PDA

View Full Version : За уникалното нещо.



SWASTlCA
12-23-2008, 20:14
Machok, прощавай, че правя темата пак, но не мисля, че тя нарушава правилата по някакъв начин.
В никакъв случай това не е ебавка, аз не съм психясал за да се ебавам с такива неща. Това е нещо реално, върху което искам да поразмишляват повече от 2 глави. Дано ме разбираш правилно. Наистина темата няма нищо общо със подигравките. Когато съм сериозен, съм сериозен.
Това, което пиша е реалност и не си го измислям, просто е наистина уникално. За мен обяснение няма, не знам за теб. Твоята гледна точка е една, възможно ли е да видим гледната точка на останалите?
Не мисля, че това е нещо нередно, човече. Нито дискриминация, нито сектантство, просто факт, който е нереален за мен, вероятно и за останалите. Ще ти бъда благодарен да оставиш темата, за да видя мнението и на останалите хора. Благодаря!

Тук ще споделя, нещо, което се опитвам да разбера от 7 месеца.
Преди около 8 месеца един мой приятел говореше за погребението на мюсюлманите. Казваше, че когато го погребът, Ходжата казвал някаква молитва и след 10 тина минути, се чувал тъп удар по дъските в гроба, след 2 минути този удар се повтарял. Неговото обяснение е, че Ходжата с тази молитва викал мъртвия и той се опитвал да стане, но не можел, защото е в гроб. Това било молитва от която дори мъртвите ставали за кратко време.
Моите нападки към него бяха следните:
Ти нормален ли си, човече? Това е напълно невъзможно, след като човек е умрял, тялото му изстива и се вдървява, няма начин, то да мръдне в гроба. Кръвта се съсирва, смъртта е настъпила и няма никакъв начин това да се получи. Вероятно Ходжата го прави, я с крак, с затваря книгата по силно...

Доста спорехме и реших да проверя. Имаше погребение на една жена, роднините на които аз познавах - стара, много стара жена - 87 години. С тяхно позволение останах. Всичко беше наред, сложиха трупа (който е в ковчег, чийто капак е оставен отстрани), сложиха някакви дъски върху него, пръстта, хората се събират, тръгват си и остава само Ходжата! Стоях и гледах внимателно, духа и съзнанието ми бяха максимално съсредоточени във всичко, което ставаше и се чуваше около мен. Бях скептично настроен, не мислех, че изобщо ще се чуе нещо, но след около 10 мин се чу силен удар, който идваше от под земята, точно от мястото на гроба - не мога да кажа, че е точно от дъските, защото ще възникне въпрос: Да не си бил там, че да видиш?
Бях потресен, настръхнах и не вярвах на това, което чувам, беше невероятно. 2 минути по-късно се чу същия звук... Избягах и започнах да размислям, да предполагам, да си напъвам мозъка и не можех и не можех да разбера какво е това нещо...
Тъй като съм християнин, дори не знам какво е говорил Ходжата.
За 7 месеца отидох на 5 такива погребения и всеки път Ходжата остава сам, аз го наблюдавам, държи малка книжка в ръцете си и след 10 тина минути се чува този тъп удар по дъски, идващ от гроба, 2 минути по-късно пак. Наистина не ви будалкам, аз съм човек на фактите и не мога да си го обясня, главата ми щеше да се пръсне и така и не разбрах какво става. За мен е невъзможно, но факт е, че този звук го има... Отивам в пълно съзнание, и звука се чува, пак и пак. Наистина е нещо, което не мога да си обясня... Не се шегувайте, аз не се шегувам, просто ви споделям!
Искам и вие да помислите. :)

Canis_Dirus
12-23-2008, 20:17
Бегай у Анадола да се дупиш по 5 пъти на ден.

Някакъв нещастен гей - форумен клоун да ми пропагандира исляма.


Стани мюсулманин бе! Обрежи се и не ни занимавай! Ходжата ще ти каже, че интернета е зло! Бягай в Саудитска Арабия.

SWASTlCA
12-23-2008, 20:19
Бегай у Анадола да се дупиш по 5 пъти на ден.

Някакъв нещастен гей - форумен клоун да ми пропагандира исляма.


Стани мюсулманин бе! Обрежи се и не ни занимавай! Ходжата ще ти каже, че интернета е зло! Бягай в Саудитска Арабия.

