PDA

View Full Version : Няколко въпроса относно цикъла



TheVoice
12-27-2008, 11:07
Здравейте ! Понеже в темата "Всичко за месечния цикъл" не открих това, което търся пускам една тема ! Имам няколко въпроса. Ония ден ми дойде за първи път.

1-во: Защо когато си сменам превръзката на нея няма почти нищо ? Само съвсем леко е зацапана ?
2-ро: За какво се използват ежедневните превръзки? Тези които са такива по тънки, с по една капчица ?
3-то: Задължително ли трябва да се мия със интимен гел ?

Забравих да ви кажа, че съм на 13 години. И съм момиче, то се подразбира де :-D Моля ви, ако нямате какво да кажете по-добре изобщо не пишете коментар :) Мерси предварително !

Biskfitka
12-27-2008, 11:58
1.След като ти е дошло за първи път е нормално да ти тече по-малко (и при мен беше така)......
2.Аз ги ползвам 1-2 дни преди да ми дойде и 1-2 дни след като ми свърши за всеки случай :D А може да се ползват и когато ти е много слабо течението.....
3.Да...защото са предназначени за интимните части.От обикновенните сапуни може да се получат възпаления (не,че от интимните гелове не може де...)

:)

CfEtii
12-27-2008, 12:15
За ежедневните превръзки..Дискрийт примерно..слагам си когато имам бяло течение или някакъв секрет примерно преди или след цикъл..

cveteto64
12-27-2008, 12:37
За ежедневните превръзки..Дискрийт примерно..слагам си когато имам бяло течение или някакъв секрет примерно преди или след цикъл.. +1 :)

foreverr
12-27-2008, 16:19
1-щом като ти е дошло за първи път си е нормално да ти тече малко и за това след като сменяш превръзката да има малко върху нея.А и ако я сменяш по-често също и за това може по нея да има малко цикъл.И при мене така беше първият път, ма кар, че аз си ги сменях превръзките в началото много често :-D / за 1 цикъл изхабих 25 оревръзки :D /
2-ежедневните превръзки са направени за да се използват за вагинално течение което е когато не си в цикъл, нонякои жени / като мен/ ги използват за края на цикъла когато течението е слабо.
3- интимен гел не е задълбително да използваш, но според мен е желателно, защто е хубаво.Аз един пуът преди 1 месец ми беше свършил интимият гел и като се измих с душ гел и получих сърбеж :x .Но ти си решаваш-ако използваш нещо друго/а не интимен гел/ рискуваш някоя инфекция, но ако използваш интимен гел ще ти е много добре.Препоръчвам ти най-използваният и най-хубавият интимен гел ЛАКТАЦИД.

gabi_94
12-27-2008, 16:56
що не питаш майка си? 8-)

fiama
12-28-2008, 09:23
1.Нормално е, идва ти за пъряти път, явно ен ти тече много обилно. Първите месеци от менструацията ти всичко е нормално - оскъдно кървене, обилно кървене, да прескочи няколко месеца, да дойде два пъти в месеца. 2.Ежедневните превръзки се ползват, когато имаш бяло течение, или просто ей така. Също преди да ти дойде (да не се омажеш), или когато течението в последните дни намалява. Не знам колко удачен вариант са, защото от доста места съм чувала, че ежедневното им носене развъжда бактерии.
3.Силно препоръчително (дори задължително) е да позлваш интимен гел (например Лактацид). Освен това откъм хигиена сменяй превръзката си на 2-3 часа и се мий поне сутрин и вечер.

sssladuranka
12-28-2008, 10:38
1-щом като ти е дошло за първи път си е нормално да ти тече малко и за това след като сменяш превръзката да има малко върху нея.А и ако я сменяш по-често също и за това може по нея да има малко цикъл.И при мене така беше първият път, ма кар, че аз си ги сменях превръзките в началото много често :-D / за 1 цикъл изхабих 25 оревръзки :D /
2-ежедневните превръзки са направени за да се използват за вагинално течение което е когато не си в цикъл, нонякои жени / като мен/ ги използват за края на цикъла когато течението е слабо.
3- интимен гел не е задълбително да използваш, но според мен е желателно, защто е хубаво.Аз един пуът преди 1 месец ми беше свършил интимият гел и като се измих с душ гел и получих сърбеж :x .Но ти си решаваш-ако използваш нещо друго/а не интимен гел/ рискуваш някоя инфекция, но ако използваш интимен гел ще ти е много добре.Препоръчвам ти най-използваният и най-хубавият интимен гел ЛАКТАЦИД.
отново съм съгласна с теб ;-)
1. ако сменяш превръската на по малко от 1-1,5 часа е нормално по нея да има малко (но трябва да я сменяш поне на 4 часа :!: ) (аз ползвам сигурно по 35 превръзки за 1 цикъл 8-) )
2.ежедневните превръзки са за дните с по слаба менструация,за бяло течение или за други вакинални течения
3.ми аз лично не позлвам интимен гел и всичко си ми е наред :-P