PDA

View Full Version : Доказано е,че най-интелигентните учени са тези,занимаващи се



LINKNOT
12-22-2008, 13:49
.. в сферата на познайте коя наука. :)

Днес това ни го каза учителката. Аз лично познах от първия път. 8)

ScionOfStorm
12-22-2008, 13:51
сърби ме да кажа археолозите 8-)

UnaBletoLoVeU
12-22-2008, 14:12
Физиката...на нея се гради съвременният свят.

DjBaloon
12-22-2008, 14:13
И мене ме досърбя и го казвам

Археолозите

elsy
12-22-2008, 14:17
Аз пък си мисля за математиците, знам ли 8-)

EarthShaker
12-22-2008, 14:28
биолози

Dumb
12-22-2008, 14:30
Кажи по какво преподава учителката и ще се сетим :D
Предполагам математика (think)

Bianca
12-22-2008, 15:04
Философите. :)

Lucho
12-22-2008, 15:07
Математиците... :)

FockidyFockFock
12-22-2008, 15:10
Гласувах за математиците :-o Звучи ми рационално.

Still1ME1Still1HERE
12-22-2008, 15:12
Биолозите :) Тва са ти 100000 неща да запомниш на латински и на български/или квто и да е език.А почне ли се с биохимията става страшно :D

bloodfrozen
12-22-2008, 15:57
Химията ми е присърце, тъй че залагам на химиците.

Не ни дръж дълго време в неведение. 8-)

babity
12-22-2008, 16:09
Философите. :)


И аз така гласувах[/i]

Canis_Dirus
12-22-2008, 16:10
Доказано е, че който пуска такива теми НЕ мисли!


Как е доказано? Какво значи най-интелигентен?


Самата формулировка и подобна генерализация са абсолютна глупост.


Случай по статистика. От заболяване А в наблюдавана представителна извадка от населението умира един на всеки 10 000 мъже и 2 на всеки 10 000 жени.

То следва ли, че ако сте жена риска да умрете от заболяване А е два пъти по-голям? А каква е вероятността?

5StaR
12-22-2008, 16:12
Линкнот май е по-малка, следователно няма филосифия 8-) е ако не е кофти

Muse_of_Madness
12-22-2008, 16:12
Философите и математиците. Науките, в основата си, са подобни, но философията включва и голяма ерудираност.

TheGirlNextDoor
12-22-2008, 16:13
a kak trqbva da zaslujim da ni razkriesh 'tainata' ?! :shock:

LINKNOT
12-22-2008, 16:22
Иде реч за статистически данни,не за личното мнение на даден човек.
Ако става дума и археология не уча,но това няма нищо общо. Дори учителката,която ни каза това,не преподава предмет,свързан с изброените науки.
Ще кажа като се напълни с повече мнения;няма да е лошо и да поспорите,пък аз ще гледам сеир. :Р

Still1ME1Still1HERE
12-22-2008, 16:42
Доказано е, че който пуска такива теми НЕ мисли!


Как е доказано? Какво значи най-интелигентен?


Самата формулировка и подобна генерализация са абсолютна глупост.


Случай по статистика. От заболяване А в наблюдавана представителна извадка от населението умира един на всеки 10 000 мъже и 2 на всеки 10 000 жени.

То следва ли, че ако сте жена риска да умрете от заболяване А е два пъти по-голям? А каква е вероятността?Ха-ха :D

Той говореше спред даскалката му/и,а не според него ;)

Иначе това за заболяването А си е мнооооооого комплексно.Ако са взети точно 10 000 мъже и жени.Може всичкото това да е било късмет.Щяха да са по-точни,ако бяха умрелите поне 10 000 и 10 000 умрелите :) Освен това зависи на каква степен е заболяването.Ако са ги разболели всичките едновременно е по-вероятно да е точен.Зависи наколко години са участниците,дали са боледували скоро,дали им е силна имунната система е силна или слаба.Зависи и от това за какъв прериод е направено проучването.Може и да е пукнала на късмет точно 10 000-данта жена да е станала втората ;) Ако всичко е напрвено както трябва,което е малко или много невъзможно,то - да,може да се каже,че ако си жена имаш два пъти по-голям шанс да умреш от това заболяване :)

Canis_Dirus
12-22-2008, 16:52
Няма шанс. РИСКА, ако си жена е два пъти по-голям. А вероятноста и в двата случая е 0,0001% - нищожно малка и в рамките на статистическата грешка.

