PDA

View Full Version : Стрии за един ден



Alli
12-22-2008, 20:01
Извинявам се за това,че вече има хиляди теми относно това,но при мен проблема е малко странне,появиха ми се стрии буквално за 1 ден,възможно ли е?и защо така се получава.попринцип отдавна си имам по ханша и по бедрата,но снощи забелязах малки бели линийки по корема си,а странното е че не съм имала резки промени в теглото си наскоро,най-много да съм качила 1-2 килца сега зимата,четох че стриите ж напреднал стадий са бели а началните били червени,никога през живота си не съм имала червени стрии откакто се появят все са си беллички,а тези на корема ужасно много ме дразнят,така като са пресни има ли начин да ги понамаля поне малко?купих си днеска масло против стрии на Икаров,имате ли някакви отзиви за него? не искам да се увеличават и то точно на корема Sad който даже не е и дебел просто се появиха за 1 ден... Sad

billytalent
12-22-2008, 20:12
Маслото на Икаров съчетано с антицелулитен крем и търкането на тялото с утайка от кафе-майка ми така се оправи,а при нея положението беше много зле важното е да се вземат мерки на време,за да не стане по сериозен проблема :lol:

Alli
12-22-2008, 20:20
чувала съм,че утайикаа от кафе била протв целулит,а какъв крем против стрии..някакви препоръки? иначе мерси мн :)

billytalent
12-22-2008, 20:28
Ами тя помага и за целулит и за стрии...най-добре отиди в някоя аптека и попитай за крем на Дева те са най-ефтини и са добри,също така на AVENT но те са скъпи чувала съм със свинска мас малко гнусно,но красотата изисква жертви :P

Biskfitka
12-22-2008, 20:32
Дева или Маслото на Икаров....само,че тва масло мирише маалко гадно 8-)

sweetsunshine
12-22-2008, 21:11
чувала съм,че утайикаа от кафе била протв целулит,а какъв крем против стрии..някакви препоръки? иначе мерси мн :)Aз използвам Percutalfa emulsion струва 22 лв от аптеките.Мажа се от окколо месец и половина и почти ми изчезнаха стрийте.Сега мисля да си купя и това масло на Икаров.И да се надяваме,че до 1 месец всичко ще се махне :)

Препоръчвам ти да пиеш по повече от 2 литра вода на ден и като се къпеш да търкаш проблемните места със груба гъба :)

TasteOfSin
12-23-2008, 07:48
Ами тя помага и за целулит и за стрии...най-добре отиди в някоя аптека и попитай за крем на Дева те са най-ефтини и са добри,също така на AVENT но те са скъпи чувала съм със свинска мас малко гнусно,но красотата изисква жертви :P


Мисля. че свинската мас се използва за да предотврати появата им, а не за да ги премахне. Братовчедка ми, когато беше бременна се мажеше с мас и наистина не и се появиха.Едва ли ще има ефект при вече появили се.

anadrol
12-23-2008, 09:16
Ампули против стрии Phytolastil Lierac 20 ампули по 5 мл. в опаковка и струват към 60-70лева

mimichi
12-23-2008, 09:21
Ех хора, я ме светнете какво представляват тези стрии :-o

kifLataxD
12-23-2008, 10:44
Премахването на стрии с крем, масло или друга козметика е трудна работа и в повечето случаи не се стига до 100% заличаване на стриите

Liar
12-23-2008, 11:59
Ех хора, я ме светнете какво представляват тези стрии :-o
Сцепена кожа във формата на бели линии(първоначално са лилави).

Alli
12-23-2008, 20:56
ами аз имам маслото на Икаров и като си взема крема на Дева как да мажа смисъл кое първо,след това масло няма как да се мава с крем,то е достатъчно мазно,или применро сутрин крем а вечер масло как е най-добре

billytalent
12-23-2008, 21:00
Крема на Дева,за да има ефект се маже сутрин и вечер :)

taNcheto93
12-24-2008, 09:28
А някой ползвал ли е крема против стрии и целулит на Avon? Има ли ефект от него? :?

ELiTyYy
12-24-2008, 15:05
А някой ползвал ли е крема против стрии и целулит на Avon? Има ли ефект от него? :?

една приятелка го е ползвала ...мисля,че беше доволна :)

Dark_Angel_F
12-24-2008, 19:33
Когато брат ми започна активно да спортува ( почти всеки ден от седмицата и то по 2 пъти на ден , единия път фитнес , а след това плуване ) от рязкото разширяване на гръдния му кош и раменете получи стрии и се маза с разни лосиони от котио нямаше никакъв ефект , докато дерматоложка не му изписа ампули на Лерак против стрии. Кутията е 50 лева ... бяга доста ампули вътре , но опредлено дйестват . Трябва да се мажеш по 2 пъти на ден с половин ампула.

