PDA

View Full Version : Страх и защита???



CocainCocktail
12-22-2008, 22:31
Реших да пиша тук и да чуя мнения "вдъхновена" от всички безчинства и хаос по улиците на нашата мила родина. Толкова примери съм събирала било то от това ,което съм преживяла или просто ,което съм видяла. Тормоз,насилие,кръв? Тези фактори винаги присъстват във една държава,но най вече в определена група хора,или "външно" общество изградено в държавата. Гета,преселници,вражди,кул ури. Само едно немога да разбера.Защо в България няма толкова напрежение между цигани и българи,бедни и богати,християни или мюсюлмани а всичката тази злоба е в децата. В бъдещето на света. В нас,които трябва да сме по-добри и по-добри.
Отвръщавам се от въстниците се ,че понякога и от мен самата. Дали проблема е само в секса?Или " насилието в училище" което е невеоятно мило държание в сравнение с малкия парк,дискотеката,кафето или просто някой тротоар.
Понякога всички се сърдим на родителите си за забраните,а какъв избор имат те?
Щом един ден отидох на уж "детска" дискотека. Всичко трябваше да я перфектно сабиране с класа ,без да има напрежение и безмислени спорове,весело,танцуваме... ием по-биричка(или някакъв друг алкохол,който си поръчваме от бара без абсолютно никакъв поблем.) И изведъж пак БОЙ! Някой го досърбяло,че решил да се заяде,ейтака за спорта.Стоя си тихо и мирно аз на сепарето и чувам силни викове "ще те смачкам","ще те пребия" и т.н. Съвсем спокойно се опитвам да проведа разговор. Защо? Какво съм казала? Какво съм направила? Ако има нещо не е нарочно ,не искам проблеми,няма смисъл. Всичко добре...ама само до тука. В момента в който правя 2 крачки от вратата на дискотеката почвам да усещам удари,как някой тактично се опитва да ме "удуши" на 20 метра от входа на дискотеката където стои "контрола" незнам и аз каква,на толкова расояние камера,а на не повече от 100 метра Районно управление. И него ми се искаше да сложа в кавички ама на как да накърняваме така властите.Та нали те се грижат за живота и здравето ни...сигурността.
Как майками се чуди дали да се довери на "власта" до десет часа вечерта или на някой мой познат ,който тя всъщност е виждала няколко пъти.Е според думите и втоият вариант звучи по-Рискован
,но само така звучи. А аз си мисля не е ли най-добре да "обзаведа" стаята си като онези стаи в психиатричните клиники. Целите в мека тъкан и здраво заключени. По просто казано без ирония да си стоя само вкъщи и частен учител ако имам най-добре.
А не като изляза с приятели ейтака на разходка и да се чудя сега дали ще се върна? С нож ли ще ме наръгат? Пистолет? Или до смърт ще ме бият? (и ако думите ви се струват пресилени върнете се малко назад в архивите на новините на някоя телевизия пимерно,върнете се около 2,3 месеца назад и вижте колко случай има съдържащи "под 14" ,"непълнолетен" "нагърнан с нож" ,"хладнокръвно убит" ,"пребит до смърт" ,"катастрофирал с кола" И сега ако можете да свържете тези фрази...И сега ми кажете ,че пресилвам. Можете ли??)
Къде са ТВУ-тата питаха в една тема.Разказваха как педи всичко било наред. И как онзи съученик ,който удари шамар на зубара в класа се върна от там като англече.
А по надолу 80% от мненията бяха ,че няма смисъл.Просто ако ги има ще стане по-зле.
Е какво стадо сме днешното поколение и аз незнам!
Щом закона не помага,строгите мерки не помагат,психиатри,психолоз и и всякакви терапефти занимаващи се с увладяването на тези изблици на злоба и те не помагат.Да се избием а? Да ама и това не помага.
Както казваше един мой познат:
"Спокойно.Не се притеснявай...умиране има,отъване няма.

dead_princess
12-26-2008, 12:11
оу...... :shock: :shock: :shock: мн е дълго, не ми се чете..... 8-) 8-)


