PDA

View Full Version : Приятелството е като една душа в две тела!?



BeBuLs
12-22-2008, 20:14
Какво мислите за приятелството, съществува ли? Кое е най-голямото разочаарование от приятел/ка... :)

fire_cat
12-23-2008, 09:16
Приятелството е много ценен елемент за всеки човек. То е умение да разкриеш чувствата си и да ги разбереш у човека до теб. Най-голяма болка изпитваш когато твой приятел/приятелка те предаде или разбереш, че тя/той е бил/а до теб само заради материалното, а не заради това, което си ти всъщност. Създадените приятелства са ориентир и в тях се намират отговорите на много човешки вапроси. По-голяма цена има живота, когато е изпълнен с истински приятели, а не с материални удоволствия. Приятелството е много ценен диамант, който не може да се открие по скъпите магазини и няма цена. То е скромен израз на доброта, помощ, великодушие и любов.
Приятелство - това е като да вървиш по много тънък лед, който при най-малкото невнимание може да се счупи!

sexa_na_kompleksa
12-23-2008, 11:17
Съществува, разбира се. Вече почват много да ми писват теми от рода на "Има ли истинско приятелсвто?", "Има ли любов"...
От много добра приятелка не съм била предавана. Но не са малко случаите, в които са ме прецаквали други...

Sweet__Dream
12-23-2008, 16:26
Сигурно съществува,но трудно може да се създаде.В днешно време е много сложно да се разбере значението на тази дума.Светът тотално се е объркал. :? Всеки гледа да е първи,да прецака другия,той да обира всичко хубаво...Винаги си имай едно на ум,не се предоверявай.Първо опознай човека. :)

girl_in_black
12-23-2008, 16:33
На мен това "приятелството е като две тела една душа" ми звучи твърде пресилено.Приятелство има, но всеки човек е различен, не може характерите на един човек с друг да се припокриват до такава степен, че да няма конфликти, да няма различни мнения.Аз също имам приятели, но знам, че има определени неща, които не бих им споделила, защото няма да ме разберат. А и да, случвало ми се е да се разочаровам от някой приятел, доста често ми се е случвало, за да си направя изводите, че съкровени за мен неща е добре да не ги споделям.Предпазна марка може би.Защото както са казали "Няма вечни приятели, има вечни интереси"-мисля, че е много вярно.

sunset_light
12-23-2008, 16:33
Съществува ,естествено.
За радост имам една истинска приятелка.
Когато с нещо успее ,винаги много съм се радвала,а не завиждала,както други приятели правят.
Тя прави абсолютно същото ,радва се за мен.
И двете си се познаваме като сестри.
Много се радвам ,че срещнах този човек.
Ще ми бъде много гадно ,ако бъда накрая на това хубаво нещо предадена.
Това е човека на когото имам най-голямо доверие и като го изиграе,не знам какво ще правя... :( Ние двете сме абсолютни лудетини и винаги сме се забавлявали,обичам я,познавам си я от 7 години и сме си бест фр. Страхотен човек.
Най-голямото ми разочарование от приятелка е ,когато ме предаде абсолютно ужасно.
Първо започна с "невероятното " си уважение,като ме наричаше на галено с гнусни,обидни думи.
След това ми даде телефона си на нейни приятели и роднини и ми звъняха от някакъв телефон през нощта и пращаха гнусни съобщения.
Тя не ми призна,попитах я няколко пъти,но тя пак си се правеше на "невинно ангелче" .
Накрая си призна,чак когато всички нейни приятели в училище ми казаха.
Бях много обидена.След това й простих,но тя продължи в същият дух да се държи ужасно грубо.
И да ми вика как съм била страшно тъпа.
Миналата година почнах да пропадам като дружах с това момиче,но тази година се осъзнах и спрях,разбрах ,че има далеч по-достойни и добри хора ,които могат да ми бъдат приятели.
Вече ги имам ,радвам се ,че са до мен и не ме нагрубяват.
:-D Пожелавам ви го!
Да имате страхотни приятели!
Да се радвате!
Ценете това ,което имате.
:)

love_enrique
12-23-2008, 17:58
Бла бла

Burzumul
12-23-2008, 18:43
^ Ех пухи пухи

AbsolutelyFabulouS
12-23-2008, 19:12
Може би зависи от това кой как го разбира.
Аз съм се разочаровала страшно много пъти от "приятели".Сигурно и сама съм си виновна, защото винаги се стремя да вложа много в отношенията с човек, който уважавам и харесвам, и приемам твърде лично всичко, което му се случва.... и в един момент разбирам, че давам много , а ми се отвръща избирателно. Ето защо мисля, че всичките тея представи за приятелството като сливане на души и прочие, са твърде идеализирани. :?

IwInkA
12-23-2008, 20:22
първо трябва да опознаеш много добре човека и да му имаш доверие и чак тогава можеш МОЖЕ БИ да го наречеш приятел :)

Hrupanka
12-30-2008, 16:51
Думата приятел има зна4ение , което много малко хора разбират и осъзнават. Да не говорим за наи-добър приятел... За разо4арованието какво мога да кажа... нямам си най-добра приятелка, за което много съжалявам, но предпо4итам да из4акам и да сре6тна своята сродна ду6а, отколкото да се заблуждаваме с някого , 4е сме големи фр

Boyd
12-30-2008, 18:53
Приятелството е като червеното вино - лесно се прави, трудно се съхранява!

