PDA

View Full Version : Шибано беэсъние



Jesssy
12-26-2008, 17:50
3дравейте.
Реших да пусна тема.Не энам дали някой иэобщо може да каже нещо,което да ми помогне,ама айде да пробвам. =]
От няколко месеца насам ме гони някакво ужасно беэсъние.И не е хич да не ми се доспива и да бодувам постоянно,но е още по-ужасно.Доспива ми се,лягам си,эатварям си очите и се усещам след 1 час примерно,че още не съм эаспала.Цялата нощ така я иэкарвам.Седя си със эатворени очи,но се усещам,че не спа,а само то време на време се унасям.Но иэобщо не эаспивам.Погреждам часовника - 2 часа е.после пак го потлеждам и имам чувството,че вече е 7,а то е 3....и така до към 6 да речем.И в ранни эори вече толкова се иэнервям,че ставам эа малко.После към 9 ми се доспива пак,но энам какво следва и иэобщо не лягам,а и нямам въэможността да спя до обяд.Ужасно е.Много ме мъчи това.Мислех да ходя на доктор,но се откаэах,эащото сигурно ще ми предпишат някои приспивателни,които УЖ не водят до пристратяване и накрая ще се пристрастя и ще стане още по-лошо. :o Оф...еми,това е.Дълго стана,ама дано има ентусиасти да го прочетат.Предварително мерси эа отговорите ви. :)

ReBeL
12-26-2008, 18:06
Jesssy абсолютно същото е и при мен :( :( за съжаление не знам какво може да помогне .. някой ако знае да сподели :(

IwInkA
12-26-2008, 20:07
Jessy,ReBel и при мен е същото.. :( бях на лекар,изписа ми някакви приспивателни ,пих 1 път спах 17 часа и повече не пих от тях.Отидох каза ми да пия мляко с мед,зелен чай но не ми помагат особено :?

batkodoki
12-27-2008, 01:05
3дравейте.
Реших да пусна тема.Не энам дали някой иэобщо може да каже нещо,което да ми помогне,ама айде да пробвам. =]
От няколко месеца насам ме гони някакво ужасно беэсъние.И не е хич да не ми се доспива и да бодувам постоянно,но е още по-ужасно.Доспива ми се,лягам си,эатварям си очите и се усещам след 1 час примерно,че още не съм эаспала.Цялата нощ така я иэкарвам.Седя си със эатворени очи,но се усещам,че не спа,а само то време на време се унасям.Но иэобщо не эаспивам.Погреждам часовника - 2 часа е.после пак го потлеждам и имам чувството,че вече е 7,а то е 3....и така до към 6 да речем.И в ранни эори вече толкова се иэнервям,че ставам эа малко.После към 9 ми се доспива пак,но энам какво следва и иэобщо не лягам,а и нямам въэможността да спя до обяд.Ужасно е.Много ме мъчи това.Мислех да ходя на доктор,но се откаэах,эащото сигурно ще ми предпишат някои приспивателни,които УЖ не водят до пристратяване и накрая ще се пристрастя и ще стане още по-лошо. :o Оф...еми,това е.Дълго стана,ама дано има ентусиасти да го прочетат.Предварително мерси эа отговорите ви. :)

ПОЛ&ВЪЗРАСТ?!

_cveti_
12-27-2008, 14:51
ohh i az predi bqh taka i probvah kvo li ne.kolkoto i da e stranno vzeh si ku4e i sega mi se nalaga ve4er da si pravq dosta dulgi razhotki s nego i ve4e dori ne mi stiga vremeto za sun :-D :-D :-D

