PDA

View Full Version : Индиго!



darla
12-21-2008, 16:19
Dnes e 7mata godi6nina ot smurtta na decata v diskoteka Indigo!
Pravq tazi tema za da izkaja suboleznovaniqta si(ne,4e tehni blizki 6te q pro4etat).Neka po4ivat v mir!

I iskam da popitam za6to onezi otgore obru6tat vnimanie na problemite na mladite hora edva,kogato se slu4i ne6to takova:
1vo:oburnaha vnimanie na diskotekite i nespazva6tite se pravila tam edva,kogato 7seca bqha zadu6eni v diskoteka Indigo!
2ro:Oburnaha vnimanie na "kvaliviciranite" 6ofiori edva,kogato se slu4i tragediqta pri reka Lim,posle i krai grad Bqla.
3to:sega otnovo za6umqha okolo diskotekite i tqhnata neizpravnost edva,kogato nevinno mom4e be6e prebito so dmrut predi diskoteka v Studentski grad. Sega sa gotovi da zatvarqt zavedeniq,da uvolnqvat arhitekti,da kolqt i besqt,no kakto vinagi...
i tova 4udo 6te e za 3dni!
Prosto za tezi ne6ta se zamislqm adski 4estno naposleduk i iskah da izkaja mukata si!

mgxpower
12-21-2008, 16:40
По това отношение не само в България е така на много други места също не се спазват законите и няма остановен ред и престъпността е навсякъде.Не можем да съдим Бог за всичко е виновна оправата кога очаквате да се оправим след като ни управляват шепа измамници!Жалко е наистина това , което казваш , че всички се усещаме и сме разумни едва когато стане нещо през останалото време се радваме на щастливите моменти от живота си , но има и такива , които не се трогват от нищо каквото и да пишем по темата не ще върнем дечицата и всички хора , които са загубили живота си без да го искат по една или друга причина...и все още съжалявам , че няма смъртни присъди в България може би ако имаше и престъпниците се наказваха на принципа "щом отнемаш човешки живот и твоят ще бъде отнет" щяха да намалеят престъпленията!Колко хора лежат по затворите без да са виновни за нищо и си ги излежават до дупка независимо 2-3 години а тези , които са наистина виновни ги пускат на свобода!
Да почиват в мир малките ангелчета и нека поне се надяваме , че където и да са те няма болка и тъга!!!

traka
12-22-2008, 04:07
Дарла, трагично е това, че ние избираме тези шепа измамници или поне аз гласувам вече от доста години... и странно защо вместо да виждам млади хора пред урните аз виждам бабичките и дядовците с бастуните да гласуват за социализма си... Не знам, но според мен докато не се вдигне избирателната активност и младото поколение не поеме нещата в свои ръце, ще ни управляват некъдърници и безхаберници. Всеки ден става по минимум една трагедия, но всеки вдига рамене и вика "аз не съм виновен". За това никога няма да има мерки преди нещо да се случи, повечето си мислят, че щом проблема не е наболял няма нужда да му обръщат внимание. И като знам, че зад целия този черен месец(сега декември) всяка година се заричат, че повече такива неща няма да допускат, всяка година има по стряскаща от миналогодишната трагедия и никой в тая даржава не прави нищо по въпроса(та те още не могат да направят един мост за бога), че полицията гледа как подкуп да изкара(че гладни години са), а управниците да изкарат още един рушвет с разрешително за заведение именно в онзи така непорочен Студентски град. Е от 14 годишна го посещавам и заведение с работно време по малко от 24ч. не видях, а студентите после се оплакват, че само дискотеки и заведения има(ами ако не ги посещаваха, нямаше и да ги има), кой сега им е виновен. Искрено съчувствам и аз на семейството на момчето загинало при побоя, но е грозно как чак сега и студентите се сетиха, че са там да учат, а не да се забавляват. В колкото и часа да отидеш в студентски град няма начин да не видиш млади хора по улицата... , да не чуеш псувни и да не видиш бой... Странно или нормално не знам..., а куките вместо да се намесят седят и се крият в тъмното и чакат някой балък с кола да мине и да изкярят 50 лв., а там някъде в тъмното, че някой вика помощ въобще не ги касае... А колко изнасилени момичета има, а колко нахапани от кучета, а колко пребити и ограбени.... Темата е дълга и мога цял ден да пиша и да недоволства от хората на закона и тези в министерството... но кво да се прави такъв ни е манталитета и никой нищо не прави без да стане трагедията...

