PDA

View Full Version : Искам да направя най-добрия избор...



GiRl_FrOm_ThE_MoOn
12-22-2008, 11:48
зДРАВЕЙТЕ!!Искам да споделя това,което ми се случва напоследък,за да ми стане може би по-добре,и да си изясня сама някои неща....И може би да ми дадете някой съвет,както вие го чувствате,защото аз наистина съм объркана...
По същество...От 6 месеца сме разделени с бившия ми приятел,но скоро след това срещнах друг,който ми хареса и ми помогна да го забравя,поне за малко..чувствам се добре с него,той е добър към мен,свестен е,но знам че не е точно това което искам за напред...С бившия ми приятел поддържаме връзка,виждаме се рядко ,когато той си идва тук,по празници или някой уикенд.Казвам на приятеля си ,когато се виждам с него,защото не искам да го лъжа,пък и знам че съвестта ми е чиста и не правя нищо лошо!!Той не го приемаше толкова добре,но няма изход,защото знае че не обичам да ме ограничават с каквото и да било...Таа..тези дни бившия да го наречем Х ми се обади и каза че си е тук,искаше да се видим.Излязохме на кафе с още един негов приятел,след това аз имах среща с приятелки,видяхме се с тях и като излязохме от кафето,пак се засякохме с Х и една моя приятелка и казах че ще ходят някъде да пият и искаха да дойда с тях.Първоначално си мислих че няма да е удобно да идвам ,но не се почувствах нежелана и тръгнах с тях,защото приятелките ми искаха да се прибират вече..Взехме си за пиене и седнахме на една пейка,говорихме си общи неща,беше приятно..Той спомена че си е дошъл по-рано,за да може да се види с мен ,понеже му казах че на Коледа няма да съм си тук..аз не обърнах много внимание на това.Случваше се да заговорим малко за миналото ,но сменях темата...не ми беше приятно,да говоря за минали неща,които вече не са същите..Тогава бяхме останали само двамата,приятелката ми си тръгна с едно момче..По едно време стана студено и станахме да се поразхдим ,пък и беше късно и му казах че ще се прибирам с такси..,той каза че няма смисъл да си харча парите ,че ще ме изпрати...Казах му че няма смисъл да го ангажирам да ме изпраща,но той отвърна че няма проблем...Живеем доста далече един от друг..,но и преди когато бяхме заедно постоянно ме е изпращал.Винаги е бил кавалер и в това не се е променил...По пътя ми звънна приятеля ми и ме пита какво правя ,къде съм.Казах му че се прибирам вече,той се очуди че се прибирам пеша,не му казах че Х ме изпраща ,защото може би нямаше да реагира добре..Продължихме да вървим и Х ми каза ,че това че приятеля ми ме ревнува не е хубаво .Аз му казах,че не ме ревнува,просто не искам да се получат някакви неразбирателства и да приеме нещата по друг начин...,което е напълно възможно..Стигнахме вече до нас и се разделихме с прегръдка..,каза че ще ми се обади ,ако все пак си идва по КОледа и съм си тук..Прибрах се....много въпроси си зададох на които нямаше отговор.С Х прекарахме повече време заедно,може би това не беше добре от една страна,но от друга отдавна не се бяхме виждали...Но разбрах че не съм го забравила напълно и си спомям миналите дни...Не знам какво да правя!Сегашния ми приятел е добър към мен и не искам да го наранявам,защото знам че няма да съм с бившия и не трябва,защото не искам повече страдания!!!Заради него много изстрадах и сега се чувствам в нестабилно състояние,а не трябва да е така,но пък се държах хладно и на място ,когато бяхме излезли!Не е в мой стил да не знам какво искам,но по -скоро се чувствам объркана..Преди това като бяхме разделени също сме се срещали,но само на кафе,а сега бяхме почти цялата вечер заедно...,може би заради това се получи така!!!Той също ми каза за едно момиче с които скоро скъсали,защото се виждали много рядко ,а той се привързал и неможел така...пита ме дали се обичаме със сегашния му приятел...Аз му казах че думата обич вече не съществува и вече няма любов,а просто някакви чувства.Че съм с него защото ми харесва и виждам нещо в него,което ми харесва...Но уви когато се прибрах,нещо стана с главата ми....може да ме помислите за побъркана,че не знам какво искам,но в момента наистина не знам в какво състояние съм!Знам че трябва напълно да забравя Х ,но явно това не става толкова лесно колкото си мислих :(( Знам че и той не ме е забравил,определено...щом ме търси веднага,когато си дойде,но по-скоро го прави,защото иска да имаме някакви приятелстки отношения...а аз не знам дали това е точно приятелство...,а не искам да е така!!Уверявам приятеля си,че не искам да съм с него и не трябва,защото нищо няма да е както преди и само ще страдам!Разума ми казва че това е правилното решение и знам че е най-разумно да послушам него!Понякога ми се е случвало да искам да остана сама със себе си....че е най-добре да съм сама...,но сегашния ми приятел ме кара да се чувствам добре и ми харесва с него,но не мога да кажа че това е любов...всъщност,мисля че вече няма любов и не знам дали понякога не е добре да останеш сам!!!Но знам че ,ако остана дълго време сама със себе си,ще се депресирам и ще се получи още по-лошо!Искам да направя най-добрия избор,но уви не знам кое ще бъде най-доброто за мен!!Да си стоя с приятеля си и просто да се наслаждавам на настоящето,да не мисля за бъдешето,нито за миналото (както правих до сега),да остана сама и да следвам мечтите си (тази година ми предстои кандидатстване и много други важни неща и главната ми цел не е любовта,но всички знаем че никой не може без нея!!!)Искам да спра да се измъчвам и да направя най-добрия избор!!Не искам да наранявам никого,още по-малко себе си!!!Искам да продължа напред,да съм щастлива и да не страдам повече,но не мога!!!Успявам да се разсейвам с нещата ,които обичам да правя и с приятеля си ,приятелки,забавления,но знаете миналото остава диря в сърцата и неможе толкова бързо да се забрави!!Искам да се измъкна от този омагъосан кръг и да бъда на ясно със себе си!!!Цяло постижение ще е ако някой ми е прочел всички размисли и объкани мисли!Ако въобще някой се чувства по същия начин или се е чувствал...нека да сподели тук!Благодаря много за отделеното време!!!