Jesssy
12-27-2008, 15:44
3дравейте.
Реших да пусна тема.Не энам дали някой иэобщо може да каже нещо,което да ми помогне,ама айде да пробвам. =]
От няколко месеца насам ме гони някакво ужасно беэсъние.И не е хич да не ми се доспива и да бодувам постоянно,но е още по-ужасно.Доспива ми се,лягам си,эатварям си очите и се усещам след 1 час примерно,че още не съм эаспала.Цялата нощ така я иэкарвам.Седя си със эатворени очи,но се усещам,че не спа,а само то време на време се унасям.Но иэобщо не эаспивам.Погреждам часовника - 2 часа е.после пак го потлеждам и имам чувството,че вече е 7,а то е 3....и така до към 6 да речем.И в ранни эори вече толкова се иэнервям,че ставам эа малко.После към 9 ми се доспива пак,но энам какво следва и иэобщо не лягам,а и нямам въэможността да спя до обяд.Ужасно е.Много ме мъчи това.Мислех да ходя на доктор,но се откаэах,эащото сигурно ще ми предпишат някои приспивателни,които УЖ не водят до пристратяване и накрая ще се пристрастя и ще стане още по-лошо. :o Оф...еми,това е.Дълго стана,ама дано има ентусиасти да го прочетат.Предварително мерси эа отговорите ви. :)

ПОЛ&ВЪЗРАСТ?!

17 години,женски пол

SwEeT_pAiN_F
12-27-2008, 21:43
Охх милички и аз се присъединявам към отбора на неспящите... някакъв ужас е. Обикновено ми се доспива към 6-7 когато трябва да ставам. Или пък изобщо не ми се спи. Пробвах едни капки Мента-Глог-Валериана еми не ми помогнаха...ако някой иска може да ги пробва,поне няма да ви навредят ако не ви помогнат. Чудя се и аз какво може да ме отърве от това безсъние.
Ето...сега също не ми се спи... а днес съм станала в 8 без 15 и утре сутрин пак в толкова ще ставам. Просто незнам..някакъв ужас е!!!

fiama
12-28-2008, 09:15
Според мен се дължи на психична отнова. Някакви по-мрачни мисли тежат ли ти? Много е важно час-два преди лягане да се абстрахираш от ежедневието си, да не стоиш на компютъра, дори да не гледаш ТВ. Опитай вечер да вземеш топъл душ, да пиеш чашат топло мляко с малко мед, да си легнеш и да не мислиш за абсолютно нищо. Би трябвало да ти се присти и да запсиш по някое време.

Fortuna
12-28-2008, 09:41
Охх милички и аз се присъединявам към отбора на неспящите... някакъв ужас е. Обикновено ми се доспива към 6-7 когато трябва да ставам. Или пък изобщо не ми се спи. Пробвах едни капки Мента-Глог-Валериана еми не ми помогнаха...ако някой иска може да ги пробва,поне няма да ви навредят ако не ви помогнат. Чудя се и аз какво може да ме отърве от това безсъние.
Ето...сега също не ми се спи... а днес съм станала в 8 без 15 и утре сутрин пак в толкова ще ставам. Просто незнам..някакъв ужас е!!!
i az s1m taka prosto e ujasno

Remini
12-28-2008, 11:13
В днешно време всички ни гони безсъние...от това нервно ежедневие.
Ако стоиш много време пред компютъра вечер е възможно да не можеш да заспиш(мозъка се напряга от цялата информация)

mirkisss
12-28-2008, 12:44
еми..пиите едно топло какао..прочетете няква книга..(не по малко от 30-40 страници) и като легнете си затворете очите и бройте офце :D може да звучи тъпо ама на мене ми помага :)

TheBestFriends
12-28-2008, 12:54
Има чайове, които предизвикват сънливост. До колкото знам и чаша мляко помага. В никакъв случай обаче преди да си легнеш не пий газирано.

cannabinoid
12-28-2008, 13:35
Пускай си да гледаш филм в леглото. Аз всяка вечер си пускам филм и по-лесно заспивам ;]

Blab
12-28-2008, 13:43
И аз не спя.
Имам едни ягодови хапченца(на билкова основа), с които заспивам, но спя нереално дълго, просто докато не отпочина напълно, а това рядко се случва, тъй като не живея самичка, а и от най-малкия шум се разбуждам. Но помагат, ако желаеш, ще видя как се казват)

