PDA

View Full Version : Секцио или естествено раждане?



raduna
12-24-2008, 21:16
Е? Какво ще кажете?
Аз лично мисля като му дойде времето да родя със секцио - така всичко ще е по план ;-)

lazy_lady
12-25-2008, 00:44
Ако няма медицински показания, не виждам причина за операция. Аз съм с две ръце ЗА естественото раждане.

krem4et0
12-25-2008, 05:59
Трябва да родя секцио, но ако имаше някаква възможност, бих родила по естествен начин. По-добре е за бебето...

sexita
12-25-2008, 06:38
Колкото и да ме е страх...по-добре по-естествен начин

kalpazanka
12-25-2008, 07:31
Цезарово! На естественото раждане единствено името му е такова! Всичко естествено се свършва с преминаването на бебето по родовите пътища!

darla
12-25-2008, 11:21
Az bqh ZA estestveno rajdane,no poneje prenosih beb4o,ta rodih sus sekcio.Sega sum blagodarna,4e rodih taka i sled godini,dai Boje,pak taka bih rodila

sexita
12-25-2008, 12:00
Az bqh ZA estestveno rajdane,no poneje prenosih beb4o,ta rodih sus sekcio.Sega sum blagodarna,4e rodih taka i sled godini,dai Boje,pak taka bih rodila

То май...братовчедка ми като разжда със секцио и сега трябва да чака май 5-6 годинин за друго бебе

kalpazanka
12-25-2008, 12:03
Тц, две години.

darla
12-25-2008, 12:37
^nito ednoto,nito drugoto.1godina e zabraneno,zaradi 6eva-korema kato se nadue pak i moje da stane gaf s 6eva.A tova 2-5-10 godini ne e vqrno.

kalpazanka
12-25-2008, 12:48
Минимумът е осем месеца, максимумът е две години.

darla
12-25-2008, 12:55
minimuma-ok,ama maksimuma za nqkoq jena moje i 10godini da se otkaje(da rodi 4ak sled tolkova).Kakvo ozna4ava"maksimum sled 2 godini moje da rodi sled sekcio" :D

kalpazanka
12-25-2008, 13:00
Максималният период, в който не е препоръчително да се забременява, е 2 години, а минималният е 8 месеца. Сега разбра ли ме или да перифразирам трети път?!

darla
12-25-2008, 13:18
Mila,budi spokoina,razbrah te oo6te purviq put,no takuv maksimum mi zvu4i absurden

kalpazanka
12-25-2008, 14:14
Но е факт. Затова има и такъв интервал от време, защото при всеки е различно, darla. И не е зле преди планувано забременяване /при направено цезарово сечение при предходната бременност/ да се направи преглед.

darla
12-25-2008, 19:27
^za tova sum suglasna :)

hottie
12-25-2008, 20:00
Аз живот и здраве ще съм със сексио поради медицински причини, но така си ме и устройва, че ме е страх от болката там долу 8-)

traka
12-27-2008, 05:20
Е болката не е нещото, което да ме накара да се откажа от естественото раждане, единственото което би ме накарало са медицинските причини. Все пак всички сме дошли по този начин и не ми се вижда чак да е толкова страшно. Аз съм за правото на личен избор и не бих съдила никой каквото и да предпочете. Щом и двата начина съществуеат редно е да има и право на избор.

Pliok0019
12-29-2008, 22:35
Остава ли белег със секцио? Аз имам уникално нисък праг на болката и бая ме е страх.

kalpazanka
12-30-2008, 06:54
^Зависи. Обикновено разрезът се прави ниско към окосмената част.

mirmark
12-30-2008, 07:00
Зави си къде раждаш. Ако си в някой затънтен край сигурно ше е естествено - може да нямаш избор.

kalpazanka
12-30-2008, 07:02
Зави си къде раждаш. Ако си в някой затънтен край сигурно ше е естествено - може да нямаш избор.
:-D Дали някой ще откаже 400 лв за 15 мин. работа /т. е. секцио/?

LovelyGirl
12-30-2008, 09:04
След всичко,което изчетох до сега,избирам секциото,след време като раждам.

Въпреки,че искам да си го изживея нормално раждането с всичките му работи там,много ме е страх от шевове..аз имам чувството,че удар ще получа като ки кажат,че ще ме шият..ужасно много ме е страх.

