PDA

View Full Version : Какво е косъм растящ навътре ?



balon4eee
12-21-2008, 20:53
От кво се получават космите растящи навътре ? И какво ще стане ако ти порастне косъм навътре ?

UFOs
12-21-2008, 21:18
Получава се при бръснене,най-често.Косъм растящ навътре най-често се получава при пуберите и като се бръснеш контра.Последствията,могат да бъдат големи.Първо се започва с загноясване или пъпка.След това може да се получи и инфекция и тн.

spirtt
12-22-2008, 10:51
Според мен най често се получават от скубане.Аз примерно като си направих лятото кола маска на краката и сега съм пълен с такива косми.Добре че жената си играе да ги маха

UFOs
12-22-2008, 13:41
Правил съм си кола маска и смея да твърдя,че от нея рядко растат нвътре ;)

balon4eee
12-22-2008, 18:47
Kontra brusnene ? T.e brusnene sre6ty kosuma taka li ??

UFOs
12-22-2008, 19:20
Да,тъй като се отрязва повече косъма като е контра и е по вероятно той да започне да расте под кожата.Рядко се получава при бръснене на краката.Поне аз съм пробвал и най-много едно косъмче.То става пъпка и косъмчето се забелязва.Може да се извади с нагорещена игла :P

batkodoki
12-22-2008, 20:26
От кво се получават космите растящи навътре ? И какво ще стане ако ти порастне косъм навътре ?

получава се когато след естествена загуба на косъм или принудителна такава /бръснене, скубане, епилация от всеки вид/ отвора на косменият фоликул бива плътно обтуриран /запушен, запулнен, циментиран/ с всякакви "клинично тествани" боклуци на козметичната промишленост.
след циментирането на нормалния отвор със смоли, парафини, ланолини, вазелини ...etc (сложни въглеводородни с/я най-често) косъмът няма кинетичната сила да "пробие" боклука, който обаче "прави кожата гладка" и прораства под ъгъл в подкожната тъкън.

AVON боклуците са идеална илюстрация за това.

моят съвет е да ползвате БГ козметика - има мн качествени фирми, а и има предимството, че когато ви се случи гореописаният проблем - винаги можете и знаете къде да отидете с бухалка в ръка да поздравите Търговският директор на фирмата :)

btw бръсненето "на контра" няма НИЩО общо. напротив - точно това е начина за "отсичане" на косъма до изходният му отвор. въпроса е какво плескате в/у този отвор

UFOs
12-22-2008, 20:44
На мен проблема ми беше,че се бръсна контра.От това космите ми растяха навътре и имах много пъпки.От както се бръсна нормално нямам..Ползвах само автършейф ;)

batkodoki
12-22-2008, 20:51
На мен проблема ми беше,че се бръсна контра.От това космите ми растяха навътре и имах много пъпки.От както се бръсна нормално нямам..Ползвах само автършейф ;)

лоши ножове. + специфики на дермата + ТЕХНОЛОГИЯ НА БРЪСНЕНЕ - вероятни!

лош "автършейв" със сигурност!

UFOs
12-23-2008, 14:52
Ами лично,ще си направя експеримент,ако мога така да го нарека.Ще си сменя всичко,и отново ще искам съвет от родителите си пък да видиме какво ще стане.Все пак трябва да се пробва а и не е нещо опасно..
мерси все пак,че разясни..

mysterious93
12-26-2008, 19:35
yff i az v intimnata zona v dqsno do sramnata ustna imax ne6to poduto i ginekolojkata mi kaza 4e sig bilo podkojen kosum i mi kaza da se maja s iodasept..sled pove4e ot 2-3 meseca mazane mina no radostta be6e za sedmica..v momenta pak mi e izlqzlo ne6to tvurdo i tozi put zaema polovinata mi sramna ustna..prosto v lqvo e edna meki4ka kakto trq da e a v dqsno napipvam ne6to tvurdo..e ne ba6 kat kamuk ama..tvurdo e i ako go natisna me boli...to4no tam ne sum se brusnala skoro(imam predvid sramnata ustna..sig 2 sedmici)i otkude se poqvi tva podutoto pak?moje li pak da e podkojen kato ne sum se brusnala tam skoro?mn me e strah da go produp4a i da go izstiskam...kvo da praq??? mislq si pak da otida pri li4nata i posle pri ginekolojkata no..ddz az i predi sum puskala temi za tova..ama vsi4ko uj mina i sq ot ni6to pak tva tvurdoto..kakvo drugo moje da e ?

batkodoki
12-26-2008, 21:19
yff i az v intimnata zona v dqsno do sramnata ustna imax ne6to poduto i ginekolojkata mi kaza 4e sig bilo podkojen kosum i mi kaza da se maja s iodasept..sled pove4e ot 2-3 meseca mazane mina no radostta be6e za sedmica..v momenta pak mi e izlqzlo ne6to tvurdo i tozi put zaema polovinata mi sramna ustna..prosto v lqvo e edna meki4ka kakto trq da e a v dqsno napipvam ne6to tvurdo..e ne ba6 kat kamuk ama..tvurdo e i ako go natisna me boli...to4no tam ne sum se brusnala skoro(imam predvid sramnata ustna..sig 2 sedmici)i otkude se poqvi tva podutoto pak?moje li pak da e podkojen kato ne sum se brusnala tam skoro?mn me e strah da go produp4a i da go izstiskam...kvo da praq??? mislq si pak da otida pri li4nata i posle pri ginekolojkata no..ddz az i predi sum puskala temi za tova..ama vsi4ko uj mina i sq ot ni6to pak tva tvurdoto..kakvo drugo moje da e ?

на тази твоята "гинеколожка" - шарлатанка се чудя как сме и дали специалност!!!

mysterious93
12-27-2008, 08:26
yff i az v intimnata zona v dqsno do sramnata ustna imax ne6to poduto i ginekolojkata mi kaza 4e sig bilo podkojen kosum i mi kaza da se maja s iodasept..sled pove4e ot 2-3 meseca mazane mina no radostta be6e za sedmica..v momenta pak mi e izlqzlo ne6to tvurdo i tozi put zaema polovinata mi sramna ustna..prosto v lqvo e edna meki4ka kakto trq da e a v dqsno napipvam ne6to tvurdo..e ne ba6 kat kamuk ama..tvurdo e i ako go natisna me boli...to4no tam ne sum se brusnala skoro(imam predvid sramnata ustna..sig 2 sedmici)i otkude se poqvi tva podutoto pak?moje li pak da e podkojen kato ne sum se brusnala tam skoro?mn me e strah da go produp4a i da go izstiskam...kvo da praq??? mislq si pak da otida pri li4nata i posle pri ginekolojkata no..ddz az i predi sum puskala temi za tova..ama vsi4ko uj mina i sq ot ni6to pak tva tvurdoto..kakvo drugo moje da e ?

на тази твоята "гинеколожка" - шарлатанка се чудя как сме и дали специалност!!!

mi nz...moje bi pove4e trqbva da me pritesnqva 4e bila edna ot nai dobrite v grada...predstavqm si drugite kakvi sa..a puk i az hodq s napravlenie...dali nqma6e dae drugo ako i davax po 30-40 leva na pregled....no ne moga da dam tolkova pari za pregled a i kato moga da se vuzpoolzvam ot napravlenieto...4e i li4nata sega nqma da mi dade trqbva da 4akam sled nova godina..i togava ako ne se opravq nz..kakvo tolkova moje da e.. :?