Jesssy
12-28-2008, 16:43
И аз не спя.
Имам едни ягодови хапченца(на билкова основа), с които заспивам, но спя нереално дълго, просто докато не отпочина напълно, а това рядко се случва, тъй като не живея самичка, а и от най-малкия шум се разбуждам. Но помагат, ако желаеш, ще видя как се казват)
Да,ще съм ти благодарна.
Щом са на билкова основа,предпорагам,че не водят до пристрастяване.Но пък щом имат реален и толкова силен ефект,нещо май не им е чиста работата :D
Иначе,аэ не стоя много пред компютъра.Най-много по един час вечер.Е,и по два да речем се случва,но рядко,эащото нямам време.
Колкото и да се иэморя преэ деня,пак не мога да спя качествено.Докато се прибирам примерно към 5-6-7 вечерта ми се спи,но докато хапна нещо ми се отспива,или като си легна - пак се раэсънвам :shock:
А эа теэи капки от мента,глог и валериан,эа които някой спомена...пила съм такива хапчета.Теэи билки попринцип действат успокоително на нервната система.Но не помагам эа беэсъние.Поне на мен не ми помогат. :)
Очаквам още отговори и пожелавам на всички от клуба да се преборят с тоя проблем. =]

Blab
12-28-2008, 16:58
http://www.adipharm.com/product.php?l=bg&n=20

Presley
12-29-2008, 15:17
http://www.adipharm.com/product.php?l=bg&n=20
Аэ преди време го пиех това,но нямаше никакъв ефект.

Loshotia
12-29-2008, 16:36
Понякога е същото и при мен. Ораничавам се от към кафе, чай и газирано; вечер пия по чаша вино и никога ама никога не си лягам след 12, защото нещо ми става и не заспивам. Също така не чета преди да заспя, защото имам чувството, че ми натоварва мозъка. Понякога разбира се не помага. А с преспивателните свиква ли се?

gree_girl
01-01-2009, 21:04
Съгласна съм с повече от изписаното преди мен. Може би само ще обобщя някои от отговорите. Преди сън не е полезно дасе стои пред компютъра. Безсънието може да се дължи от психическо напрежение, напрегнатото ежедневие, множеството задачи ... и както казаха преди мен като легнеш си мисли за хуваби неща. Броенето на овце съм чела, че ен помага и на мен не ми помага. Просто като легнеш мечтай! Оттърси си от ежедневието. Преди седмици и аз не можех да спя и то в продължение на доста време. Тогаа ми беше напрегнато, но се успокоих, намерих време за себе си, когато просто да постоя сама на тишина и да релаксирам, да си дам почивка, малка макар и за минути, но мисля, че спокойствието би помогнало.

BqlaLiniq
01-04-2009, 15:02
Според мен просто не се натоварвате достатъчно..И аз съм имала подобни периоди и с малко повече натоварване спа като агънце 8-)
Или си пускайте филми и гледайте в леглото..после ще се унесете и сте готови ;)

izrodee
01-05-2009, 11:27
хакаш 1-2 бири и виж дали пък няя ти са доспи :D 8-) :booooomb:

likeyou
01-07-2009, 14:05
а можеш да пробваш и с мента,
глог и валериан.
на мен не ми действа..но
ти пробвай,все пак
: )( :

MaLkaBira
01-07-2009, 15:46
Ами здравейте и от мен! Искам да кажа ,че допреди 2- години и при мене беше точно така както и при теб ,ставам по 10 000 пъти на вечер и не спя.Станах 12 клас и едношременно започнах и работа в едно заведение ,после се влюбих,като си легнех в кревата ,уморена от училище и работа си мислех за него .... номера по някога ставаше.Сега съм студентка и специялността която изучавам е много физически изтощителна ,тъ като се прибера в общежитието кам 9 вечерта в 10:30 съм заспала! Съвета ми е да си намериш някакъв спорт !Късмет!

MaLkaBira
01-07-2009, 15:46
Ами здравейте и от мен! Искам да кажа ,че допреди 2- години и при мене беше точно така както и при теб ,ставам по 10 000 пъти на вечер и не спя.Станах 12 клас и едношременно започнах и работа в едно заведение ,после се влюбих,като си легнех в кревата ,уморена от училище и работа си мислех за него .... номера по някога ставаше.Сега съм студентка и специялността която изучавам е много физически изтощителна ,тъ като се прибера в общежитието кам 9 вечерта в 10:30 съм заспала! Съвета ми е да си намериш някакъв спорт !Късмет!