Та мисълта ми е, че да казваш "доказано е, че най-интелигентните учени са" е невероятна простотия. И До това заключение се стига със съвсем малко мислене.

Освен това интелигентността не е абсолютна величина и практически не е измерима, като всеки един тест за интелигентност толерира даден тип мислене.

Когато четете някаква информация, я осмисляйте поне малко.

ilLusionn
12-22-2008, 16:57
Философите :-o

Spider4eto
12-22-2008, 17:08
Археолозите

OtherDimension
12-22-2008, 17:09
археолозите?
да, бе....
най-вероятно са математиците

и все пак canis е прав

Bianca
12-22-2008, 17:14
археолозите?
да, бе....
най-вероятно са математиците

и все пак canis е прав
Но математиката е прекалено точна наука. Тази наука, която се опитваме да познаем, трябва да съчетава в себе си и логично мислене, и нещо повече, може би. Разсъждаване върху нещата от живота?!
Не знам, не мога да се изразя правилно, но не смятам, че е математиката. Защото може да си гениален математик, но да си наивен, умът ти да е съсредоточен единствено върху някакви си задачи, да не можеш да направиш реална оценка на нещата от живота. Докато другите науки включват нещо повече от "2 + 2". Вселената не се гради на математиката.
Ооооооф, пълни глупости ръся. :D

Bianca
12-22-2008, 17:19
А, мога да се обосновя защо смятам, че философите са верният отговор.
Защото философията обхваща всички други науки, ахахха. :D

OtherDimension
12-22-2008, 17:30
археолозите?
да, бе....
най-вероятно са математиците

и все пак canis е прав
Но математиката е прекалено точна наука. Тази наука, която се опитваме да познаем, трябва да съчетава в себе си и логично мислене, и нещо повече, може би. Разсъждаване върху нещата от живота?!
Не знам, не мога да се изразя правилно, но не смятам, че е математиката. Защото може да си гениален математик, но да си наивен, умът ти да е съсредоточен единствено върху някакви си задачи, да не можеш да направиш реална оценка на нещата от живота. Докато другите науки включват нещо повече от "2 + 2". Вселената не се гради на математиката.
Ооооооф, пълни глупости ръся. :D
да
а математиката е нещо мноооооого по-сложно от 2+2!
неслучайно се казва, че всяко нещо може да се обясни от нея като наука....

Still1ME1Still1HERE
12-22-2008, 17:31
Няма шанс. РИСКА, ако си жена е два пъти по-голям. А вероятноста и в двата случая е 0,0001% - нищожно малка и в рамките на статистическата грешка.

Та мисълта ми е, че да казваш "доказано е, че най-интелигентните учени са" е невероятна простотия. И До това заключение се стига със съвсем малко мислене.

Освен това интелигентността не е абсолютна величина и практически не е измерима, като всеки един тест за интелигентност толерира даден тип мислене.

Когато четете някаква информация, я осмисляйте поне малко.За това за шанса и риска си прав ;) Но наистина зависи много от това коко прецизно е направено изследването.Може рискът да е 2,25 пъти по голям,ако си жена,но принципно си прав :)


Вероятността е 0,01% >.<

Still1ME1Still1HERE
12-22-2008, 17:34
археолозите?
да, бе....
най-вероятно са математиците

и все пак canis е прав
Но математиката е прекалено точна наука. Тази наука, която се опитваме да познаем, трябва да съчетава в себе си и логично мислене, и нещо повече, може би. Разсъждаване върху нещата от живота?!
Не знам, не мога да се изразя правилно, но не смятам, че е математиката. Защото може да си гениален математик, но да си наивен, умът ти да е съсредоточен единствено върху някакви си задачи, да не можеш да направиш реална оценка на нещата от живота. Докато другите науки включват нещо повече от "2 + 2". Вселената не се гради на математиката.
Ооооооф, пълни глупости ръся. :D
да
а математиката е нещо мноооооого по-сложно от 2+2!
неслучайно се казва, че всяко нещо може да се обясни от нея като наука....Математиката всъщност не е чакаааак толкова сложна ;)

Bianca
12-22-2008, 17:37
археолозите?
да, бе....
най-вероятно са математиците

и все пак canis е прав
Но математиката е прекалено точна наука. Тази наука, която се опитваме да познаем, трябва да съчетава в себе си и логично мислене, и нещо повече, може би. Разсъждаване върху нещата от живота?!
Не знам, не мога да се изразя правилно, но не смятам, че е математиката. Защото може да си гениален математик, но да си наивен, умът ти да е съсредоточен единствено върху някакви си задачи, да не можеш да направиш реална оценка на нещата от живота. Докато другите науки включват нещо повече от "2 + 2". Вселената не се гради на математиката.
Ооооооф, пълни глупости ръся. :D
да
а математиката е нещо мноооооого по-сложно от 2+2!
неслучайно се казва, че всяко нещо може да се обясни от нея като наука....
Знам, бе, човек! Образно казано, пф. :? Не знам какво се казва, но не съм точно на това мнение. (:

OtherDimension
12-22-2008, 17:37
археолозите?
да, бе....
най-вероятно са математиците

и все пак canis е прав
Но математиката е прекалено точна наука. Тази наука, която се опитваме да познаем, трябва да съчетава в себе си и логично мислене, и нещо повече, може би. Разсъждаване върху нещата от живота?!
Не знам, не мога да се изразя правилно, но не смятам, че е математиката. Защото може да си гениален математик, но да си наивен, умът ти да е съсредоточен единствено върху някакви си задачи, да не можеш да направиш реална оценка на нещата от живота. Докато другите науки включват нещо повече от "2 + 2". Вселената не се гради на математиката.
Ооооооф, пълни глупости ръся. :D
да
а математиката е нещо мноооооого по-сложно от 2+2!
неслучайно се казва, че всяко нещо може да се обясни от нея като наука....Математиката всъщност не е чакаааак толкова сложна ;)
ъъъъ, извинявай.....

Still1ME1Still1HERE
12-22-2008, 17:59
археолозите?
да, бе....
най-вероятно са математиците

и все пак canis е прав
Но математиката е прекалено точна наука. Тази наука, която се опитваме да познаем, трябва да съчетава в себе си и логично мислене, и нещо повече, може би. Разсъждаване върху нещата от живота?!
Не знам, не мога да се изразя правилно, но не смятам, че е математиката. Защото може да си гениален математик, но да си наивен, умът ти да е съсредоточен единствено върху някакви си задачи, да не можеш да направиш реална оценка на нещата от живота. Докато другите науки включват нещо повече от "2 + 2". Вселената не се гради на математиката.
Ооооооф, пълни глупости ръся. :D
да
а математиката е нещо мноооооого по-сложно от 2+2!
неслучайно се казва, че всяко нещо може да се обясни от нея като наука....Математиката всъщност не е чакаааак толкова сложна ;)
ъъъъ, извинявай.....Ами всъщност,ако не бързаш,както аз правя (всеки път бъркам нещо я плюс,я минус я некъв такъв гъз),ако можеш да мислиш последователно и логично и най-вече,ако е обяснено добре и учиш по 30 минути за час по математика следващия ден,няма да имаш проблем.Фактически повечето грешки са от бързане и неучене.Самият птремет не е толкова сложен ;)

5StaR
12-22-2008, 18:00
6te kazvaj li 4e mi omruzna da otvarqm taq tema? :S

hgfh
12-22-2008, 18:03
Философията

MartyParty
12-22-2008, 18:34
Философия I suppose...

5StaR
12-22-2008, 18:48
На кратко - "Познанието не се измерва в количесто" - Сократ

MoMoXiXi
12-22-2008, 18:59
Аз съм почти убедена, че са физиците. :)

Disrespect
12-22-2008, 19:12
ше се окажат географите бас държа
8-)

TellMeYourName
12-22-2008, 19:15
ше се окажат географите бас държа
8-)напълно възможно 8-)

SiegHeil
12-22-2008, 19:21
Между интелигентен и умен човек разликата е от земята до небето...
Интелигентния знае как да сметне тройно биквадратно уравнение, умния знае как да живее.. ;)

InnchetO
12-22-2008, 19:30
Физикатаа изучавам .. ляляля как беше песента 8-)

Та .. мене физиката ми е най-присърце затова казвам физиците .. Все пак всичко около нас е физикааа :-o

Lucho
12-22-2008, 19:40
Брат,айде вече казвай кой от всичките е ? :)

LINKNOT
12-22-2008, 19:49
География,археология и биология отпадат.

InnchetO
12-22-2008, 19:51
География,археология и биология отпадат. направо ги махни от анкетата (:

neocide
12-22-2008, 20:16

Pliok0019
12-22-2008, 20:23
Философите. :)

VerryBerry
12-22-2008, 20:24
математиците..

marry
12-22-2008, 20:29
Химиците... всичко е химия :)

LINKNOT
12-22-2008, 20:38
Не,не са философите.

Spider4eto
12-22-2008, 20:41
Ееее айде казвай кои? :P

EarthShaker
12-22-2008, 20:41
Не,не са философите.

ахаха в гъзааа ли ви дой :lol:

shadow4e
12-22-2008, 20:41
Аз съм за физиците, но Канис е прав. :)

Still1ME1Still1HERE
12-22-2008, 20:48
Между интелигентен и умен човек разликата е от земята до небето...
Интелигентния знае как да сметне тройно биквадратно уравнение, умния знае как да живее.. ;)Да напално си прав ;) Дам или физиците или биолозите,ако не са биолозите,то явно са физиците ;)

Blab
12-22-2008, 20:49
Математика, най-необятното нещо на света.)

Bianca
12-22-2008, 20:53
Аз си мислех, че с философията може да се обясни всичко. Уви. :D

LINKNOT
12-22-2008, 21:03
Да казвам ли вече? 8-)

Bianca
12-22-2008, 21:10
Да казвам ли вече? 8-)
Кажи, винаги ще има все повече и повече интерес, няма закога да чакаш повече, хахах. :D

LINKNOT
12-22-2008, 21:12
Някои науки са далеч по-сложни от други и изискват развито логическо мислене.

Ти не се притеснявай,че ще сгрешиш..


Наистина верният отговор е -> физиците.

UnaBletoLoVeU
12-22-2008, 21:53
Математиката всъщност не е чакаааак толкова сложна ;)

Тази, която се учи в техникумите ли?

InnchetO
12-22-2008, 22:46
Някои науки са далеч по-сложни от други и изискват развито логическо мислене.

Ти не се притеснявай,че ще сгрешиш..


Наистина верният отговор е -> физиците.


Йееееееи :grin: познах (:

Я люблю физику :smt007
:D

Та би ли ни светнал, защо аджеба, го е решила така твоята учителка ? 8-)

SiegHeil
12-22-2008, 22:53
Това че могат да смятат най сложни задачи не ги прави най умни...да виждаш гениалността в простотата, това е интелект...
Но да, физиката е голяма работа 8-)

Lysit0
12-23-2008, 08:34
Посочих физика,макар и на химия и физика да се гради всичко днешно време......

Lucho
12-23-2008, 08:40
Физиците...надявам се никой да не се обиди,но от тях по-шантави няма...всеки физик е помалко изперкал...мойта физичка е голяма кльокарка, :shock: гледа да изпее урока за 5 минути и само клюки останалото - брат ти къде е,какво прави,къде живееш,нещо ново... 8-)

OtherDimension
12-23-2008, 09:07
археолозите?
да, бе....
най-вероятно са математиците

и все пак canis е прав
Но математиката е прекалено точна наука. Тази наука, която се опитваме да познаем, трябва да съчетава в себе си и логично мислене, и нещо повече, може би. Разсъждаване върху нещата от живота?!
Не знам, не мога да се изразя правилно, но не смятам, че е математиката. Защото може да си гениален математик, но да си наивен, умът ти да е съсредоточен единствено върху някакви си задачи, да не можеш да направиш реална оценка на нещата от живота. Докато другите науки включват нещо повече от "2 + 2". Вселената не се гради на математиката.
Ооооооф, пълни глупости ръся. :D
да
а математиката е нещо мноооооого по-сложно от 2+2!
неслучайно се казва, че всяко нещо може да се обясни от нея като наука....Математиката всъщност не е чакаааак толкова сложна ;)
ъъъъ, извинявай.....Ами всъщност,ако не бързаш,както аз правя (всеки път бъркам нещо я плюс,я минус я некъв такъв "задни части"),ако можеш да мислиш последователно и логично и най-вече,ако е обяснено добре и учиш по 30 минути за час по математика следващия ден,няма да имаш проблем.Фактически повечето грешки са от бързане и неучене.Самият птремет не е толкова сложен ;)
ти нормален ли си?!
не ти говоря за това, което учиш в училище......
тц-тц-тц

RAWRRR
12-23-2008, 12:33
^ математиката (дори не тази от училище) е лесна,стига да не си ти този,който измисля теореми,алгоритми,определе ния,формули,закономерности и тн..