Barbaronche
12-22-2008, 12:17
ahamm.. slojna rabota e tfa.. ma az pyk si mislq che tfoq bivsh X e egoist skaraliste se idva sega tyrsite .. prosto go e strah.. qvno ne iska dA si imash dr priqtel.. ma sp0red men si ostani s noviq priqtel sled kato kazvash che dostatychno si stradala s X ..uspexi.... :-o

Lysit0
12-22-2008, 12:53
Според мен трябва да си останеш със сегашния приятел,предишният ти приятел го е страх да не би да остане сам.По-добре повече не се виждай с него,той е егоист.

dess29
12-23-2008, 00:59
В момента си на кръстопът и решение не мога да ти дам. Като начало трябва да си зададеш правилните въпроси.
Кое е най-важно за теб? Дали това да се съсредоточиш над себе сим което ще означава, може би, да останеш сама със себе си. Сама да се ограничиш над ученето и кандидатстването и реализацията ти в професионален план? Или да си във връзка с някой? Ако е това : кой искаш? Кой е най-подходяш за теб в момента? Дали е този от миналото или този, с който си сега. Във всеки скучай ти трябва някой, който да те разбира истински и да те подкрепя.
От друга страна, била съм на твоето място и съм минала по различни пътища.
Ако решиш да се събереш отново с този от миналото. Нищо няма да е същото. Той може да е осъзнал грешките си, да разбира днес какво е загубил и да те иска отново. Но за тези шест месеца, за които сте били разделени - ти си се променила и не можеш да си сигурна, че той тази промяна я вижда. Ако мислиш, че нова връзка може да се създаде, първо си дайте време. Нека те види каква си днес, да разбере какво днес е важно за теб и от какво имаш нужда.
Ако ли пък решиш да си останеш с твоето момче - той те кара да се чувстваш добре, но напредваш ли с него или тъпчеш на едно място? Отговаря ли на „изискванията“ ти за връзка и за човека, от който имаш нужда? Или ако не отговаря, но пак искаш да си с него : има ли шанс да се „превърне“ в това, което търсиш. Като имаме предвид, че този вариант не е много честен за него, защото всеки си е какъвто си е и ние или го приемаме или не. Както ти не можеш и не трябва да се промениш за друг, освен, ако ти не го искаш.
Казах ти, че отговорите ги нямам. Най-лесния път е да се съсредоточиш над себе си, най-трудното да събереш два пътя в един - да вплетеш реализацията си и любовта.
Може да нямам решението на проблемите ти, но... може би ако си дадеш няколко дена за себе си. Да си сама с мислите си, без някой да те тревожи час по час : „Къде си? С кой си?“ и т.н.
Ако първия те търси отново и двамата трябва да сте на ясно той какво иска. Накарай го да си го каже директно, без заобиколки. От твоя страна, ако си сигурна в това, което изпитваш и наистина не искаш да сте заедно - също му го кажи. Той вече да реши като каква те иска.
Колкото до втория... да се стрестне малко! Бивш те търси и прекарвате време заедно, колкото и безобидно да е трябва да се замисли защо бившия е с теб, а не той.
Опитай се да си отговориш на твоите и на моите въпроси тук.
(Hug)
{}