darla
12-22-2008, 07:37
O,za glasuvane i duma da ne stava.Toq koko6arnik,nare4en "parlament" trqbva da se vzrivi da se izgine na novo.Kakuv e smisula da glasuvam-da,mlada sum i imam dumata,ama za koi da glasuvam-kato vsi4ki sa ednakvi.nezavisimo koq e partiqta,vsi4ki sa ne6tastnici.Nali sme gledali komunizma do kakvo nie dokaral,posle sme revali za demokraciq-su6tiq h*i si e i sega kakvo pak starata pesen-BSP!Ne stava vupros za upravnicite,za6toto sa edin dol drenki.Az li4no ne vijdam smisul da dam glasa si,za koito i da e ot tqh,puk neka sum mlada...Fakt e,4e deca umirat i te se se6tat da sledqt i pravqt proverki,kogato ne6to podpbno se slu4i.
Diskoteka"Amnesia" bila postroena s razre6itelno za pavilion-e,ok,be,ne6tastnici,kude bqhte da ustanovite tova predi izob6to diskotekata da zaraboti???I 6teli da zatvorqt vsi4ki zavedeniq v Studentski grad-tova ne e izhod,neka mladite se veselqt,za tova sa mladi,neka zatvorqt psevdo-zakonnite-zavedeniq i ograni4at prodajbite si na alkohol i droga.Nikoi upravitel na diskoteka ne go interesuva kakvo se slu4va otvun-toi gleda vutre da ne se trepqt,a tova,4e bukvalno pred vhoda na diskotekata piqni i drusani mladeji se pribivat do boi ve4e ne e negova rabota.Kakuv paradoks?!

traka
12-22-2008, 09:25
Ма ти не разбра ли ... Та то си е Павилион... било направено от метални конструкции и било преносимо... Ми дай да го направим цирк тогава... Бе малумни работи се допускат именно с благия финансов подарък от собственика към архитекта и разрешително ще има много ясно. Абе в България и след 100 години няма да има закони и норми които да се спазват, вина носят и тези горе в кокошарника ама и съдебната власт дето липсва... Не може след 20 години уж демокрация да няма единност между трите власти полиция, следствена служба и съд. Всеки предава вината по редичката и никой не намира виновни. Да не говорим за пияните зад воланите, които погубват невинни животи и там има десетки на ден и пак няма адекватна реакция от властите...Абе няма да се оправим и тва си е. Аз като гласувам мила не оправям нещата, така че наистина няма кво да си кривим душата. България няма равна на себе си в цял свят и най-бедните държави имат закони и се спазват, ние може да оглавим класацията с корупция и безхаберие, но не и с оправа.

darla
12-22-2008, 09:29
samiq fakt,4e bat Boiko se opitva da naviri glava i razdade pravosudie govori mnogo za tova do kude 6te stignem.Polovinata diskoteki,koito vurtqt prostitutki i narkotici v Severozapadna BG sa negovi i estestveno bivat stopanisvani ot drugi lica,no ina4e toi stoi otgore i e nai-velik...tupa,6ibana mutra,neznam kolko hora o6te 6te mu se vazhi6tavat i kolko vreme trqbva da mine,za da izlqzat i negovite kirlivi rizi na bql svqt...tova edva li 6te stane,za6toto 4oveka si e oplel dobre ko6nicata!