maiana
12-25-2008, 15:19
В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ИСКАМ ДА ТЕ РАЗСТРОЙВАМ ,НО СЛЕД КАТО ИЗРАСТНАХ ИЗВЕДНЪЖ И МОЯТА КОЖА СЕ НАЦЕПИ ПО БЕДРАТА ! КОНСУЛТИРАХ СЕ С ДОСТАТЪЧНО ДОКТОРИ,ЗА ДА РАЗБЕРА И ДА СЕ ПРИМИРЯ С ФАКТА , ЧЕ ТЕЗИ ГАДИНКИ СЕ МАХАТ ЦЯЛОСТНО САМО И ЕДИНСТВЕНО С ПЛАСТИЧНА ОПЕРАЦИЯ! ДРУГ ЛЕК НЯМА! НО ВЪПРЕКИ ТОВА НЕ БИВА ДА СЕ ПРИТЕСНЯВАШ , ЗАЩОТО ПОЧТИ ВСЯКО МОМИЧЕ ИМА СТРИИ И ТЕ ПЪРВА ЩЕ ПОЛУЧАВАМЕ ПОВЕЧЕ , КОЛКОТО И ГРУБО ДА ЗВУЧИ!!! :-s :-s :shock:

Iria
12-26-2008, 07:13
А някой ползвал ли е крема против стрии и целулит на Avon? Има ли ефект от него? :?
Братовчедка ми когато беше бременна се мажеше и след като роди не и излязоха стрии, беше много доволна. :)

sweetsunshine
12-26-2008, 09:14
В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ИСКАМ ДА ТЕ РАЗСТРОЙВАМ ,НО СЛЕД КАТО ИЗРАСТНАХ ИЗВЕДНЪЖ И МОЯТА КОЖА СЕ НАЦЕПИ ПО БЕДРАТА ! КОНСУЛТИРАХ СЕ С ДОСТАТЪЧНО ДОКТОРИ,ЗА ДА РАЗБЕРА И ДА СЕ ПРИМИРЯ С ФАКТА , ЧЕ ТЕЗИ ГАДИНКИ СЕ МАХАТ ЦЯЛОСТНО САМО И ЕДИНСТВЕНО С ПЛАСТИЧНА ОПЕРАЦИЯ! ДРУГ ЛЕК НЯМА! НО ВЪПРЕКИ ТОВА НЕ БИВА ДА СЕ ПРИТЕСНЯВАШ , ЗАЩОТО ПОЧТИ ВСЯКО МОМИЧЕ ИМА СТРИИ И ТЕ ПЪРВА ЩЕ ПОЛУЧАВАМЕ ПОВЕЧЕ , КОЛКОТО И ГРУБО ДА ЗВУЧИ!!! :-s :-s :shock:Освен пластичната операция има и друг вариант-лекар или хирург да намаже всяка една стрия със някакъв спец крем и се стой известно време и след това трябва да се повтори процедурата още 2-3 пъти и повече няма стрий.Аз обмислям този вариант в момента :) ,но трябва да проверя цени и така нататък...

Dark_Angel_F
12-26-2008, 17:03
А някой ползвал ли е крема против стрии и целулит на Avon? Има ли ефект от него? :?
Братовчедка ми когато беше бременна се мажеше и след като роди не и излязоха стрии, беше много доволна. :)
Попринцип и да не се изпзолзват специални лосиони провит стрии ако се мажеш редовно с какъвто и да било лосион не се получават стрии или се получават , но доста по турндо и са по - малки. Стриите се получават при рязко разпъваен на кожата както е при бременни , тийнейджъри , котио израстват рязко и т.н и ако редово се позлва лосион кожата става по еластична - съответно по - малък риск от стрии.

Remini
12-26-2008, 20:20
Според мен спорта е единствения начин да се опазиш...а и си в такава възраст в която всичко може да се постигне бързо и качествено

fe6an4eto0
12-26-2008, 20:34
Стрии с квото и да мажете единственото което можете да направите е да намалите тяхното развитие...(личен опит Фитнес). Единствения начин да се махнат е оперативно...

Lilityy
12-27-2008, 18:36
Аз искам да питам колко струва маслото на Икаров,защото мисля да си го купя. 8-)

Sensuality
12-27-2008, 18:42
В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ИСКАМ ДА ТЕ РАЗСТРОЙВАМ ,НО СЛЕД КАТО ИЗРАСТНАХ ИЗВЕДНЪЖ И МОЯТА КОЖА СЕ НАЦЕПИ ПО БЕДРАТА ! КОНСУЛТИРАХ СЕ С ДОСТАТЪЧНО ДОКТОРИ,ЗА ДА РАЗБЕРА И ДА СЕ ПРИМИРЯ С ФАКТА , ЧЕ ТЕЗИ ГАДИНКИ СЕ МАХАТ ЦЯЛОСТНО САМО И ЕДИНСТВЕНО С ПЛАСТИЧНА ОПЕРАЦИЯ! ДРУГ ЛЕК НЯМА! НО ВЪПРЕКИ ТОВА НЕ БИВА ДА СЕ ПРИТЕСНЯВАШ , ЗАЩОТО ПОЧТИ ВСЯКО МОМИЧЕ ИМА СТРИИ И ТЕ ПЪРВА ЩЕ ПОЛУЧАВАМЕ ПОВЕЧЕ , КОЛКОТО И ГРУБО ДА ЗВУЧИ!!! :-s :-s :shock:Освен пластичната операция има и друг вариант-лекар или хирург да намаже всяка една стрия със някакъв спец крем и се стой известно време и след това трябва да се повтори процедурата още 2-3 пъти и повече няма стрий.Аз обмислям този вариант в момента :) ,но трябва да проверя цени и така нататък...

