PDA

View Full Version : Изкривяване на зъбите?



sa6opi4a
12-26-2008, 00:13
По-точно, не е да кажеш , че всички зъби са ми криви, никога не съм ходил на зъболекар по причината, че никога нищо не ми е имало. На 18 г съм и работата е там... 2 зъба от горното ми чене с времето изгледа се изкривиха навътре, не е много, но си личи... та въпроса ми е , колко пари ще струва изправянето им, понеже не разбирам тия зъболекарски неща, знам , че едни като ТЕЛ ти слагат и ходиш с тях 1 година... примерно за 2 зъба може ли да ми го сложат това и колко пари ще излезне примерно? Не ми казвайте отиди на лекар и т.н, щото трябва да бия 80 км, за да отида на този лекар, искам първо да съм приготвен до няква степен и чак тогава да отида при него. До няква степен разбрах , че 3-4 хиляди струва за всички зъби, та примерно за 2 да ми го сложат става ли и к'ва ще е примерната цена?

LadyDy
12-26-2008, 07:11
Шини трябва да носиш.. въпреки че е късно може би....

dead_princess
12-26-2008, 07:35
Явно говориш за брекети.Те се носят доста време и не могат да се свалят и разбира се,резултата е по-добър от колкото с шини.Обаче са по-скъпи :)

sa6opi4a
12-26-2008, 09:38
До колкото знам, за тези брекети няма значение много възраста, аз лично съм виждал човек на 25 г с такива. Въпроса ми е просто, примерно за 2 брекета за 2 зъба, колко пари е примерно и дали може така? Или се слагат на чене не може за по 1 , 2 зъба?

dead_princess
12-26-2008, 11:37
До колкото знам, за тези брекети няма значение много възраста, аз лично съм виждал човек на 25 г с такива. Въпроса ми е просто, примерно за 2 брекета за 2 зъба, колко пари е примерно и дали може така? Или се слагат на чене не може за по 1 , 2 зъба?
Не може по 1-2 зъба

sa6opi4a
12-26-2008, 13:07
Значи трябва по цяло чене, така ли ? Епа като не са ми криви другите, що трябва и те да имат брекети? Ае някой който е сигурен в това и знае, да пише.

UFOs
12-26-2008, 13:23
Ако сложиш брекети на два зъба,те ще се наместят,но празното място,което ще остане след като ти се изправят зъбите,в последствие ще бъде заето от другите два и така пак ще имаш криви зъби,само че не тези,които си изправил,а следващите (стана малко объркващо... :-D )
за това като сложиш на горния ред зъби,всички зъби ще са на място.Примерно ако човек няма 1 зъб,за една год. може зъбите да му се пренаредят,тоест да почне да има място между тях.Така е и с твоя проблем.Ще се наместят кривите ти зъби,но на мястото на което са били ще бъде заето от другите и така още и още.. :P

gabi_94
12-26-2008, 18:39
еми можеш да сложиш брекети, не е чак толкова късно, ама по добре сложи на цялата челюст, по-хубаво ще се наредят, иначе ако се притесняваш, мисля че може да ги сложиш и от вътрешната част на зъба, по-трудно ще се почистват, но няма да се виждат, най-добре се консултирай със зъболекар

mysterious93
12-26-2008, 19:26
Breketite naistina sa dosta skupi4ki.ot 2 hilqdi nagore sa (ve4e zavisi kude i pri kogo si)ii ne moje samo na 1-2 zuba da ti gi slojat..to si ima6e nqkva broika no prosto 6te te izluja..dali ne be6e na 7 zuba nai malko i ako e nujno na pove4e ne pomnq...no sum sigurna 4e ne moje samo na 1-2. 6inite sa po 250 leva no...mislq 4e ti e kusno za tqx te se nosqt do max 14 godi6na vuzrast .i vse pak tva e dolo gore za nqkva predstava..zubolekarq 6te ti kaje nai dobre :P

sa6opi4a
12-27-2008, 14:48
Демек за цялата челюст горното и долното чене, ще ми е около 2-3 хиляди? Ако искам само на горното чене , на което са тия 2 зъба криви примерно както ти викаш, миналното е 7 зъба, колко пари ще ми излезне ? Примерно щом за цялата челюст е около 3 хиляди кажи речи, за тия 7 зъба да е най-много хиляда ?

rashito0o
12-27-2008, 16:42
Breketite naistina sa dosta skupi4ki.ot 2 hilqdi nagore sa (ve4e zavisi kude i pri kogo si)ii ne moje samo na 1-2 zuba da ti gi slojat..to si ima6e nqkva broika no prosto 6te te izluja..dali ne be6e na 7 zuba nai malko i ako e nujno na pove4e ne pomnq...no sum sigurna 4e ne moje samo na 1-2. 6inite sa po 250 leva no...mislq 4e ti e kusno za tqx te se nosqt do max 14 godi6na vuzrast .i vse pak tva e dolo gore za nqkva predstava..zubolekarq 6te ti kaje nai dobre :P

да бе още малко и 5 хиляди ...пълни глупости аз съм говорила със специалист и за годните и долните ми искаше макс 1500 лева ти ше ми кажеш,че за 1 ред ше земат 2-3

hot_girlll
12-27-2008, 18:07
...

hot_girlll
12-27-2008, 18:10
...

mysterious93
12-27-2008, 18:22
Breketite naistina sa dosta skupi4ki.ot 2 hilqdi nagore sa (ve4e zavisi kude i pri kogo si)ii ne moje samo na 1-2 zuba da ti gi slojat..to si ima6e nqkva broika no prosto 6te te izluja..dali ne be6e na 7 zuba nai malko i ako e nujno na pove4e ne pomnq...no sum sigurna 4e ne moje samo na 1-2. 6inite sa po 250 leva no...mislq 4e ti e kusno za tqx te se nosqt do max 14 godi6na vuzrast .i vse pak tva e dolo gore za nqkva predstava..zubolekarq 6te ti kaje nai dobre :P

да бе още малко и 5 хиляди ...пълни глупости аз съм говорила със специалист и за годните и долните ми искаше макс 1500 лева ти ше ми кажеш,че за 1 ред ше земат 2-3

ae vij kvo iskreno se radvam za teb 4e sa ti kazali max 1500 no za tuk znam 4e sa po nad 2000..i tova spira na6ite da mi gi slojat :-x :-x :-x i nqmax predvid 4e sa po 2000 samo na ednata 4eliust a na dvete.kato iska samo na gornata moje bi kum 1000 a nqkude moje i po evitno znam li zavisi otkudee...kolkoto po golqm grad tolkova po skupo. izvinqvam se na avtora nqmax predvid 2000 samo za ednata 4eliust!!!ta kaji otkude si rashito0o?za da znam kude gi slagat za po max 1500?