PDA

View Full Version : Световната финансова и икономическа криза



s1923
12-25-2008, 00:32
Материали за световната финансова и икономическа криза: http://septemvri23.com/Materiali_za_svetovnata_finansova_i_ikonomicheska_ krisa.htm

Diam0nD
12-28-2008, 13:49
Странна работа ... комунизмът се срина ,свидетели сме ,че и капитализма е по този път .. и какво правим сега ? Май трябва едно национализиране да му се удари ,да се впрегне пак масата да работи ,че нищо чудно България не само на ЕС да е на опашката ,ами и на света :-x

kristo
12-28-2008, 15:29
Странна работа ... комунизмът се срина ,свидетели сме ,че и капитализма е по този път .. и какво правим сега ? Май трябва едно национализиране да му се удари ,да се впрегне пак масата да работи ,че нищо чудно България не само на ЕС да е на опашката ,ами и на света :-x
То масата работи бате, недей мисли, че повечето българи мързелуват, проблема не е в това...
С национализация нищо няма да се оправи, имаше национализация през комунизма и нищо хубаво не последва от това. Не може да дойдат и да ти вземат земята, която си е твоя от сумати поколения и да кажат, че вече ставала "собственост на народа"... Нито е честно, нито нормално, нито пък става собственост на народа както са твърдели комунистите. И всъщност като се национализират имотите на частниците, управляващите ще си ги разпределят взаимно от което няма да има никаква полза за нас. Но че трябва да се ревизират приватизационите сделки на правителствата от 1989 насам и да се пренасочат към други собственици, в това няма спор.

SiegHeil
12-28-2008, 17:33
Какво правим ли? Приемаме ДОИП.
And ДОИП save the day again 8-)
Трябват решения...
Не можеш първо да вземеш продуктите и после да мислиш ква да е тортата :)

dreamerka
12-28-2008, 18:05
Темата уж е за Световната икономическа криза,а вие пак го обръщате към България и управляващите системи! То че сме зле-зле сме!Но трябва да сме благодарни,че няма да влезем в рецесия,че тогава е страшното.А кризата..то си е ясно,че не е случайна.То в Америка нищо не става ей така случайно.Те си я направиха съвсем нарочно,както съвсем нарочно си бутнаха кулите.Гадното е,че заради финансовите им интереси всички страдаме!

malone
12-28-2008, 20:25
Странна работа ... комунизмът се срина ,свидетели сме ,че и капитализма е по този път .. и какво правим сега ? Май трябва едно национализиране да му се удари ,да се впрегне пак масата да работи ,че нищо чудно България не само на ЕС да е на опашката ,ами и на света :-xПодкрепям мнението ти.Всякакъв вид политика излезе ли извън контекста на основните си идеи става дива и неуправляема.Национализац ята винаги помага подкрепенна със здрава ръка,която да въведе ред и нещата ще видиш как лека полека ще се нареждат.

Dobri_Bozhilov
01-02-2009, 08:38
Просто гърмят много балони едновременно. Като гръмнат всички, нещата пак ще тръгнат нагоре...

kristo
01-02-2009, 12:26
Странна работа ... комунизмът се срина ,свидетели сме ,че и капитализма е по този път .. и какво правим сега ? Май трябва едно национализиране да му се удари ,да се впрегне пак масата да работи ,че нищо чудно България не само на ЕС да е на опашката ,ами и на света :-xПодкрепям мнението ти.Всякакъв вид политика излезе ли извън контекста на основните си идеи става дива и неуправляема.Национализац ята винаги помага подкрепенна със здрава ръка,която да въведе ред и нещата ще видиш как лека полека ще се нареждат.
И какво, през комунизма имаше и национализация, и здрава ръка, и държавата пак рухна в края на 80-те. Даже комунизма освен че рухна заради това, че е тоталитарна система, система на терора и репресиите, рухна и заради икономически фалит, защото за огромните грандомански предприятия, които се строяха, нямаше необходимите икономически ресурси и затова в един момент социализма фалира както навсякъде където не се реформира и не възприе елементи на капитализъм, както в Китай.
Но не разбирам защо се заблуждавате, че от една национализация ние, българския народ ще получим нещо? Просто предприятията ще си сменят собствеността, а за нас редовите българи пак ще има трохи от баницата.

