PDA

View Full Version : Интелект и раса



Националист
12-22-2008, 20:29
IQ по страни:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7e/IQ_by_Country.png

SiegHeil
12-22-2008, 23:00
В България не беше ли око 120 средното ? :-o

Kman
12-23-2008, 09:22
Кво ще рече тва...там където по картата е по тъмно населението е по умно.....ебаси китайците....тва не ми се струва вярна статистика!

Kman
12-23-2008, 09:30
Китайците и италянците по умни от нас ли да са.... 8-) :lol:
ние сме били тъпи толкова колкото са тъпи и американците ли....
омг :lol:

Nitroglycerin
12-23-2008, 11:45
Изобщо не е вярно! Българите сме много ама много нагоре по интелект! В милата ни родина има много умни хора,но с пъти в почвече са неграмотните и ограничените.И един доста висок процент от интелигентните хора веднага щом получат шанс да се изнесът от тука го правят и затова в българия по интелигентност е в това равнище и благодарение на мозъците който остават все още е сравнително високо за региона на балканите.

raduna
12-24-2008, 10:22
Изобщо не е вярно! Българите сме много ама много нагоре по интелект! В милата ни родина има много умни хора,но с пъти в почвече са неграмотните и ограничените.И един доста висок процент от интелигентните хора веднага щом получат шанс да се изнесът от тука го правят и затова в българия по интелигентност е в това равнище и благодарение на мозъците който остават все още е сравнително високо за региона на балканите.
Тъжно, но факт, ние ставаме една все по-неграмотна нация... :(

EarthShaker
12-24-2008, 12:33
абсолютна глупост! Американци и китайци да сравнявате с германци, французи и българи... пълен абсурд! точно нациите, които трябва да са в бяло са с най-тъмно!

raduna
12-24-2008, 13:23
Техническата грамотност е едно, интелекта съвсем друго.

raduna
12-24-2008, 21:47
За да сменш крушка не е нужен никакъв интелект. Или? Според теб трябва да си мн умен ли?

Kman
12-25-2008, 20:12
И все пак се изискват някакви познания дори и за смяната на една крушка...

raduna
12-25-2008, 20:24
За да сменяш крушки не е нужно да си умен, начетен и интелигентен, както и за да сменяш гуми, да поправяш перални и всякакви други.Не казвам, че не са полезни качества и уважавам такива хора, но едното няма нищо общо с другото.

Националист
12-26-2008, 09:18
абсолютна глупост! Американци и китайци да сравнявате с германци, французи и българи... пълен абсурд! точно нациите, които трябва да са в бяло са с най-тъмно![/u]

Китайците си имат много добра образователна система и здрави традиции в науката .Българското образование от 20 години е на доста лошо ниво ,което личи и от теста. А и както виждата един цвят отговаря от една еденица до друга ,а не за точно една определена .Така .че американците може да са с 80 IQ а ние с 90-99.

ruger
01-02-2009, 11:54
Гренландците определено са умни колкото нас.

Националист
01-02-2009, 12:19
Гренландците определено са умни колкото нас.
Гренландия е територия на Дания ,следователно това е осреднения резултат на Дания.

molika
01-02-2009, 14:30
Имам въпрос.Чие е това проучване(на коя държава/и ) :)

DimovB
01-02-2009, 16:46
Малко ми е трудно да повярвам на данните за Германия :lol:

cMon
01-02-2009, 17:47
интересно по колко хора са използвали от всяка държава, за да могат да
поставят такива заключения...

molika
01-03-2009, 13:21
За да сменш крушка не е нужен никакъв интелект. Или? Според теб трябва да си мн умен ли?Ти нямаш интелект. Сигурно можеш да смениш крушка, но някои от средновековието който има интелект не може да смени крушка. Сеаш ли СЕ? брррррррррр.....интересно!

molika
01-03-2009, 13:30
Малко ми е трудно да повярвам на данните за Германия :lol: Кое ти е трудно да повярваш според едно ирландско проучване германците са най умната нация в Европа. :shock:

kristo
01-04-2009, 15:43
Със сигурност българите сме сред най-интелигентните народи, уви, управляват ни крадци и мошенници, които не са особено умни, но са изключително хитри и направиха така системата в България, че все да са на власт и да няма алтернатива за промяна вече 20 години... Все пак и това ще се промени и то сравнително скоро.
Иначе германците със сигурност са много умен и дисциплиниран народ също и затова Тянко недоумявам защо говориш с такава омраза към тях, един народ, който е от единиците, които уважават България и нас българите, историята го е показала категорично? Друг такъв народ е арменския и общо взето не се сещам някой друг да не ни мрази... Така че без да съм германофил смятам германофобските изказвания за леко неуместни...

BulgariaZaBulgarite
01-04-2009, 16:04
[quote="kristo"]Със сигурност българите сме сред най-интелигентните народи, уви, управляват ни крадци и мошенници.
Хехе ако бяхме такива както каза нямаше да се оставим да ни управлват крадци и мошеници.
Освен това след миграционните процеси не мога да се съглася с теб. В България останаха само чалгаджии и професори, които разбират от всичко.
За съжаление малко останаха свестните българи.

kristo
01-04-2009, 19:06
Аз не говоря само за българите в България, а изобщо за българите навсякъде по света, защото и българите извън България пак са българи. Вярно е, за съжаление факт, че повечето интелигентни и умни българи избягаха от страната ни, но те пак са част от българската нация щом в жилите им тече българска кръв! Но и в България все още има умен народ, редовно наши ученици и студенти математици печелят олимпиади по математика например, редица са българите компютърни и всякакви други специалисти, всяка година от университетите излизат хиляди български дипломирани вишисти, не мисля, че сме чак толкова изпроястяли, за съжаление с такова впечатление оставаме, тъй като съвсем основателно простотията и простаците се лансират от властта и то съвсем с цел.

ПП. България За Българите, ти знаеш отлично, че точно щото сме интелигентен и борбен народ през годините особено на комунизъм властниците ни са хвърляли всички сили, за да ни мачкат и подчиняват. Защото в България след СССР е бил най-дивия и разрушителен комунизъм, които доведе съвсем основателно до това, до което сме днес. Така че българите не сме прости, за съжаление сме уплашени и прекършени, обладани от чувство на безнадежност и че каквото и да се направи, оправия няма да има. Е, аз не мисля така определено, лошото е, че мнозинството българи не мислят като мен, теб и още 10-тина човека от този форум...

Националист
01-04-2009, 20:10
Българите като потенциал не са нито по-долу ,нито по-горе от останалите бели народи .Просто образователната система ,ценностите и въобще начина на живот си казват думата.
Всичко става с труд това е истината.

BulgariaZaBulgarite
01-04-2009, 20:18
Националист Браво !!! Край на темата

raduna
01-05-2009, 20:40
За да сменш крушка не е нужен никакъв интелект. Или? Според теб трябва да си мн умен ли?Ти нямаш интелект. Сигурно можеш да смениш крушка, но някои от средновековието който има интелект не може да смени крушка. Сеаш ли СЕ?
А ти нали знаеш, че в Средновековието е нямало крушки?

raduna
01-05-2009, 20:44
Със сигурност българите сме сред най-интелигентните народи
Пич, айде слез малко на земята ; )
Стига с тия клишета.
Преди може, но сега...
+1, това са данни от Татово време, сега поколенията не могат да пишат, да не говорим за останалото