергия (защото седейки на компютъра няма как да я изразходват...) пощуряват, тичат по коридорите на даскалото, БИЯТ се, обиждат се, профучават покрай теб и се опитват да ти пускат ръце... Виждайки ги да се боричкат, ти им казваш да престанат, те ти викат "затваряй си устата, ма"... Не го приемам за нормално.
Но да оставим децата, да поговорим за най-великите - тийнейджърите. Тези млади хора, за които се казва, че ще променят света. Да, ще го променят, но към какво?
Пушейки, пиейки, друсайки те гледат с такова пренебрежение, че не го правиш, че чак виждаш огромната доза съжаление в погледа им, което естествено поражда въпроса им "ми ти за к'во живееш, кат' не друсаш?".
Не е нормално. Но щом няма родители, няма и възпитание. Щом такова няма, няма и деца. А щом деца няма - и оправия няма.

jghgh
12-21-2008, 19:46
Е па аз такива теми ако не ги чета от-до, за кво изобщо да пускам мнение. То да не е само за бройката.
Опса, заглавието, опса клипа и после коментар "Ау, то все пак сме в БГ". 8-)
Както и да е, да не осирам темата.

Canis_Dirus
12-21-2008, 19:56
Защо хората се мъчат толкова много да излекуват симптомите, а не обръщат внимание на болестта? Толкова ли е ужасяващо?

Seducti0n
12-21-2008, 20:28
Raybeez,
един път да съм съгласна с теб.Всъщност казах почти същото, по накратко.Неизпълняването на законите е в основата на всичките ни обществени проблеми.

П.С-Примера с американците е доста добър.
Най-добрият ми приятел живее в щатите вече повече от 4 години.
Това лято си идва за пърни път.Беше меко казано удивен от това, колко лесно е да си закупиш алкохол и цигари.
Американците може да са всякакви, но милеят за децата си и ги предпазват от последствията, които би могла да доведе след себе си злоупотребата с алкохол например...

MartyParty
12-21-2008, 20:29
Най-силно се впечатлих от изказването на Ивайло Христов .Децата не знаят реалното значение на тези думи,защото няма кой да им го каже.Няма кой да ги научи на това как да се справят с живота навън,защото не само ,че родителите нямат време и желание,а и едвали някой от тях е наясно с положението извън вкъщи.Създава се един уютен,спокоен,тих дом,в който цари хармония,а никой не си дава сметка,че това не е достатъчно за едно хлапе.Нужна е ко-му-ни-ка-ция.И все пак не е само тяхна вината...
Ако не говорим за стандарта на живот,а за отношеията на хората: Мисля си,че никога не съм разбирала тази мания на момчетата(а понякога и на момичетата) ,когато им се вдигне малко повече адреналина и да зпочнат да се бият като животни.Простотията попринцип от 9-ти септември 44-та година все по хората ходи,а не по гората,обаче когато започнеш да причиняваш болка на друг човек и това ти харесва...Не ми се струва никак нормално за никоя възрастова група.Алкохола АБСОЛЮТНО не е извинеие.Лично според мен човек,който не може да си направи "веселото" без алкохол и наркотици е пърен нещастник с извинение.Принципно всеки,който взима такива неща е наясно с ефекта от използването им и да какво може да доведат те.Какво трябва да покажеш с такива дейсвия?Изобщо с нещо подобряваш ли обстоятелствата?

Seducti0n
12-21-2008, 20:38
MartyParty
Не съм напълно съгласна.

1).Родителите са напълно наясно с това в какъв свят живеят децата им, но това по никакъв начин няма да намали побоищата, агресията, лошите условия в които поколенията израстват...
И да, днес почти никой няма време за децата си, всеки се опитва да осигури на отрочето си дом, храна, образование, средства за развитие на социален живот, който в повечето от случаите се изразява единствено в ходенето по кафенета и барове... :?


Другото твое изказване, свързано с алкохола-Не всички, употребяващи го са пропаднали идиоти.

MartyParty
12-21-2008, 21:17
Хубаво би било,ако ВСИЧКИ родителите са наясно с нещата.Обаче виж какво каза бащата на убития студент.Според него неправилно са учили децата си да са добри,отстъпчиви(точните думи не си спомням но бяха нещо в тази насока).Тоест той чак сега разбира какво е очаквало сина му в големия град,където живота е суров и несправедлив.Решил е ,че момчето е готово за всичко,което живота може да ми предложи-и неволите и сполуките.Оставил го е да се справя сам и от този момент къде ще ходи,какво ще прави и с кого ще се срещне става отговорност на младия индиви,а не на баща му.
Що се отнася до алкохола-не поня да съм казвала ,че хората,които употребяват алкохол са пропаднали или са идеоти.Казах,че един човек,който прибягва до хъпче,напитка,листа и всякакви стимуланти е малко от малко човек без въображение и радост от живота.Да,нещата около нес не са много цветущи,но дай да изпаднем всички в длириум,за да сме по-щестливи за няколко часа.Има и други неща,който могат да ни радват без да ни увреждат черния драоб,не е ли така?

Seducti0n
12-21-2008, 21:27
:) Марти, не мога да се вживявам в ролята на нравоучител.
Факт е, че пия и пуша, тоест си увреждам организма...Но моя си работа.Аз съм за това човек да има мярка и да знае до къде се простират възможностите му.Тъпо е заради еднага гъзария да се напиеш като прасе, а после да береш срам от неадекватното си състояние...

Колкото до изказването на бащата на убитото момче-До колкото разбрах, съжалява главно за това, че е научил сина си на добри неща, само дето това с нищо не му е помогнало във въпросния инцидент, довел до загубата на живота му...

DjBaloon
12-21-2008, 21:27
Прекалено комплексен е тоя проблем.. не е от 1-2-3-4-5... фактора ... трудно ще се реши
но като цяло държавата ни има много сериозни проблеми,проблеми които за жалост могат да излекуват само от нас,от вливане на нови сили в този стар механизъм на задоволяване нуждите на хората с "големите" пари
последните дни научих много брутални и гадни неща ставащи в начините на управляване в нашата държава,направо ми се искаше да фана и да замина в друга държава,но всъщност ние сме хората,които можем и трябва да променим тази държава...
жалко е че държава борила се векове за оцеляването си сега е на ръба на прояждане сама от вътре и самоунищожение

sh3_1s_7h3_0n3
12-21-2008, 22:35
Добре, защо давате пример със законите, демокрацията, полицията и т.н. Нали ние също живеем в това време? Нали всички ние сме тук, защо не ходим да бием, да буйстваме, да убиваме?! Каква е разликата между "тях" и "нас"?!
Говорите за морал, честност, почтеност, достойнство, значи имате представа какво представляват, вероятно и до известна степен това са характеризиращи ви качества, защо и другите не ги притежават?

Pagan_man
12-21-2008, 23:01
трябва да се направи нещо като гвардия или отрияд, който да се бори с тея боклуци.

5StaR
12-22-2008, 00:00
Прекалено комплексен е тоя проблем.. не е от 1-2-3-4-5... фактора

.