Diam0nD
01-02-2009, 13:30
ако се строи разумно и от каквото има нужда и ресурс в България ,а не да се внася няма да има проблем бе ... има много излишни предприятия - да ! Но има и доста добре изградени и все още действащи ... просто има грешки при управлението на комунистите ... ако тези грешки се избягват за напред не би трябвало да има проблем ! Трябва здрава ръка пак ... естествено без някои забрани от онова време де 8-) /един дядо по тв-то беше казал : няма носталгия по нещо лошо ,а народа с носталгия си спомня за тошовото време ! /

kristo
01-02-2009, 20:59
Аз съм съгласен с някои от предложенията ти, свързани с този ДОИП, но не с всичките и освен това идеология, изградена на принципа на ограниченията не може да бъде водеща, иначе толкова отричания от теб комунизъм ще излезе, че се възражда под друго име и малко по-различни принципи 8-)
Освен това името определено не ми допада кой знае колко, какво е това ДОИП, да няма да се доим бе 8-)

mitternacht
01-02-2009, 21:13
Ако се запитаме-"кой измисли тая знаменита икономическа криза?"- ще си отговорим-медиите.
Така де, то всяка вечер на няколко пъти в новините да ти повтарят, че представяш ли си-изпаднали сме в криза, накрая всеки ще го мисли.
При нас е малко по-иначе.Всеки ни краде колкото може.Сега поне се оправдават с кризата.

kristo
01-02-2009, 21:23
То ние сме си в перманентна криза- и икономическа, и всякаква, та някаква си световна финансова криза ще ни уплаши, ба 8-)

mitternacht
01-02-2009, 21:25
То ние сме си в перманентна криза- и икономическа, и всякаква, та някаква си световна финансова криза ще ни уплаши, ба 8-)

:D По-зле не може и да стане :)

LiveFlower
01-02-2009, 21:39
Само мога да кажа,че точно сега,когато е икономическа/финансова криза в цял свят ,България би могла да се издърпа тооооолкова напред,защото при нас все още не е настъпила криза.Но уви политиците ни са заслепени от тая алчност и егоизъм дотолкова,че не виждат вратичките,които ни се отварят в момента....

SiegHeil
01-02-2009, 21:59
Само мога да кажа,че точно сега,когато е икономическа/финансова криза в цял свят ,България би могла да се издърпа тооооолкова напред,защото при нас все още не е настъпила криза.Но уви политиците ни са заслепени от тая алчност и егоизъм дотолкова,че не виждат вратичките,които ни се отварят в момента....
И да ни отмине тая криза, ще дойде следващата...време е балона дето банкерите го помпаха до безкрай да се спука...

kristo
01-02-2009, 22:30
Мба, няма как да се възроди комунизма, уви, той мимикрира и си "сменя" нрава с "демократичен" и всякакъв друг и пак продължава да функционира... Той даже и не е падал истински, та да трябва да се възражда, точно затова и 20 години с малки изключения продължаваме да кретаме и при червени, и при сини, и при жълти...
Та нима най-големите комунисти днеска не станаха най-големите и отявлени капиталисти?!
Що се отнася до името- ОИП звучи по-добре, ако се сетя за нещо друго като вариант, ще ти предложа 8-)

kristo
01-03-2009, 16:21
Ние, прав си, само че аз с човек като теб, който иска да сменя Националния флаг и името на България, както и призовава за забрана на Българската народна музика не мога да се разбера, не ща, благодаря... Това че си антикомунист е единственото нещо, в което съм единомислещ с теб, но антипатриотичните ти призиви определено са отвратителни и напълно неприемливи за мен, затова с теб на една маса не сядам както се казва...
Иначе с това, че искаш да правиш партия, мечтай си, че ще привлечеш много народ, на хората им е втръснало от партии вече, всеки обещава "розово бъдеще", а това розово бъдеще го няма. Така че ако мислиш, че с партия ще се оправят нещата, хубаво, ама няма да стане, казвам ти го щото следя политиката не по-малко задълбочено от теб и съм се нагледал и на СДС-та, и на НДСВ-та, и ДСБ-та и на квито се сетиш, аман вече от всички...