Ако разпиташ колко пара,пиши 8-)

taNcheto93
12-27-2008, 18:53
Аз искам да питам колко струва маслото на Икаров,защото мисля да си го купя. 8-)
6-7лв

Alli
12-27-2008, 20:34
аз си го взех за 5 лв,а едно момиче а 3,зависи в коя аптека отидеш

sweetsunshine
12-27-2008, 21:24
Според мен спорта е единствения начин да се опазиш...а и си в такава възраст в която всичко може да се постигне бързо и качественоПри спорт кожата пак се разтяга и точно доста спортисти имат стрий поради тази причина..

Значи четох,че ако се използват следните продукти розовеещите стрий се премахвали и се предпазвала кожата от повторната им поява:

Използва се активен серум за девитализирана кожа и при нанасяне се пощипва леко с пръсти,за да попие по-бързо.
Подхранващ крем.
Масло от Шеа,богато на витамин А и Е.
При баня се търкат участъците със стрий със груба ръкавица за баня.

Трябва да се намали яденето на много тестени продукти,газирано и сладко.Трябва да се ядът повече зеленчуци.

Метода със намазването със препарат на белезникавите стрий не е единствен,може и с инжектиране на препарат.

Сега трябва да си потърся масло от Шеа :D

taNcheto93
12-28-2008, 09:21
За маслото от Шеа и аз съм чела че помага за премахването на стриите, но не знам от къде да си го купя и колко струва. Някой ако може да даде малко инфо :oops:

colymoly
02-10-2009, 16:46
преди около месец забелязах, че по пръсците на единия ми крак са се появили и са още розови :cry: не съм напълняла нито отслабнала четох, че в моите години се случва когато при ръстежът на мускула се разтяга и самата кожа, странното е че са само на единия крак все още са нови ще пробвам с маслото на Икаров :-# :-# :-#

Biskfitka
02-10-2009, 19:17
преди около месец забелязах, че по пръсците на единия ми крак са се появили и са още розови :cry: не съм напълняла нито отслабнала четох, че в моите години се случва когато при ръстежът на мускула се разтяга и самата кожа, странното е че са само на единия крак все още са нови ще пробвам с маслото на Икаров :-# :-# :-#И аз имам там....мазах ги (и с това на Икаров ама то много мирише) и нищо не помогна.... :? Ама то си зависи и от кожата така,че.. :)

SoFarSoG00d
02-10-2009, 19:37
Дали ще имаш стрии или не зависи от еластичността на кожата,в повечето слуаи е наследствено.Например аз нямам стрии никъде,нито майка ми,нито баба ми е имала,имам доста еластична кожа,но пък се мажа с разни лосиони от съвсем малка.

colymoly
02-11-2009, 10:58
преди около месец забелязах, че по пръсците на единия ми крак са се появили и са още розови :cry: не съм напълняла нито отслабнала четох, че в моите години се случва когато при ръстежът на мускула се разтяга и самата кожа, странното е че са само на единия крак все още са нови ще пробвам с маслото на Икаров :-# :-# :-#И аз имам там....мазах ги (и с това на Икаров ама то много мирише) и нищо не помогна.... :? Ама то си зависи и от кожата така,че.. :)
и все пак аз няма да ги оставя даже и операция да се наложи когато порасна :cry: :cry: все пак съм на 13 рано ми е за стрии :-k

SoFarSoG00d
02-11-2009, 11:00
Ами по принцип не е нормално да имаш стрии до към 18-20,айде после,ако родиш,качиш някое килце,както казах другото е въпрос на грижи и начин на живот.

colymoly
02-11-2009, 11:36
мисля да отида на лекар това не е нормално в нашето семейство всички имаме твърда и изпъната кожа баба ми няма нито стрии нито разширени вени, майка ми е получила след като ме е родила а аз до колкото знам не съм раждала :D а и 13 години не са никак одачна възраст за такива проблеми от вичко най-малко това съм си мислила, че ще ме сполети, вероятно ще ми изпишат ампули и кремове те няма да ги махнат, но ще ги заличат няма за кога да губя време, трябва още сега докато са пресни

varnen4e
02-11-2009, 12:42
Може да си на комшията и кожата ти да е по негов ген... :D :D

colymoly
02-11-2009, 12:44
^ едва ли но този проблем ме убива първото което си помислих щом ги видях е, че няма смисъл да живея вече :neutral: та аз съм на 13 :cry:

Biskfitka
02-11-2009, 14:54
Има ампули (инжекции) ...не знам каква им е цената..но са доволни от тях :)

sladur4etyYy
02-11-2009, 16:07
^ едва ли но този проблем ме убива първото което си помислих щом ги видях е, че няма смисъл да живея вече :neutral: та аз съм на 13 :cry:

:razz: