PDA

View Full Version : Пук код



Fiki_
12-21-2008, 18:12
здравейте къде пише пук код-а за телефона

Christ
12-21-2008, 18:13
Като го влключиш и си сгрешил 3 пъти PIN-а.

Fiki_
12-21-2008, 18:14
проблема е,че го сгреших и сега ми иска пук код

EarthShaker
12-21-2008, 18:15
на зарядното

Buhtaaa
12-21-2008, 18:16
бе как на зарядното на там където ти е пишело пина там трябва да пише пука :?

Fiki_
12-21-2008, 18:17
на зарядното

??? на зарядното не пише ...

EarthShaker
12-21-2008, 18:26
:lol:

vivteen
12-21-2008, 19:39
Не съм много сигурна,но ако си на ваучер пише там където ти е коза за презареждане,а ако не си на ваучер,пук кода е там картончено откъдето махаш картата.Ако го нямаш тва картонче си закопана,никой неможе да ти помогне.

И пак казвам,не съм обедена :)

cherinka
12-21-2008, 19:44
Така, значи когато си купиш Сим-картата ти дават едно картонче с размерите на ваучер, към което е прикрепена самата сим-карта. Е' на тва картонче пише PIN1 , PIN2, PUK1 и PUK2

Ако си на сметка, PUK1 кода можеш да го получиш от оператора.
Обаждаш му се, но е наложително да продиктуваш име, адрес и егн, на които е регистрирана картата, за да ти дадат PUK1 кода.

(ако си на ваучер нямам представа как по друг начин да изискаш PUK1 кода си, освен картончето, към което ти е била прикрепена сим-картата).

(но ако си на ваучер, нищо не ти пречи да се обадиш на оператора и а го попиташ от къде и как можеш да разбереш пук кода си)


Абе, да му еба майката, тия оператори за кво са ги направили, бе /!?!?
То да си малоумен, малоумен, ние тука да не сме ви справки?!
Не стига, че и безплатни са ви ги направили обажданията, ами ви и срам да попитате за нещо, от което се нуждаете?!?!?!?!?!?

Аз да работя към Глобул (примерно) естествено, че ще знам много повече от някой обикновен, нормален, цивилен, подвизаващ се човек във форум !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Оф, ...

MakeMeLaugh
12-21-2008, 20:34
Като са ти давали сим-картата е била опакована в мек картон.
На него са записани кодовете.

Ако не пазиш това - обажда се титуляра на договора на оператора от някъде си и си казва трите имена, егн и гсм номер и оператора ще ти каже какво да правиш ;)

или

Ако е прима (за м-тел говоря, за глобул и вивател е аналогично) - отиваш до някой главен м-тел офис с прима картата обаче, и си казваш мъката и те ще ти помогнат.

Има друг вариант - ако си с прима можеш да минеш на абонаментен план безплатно като си запазваш номера, но те ще ти дадат друг чип (сим карта) с други кодове. Ползваш отстъпка за телефон дори при преминаването и ще получиш бонус за 3 месеца да говоориш към всички от м-тел безплатно след втората минута за някой от плановете Комфорт ;)

Bianca
12-21-2008, 20:37
^ Да, бе! Заради един код да минава към нова програма! :lol: Големи сте пробутвачи.. :lol:

MakeMeLaugh
12-21-2008, 20:43
Е па.. такава ми е работата :oops: :smt023

Честно казано, амо седнеш и си направиш една равносметка, ще видиш, че предплатените услуги и абонаменттните планове излизат най-малкото на една цена, само че при плана ще говориш много пъти в повече или в другият случай дори излизат много по-изогдни ако говориш повечко (повече от 10 лв ваучери месечно).

Изключвам ситуациите, при които говориш до 3 лв месечно, което се прави може би от най-много 5% от хората и те са възрастни пенсионери. (нищо лошо не казвам :) )

cherinka
12-21-2008, 22:06
Е па.. такава ми е работата :oops: :smt023

Честно казано, амо седнеш и си направиш една равносметка, ще видиш, че предплатените услуги и абонаменттните планове излизат най-малкото на една цена, само че при плана ще говориш много пъти в повече или в другият случай дори излизат много по-изогдни ако говориш повечко (повече от 10 лв ваучери месечно).

Изключвам ситуациите, при които говориш до 3 лв месечно, което се прави може би от най-много 5% от хората и те са възрастни пенсионери. (нищо лошо не казвам :) )
Абонаментните планове наистина са солидна оферта за 'говорящите' хора, ама не и за тези, които не си знаят границите.

А относно възрастните.. ?!
Ти работиш при някой от трите наши мобилни оператора и водите някакви статистики относно коя възрастова граница колко говори >?!>!>>?!?!?!???!?!?!??!?!ахахахаххаххааа аххахахахаха

MakeMeLaugh
12-22-2008, 07:08
Честно казано се водят най-различни статистики, за които дори не подозираш ;д :] Ако не се водиха - нещата щяха да бъдат много по-зле и недоразвити.

Не виждам кое е смешното, не се получава. Не мога на баба да предложа Фит премия от 160 лв време за разговори, пък на някоя фирма примерно Лууп 5 нали?... Говоря ти за елементарни примери в случая с горния пост. Пък и виждам как стоят нещата всеки ден ;)

Мисля темата да приключи или да продължи без отклонения. Това са алтернативите. :)

Авторката - какво се случи с теб? :)