kristo
01-05-2009, 16:03
И какви са твойте прехвалени идеи, които наричаш "наши"? Някакъв ДОИП, дето навсякъде го пробутваш като лека жена, това ли са ти всичките идеи? И с това ли ще градиш нова България, с ДОИП? Та това не е нито идеология, нито нищо, просто едно предложение за ограничаване на избирателните права, нищо повече. За да изградиш нова България трябва нещо много повече от твоя ДОИП, трябва национализъм, трябват истински ценности и то изконно български ценности. Защото каква файда като си против ДПС и турското като отричаш като цяло и българското? Покрай сухото да гори и мокрото... Ти искаш да заместиш традиционните български ценности с американски такива, с американска музика, американска "култура", американска политическа система, американски начин на живот и мислене и изобщо с американщина... Е, имаш го този американизъм, затова и България е зле в момента, а ти искаш още повече да ми го налагаш. Е, искаш да станем като американците с две думи, а аз съм твърдо против.
Иначе твърдо и съм против комунистите, но в никакъв случай не мога да подкрепя хора като теб, които искат:
-да сменят Българския национален флаг и името България
-да забраняват Християнството и проповядваните от него ценности.
-да ограничиш до степен на премахване българската народна музика и оттам и ценностите идващи от нея... Е, това ли ми предлагаш ти, това ли ти е по-добрата "алтернатива"? Алтернатива си само на комунистите, но само дотам, мисля че е крайно недостатъчно, за да настъпи обединение на българската нация и оттам промяна за България в положителен план.
И да, за мен промяната в положителен план и прогреса на българската нация са свързани до голяма степен и с позоваването на традиционните български ценности (патриотични, религиозни, музикални), защото е докозано, че когато българския народ най-силно е държал на тях, е постигал най-големи успехи, консолидирал се е и е достигал до Национално Възраждане. А не да ми проповядваш изкуствени и небългарски ценности, щото така не си особено добра алтернатива. Алтернативата трябва да е патриотична, това е истината, която ти не можеш да прозреш.

colymoly
01-21-2009, 11:10
до като мине кризата, тя вече ще е нанесла достатъчно вреди и икономически сривове, по прогнози щяла да приключи след 2 години

BaiToq
02-05-2009, 18:34
Излиза, че за теб флага и народната музика са по-важни отколкото доброто настояще и бъдеще на страната и нейните хора. А и не призовавам за забрана на народната музика, а просто за премахване на задължителното и преподаване в училище.

Това, което става ясно е, че ти предпочиташ комунисти под сегашния флаг отколкото свестни типове под нов и хубав флаг. Което ми напомня на фетишизъм. Какво значи антипатриотични призиви - знаеш ми много добре отношението към турците и циганите. Какво повече искаш?

Не, аз не искам да правя партия - изобщо даже не искам да се занимавам с политика. Имам си други интереси. Но просто се налага. Ако ти не се занимаваш с политика, политиката ще се занимае с теб. Така че е неизбежно. Причината изброените от теб партии да не са успели е, че не са били достатъчно време на власт, а за НДСВ въобще не коментирам, защото това е доказано мошеническа партия. ОДС управляваше добре, но нашите идеи са още по-добри.
:-x :-x :-x



Костов беше единственият,
който натисно мафията,
а не я използва за собствени цели.
Прочетете малко тогавашните закони!!!

VHack
03-18-2009, 16:46
чрез подробно проучване, мисля че знам кой е виновен за кризата, самото американско правителство, аз ви казвам тия дърпат от парите и после като аз пред хората финансират банките с "държавните" пари за да не фалират, все едно да открадеш на съседа си ябълките и да идеш го черпиш една :D

kristo
03-18-2009, 18:07
Излиза, че за теб флага и народната музика са по-важни отколкото доброто настояще и бъдеще на страната и нейните хора. А и не призовавам за забрана на народната музика, а просто за премахване на задължителното и преподаване в училище.

Това, което става ясно е, че ти предпочиташ комунисти под сегашния флаг отколкото свестни типове под нов и хубав флаг. Което ми напомня на фетишизъм. Какво значи антипатриотични призиви - знаеш ми много добре отношението към турците и циганите. Какво повече искаш?

Не, аз не искам да правя партия - изобщо даже не искам да се занимавам с политика. Имам си други интереси. Но просто се налага. Ако ти не се занимаваш с политика, политиката ще се занимае с теб. Така че е неизбежно. Причината изброените от теб партии да не са успели е, че не са били достатъчно време на власт, а за НДСВ въобще не коментирам, защото това е доказано мошеническа партия. ОДС управляваше добре, но нашите идеи са още по-добри.
:-x :-x :-x



Костов беше единственият,
който натисно мафията,
а не я използва за собствени цели.
Прочетете малко тогавашните закони!!!
Натисна една част от мафията, с другата от нея си партнираше- нима забравяш връзките му с мутри като Славчо Христов и кръга Олимп? А крадливата фондацийка на жена му бившата комсомолска секретарка другарката Елена Костова? А Гад Зееви, Денис Ершов... нещо ти е къса паметта и на теб.