PDA

View Full Version : Какво правих през Зимната ваканция - есе



AlcF
12-27-2008, 19:31
Здравейте!Мислете ме за каквато искате..моля за помощ..Някой ще отдели ли 10 мин да напише 1 мини есенце..какво правих през зимната ваканция?Накратно щото ми трябва а аз нищо не мога да пиша..знам 4е 6те ме обиждате и хулите много но моля ви..ще съм безкрайно благодарна


*Липсва описателно заглавие на Кирилица! Грешен раздел!
Точка 1 и 7 от Правила на форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh

sherry
12-29-2008, 08:18
Сезонът на студа...Хората са се сгушили в малките си къщички, а от комините излиза пушек. С нетърпение чакаме настъпването на празниците, за да зарадваме хората, които обичаме с подаръци, за да се повеселим и отпуснем след поредната трудна година.
Зимната ваканция е любимият ми период от годината. Навън е студено, но атмосферата е приятна, защото семейството е заедно. Това е период, в който се прави равносметка за постигнатото и си пожелаваме тайничко нещо, което искаме да постигнем през идната година. През зимната ваканция бях със семейството и приятелите си. Разменихме си подаръци и прекарахме много красиви мигове заедно.
През първите дни от ваканцията излязох с няколко приятелки, за да купим подаръци. Дълго време се чудех какво да избера за майка ми, защото изборът е прекалено голям. Накрая се спрях на една сребърна висулка със слонче. Реших, че е най-доброто ми хрумване, защото слончето носи късмет, а всеки път, когато го сложи на врата си, ще се сеща за мен. Ето, че изпълних първата си задача. Почувсхват се удовлетворена, защото мисълта, че ще стопля нейното сърце, накара и мен да се чувствам щастлива.
Наближи Бъдни вечер. Обичам този ден, защото цялото семейство е по-сплутено. Целият хол бе украсен с коледна украса, а на масата бе запалена красива свещ. Постните ястия бяха нечетен брой, както традицията повелява. Имаше питка, постни сърми, картофени кюфтета и други вкусотии. Хапнахме, посмяхме се и си легнахме. На другия ден се събудих рано. Коледа! Изтичах до елхата и видях какво има отдолу. Знам, че подаръците са от семейството ми, но от малка свикнах да ги намирам все под елхата. Там бяха оставили няколко дрешки и нов телефон, който дълго време си мечтаех да имам! Бях много доволна от подаръците.
Нова година също прекарахме добре. Бях у дома, купихме си бенгалски огън, ходихме на гости в едни наши комшии. Цяла нощ прекарахме в смях и веселие. Пожелахме си една по-усмихната и красива година. Дано бъде точно такава!
Сезонът на студа...Зимата. Тя е и сезон на празниците, на радостта. Навън е студено, но в сърцата ни може да е топло. Стига да ги отворим за обичта.

Ето това есе написах сега набъро за теб, дано ти хареса, това е моя коледен порарък за теб :-)

AlcF
12-29-2008, 14:19
БЛАГОДАРЯ