traka
12-22-2008, 09:39
По повод бат Бойко, аз му се кефя не за друго ами човека си се е наял достатъчно и по трудно могат да се видят кражбите му... Всеки си има мнение за него, аз лично нямам против щото София поне булеварди има в момента, а не останаха някъде в лъскавите обещания и мечтите... абе и да си взима поне се вижда и направено..., то че няма да има кмет мечта и парламент с депутати, ясно е. То си е пълна баркотия и няма да има ред никога. Ех как искам да ми опровергаят това "никога" ама надали.

darla
12-22-2008, 09:41
Protiv tova,koeto vur6i i az nqmam protiv,imam protiv licemerieto mu specialno sprqmo slu4aq s Amnezniq...znae6,li 4e 80%ot diskotekite v SeveroZAPADNALA BG gi vurti toi,kakto narkotici,prostituciq i reketi...za tova me e qd,moje bi ako ne go znaeh tova 6tqh da mu se radvam i da mu vikam "evala"

traka
12-22-2008, 09:50
Абе предполага се че не е чист ама да съм чувала неща не съм... ама както ти казах поне виждам действие някакво та не съм му намерила мана... :)

babity
12-22-2008, 12:48
Какво ми пишете в детските форуми и се оплаквате от законите. Ха, да бе, точно тук ни се кове бъдещето, да знаете. Мисля и сами може да се сетите защо ви наричам/т фанатички, защото сте много и вдигате много шумотевица. Естествено, на вас няма кой да ви каже и имате право да мрънкате за всичко: от цените на памперсите до продажбата на алкохол на първокласници. Възползвайте се! Консултирайте се с голямата тумба маминки от другия форум, пък направете протест или шествие... покажете някакво действие! С писането по форумите и плюенето по политиците няма да спрете трагедиите.

VeSna
12-22-2008, 12:59
Какво ми пишете в детските форуми и се оплаквате от законите. Ха, да бе, точно тук ни се кове бъдещето, да знаете. Мисля и сами може да се сетите защо ви наричам/т фанатички, защото сте много и вдигате много шумотевица. Естествено, на вас няма кой да ви каже и имате право да мрънкате за всичко: от цените на памперсите до продажбата на алкохол на първокласници. Възползвайте се! Консултирайте се с голямата тумба маминки от другия форум, пък направете протест или шествие... покажете някакво действие! С писането по форумите и плюенето по политиците няма да спрете трагедиите.

Как според теб трябва да се реагира? Трябва да има обединение и от къде да се почне то? Само да седим и да чакаме? Какво да чакаме? да дойдат други малоумници и да ни оправят? Няма - има ли пари хората се променят, факти... На кого да се доверим и за кого да гласувам? За турците? За циганите (Петарчо Стоянов) или за Царя (дето дойде и си приватизира половината България)... Смея да заявя, че ако нещо (НЕДАЙ СИ БОЖЕ) се случи с моето дете, защото е България и нямаме закони - чувал тротил в парламента и си питам дедовия после... Знам, че след един такъв случей няма да е така... Но трябва ли да се стига до там? Кажи ми ти какво да направим ние та нашите деца да са в една "по-добра" България?

babity
12-22-2008, 13:05
Съберете се, обсъдете кое как и откъде не ви оттърва и как може да се промени, косултирайте се с юристи, протестирайте, правете петиции... Шепа хора правят огромни кампании за няколко изчегъртани от асфалта песа, а майките на българските деца се крият зад монитора и плюят управляващите... Знам, и аз не променям нищо с постовете си, нито пък някой ще вземе дума от тях. Но съгласете се с мен, адски е глупаво да недоволстваме и да си чешем пръстите по клавиатурата. След като виждате, че нищо не можете да промените изобщо не повдигайте въпроса. У нас отдавна вече простото надигане на глас не е ефективно.

VeSna
12-22-2008, 13:18
Съберете се, обсъдете кое как и откъде не ви оттърва и как може да се промени, косултирайте се с юристи, протестирайте, правете петиции... Шепа хора правят огромни кампании за няколко изчегъртани от асфалта песа, а майките на българските деца се крият зад монитора и плюят управляващите... Знам, и аз не променям нищо с постовете си, нито пък някой ще вземе дума от тях. Но съгласете се с мен, адски е глупаво да недоволстваме и да си чешем пръстите по клавиатурата. След като виждате, че нищо не можете да промените изобщо не повдигайте въпроса. У нас отдавна вече простото надигане на глас не е ефективно.