А и след като Darla разказа за приятелката и,която е родила преди година и няколко месеца и,че при секс шевовете още се усещат,това много ме отказа от нормално раждане.
:?

darla
12-30-2008, 09:16
ti ostavi 4e se use6tat,ama i i zglejda otdolu kato zakurpena-tova sa neini dumi i na dr jeni,rodili taka.

MakeMeLaugh
12-30-2008, 09:29
Какво е това "секцио"??

traka
12-30-2008, 09:34
То обикновенно така става заради хубави лекари... Когато родилката е малък таз или пък е тясна я мъчат пък после шият, а за болката да не говорим. Много си зависи от наблюдаващия лекар през бременността все пак ако е добър ще може да каже дали това ще протече нормално или ще е мъчително. И мен си ме е страх от нормалното, но мисля че лекарката която ме гледа е добра и ако нещо не ми е нормално няма да ме мъчи при раждане. Все пак тва трябва да е нормално раждане, а не операционно. Имам една приятелка, която като раждаше се оказала 2см. по тясна и умряла от болки, а за шевовете ме е страх да я попитам.

MakeMeLaugh
12-30-2008, 09:35
Блах, тва секциото било, дето ти режат корема и от там доколкото разбрах.
Гнусно е и гадно после с тоя белег, изпитвам антипатия към тия истории.
После с месеци/години няма да пипна областта на корема, ше има чуството, че ще се отвори.

Разочарован съм от избора Ви...
:?

traka
12-30-2008, 09:38
Е стига де, ти го определи като касапница... Не е чак толкова страшно, белега е почти незабелижим, освен че е там където трудно ще се сещаш да поглеждаш, пък и е най-много 5 мм. на дебелина :).

А аз съм си за нормално раждане стига да не се наложи секцио по медицински причини.

MakeMeLaugh
12-30-2008, 09:44
Няма стига.
И като е бръсната нали ще се вижда. И аз го знам, че е там, а съм гнуслив и ще си го представям всеки път.

Някои не искали шевовев при нормалното раждане - е че при сексиото няма ли? Даже са 6 пъти по видими и големи според мен- тва цяло бее да излезе от кожата ти от над оная ти работа - иииууу мега противно е ве.

Не виждам разлика и пори едното и при другото аз лично, все шевове, все усложнения. После пък и специални ограничения при секциото.

Освен, ако не се наложи на самият момент, че трябва секцио по медицински причини или, че болката ще бъде по-голяма от нормалното - нещо тва не го уважавам.

Оле нз дали си го представям правилно - дайте снимки за всеки случай след раждането кво се случва, ако не тук поне на л.с., ако са по-брутални ;х

darla
12-30-2008, 09:49
Блах, тва секциото било, дето ти режат корема и от там доколкото разбрах.
Гнусно е и гадно после с тоя белег, изпитвам антипатия към тия истории.
После с месеци/години няма да пипна областта на корема, ше има чуството, че ще се отвори.

Разочарован съм от избора Ви...
:?
:lol: tova be6e nai-golqmata glupost,koqto sum 4uvala.az bqh s kozmeti4en 6ev i sega-godina i polovina po-kusno nqmam beleg! Operaciqta ne se pravi na korema,a na sredata na okosmenata 4ast nisko dolu i 6eva(dokato o6te go ima) e dulug gore-dolu kolkoto sredniq ti prust.kakto kazah s kozmeti4en 6ev si re6ava6 problema s belega.kaka taka 6te ima6 4uvstvoto,4e 6te se otvori- :lol: po-dobre li e da si mladomomi4e i da te kurpqt kato koledna puika...mersi!