Не всеки може да бъде приятел, но всеки има нужда от такъв. Лошото е, че когато се разкриеш напълно пред неправилния човек, можеш да бъдеш изигран. Всичко споделено може да се превърне в оръжие. Приятелство съществува за този, който го дава. Щом даваш такова - ще получиш и ти.

prosto_edin_chovechec
12-30-2008, 19:38
Еми и аз имах 1-2 най-добри приятели ама като не се виждахме с по 1 година и ... вече не сме... Приятели сме виждаме се ама не е както преди ;)

st1ka
12-30-2008, 21:35
..

Cable
12-30-2008, 21:38
Не съществуват такива неща.Всеки е с теб докато има изгода.Щом друг предложи нещо по-добро всичко е до там..

Rofl4e
12-30-2008, 21:44
Според мен няма приятелство това са временни интереси .. А за най-голямото разочорование мисля ,че е от приятелка :)

reni7o0o
12-30-2008, 22:33
според мен има приятелство....стига само да го откриеш ;) :P

filmimilmi
12-30-2008, 22:35
Твърде пресилена мисъл! Приятелството откорвено казано е преходно нещо, както казаха докато изпитваш желание за нечия компания сте заедно, отдалечители се един от друг и обикновено това е края за едно приятелство на каквато и база да се основавало до преди това.

alwaysnforever
12-30-2008, 22:53
м честно казано и аз вече не знам..съвсем скоро най-добрата ми фр ме прецака доста яко ( с която сме фр от 4 години някъде.. ) мисля,че го бях срещнала това " истинско приятелство " , но вече го няма :o както и да е..не вярвам в такива неща,защото всеки гледа себе си,той да е добре и като стане нещо което не му оттърва,намери си нова компания или нов фр просто те заебава :booooomb: поне при мен стана така :? :? :-k :smt089 ,но вече го преживях , пък и имам мн др фр, макар да е съвсем различно..дрън-дрън :-o

MiseryBusiness
12-31-2008, 06:51
Приятелството е нещо велико.. То е изкуство.
Невероятно е как истинското приятелство и искрената любов между двама души може така да променя и извисява хората.
Когато човек знае, че някой разчита на него, вярва му, обича го.. Той отвръща със същото, променя се към по-добро.

И все пак е адски трудно да намериш такъв човек.. Повечето хора търсят лично удовлетворение и изгода. Затова трябва правилно да отсяваме използвачите от другите, в чието лице можем да разпознаем честност, и великодушие..

Вживях се. Та, мисля, че който си е направил труда да прочете поста ми, е схванал какво имам в предвид.

Jumbie483
12-31-2008, 07:22
Определено има приятелство
Толкова много хора около мен са примери за това. Аз лично смятам едно момиче за моя приятелка..най-добра приятелка. Но какво разбирам аз в тези си тийн години. Но наистина забележително е приятелството на майка ми с една друга жена. Заедно са от 7ми клас. Тогава решили да се запишат в една гимназия. След това заживяли заедно. Искали и след като свършат училище да живеят заедно, но се появили сегашните им съпрузи и всичко пропаднало. Заживели в различни градове. Но това не им пречи да се виждат винаги, когато е възможно и да говорят с часове по телефона. А когато се съберат..просто сякаш са сестри. Всяка допълва другата. Винаги намират тема за разговор.
Просто невъзможно е да ви опиша какво силно приятелство има между тях. И това приятелство е вече над 30 годишно.. Дано всички намерим такива приятели :)

TheNewReligion
12-31-2008, 10:41
Да, бе... :lol: Предпочитам да си мисля, че приятелство няма. За мен това е прекалено сериозна връзка и бързо ми омръзва. 8)

evelinka1122
12-31-2008, 15:07
ми уж най-добрата ми фр писа на гаджето ми смс-и и то какви смс-и!!!! пак че беше той да ме светне по въпроса...

TheGirlNextDoor
12-31-2008, 23:22
аз няма истински приятели..не съм и имала
,,до сега всеки ме е изпоулзвал..все пак още нищо не съм видяла от живота..колко още ще има да ме разочароват

..звучи оптимистично,нали :(

Riot
01-01-2009, 09:01
"НЯМА ВЕЧНИ ПРИЯТЕЛИ, НЯМА ВЕЧНИ ВРАГОВЕ
ИМА ВЕЧНИ ИНТЕРЕСИ"

nefchi_bs
01-02-2009, 10:33
Съществува разбира се :) И там някъде без да знаеш е твоят/а приятелка...Но заглавието ти не е вярно :D Аз със моята най-добра приятелка се карам всеки ден и въпреки това пак сме заедно :P

pussycat_dolls15
01-04-2009, 12:06
Приятелството е нещо много важно за един човек.Никой не може да живее без него. :)

BaiToq
01-18-2009, 17:40
Клиширано,но е така.