PDA

View Full Version : Медуза вкъщи?



OtherDimension
12-26-2008, 09:20
мога ли да си гледам медуза вкъщи?


*Липсва описателно заглавие!
Точка 7 от Правила на форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh

Riot
12-26-2008, 09:41
не

Canis_Dirus
12-26-2008, 10:03
Ако имаш достатъчно голям аквариум, в който да създадеш изкуствено течение...
Но в нещо от порядъка на 120 литра ...

OtherDimension
12-26-2008, 10:12
В Seven Pounds Уил Смит има.... много е красиво
филмът не е за изпускане

Blab
12-26-2008, 15:07
За да гледаш морски рибки, например, ти трябва специална апаратура, за да поддържа водата доближаваща се до морската.

Така, прочетох разни мнения тук:
http://www.tonmo.com/forums/showthread.php?t=6092

Като гледам, аквариумът - поръчков, медузите - на ненормални цени, машинки, да ти въртят водата... аааадските грижи, понеже били крехки, някои отделяли ненужни части от тялото си... Макар че, нищо не ти пречи да пробваш с медуза от нашето море, но от опит знам, че не издържа времето от Бургас до София без да й се смени водата. И така.

OtherDimension
12-26-2008, 15:09
За да гледаш морски рибки, например, ти трябва специална апаратура, за да поддържа водата доближаваща се до морската.

Така, прочетох разни мнения тук:
http://www.tonmo.com/forums/showthread.php?t=6092

Като гледам, аквариумът - поръчков, медузите - на ненормални цени, машинки, да ти въртят водата... аааадските грижи, понеже били крехки, някои отделяли ненужни части от тялото си... Макар че, нищо не ти пречи да пробваш с медуза от нашето море, но от опит знам, че не издържа времето от Бургас до София без да й се смени водата. И така.
хмм.. ясно
мерси все пак :)

5StaR
12-26-2008, 15:10
Почти невъзможно 8)

OtherDimension
12-26-2008, 15:13
Почти невъзможно 8)
бе то е възможно, ама...

GetNasty
12-26-2008, 15:17
Почти невъзможно 8)

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: machok :razz:

sh3_1s_7h3_0n3
12-27-2008, 12:59
Сигурно по принцип може, но предполагам, че това са невероятни грижи.
Ако все пак си много зарибен, имам един приятел, който се занимава с акваристика и мога да го питам, вероятно ще знае. ;)

Madness
12-28-2008, 10:33
Ааа,ктрашно харесвам медузи.
Гледах филма(почти де),всъщност го изтеглих само заради медузите и...и е страхотно!!!Май не мога да и помогна особено,ама ако успееш поне ги снимай 8-)

SunSmile
12-28-2008, 10:51
Възможно е, ама... си трябва подготовка, условия... и всякви такива. Пък според мене ще ти омръзне всеки ден да се грижиш толкова много....
Гледах една водна костенурка 2-3 месеца лятото и откачих. Омръзна ми всеки ден да сменям вода, да я храня, да я къпя. Къпах я направо в банята... Абе страшен филм беше.

Riot
12-28-2008, 11:25
Възможно е, ама... си трябва подготовка, условия... и всякви такива. Пък според мене ще ти омръзне всеки ден да се грижиш толкова много....
Гледах една водна костенурка 2-3 месеца лятото и откачих. Омръзна ми всеки ден да сменям вода, да я храня, да я къпя. Къпах я направо в банята... Абе страшен филм беше.
Блатна костенурка е домашния любимец
не изисква никакви грижи
аз имах 5 години някъде такава
изобщо не расте
хранех я мн рядко
зимата се заравя и си спретва доста голямо спане ;D
гледах я заедно с риби
ама ги изяде ;D

SunSmile
12-28-2008, 11:32
Възможно е, ама... си трябва подготовка, условия... и всякви такива. Пък според мене ще ти омръзне всеки ден да се грижиш толкова много....
Гледах една водна костенурка 2-3 месеца лятото и откачих. Омръзна ми всеки ден да сменям вода, да я храня, да я къпя. Къпах я направо в банята... Абе страшен филм беше.
Блатна костенурка е домашния любимец
не изисква никакви грижи
аз имах 5 години някъде такава
изобщо не расте
хранех я мн рядко
зимата се заравя и си спретва доста голямо спане ;D
гледах я заедно с риби
ама ги изяде ;D
Абе тя моята порасна, като я хранех с месо и краставици. ставала колкото чиния, но нямах търпението да се знаимавам с нея. Работех и... като се прибирах ми беше само до сменяне на вода, миене на аквариум, къпане, хранене... сега съжалявам, че си я пуснах в един язовир с риба... Може пролетта, като съседите отидат пак за риба да ми донесат, ама искам още по-малка, мн мъничка и да се опитам да я гледам по - дълго. Тя тая... се спускаше да ме хапе :lol: Много се стрясках в началото, ама после ми свикна. Даже си и говорех :-D

Riot
12-28-2008, 13:10
и аз си лафех с мойта
все пак 5 години съвместен живот
но пътищата ни се разделиха ;D
всичко ядеше
зимата проблем с нея няма

l0llip0p
12-28-2008, 13:24
и аз си лафех с мойта
все пак 5 години съвместен живот
но пътищата ни се разделиха ;D
всичко ядеше
зимата проблем с нея нямаа ядеше ли кабели като моя зайко 8-)