Това е въпрос, бе, ненормалник!
Аз съм християнин!

GetNasty
12-23-2008, 20:42
Аз пък съм ЗА да я оставят тая тема. Изглежда интересна, особено, ако има някой, който да се изкаже компетентно.

cMon
12-23-2008, 20:43
чуваш , това което искаш да чуеш

SWASTlCA
12-23-2008, 20:50
чуваш , това което искаш да чуеш

Всъщност звука, който се чува е тъп, не е като чупене на дъска, а си е чист удар (така се чува) и леко кънтене...

И, cMon, дори разглеждах вариант за умопомрачение - мозъка вижда и чува, това, което иска да види и чува, но на 3 тия път направих запис на телефона си, след което го прослушах и се чуваше пак и пак. Телефона ми е почти бръкмясал, не мога да го правя до компа, нито до друг телефон, иначе бих споделил звука с вас...

n0x
12-23-2008, 20:55
абе аз защо си мисля, че мюсюлманите не се погребват в ковчег

SWASTlCA
12-23-2008, 20:57
абе аз защо си мисля, че мюсюлманите не се погребват в ковчег
Има, но не се затваря, капака се оставя отсрани, нареждат се дъски...

cMon
12-23-2008, 20:57
интересно е като идея , но е изключително незащитено откъм свидетели/факти...
Това само този "Ходжа" ли го прави?
Как не се е разчуло за тази дарба?
Ако я нямаше дъската щеше трупът да си стане и оживее?Ако е така защо направо този мюсулманин не го пратят в моргата и да таксува за 10 мин живот на мъртво тяло?
Щом се чува това чукане никой ли не се решава , да изкопае и спаси човека от удушаване под земята?

за съжаление , няма как да повярвам на това... въпреки , че звучи доста оригинално и би било заинтригуващо да се представи като филм.

iPurple
12-23-2008, 21:01
може да има някакъв звук, но според мен не е от мъртвия ..
как трябва да се опитва да стане мървият, че да се чува такова нещо?? главата ли си удря кво?
що не питаш някой ходжа место да гадаеш ...

hottie
12-23-2008, 21:02
Виж колко интересно, точно преди няколко дена искаха да ме пращат в командировка за погребалните ритуали(при мюсюлмани И християни), но отказах защото нямах смелост.
Аз лично вярвам само на това, което виждам. Не мога да го обясна. По-скоро бих казала и аз "чуваш, това което искаш да чуеш".
Ще видим какво ще каже моя колега като отиде :) ще го поразпитам

SWASTlCA
12-23-2008, 21:04
интересно е като идея , но е изключително незащитено откъм свидетели/факти...
Това само този "Ходжа" ли го прави?
Как не се е разчуло за тази дарба?
Ако я нямаше дъската щеше трупът да си стане и оживее?Ако е така защо направо този мюсулманин не го пратят в моргата и да таксува за 10 мин живот на мъртво тяло?
Щом се чува това чукане никой ли не се решава , да изкопае и спаси човека от удушаване под земята?

за съжаление , няма как да повярвам на това... въпреки , че звучи доста оригинално и би било заинтригуващо да се представи като филм.

Не, всеки Ходжа го прави, така казват, но свидетели попринцип няма, защото в тяхната религия е забранено стоенето близо до Ходжата по време на тази молитва. И аз си задавам същите въпроси, не си мисли, че ми е лесно. Това е главоблъсканица, при това голяма! Питах стари хора, някои казват, че при опит душата да се отдели от тялото, то се удряло в дъските, така 2 пъти, докато душата бъде напълно свободна.
При заключение на медицинско лице, че човека е мъртъв, не мисля, че има за какво някой да рови, макар че, аз си мисля, съвсем случайно, дали хората не изпадат в кома и да има скапани доктори, които не разбират, да се събуждат и да искат да излезнат, аз иначе не бих си го представил...

SWASTlCA
12-23-2008, 21:06
може да има някакъв звук, но според мен не е от мъртвия ..
как трябва да се опитва да стане мървият, че да се чува такова нещо?? главата ли си удря кво?
що не питаш някой ходжа место да гадаеш ...
Аз съм християнин, нямам какво да си кажа с представител на друга религия. :)

machoka
12-23-2008, 21:08
Отказвам да слушам врели некипели. Болните си теории развивай другаде...

А и за мен това си е неуважение към мъката на хората.