Biskfitka
12-30-2008, 10:07
И аз предпочитам секцио.Точно заради тия шевове отдолу... :shock: Пък и четох,че е опасно за бебето,защото можело да се задуши при нормално раждане (не знам колко е вярно..) :?

darla
12-30-2008, 10:12
^e,tova ve4e e otnositelno.zavisi ot jenata,ot ekipa i t.n i t.n

LovelyGirl
12-30-2008, 10:47
А по ли е хубаво,те шият от долу и като го вкарваш на жена си,да усещаш шевовете вътре?Това ми се струва много по-гадно.

traka
12-30-2008, 11:32
Пак ви казвам не е задължително да има шевове... в повечето случаи дори и вътрешни няма а един два външни. Не забравяйте, че повечето сме дошли от там и майките ни не са имали право на избор на времето. Щом са раждали, повечето и по 2 и повече пъти значи не е чак такава болка. Зависи си до жената.

darla
12-30-2008, 11:34
^ i tova e vqrno.maika mi naprimer ni e rodila i dvete s kaka po normalen na4in.bili sme golemi bebe6a po 3 kila i polovina,no nqma nito edin 6ev-qvno e bila elasti4na

traka
12-30-2008, 11:36
тва ми е идеята и на мен :)

MakeMeLaugh
12-30-2008, 11:42
^ Именно.

-=-
Не е смешно, тия женски работи не съм ги учил още.

Какъв е този козметичен шеф?
Кога се прави?
С какво е по-различен?

С какво секциото е по-добро чак пък толкова?
Аз пък съм чувал за много редки случаи на шевове и това са за тия по-слабите момичета, дето са с шепа гъз да реччм.

И кво излиза, че по някое време как си стоиш, режат ти корема вадят го и хоп "родила" е вече. Аз пък знам за смъртен случай на мой роднина с тва секцио.

darla
12-30-2008, 11:45
OMG>S udovolstvie bi ho bqsnila na nqkoq jena,ama na muj nqkak si mi se struva zaguba na vreme....a i ve4e sum otgovarqla na su6tite vuprosi v temata!

MakeMeLaugh
12-30-2008, 11:48
И защо да е загуба на време?
Нали и аз имам глас, кво?

В коя тема си обяснявала? Аз не видях никъде специална тема или подробности по въпросите :-o

darla
12-30-2008, 11:49
v su6tata tema!

MakeMeLaugh
12-30-2008, 11:51
Мда бе, много точно и ясно си обяснила какво точно представлява шева и с какво се различава от обикновения. По-точна не може да бъдеш... :?

Направо ми се отщя да имам деца ;д

darla
12-30-2008, 11:56
ok,6te ti obqsnq.po princip nz dali si vijdal 6ita rana-na krak,ruka glava ili kvot i da e-to4no kato za6ita dreha.Po princip takuv 6ev se pravi i na sekcio-to.Tozi kozmeti4en 6ev oba4e predstavlqva samo edno kon4e-vitre6no na kojata,a ne otgore kakto pri drugite i se pravi po duljinata na operaciatq.sled 8dni ot ednata strana na operaciqta se izdurpva tova kon4e izpod kojata s pinseta i samiq beleg predstavlqva edna mnogo tunkaliniq po sredata na okosmenieto na jenata kato ot moliv za 4ertane-tolkova tunka,a dulga kolkoto sredniq ti prust gore-dolu.Postepenno s vremeto izblednqva,predpisvat ti pasta,s koqtoda go maje6 3 puti na den i do godina nai-kusno nqma6 beleg.az ve4e nqmam,v ednoto krai4e suvsem leko e ostanalo kato drasnato s moli-ne pove4e ot 1mm.na men mi struva6e 150lv tozi 6ef.

krem4et0
12-30-2008, 12:29
MakeMeLaugh, добре че не си ми гадже, че аз имам огромен белег, близо 30 см от сърдечна операция.......Най-вероятно щеше да си изповръщаш червата върху мен като ме видиш гола...

И какво като има белег, било то и видим. Ако й се налага, ако има противопоказания или просто не издържа на болка...Ами ако преноси?

MakeMeLaugh
12-30-2008, 13:37
Всеки си има различен вкус :)

По-добре споменах, че съм съгалсен, ако сима "АКО" ;)

krem4et0
12-30-2008, 13:39
То никой не обича белези...ама ако обичаш даден човек, и той е майка на детето ти, това изобщо не е проблем...

nicolepcd
12-30-2008, 14:24
До 10 години ще измислят друг начин за раждане. Още няма да си давам гласа. 8-)

mynichka
12-30-2008, 14:34
аз мисля като му дойде времето секцио :)

kalpazanka
12-30-2008, 18:03
Пък и четох,че е опасно за бебето,защото можело да се задуши при нормално раждане (не знам колко е вярно..) :?
Може, ако пъпната връв е увита около врата на бебето и ако кадърният екип реши да изражда бебето нормално /аз съм се появила така полузадушена благодарение на д-р Иванов от Плевен!/

hottie
12-30-2008, 21:04
Доколкото знам по раждането по традиционния начин може да донесе и много проблеми на майката - разкъсвания, хемороиди и др. А и може да се изпусне. Ама на някои жени им правят клизма преди това, стига да има време.