и на мен :lol:

yahhooo
12-26-2008, 15:42
оу...... :shock: :shock: :shock: мн е дълго, не ми се чете..... 8-) 8-)


и на мен :lol:

Me too

nan4onanka
12-26-2008, 17:59
Дълго е,но си струва.Наместо да четете поредната тъпа тема ''ама обича ли меее'' прочетете това и се замислете за това което казва и колко смисъл има в него!
А към авторката-Ами ако не си ''отворен'',''здрав'',нали няма да си интересен!И как си могла да не скочиш на бой,там в дискотеката!Безобразие! :( ( :lol: )

ThePowerOfLove
12-26-2008, 18:38
И аз го прочетох, има смисъл. Права си, за съжаление...

mariqn_sexa
12-27-2008, 23:26
оу...... :shock: :shock: :shock: мн е дълго, не ми се чете..... 8-) 8-)


и на мен :lol:

Me too


me 3

Luvcraft
12-28-2008, 00:29
tl;dr

Някой може ли да го разкаже накратко?

nymphadora
12-28-2008, 09:04
оу...... :shock: :shock: :shock: мн е дълго, не ми се чете..... 8-) 8-)

и на мене :D

LINKNOT
12-28-2008, 09:28
Агресията в децата,падението на обществото.. дълга тема. Не знам какво да кажа. Смятам,че ако се четеше повече художествена литература от крехка възраст,самия светоглед на поколението би бил различен. Пример просто. Няма как проблемът да се избегне,имайки в предвид и нагласата и на родителите (вечно недоволни от живота,вечно парите не им стигат). Телевизия,компютърни игри-това отново е фактор. Такива неща за жалост трудно се изтръгват от обществото.

Jumbie483
12-28-2008, 09:37
оу...... :shock: :shock: :shock: мн е дълго, не ми се чете..... 8-) 8-)


и на мен :lol:

Me too


me 3

me 4 8-)

angelcheeee_93
12-28-2008, 10:03
оуу мн ме мързи да го чета :(

taNcheto93
12-28-2008, 10:46
Аз го прочетох и съм напълно съгласна. Но докато на тези идиотчета, които излизат с единствената цел да се напият и сбият, не им дойде акъла в главата нищо няма да се промени. Учителите и родителите не могат да променят нищо. Повечето не знаят какви ги вършат техните деца, а в някои случаи не им пука.Ако си срамежлив ще те мачкат, ако си отворен ще те уважат, това е така и няма да се промени.

fire_cat
12-28-2008, 11:13
Аз го прочетох и съм напълно съгласна. Но докато на тези идиотчета, които излизат с единствената цел да се напият и сбият, не им дойде акъла в главата нищо няма да се промени. Учителите и родителите не могат да променят нищо. Повечето не знаят какви ги вършат техните деца, а в някои случаи не им пука.Ако си срамежлив ще те мачкат, ако си отворен ще те уважат, това е така и няма да се промени.


+1 :)

bubsy_f
12-28-2008, 11:32
оу...... :shock: :shock: :shock: мн е дълго, не ми се чете..... 8-) 8-)


и на мен :lol:

Me too


me 3

me 4 8-)



mе 5 :razz:

alwaysnforever
12-28-2008, 12:44
Аз го прочетох и съм напълно съгласна. Но докато на тези идиотчета, които излизат с единствената цел да се напият и сбият, не им дойде акъла в главата нищо няма да се промени. Учителите и родителите не могат да променят нищо. Повечето не знаят какви ги вършат техните деца, а в някои случаи не им пука.Ако си срамежлив ще те мачкат, ако си отворен ще те уважат, това е така и няма да се промени.


+1 :) +1 всичко е абсолютно вярно,а жалкото е ,че наистина това няма да се промени,а може би отиваме към по-зле...цялата работа е ,че няма никакъв контрол и ред в държавата за такива малолетни/пълнолетни лигльовци... :-x :shock: :shock: :x

l0v3
12-29-2008, 19:27
И аз го прочетох, има смисъл. Права си, за съжаление...


;-)