Съгласна съм с теб, но мисля, че никой неможе да ми каже да не си изкарвам нервите някъде, нали? Аз ако не говора изобщо по темата и само го държа в себе си ще полудея... (същото е и с много други въпроси дето ме вълнуват, като история, изкуство и т.н.) Обичам да коментирам и да споря :oops: Съгласна съм, че с това нищо няма да направя, но поне на мен ми олеква 8-)

darla
12-22-2008, 13:57
babity,ti 6to mi se struva ,4e si nqkakva psihopatka?Koi ti e kazal,4e 6te vdigame protesti,6te se subirame i t.n.Stava6e vupros za godi6ninata ot tragediqta v diskoteka Indigo i za tova,4e takiva tragedii produljavat da se slu4vat,no vmesto da se predotvratqt,se 6umi okolo tqh za nqkolko dni i posle pak si e su6toto.Q si promeni malko tona ako obi4a6.Nikoi ne govori tuk za protesti i podobni prostotii.I koi kakvo trqbva da ni osvedomi nas ne razbrah?Izvinqvai,az sum na 19godini i kato hodq v dikotekite i barovete vijdam deca na po 13-14 godini tam piqni kato talpi,gotovi da poemat cql futbulen otbor mejdu krakata si!Aide iznasqi se ot tuk.Kvo pravi6 v tozi pod-forum kato ne ti haresva? :x Aman ot nerazbrani hora kato tebe!

babity
12-22-2008, 15:06
Весна, съгласна съм, че е необходимо да се кажат някои неща за да ни олекне. Мен това ме натоварва. Не казвам, че е нужно да се съобразява някой с мен, ама нали тръгнахме да изясняваме доводите си... Ужасява ме това, че съм безсилна.


дарла, пръстите ли те сърбят тебе, че за пореден път пишеш простотии. Все се надявах, че като си на 19 поне можеш да асимилираш изказванията на другите. Аз да съм психопатка?! Не, не съм! Четеш ли изобщо какво съм писала? Кой е виновен за това, че децата са по кръчмите? Управляващите ли? Не. Ние сме виновни! И не затова, че сме избрали еди-кой-си, а затова, че не ги заставяме да изпълняват задълженията си. Безхаберие. Това е твоето. Дай да констатираме всички ОЧЕИЗВАДНИТЕ факти, които всички слушаме по новините и после да си седим на дупенцата и да плюем някой. Не, ние нямаме вина... Да, протестите са глупост, нали? Ха, като можеш да си пишеш празни приказки, седнала удобно пред компютърчето си, 'що ли да се мръднеш и да подобриш нещо за своето, а и за всички останали деца?

darla
12-22-2008, 15:35
^pro4etoh kakvo si napisala i izvinqvai,no se qdosah na fakta,4e edva li ne se izkazva6,4e nemojem i nqmame pravo da komentirame tuk a haide da se vdigame na protest ili o6te ne6to takova.Ako stana izkufqla lelka bez zaduljeniq nqma da trugna po mitingi,za men sa bezsmisleni.tova me qdosa v izkazvaneto ti

VeSna
12-22-2008, 16:13
Весна, съгласна съм, че е необходимо да се кажат някои неща за да ни олекне. Мен това ме натоварва. Не казвам, че е нужно да се съобразява някой с мен, ама нали тръгнахме да изясняваме доводите си... Ужасява ме това, че съм безсилна.


дарла, пръстите ли те сърбят тебе, че за пореден път пишеш простотии. Все се надявах, че като си на 19 поне можеш да асимилираш изказванията на другите. Аз да съм психопатка?! Не, не съм! Четеш ли изобщо какво съм писала? Кой е виновен за това, че децата са по кръчмите? Управляващите ли? Не. Ние сме виновни! И не затова, че сме избрали еди-кой-си, а затова, че не ги заставяме да изпълняват задълженията си. Безхаберие. Това е твоето. Дай да констатираме всички ОЧЕИЗВАДНИТЕ факти, които всички слушаме по новините и после да си седим на дупенцата и да плюем някой. Не, ние нямаме вина... Да, протестите са глупост, нали? Ха, като можеш да си пишеш празни приказки, седнала удобно пред компютърчето си, 'що ли да се мръднеш и да подобриш нещо за своето, а и за всички останали деца?

1000% съм съгласна с теб! На колко години беха тия деца? Абе непомня баш ама бяха малки...? И какво ми търсят по дискотеки и по кръчми на по 13-14-15 (както още ги има...) ? Аз на 13-15 съм си седяла в нас и съм била "на барче", със родителите или роднините си... Определено не съм пиянствала или беснела по нощите... А днешната младеж ...? Направо не ми се мисли, като знам, че и моето дете може да ми пропадне до толкова, че на 13-14 да е алкохоличка или курва или безмозъчно животно, което пише по форумите "Майка ми има страхотен задник, напих я и я изчуках отзад..."... Аз ако видя такова нещо - ще му избия всички млечни зъбки... Само родителите са виновни за възпитанието на децата (може да се каже и компаниите и много по-малко учителите...), които вместо да си гледат любимия сериял може да му понабият малко акъл в главата... Ужас! Докъде стигнахме... :(

darla
12-22-2008, 16:15
^imenno za tova pusnah temata

VeSna
12-22-2008, 16:19
samiq fakt,4e bat Boiko se opitva da naviri glava i razdade pravosudie govori mnogo za tova do kude 6te stignem.Polovinata diskoteki,koito vurtqt prostitutki i narkotici v Severozapadna BG sa negovi i estestveno bivat stopanisvani ot drugi lica,no ina4e toi stoi otgore i e nai-velik...tupa,6ibana mutra,neznam kolko hora o6te 6te mu se vazhi6tavat i kolko vreme trqbva da mine,za da izlqzat i negovite kirlivi rizi na bql svqt...tova edva li 6te stane,za6toto 4oveka si e oplel dobre ko6nicata!

А стига бе! :shock: За 1-ви път чувам, че бат Бойко държи тея дискотеки... Нито за Арена (Лом), Клеопатра, БСП (Монтана), Мастер, Фентъзи (Видин) там и ония във Враца? Я кажи коя по-точно, че определено знам попринцип кой ги държи, но Бай Брадър незнаех да е замесен....

VeSna
12-22-2008, 16:21
^imenno za tova pusnah temata

Но и само с това коментиране пак доникъде няма да стигнем... Все ще си има боклуци и винаги си ги е имало... Само да се молим и да се надяваме децата ни да не са в такава среда и да изглеждат "модерни", че.....

darla
12-22-2008, 16:27
VeSna,nali si 4uvala za Dankera(nqma kak da ne si,6tom si ot tozi krai),VSQKA diskoteka,zavedenie i igralna zala,koqto durji toi,vsu6tnost burti 4i4aka Boiko.Kakto znae6,"Anakonda" se zanimava s reket,prostituciq i kazina-vsi4ko tova e pokrito ot Boiko,za6toto tova e biznesa na Dankera,imeto mu prosto "stoi" zad imenata na diskotekite i uveselitelnite zavedeniq.

P.S.ne iskam da komentiram tazi tema vuv foruma,bdw.ne i e tuk mqstoto

VeSna
12-22-2008, 16:32
Аха... Не съм знаела... А Клеопатра ако не се лъжа не я ли държат 3-4 човека? Знам, че единия държи и част от Арена-та в Лом...? Виждала съм го (с гола глава), но незнам как му викаха... Може и да се бъркам...

darla
12-22-2008, 16:35
^tozi,koito si vijdala-prili4a na mutra i e s gola glava se kazva Georgi i e upravitel na Kleopatra-mn to4en muj,a diskotekata q vurtqt Dankera i brat mu...kato ti obqsnih koi stoi zad tqh :)

P.S.-te dvamata sa i sudurjateli na Arena-ta

VeSna
12-22-2008, 16:39
Аха... Абе ние яко наспамихме темата, но аз от 2 години (па и повече) не съм ходила в Монтана (старата любов зарязах...) и не съм много навътре в нещата - преди определено знаех всичко :D Край на темата, че ще ни се карат вече :oops:

darla
12-22-2008, 22:11
Spoko,mam4e,tq temata si e na6a,mojem da si spamim na volq,ama drug e vaprosa,4e tezi,za koito govorim,ne sa tolkova interesni

traka
12-23-2008, 03:41
Какво ми пишете в детските форуми и се оплаквате от законите. Ха, да бе, точно тук ни се кове бъдещето, да знаете. Мисля и сами може да се сетите защо ви наричам/т фанатички, защото сте много и вдигате много шумотевица. Естествено, на вас няма кой да ви каже и имате право да мрънкате за всичко: от цените на памперсите до продажбата на алкохол на първокласници. Възползвайте се! Консултирайте се с голямата тумба маминки от другия форум, пък направете протест или шествие... покажете някакво действие! С писането по форумите и плюенето по политиците няма да спрете трагедиите.

Айде още един от нескопосаните ти коментари!
Не знам кой го сърбят пръстите, но определено мисля че си ти. Пишеш тъпотии без да се замислиш. 1-во кво се заяде с тази тема и въобще що се заяждаш с този раздел, 2-ро като ти е тъп и безмислен не го посещавай!
Ми не се оплакваме и форума никак не е детски, извинявай ама аз на тия години не съм седяла пред комп. и да питам "Що е то Свирка?" и да се чудя кой да ме на*бе. Проблемите са реални и ако не забравяш именно деца се задушиха именно там в Индиго. Мои връстници бяха повечето и не ми се върза и тогава как така в такъв час на вън и в дискотека има толкова малки деца. Бях на 15 тогава, именно с тази трягедия въведоха закона за малолетни и непълнолетни да няма след 22ч. на вън камо ли в дискотека... е да ти кажа ли колко години минаха от тогава и колко са хората, които са го спазили този закон... николко, няма такова дете няма и такъв родител... Как да спазват нещо за което и хабер си нямат....
Всеки има право на мнение, да за мен са виновни управниците и МВР, защото за толкова години един закон не е вкаран в действие. Не може деца на по 13 години да се наливат до козирката на нощтни дискотеки, не може да убият човек на 3 метра от входа на дискотека и да няма виновни, не може да стават толкова много престъпления от всякакъв характер, а в крайна сметка виновни и осъдени да няма. Ей на това не му викам нормално.
Няма как да накараш едно дете да спазва закони, за които не е чувало, а дори и да ги е чувало е наясно че в България последствия няма. Я ми кажете кво става като полицай намери дете в дискотека, бар или по улиците в 23ч. ?! Ми нищо не става, в най-лошия случай го закарват с патрулката до вкъщи и се карат на родителите му, които пък знаят че спи в съседчето и нямат и на представа кво им прави детето някъде другаде. Еми айде да я поемат родителите вината ама от къде да знаят, че им е такова детето, а то за не спазването на законите знае от 6 годишно... е Тва е България, безхаберие само и само от Управници, защото ако те правят един закон, трябва и да следят прилагането му, да има санкции, да има и приложимо наказание, не само за горепосоченото, но и по принцип.

