PDA

View Full Version : Проблем с косата...



sunshine555
12-25-2008, 20:12
Здравейте!

Моят проблем е следния..косата ми много се изтощи незнайно как подстригвам я всеки месец 1-2 пъти връхчетата,мия я през два дни и си изправям само и единствено бритона,не използвам пяна,вакса и тем подобни и никога не съм я боядисвала.В краищата ми стои суха и изтощена..Преди това лятото имах проблеми със скалпа,появиха ми се разни ранички,от които ме сърбеше главата и се люпеше,омазняваше се на втория ден.Oтидох на лекар,той каза,че е от възрастта( на 15 съм ) и ми препоръча Seborate и маска на Decray.Използвах ги месец и половина и имаше ефект,докато не се появи отново преди 1 месец...Сега използвам шампоан,който е подобен на маската на Decray...Не знам какво да правя,попринцип косата ми не е такава,но не знам защо така се получава ... Трябва ми някакъв шампоан или маска за подхранване ииии изобщо за хубава коса ... :-) Благодаря много на всички,които ще се заемат да отговорят ... :-)

Bianca
12-25-2008, 20:25
Докторът, при когото си отишла, е тъп. ;) Имала си екзематит, а той не те е посъветвал правилно. :]
Вземи си най-обикновен шампоан с катран, максимум два лева е. ;) Да, знам, звучи гадно, но помага адски много. :-D

sunshine555
12-25-2008, 20:32
Ами уж болницата,в която ходих ''Токуда'' беше хубава пък и се предполагаше да ми помогнат,а какво се получи-временен ефект...Иначе четох из разни други теми,че Тривитаминол помагал,разни маски на Икаров иии други такива имат ли ефект илии??...

P.s благодаря за отговора :)

Bianca
12-25-2008, 20:35
Те се използват за по-бърз растеж на косата, но всъщност от тях косата нацъфтява още повече. Вземи си шампоан с катран, казвам ти. Ще успокои скалпа ти, няма да имаш кожни раздразнения, а оттам и състоянието на косата ти ще се подобри. :]

Peteto633
12-25-2008, 20:35
Ne se zanimavai s skupi 6ampoani,kupi si na Evterpa protivopurhoten,edin sin,mnogo pomaga.I po vuzmojnost ne si mii kosata prez 2 dena a prez 3 6toto ot 4esto miene po-burzo se omaznqva,koeto ne e dobre ;)

sunshine555
12-25-2008, 20:41
Понякога я оставям и три дена,обаче не съм сигурна дали да заложа на по-евтините продукти,защото им нямам много доверие..Bianca това,което ми каза за тривитаминола и маските на Икаров,че спомагали и за растежа,това не е проблем да го ползвам,даже би било добре... :( Ааа относно проблема със скалпа фризьорката ми каза,че това е себорея..лекарят,каза че е пърхот..вие екзаматит ...вече нямам представа какво да правя и защо така се получава :(

Bianca
12-25-2008, 20:43
Себорея и пърхот са едно и също нещо. :lol:
И все пак, пърхотът си е бели люспички, докато ти си имала рани. ;)

sunshine555
12-25-2008, 20:47
извинявам се за невежеството :lol:

sweetsunshine
12-25-2008, 21:24
Себорея и пърхот са едно и също нещо. :lol:
И все пак, пърхотът си е бели люспички, докато ти си имала рани. ;) Не е едно и също!


Себореята е усилената функция на мазните жлези.Засягат се тези области, където има повече мастни жлези: главата, лицето, особено челото, носът, брадата, гърбът. Себореята бива мазна, суха и смесена.При мазна себорея кожните люспици се слепват и здраво се задържат върху кожата. Мазният секрет не засъхва, така че кожата и космите са винаги лъскави, мазни; косите имат неспретен вид. От смесването на мазнината с прах и излющени рогови люспи се образува гъста мазна материя, която се среща по-често у мъжете.

За сухата себорея е характерна сухата и чуплива коса. Мазния секрет засъхва по кожата и образува сиво белезникави люспи, които обилно се сипят при сресване на косата. Има и много пърхот. По-честа е при жените.

Най-леката форма на себорейна екзема е пърхотът по окосмените части на главата.
Симптоми:Засяга се окосмената част на главата. Характеризира се с трецивидно излющване на сиви, сухи, или мазни люспи, придружено от лек или по-силен сърбеж. Понякога могат да се образуват корички, под които кожата е зачервена. Може да се стигне до разреждане на косата или дори до оплешивяване.

Та ако нямаше разлика м/у двете според теб щеше ли да има различни найменования!?

Bianca
12-25-2008, 21:33
Опа, объркала съм се. :lol: Ще ме извинявате.. :-)

sunshine555
12-25-2008, 21:54
:-# :cry: :cry: оххх искам си хубавата косааааа какво станаа

bonbon4e_to
12-25-2008, 22:00
кря-кря :)

fiama
12-26-2008, 06:19
Като начало най-добре посети читав лекар, който да ти каже как да се пребориш с проблема със скалпа. Оттам нататък маски за здрава коса може да си позлваш бол.

varnen4e
12-26-2008, 09:17
Мацка.. тегаво е много.. и аз вече не знам какво да правя с тази коса, но ти пожелавам успех.

colymoly
01-04-2009, 15:58
хмммм чувала съм че се правят маски с газ от магазина сигурно :-D ддз просто съм го чувала но казват че придава блясък и обем а и също ако искаш обемна коса използвай ''Шаума''

co0L_gIrL
01-07-2009, 16:12
Според мен наистина трябва да отидеш при дерматолог за да ти каже повече нещо повече за кожата на главата ти. А може пък и домашни маски за коса да помогнат.. консултирай се с дерматолог, не с нас.. все пак никой от нас не е квалифициран за това :)

Black_Fyed_Peas
01-07-2009, 19:00
аз имам себрея и използвам шампоана на лореал за мазна коса един такъв розовичък и ми помага надявам се и при теб да има усшех. Силно ти го препоръчвам

leidymimi
01-08-2009, 17:01
потърси си някакъв шампоан и маска за изтощена коса.и моята е такава и много цъвти,но всера си взех шампоан и маска за цъвтящи връхчета на Шаума и даже докато си я миех косата имах чувството че е станала съвършена.

Liar
01-09-2009, 17:55
Може да ти липсва вит Н...
А може и да е нещо друго,не знам.