На мен така или иначе ще ми се наложи чрез секцио поради медицински причини, радвам се че го има този козметичен шев. Не бях чувала за него.

Jo_Ni_To
12-30-2008, 21:19
МмМ По естествен ПъТ :-o :-o

LovelyGirl
12-31-2008, 07:35
Аз до колкото знам на всички правят клизми :-o

MakeMeLaugh
12-31-2008, 07:59
Ако този козметичен шев звучи чак толкова добре и красиво кокото го описа Дарла, може да си променя мнението.

Но все пак аз знам, че този начин е опасен за детето. Само аз ли съм чул, за смъртни случаи и, че при този начин има голям шанс да се увреди детето мозъчно например и прочие..

Мале тва раджането е голям стрес бе, аз 100% ше набия някои лекари, ако видя какво се случва с жена ми колкото и да е 'нормално', ааа. Какъвто съм "послушен" ;д

По пътя на логиката трябва да има клизма, нали има напъни, а-у. Ама, ако работата стане изведнъж едва ли ще има време.

kalpazanka
12-31-2008, 08:21
Мозъчните увреди и детската церебрална парализа са в резултат също и на "нормално", но трудно протекло раждане. ;) А за "комфорта" от епизиотомиите и ужасът за родилката, че не може после 1 месец да си седне на д-то, да отиде спокойно до тоалетна и т. н., май трябва да направим отделна тема.

П. С. Клизмата се прави задължително.

MakeMeLaugh
12-31-2008, 08:48
^ Да, но процентът от секцио е по-голям.

Не, че не се случва и при двата вида, ама единият преобладава.

Biskfitka
12-31-2008, 09:17
П. С. Клизмата се прави задължително.Не само клизма...ами и ще те обръснат 8-). Никога не бих позволила някой друг да го прави...оу :?

darla
12-31-2008, 09:41
^cigankite gi brunst,6toto si hodqt kosmati.ne vqrvam nqkoq normalna jena da se naloji da q brusnat tam...

LovelyGirl
12-31-2008, 10:08
^ Да и аз съм съгласна за това,ама имам малко тъп въпрос :-D
Ами като си с голям корем можеш ли да се избръснеш,в смисъл можеш ли да се свиеш и наведеш така?Или кола маска?

krem4et0
12-31-2008, 10:10
Защо бе....на мода вече било космите. да не говорим, че ако си с тумбак 1 метър пред теб малко трудно ще се обръснеш.

Тя Дарла е имала малко коремче, но съм виждала бременни, на които коремът им буквално е на метър пред тях. те не могат да си видят краката, пък камоли да се избръснат между тях.

kalpazanka
12-31-2008, 10:17
^Кремче, повечето бремелинки карат партньорите си да ги бръснат.

Biskfitka
12-31-2008, 10:36
^cigankite gi brunst,6toto si hodqt kosmati.ne vqrvam nqkoq normalna jena da se naloji da q brusnat tam...Аааа :booooomb: успокойх се.... 8-) Ама всякакви ги има.... :?

taffy
12-31-2008, 11:04
Бля, отказвам се от раждане... ! Много гадно и в 2та случая.. А MakeMeLaugh нямаш вагина-нямаш право на мнение (шегувам се, ама го бях чула някъде и ме изкефи 8-) ) Та, имам около 10 години чакане, та и както някой каза може още нещо да измислят.. Спирам, че като се замисля ми става гадно...

darla
12-31-2008, 11:08
^Кремче, повечето бремелинки карат партньорите си да ги бръснат.
:lol: ujas.tova nikoga ne bih go napravila!Ne ot sram,a prosto 6te se 4uvstma tupo sama da ne moga si oburna vnimanie

kalpazanka
12-31-2008, 11:15
Е, обаче ако не може да се прегъне от корема, и това е вариант.

krem4et0
12-31-2008, 11:28
И аз това съм чувала....или с огледало седнала в леглото....Абе едва ли това точно ще ми е големият проблем. По-скоро ще е как да бъде секси като тежа 2 пъти повече от мъжа ми :D

kalpazanka
12-31-2008, 11:31
:lol: Кремче, не е хубаво да имаш амбиции за пълнеене. Вярно, няма да раждаш по естествен път, но натоварваш своето сърце

:-)

krem4et0
12-31-2008, 11:33
А повече от 15 не искам да кача....как ще ги свалям? но ми се ще да се отпусна и да ям ВСИЧКО. Ще видим. В бг.мама четох за жени, напълнели близо 40 кг....това е ужасно много. че аз ще стана кажи-речи двойна! Не искам и в другата крайност да изпадам де....6 кила да речем......

darla
12-31-2008, 11:44
edna moq poznata mi razkaza,4e e ka4ila 40kg kato e bila bremenna.az q boznavam ot 2godini(a deteto i e na 4) i nikoga nemoga da povqrvam na dumite i.v momenta e adski slaba-ne pove4e ot 45kg,djobno gadje.No e spazvala unikalni dieti i mnogo sport.a i po dumite i e cqlata na strii

iiirish
01-07-2009, 14:15
по естествен път е най-добре и за бебето и за майката

darla
01-07-2009, 14:21
^vupros na li4en izbor,no spored sobstveniq si opit i opita na priqtelki,rodili po normalen put...ne sum suglasna,4e e po-dobre za maikata!

krem4et0
01-07-2009, 15:06
Е, по-принцип възстановяването е по-бързо. Има жени със секцио, които 3- месеца не могат да вземат детето си. раждалата по естествен път още след 3-4 часа може да щукне по коридорите.....

kalpazanka
01-07-2009, 15:32
Абе родилка с 25 конеца след естествено раждане и разкъсана маточна шийка айде стига да се е възстановила по-бързо от някоя, родила с цезарово!!!!! Нали чета в бг мамма как мамите се оплакват, че от епизиотомия срамните им устни за капак са възпалени и подути.....

darla
01-07-2009, 15:36
a spored men e NEVUZMOJNO jena da se vazstanovqva 3 meseca sled sekcio i po princip da se vazstanovi po-burzo sled normalno rajdane.
1vo-trqbvat ti okolo 12 4asa da zapo4ne6 da se izpravq6 normalno sama sled operaciqta i da se obslujva6 sama!Vsi4ko ostanalo sa ligotii-oh,nemoga,oh boli(mi 6 boli mn qsno ama se turpi)
2.sedl normalno rajdane pone mesec jenata nemoje da si sedne na zadnika normalno zaradi 6evove-vutre6ni ili vun6ni,ili i dvata vida.

P.S.-tova za sekcioto e mit spored men!Vupros na psihika i harakter!

kalpazanka
01-07-2009, 15:39
Именно, darla. Изкарват го едва ли не касапница.

darla
01-07-2009, 15:41
^da :?

krem4et0
01-07-2009, 15:45
И аз в мамата съм чела. не, че съм питала много раждали жени, но съм питала майка ми. Тя има шевове и при двете раждания, но казва че болката била докато я шият. От друга старана на мен са ми правили пункция(което на практика е никаква като сложност манипулация) и не съм се чувствала нормално 2-3 седмици.....Така или иначе аз няма да избирам, но понеже не може ми се ще да вкуся усещането да родя. не да ми извадят бебето, а да родя. мъчно ми е, че няма да стане. Някак си насилствено и неестествено ми изглежда това вадене. За мен част от тръпката е и в това да не знаеш как, кога и колко време ще раждаш, да се помъчиш за малкото човече, но и да го видиш и гушнеш веднага......

traka
01-08-2009, 08:00
Ох, вече почвам и аз да се чудя и двуумя и не знам кое е по-добре. Ясно е, че и по двата начина си родила и че и след двете ще има болка и некомфорт, но както Дарла каза, ако започнем да се оплакваме може и половин година да не сме на себе си. Аз имам познати и от двете страни. На едната и трябваха 2 месеца след секцио да спре да се тръшка от болки и некомфорт, защото си е лигла... друга пък и с шевове от долу и вътрешни си седна на задника нормално на 3тия ден без да се разбере, че е раждала. Явно си е до човека и до какъв е той. Ако е лигла няма и да се възстанови ще почне с превземки и накрая сама ще си повярва, че я боли и не й е добре. Колко е травматизаращо раждането за една майка е много трудно да се каже с точност. Имам една позната, която роди сина си за 10 мин след като и изтекли водите, няма и нито един шев и излезна от родилното като леко пълничко момиче, корем нямаше. За мен това си е физика и структура на тялото и да не всеки ще роди така, но е възможно.

VeSna
01-17-2009, 22:51
Зави си къде раждаш. Ако си в някой затънтен край сигурно ше е естествено - може да нямаш избор.
:-D Дали някой ще откаже 400 лв за 15 мин. работа /т. е. секцио/?
zavisi kude sa 400 - moeto rajdane 6te e planuvano v soviq AG klinikata na 6terev i e 1200 ili 1400 be6e... Belega e v okosmenata 4ast i e debel 3 mm i dulag mejdu 8 i 12 sm... Bebeto (ako nqma uslojneniq) se vadi 1 sedmica predi termina (kogato e sprqlo da se razviva ve4e) i az sum ZA s 2-ta race za sekcium... Nqma nujda az da se mu4a 9 meseca da go nosq i posle i nqkolko 4asa da go rodq... Ne mersi - imam jal i za sebe si... Moe li4no mnenie...

VeSna
01-17-2009, 22:58
^Кремче, повечето бремелинки карат партньорите си да ги бръснат.
:lol: ujas.tova nikoga ne bih go napravila!Ne ot sram,a prosto 6te se 4uvstma tupo sama da ne moga si oburna vnimanie

naistina tova e normalnoto - moito mom4e tova mi go predloji, no 6te se borq do posledno i "po navik" da go pravq, no sama :D ina4e si e varqnt (lelq mi nemoje6e da si izreje i noktite na krakata) i ne e sme6no -tragi4no e... Da si jena e nakazanie...

VeSna
01-17-2009, 23:01
Е, по-принцип възстановяването е по-бързо. Има жени със секцио, които 3- месеца не могат да вземат детето си. раждалата по естествен път още след 3-4 часа може да щукне по коридорите.....

No ima i jeni na 2-q den sa na kafe (v bolnicata) na 3-q gi izpisvat sus sekcio :) vsi4ko e do organizum i volq :)

pussycat_dolls15
01-18-2009, 12:40
Ми не знам! :D

LovelyGirl
01-18-2009, 16:21
Аз искам да попитам някои неща,че ми стана интересно.

При секциото в пълна упойка ли сте?Веднага ли Ви зашиват?Усещате ли като Ви шият?Много ли боли докато те шият?
Това е най-големият ми страх-да ме шият,но въпреки това,след години като дойде и моето време да ставам майка бих искала да родя секцио,но най-ме е страх от това :(

kalpazanka
01-18-2009, 18:27
По начало секциото се прави със спинална упойка, т. е. си в съзнание, но не чувстваш болка. НО това май е практика само в големите градове, а в останалите- с пълна упойка. Шият те веднага. Обезболена си от кръста надолу при спиналната упойка и да си в съзнание, няма да усетиш нищо.

darla
01-18-2009, 20:20
kalpazanka,ot nqkolko godini nasam MASOVO se prilaga pulna upoika,a ne samo v po-golemite gradove.Po predpo4itane na "suvremennite jeni". pro4eti malko statistiki po slu4aq

Blab
01-18-2009, 20:24
О, Господи, едно нормално раждане ли ви е бъз да направите, бе?
Не е истина, просто.

он: Ако не се налага заради разни усложнения(чукам на дърво), съм за естественото раждане.

kalpazanka
01-19-2009, 04:59
kalpazanka,ot nqkolko godini nasam MASOVO se prilaga pulna upoika,a ne samo v po-golemite gradove.Po predpo4itane na "suvremennite jeni". pro4eti malko statistiki po slu4aq
Обаче аз казах точно обратното :-D Че в малките градове на никой не му се занимава да прави спинална :-D Още повече, че в малките болници няма квалифицирани и смели анестезиолози :-D ОТТАМ ИДВА И ПРАВЕНЕТО НА ПЪЛНА УПОЙКА. За големите градове темата е друга, но като цяло наблюденията ми са за правенето на спинална в университетските градове.
Мислех да не отговарям на изказването ти, което цитирам по-долу, но след поредната забележка просто чашата преля.

kalpazanka,ostanala sum s vpe4atlenie,4e si o6te u4a6ta.izkazvai teoriq po u4ebnik i t.n,no ne analizirai tolkova kategori4ni "tova go e imalo,onova go e nqmalo" mislq,4e tova bi trqbvalo da go kaje lekar specialist
Не можеш да ми казваш какво да правя икакво да не правя. Забележки приемам само от админи и модератори. Край. А това, че мисля логично и мога да събера 2+2, не разбирам с какво толкова те дразни.

О, Господи, едно нормално раждане ли ви е бъз да направите, бе?
Не е истина, просто.
Просто не искам разкъсана маточна шийка и вътрешни и външни шевове, че и станалите "модерни" епизиотомии.

mirkisss
01-19-2009, 06:27
Естествено.. :)

darla
01-19-2009, 07:27
kalpazanka,nqmam ni6to protiv,kogato izkazva6 teoriq i ne6ta,u4eni v u4ebnik,no kogato edva li ne dava6 diagnozi...ne si kvalificirana,nali?!Ili moje bi si specializiran doktor,za da dava6 diagnozi?!?!?!

kalpazanka
01-19-2009, 07:31
Къде съм ти дала диагноза?

hottie
01-19-2009, 07:35
калпазанка медицина ли учиш? Защото виждам, че се интересуваш от тези неща :) Или може би ако още не учиш това смятах да правиш? И то в тази области ли? В България?
Много въпроси знам :D ако не ти се отговаря недей :)

darla
01-19-2009, 07:36
"Нямал го е окситоцинът при теб. "
Ne e to4na diagnoza,no e tvurde kraino izkazvane za tova kakvo e bilo sustoqnieto mi i to ot NEKVALIFICIRANO lice...spesti si podobni komentari za v bude6te,molq!

darla
01-19-2009, 07:37
"Нямал го е окситоцинът при теб. "
Ne e to4na diagnoza,no e tvurde kraino izkazvane za tova kakvo e bilo sustoqnieto mi i to ot NEKVALIFICIRANO lice...spesti si podobni komentari za v bude6te,molq!
P.S.-doktora mi obqsni za6to sum nqmala kurma,a ti s edno izre4enie zaprati teoriqta mu po dqvolite.Dali toi e prav ili ti? :lol:

traka
01-19-2009, 07:39
kalpazanka
За големите градове темата е друга, но като цяло наблюденията ми са за правенето на спинална в университетските градове.

Кво искаш да кажеш с това?! Не ми стана ясно, защо си мислиш, че дадена упойка се слага едва ли не в София, Пловдив и Варна. Навсякъде я използват, но не всеки го хваща, има случаи в които просто остава чувствителност от голямо напрежение и тази спинална упойка не хваща, тогава лекарите вече са принудени да използват и пълна упойка и будят майката вече след шевовете.
Не давай такива прибързани мнения без да си запозната дори и от това което си чула или прочела понякога има доста разлика. Всяка една упойка може да бъде слагана навсякъде и обикновено в малките градове, нямат родилно, а ги трянспортират до най-блзките болници в по-големите градове, където със сигурност мога да твърдя, че упойки има защото те не са толкова странни и скъпи, че да са едва ли не ЛУКС.

kalpazanka
01-19-2009, 08:01
Чааааааааакай, не съм казала, че спиналните са лукс. И второ наблюденията са ми ако се пристъпи към цезарово в малка МБАЛ /разбирай МБАЛ в малък град/, то упойката е пълна, вече обясних защо- липса на квалифицирани анестезиолози /пак подчертавам МБАЛ в малък град/.
Последно- имаме родилно отделение в малките градове, не ни пращай в десета глуха.