Ако някой не е разбрал правата и задълженията си и не знае кво е тва закон, няма и какво да спазва. Банално, но истина!

babity
12-23-2008, 16:22
Аз съм се замисляла много пъти и то сериозно. Говориш за управниците.. на теб ако са ти създадени всички условия за да крадеш от някъде безнаказано какво, няма да крадеш ли? Да бе, 100%! Същото е и с нашите управници. Защото не сме единни и не си отстояваме правата, защото ни е по - изгодно да прескачаме закона, затова няма наказани след подобни трагедии! Ако смяташ, че аз стоя и се чудя какво е то свирка или с кой да се наеба, далеч си от истината. За твое сведение аз съм на 17 години и си спазвам вечерния час. Ако излизам след 10 то е с родителитеми, брат ми или съм до магазина. При всички други положения съм се прибрала до 10, дори и да са ме пуснали да спя в приятелка. Ако при вас полицаите карат лапетата до тях и мъмрят родителите, то тук си им пишат акта, както си му е реда. Пак сте се повторя. Природозащитниците си издействаха закон за защита на животните с протести, петиции и организирани къмпании, а майките явно ги мързи и предпочитат да си седят на гъзеца.

p.p. Извинявам се предварително за причиненото неудобство при четенето на поста ми, просто ползвам чууйд комп и съм с кирилизатор.

traka
12-24-2008, 09:38
Ти ми говориш за неща, които са до човека. Искаш да ми кажеш сигурно, че и бира не си пила и не си си купувала или че не са ти я пордали от магазина без да имаш 18г. ... Много са малко тези деца(на 14/15), които си стоят вкъщи и излизат на вън само с родителите си. А за пияните в утрезвителните на болниците няма да ти говоря. Много е относително и не е нещото за което са виновни изцяло родителите... Казваш, че при теб нещата са различни пишат актове и т.н., е да ама си в голяма заблуда ако си мислиш, че и след акт това не се повтаря. Аз съм от София и ти казвам, че като се замисля аз на 15г. като съм била полиция не ме е спирала да бъда навън. За това ти казвам, че няма изпълнение на нито един закон, защото той не се изпълнява то самите органи на реда и от тези които са го написали, а какво остава за обикновения човек. Ако има наказание и то се види може би ще почнат да го зачитат закона, е да ама в България няма такова животно... Няма ги тези полицаи, които да следят за реда, няма ги и тези родители, които да знаят на 100% къде е детето им в момента, ако решат децата могат да бъдат много изобретателни и пак да си направят каквото искат. Аз съм на 22 и не знам законите, никога не съм ги чела през живота си, добре че има 2/3 дето ги коментират по често та съм ги разбрала, а какво остава за едно дете... Та нали виждам всеки ден малолетен да си купува цигари и алкохол пред мен в магазина и няма кой да не му продаде, защото всеки се интересува как да изкара пари и последната им грижа е на кой го продават. Бях в Лондон 3 месеца и бях на 17 имах прово да си купувам цигари, но не и алкохол (границата за 1-то е 16, за алкохол 18г. както при нас), съответно за да ми ги продадат трябваше да си покажа личната карта и не ми дадоха да си взема една малка биричка в кен, но си ми продадоха цигарите. Как там хората могат да спазват законите, а в БГ да не могат, до манталитета е. Снощи по новините казаха следното "България е най-безправовата държава в ЕС", направо се изненадах ... :shock: Та аз това го знам от 10 години и то не се променя... така че и с протести и подписки няма как да се оправим, няма и кой да обърне внимание.

babity
12-24-2008, 18:36
Ти сама казваш, че не желаеш да се занимаваш с това. След като знаят, че няма кой да ги застави, нито полицаите ще си гледат работата, нито управляващите ни ще се грижат за нас. Нека да продължаваме да бездействаме, да цъкаме с език, когато стане някоя трагедия и да чакаме някой друг да ни оправи държавата. Това предлагаш ти...

darla
12-24-2008, 18:41
^mmm ne.vsu6tnost TI be6e tazi,koqto ni natiri NAS mladite i bude6ti maiki da se vdigame na protesti i mitingi(vmesto samo da govorim),a za vas-qvno ste otdelna grupa hora ni6to ne psomena,t.e. vie 6te ste tezi,koito 6te 4akate drug da vi opravi.Tova bqha tvoi dumi samo nqqqkolkoposta po-nagore!

babity
12-24-2008, 19:19
С вас диалог не може да се води, очевидно. Отказвам се...

darla
12-24-2008, 19:53
ne ti be6e i purvona4alnata cel da vodi6 dialog taka,4e....