traka
01-19-2009, 08:09
Кво значи качествен анестезиолог, та това е нещо което всички го учат, дали златна диплома трябва да имаш да слагаш упойка?! Вярно, че пълната се слага през система, но никъде не е казано, че и при нея нямат как да не уцелят вената... Много плитко разсъждаваш и много добър анестезиолог може да засегне нерв (предполагам това ти е мисълта), второто което е под малки градове мога да ти посоча много само с поликлиники, в които нямат въобще отделения за прием и лечение, пък да не говорим за родилно. Това, че според теб и твоите наблюдения нямате квалифициран персонал, не е за всички болници и пак не ми отговори на въпроса какво искаш да кажеш с тия "университетските градове".

darla
01-19-2009, 08:13
e tq i na moqta zabelejka ne otgovori,nadqvam se me e razbrala...

Armeika
01-19-2009, 15:13
Трябва да родя секцио, но ако имаше някаква възможност, бих родила по естествен начин. По-добре е за бебето...

Защо е по добре? Стана ми любопитно. :oops:

Infinity
01-19-2009, 16:13
ми аз съм прекалено малка за да имам компетентен отговор по тоя въпрос..ама мисля че попринцип ако не те е много страх си е по-добре да си родиш естествено :)

hottie
01-19-2009, 17:41
Мисля, че калпазанка говори като цяло... винаги има изключения то е ясно, но тя говори по принцип и съм съгласна с нейните наблюдения. Не съм забелязала да дава диагноза, а предложения. Така че момичета не се сдърпвайте за глупости :)

pussycat_dolls15
01-20-2009, 11:42
ми аз съм прекалено малка за да имам компетентен отговор по тоя въпрос..ама мисля че попринцип ако не те е много страх си е по-добре да си родиш естествено :)

qnitka
02-12-2009, 19:33
Аз родих секцио и много бързо се възтанових!

darla
02-13-2009, 07:53
^da,vupros na organizum i nai-ve4e na psihi4eska naglasa spored men.

Angel_Girl
03-05-2009, 18:18
Аз бях за нормално раждане, но се наложи секцио по смешност. Преносвах 5 дни. ПОстъпих на 4ия от преносването с болки и 3см. разкритие, но главичката на бебо не беше правилно завъртяна. Така ме мъчиха 5-6 часа.. цяла нощ в родила зала адски болки и накрая ме вкара в операсионната. Първото ставане ми беше най-болезнено. Като цяло се възстанових доста бързо и бях в кондиция.

darla
03-05-2009, 18:29
Of,da 1voto stavane e ko6mar. Az imah 4uvstvoto,4e ako se izpraq napulno 6te mi se razpori 6eva i 6te mi iztekat vatre6nostite(bez izvinenie)....

Infinity
03-08-2009, 12:36
Аз бях за нормално раждане, но се наложи секцио по смешност. Преносвах 5 дни. ПОстъпих на 4ия от преносването с болки и 3см. разкритие, но главичката на бебо не беше правилно завъртяна. Така ме мъчиха 5-6 часа.. цяла нощ в родила зала адски болки и накрая ме вкара в операсионната. Първото ставане ми беше най-болезнено. Като цяло се възстанових доста бързо и бях в кондиция.
А ти на колко си?

Angel_Girl
03-08-2009, 14:25
На 18г. :D

stealthyGirl
03-12-2009, 15:10
ПФФ, аз преди си мислех, че шева се прави по цялата дължина на корема (по средата) и после остава някъв много голям и грозен белег... 8-) А то имало и козметични шевове и били малки...

Аз ще реша когато му дойде времето. :)

Angel_Girl
03-12-2009, 15:18
Истина е, че не всички лекари, които имат дипломи за такива си разбират напълно от работата и са човечни. Има много случеи на осъкатени родилки, от анесезиолог. Една майка от Варна е изпаднала в будна кома, поради упойката, която е била сложена /мисля, че беше спинална/. Детенцето и е на 3г. почти, а тя е прикована за легло, в това ужасно състояние, а тя просто е отишла да роди детето си.
Изключения има навсякъде. Чувала съм за още слувеи, но просто в момента не мога да се сетя за нещо конкретно, което да разкажа.

Също знам, че в някои по-малки градове лекарите наистина предпочитат да сложат пълна упойка вместо спинална.. незнам защо.

flower123
03-17-2009, 10:48
Ако мога бих родила по нормален път..