PDA

View Full Version : Цикъл, продължаващ 2 седмици?



mirkisss
12-28-2008, 12:14
Абее..преди 2 седмици ми дойде цикала и от тогава не е спирало да ми тече кръв (по принцип продължителността на цикала ми е 3-4 дена максимум) ии..ми се стори странно щ0т0 все пак 2 седмици..Незнам кво да правя..Някой ако може да ми помогне..?щ0т0 не спира да тече кръв и тфа вече ше ме подлуди :(
Мерси предварителноо.. 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[


т.7. Заглавието на темата трябва да бъде описателно.
MusicIsThekey

sssladuranka
12-28-2008, 14:35
по принцип в пъвите няколко години от цикъла може да продължи 10-15 дена,но говори с майка си или с личния (аз лично говорих с личната,не с гинеколког когато ми закъсня ч път)а ако можеш иди и на гинеколког
ще е хубаво ако си напишеш възрастта и от колко време ти идва

shell
12-28-2008, 14:48
Ами ако имаш цикъл отскоро е нормално отначало да ти е толкова дълъг.Може да продължава толкова ако си приемала лекарства или заради стрес.Ако прецениш иди при личната си лекарка,за да поговориш с нея и да решите как да постъпиш.

kalpazanka
12-28-2008, 15:03
Като ти тече кръв, как се стиска толкова време, без да идеш на лекар?! :shock:

foreverr
12-28-2008, 20:03
ЛЕКАР+1

TheNewReligion
12-28-2008, 23:55
Абе, ти добре ли си? Две седмици да ти тече кръв, а ти да не отидеш на лекар! :shock: :shock: :shock: Отивай веднага!

Spider4eto
12-29-2008, 00:04
Мен винаги си ми тече 10-12-макс14 дена :-o

kalpazanka
12-29-2008, 09:31
Мен винаги си ми тече 10-12-макс14 дена :-o
Кръв ли? Съмнявам се!

Темата ми се струва подхлъзване.... Не вярвам някоя девойка да е толкова безотговорна...

traka
12-29-2008, 09:39
^ има ги всякакви... То 50% от форума не знаят какво е гинеколог, да не говорим да отидат на такъв ако се случи нещо необичайно.

kalpazanka
12-29-2008, 09:44
^ Силно се съмнявам да е кръв. Ако беше, майка й отдавна да я е завлякла на гинеколог или поне щеше да й вземе хапчета да спре кръвоизлива.

traka
12-29-2008, 09:47
^ колко споделят с майките си. Мани много ги има срамежливите и страхливите, така че не е сигурно че дори и на нея е казала. Имах една съученичка на която и се случи подобно нещо. Две седмици не и спираше, после за 1 и спря и пак и дойде, и пак за около 2седмици, чак тогава каза на майка си и добре че го направи, та се размина само с една операция и е минус един яйчник(някаква киста се оказа), така че историята познава и по тежки случаи на срам.

kalpazanka
12-29-2008, 10:07
:shock:
Ужас! Майка ми винаги пита дали ми тече, колко, откога, дали закъснява, говорим си свободно просто, а ако има сериозен проблем, дори се обаждам и на баща ми. Няма срам, няма нищо /е това е откак съм студентка, иначе като ученичка абсурд да му говоря подобно нещо :-D /
А най-малкото при тая госпожичка след две седмици кръвотечение ще почне да й се вие свят от падането на хемоглобина, така че...не вярвам да е кръвоизлив. Просто кошмарно дълга менструация.

sssladuranka
12-29-2008, 10:11
^ аз съм гимназистка,и споделям само с мама...

^ колко споделят с майките си. Мани много ги има срамежливите и страхливите, така че не е сигурно че дори и на нея е казала. Имах една съученичка на която и се случи подобно нещо. Две седмици не и спираше, после за 1 и спря и пак и дойде, и пак за около 2седмици, чак тогава каза на майка си и добре че го направи, та се размина само с една операция и е минус един яйчник(някаква киста се оказа), така че историята познава и по тежки случаи на срам.

:shock: Боже опази!авторке,бегай веднага на лекар!

mirkisss
12-29-2008, 11:50
мии..ходих ма той нищ0 не ми каза.. говориха си дълго с майка ми и след тва нищ0 :( то продължава да си тече а майка ми все си намира оправдание да не говори с мен за тва дето и е казала докторката .. уф :smt022 :smt022 :smt022 :smt022


по едно от мненията-цикала ми не е от скоро..аз съм на 15 и го имам вичи от 3 години и нищ0 ..

Sladyranka14
01-02-2009, 14:40
мии..ходих ма той нищ0 не ми каза.. говориха си дълго с майка ми и след тва нищ0 :( то продължава да си тече а майка ми все си намира оправдание да не говори с мен за тва дето и е казала докторката .. уф :smt022 :smt022 :smt022 :smt022


по едно от мненията-цикала ми не е от скоро..аз съм на 15 и го имам вичи от 3 години и нищ0 .. :(

shell
01-03-2009, 11:33
мии..ходих ма той нищ0 не ми каза.. говориха си дълго с майка ми и след тва нищ0 :( то продължава да си тече а майка ми все си намира оправдание да не говори с мен за тва дето и е казала докторката .. уф :smt022 :smt022 :smt022 :smt022


по едно от мненията-цикала ми не е от скоро..аз съм на 15 и го имам вичи от 3 години и нищ0 .. :(
:-o а защо ли майка ти не иска да ти каже какво е казала докторката...не е хубаво ад те държи така в недевение!

LadyDy
01-03-2009, 13:00
Какво толкова е говорил/а с майка ти и тя да не иска да ти каже...
Иди на преглед при друг лекар... :x

venitywe
01-03-2009, 13:13
натискай майка ти да ти каже че е срамота! :-x

foreverr
01-04-2009, 11:25
мии..ходих ма той нищ0 не ми каза.. говориха си дълго с майка ми и след тва нищ0 :( то продължава да си тече а майка ми все си намира оправдание да не говори с мен за тва дето и е казала докторката .. уф :smt022 :smt022 :smt022 :smt022


по едно от мненията-цикала ми не е от скоро..аз съм на 15 и го имам вичи от 3 години и нищ0 ..Хмм какъв лекар е нищо да не ти каже!И незнам как така майка ти не се ритеснява за тебе-та ти си и дете!Аз ако съм на твое място щомкато нито майка ми казва какво ми е , нито лекаря ще направя следното нещо.Отиваш при личната си лекарка и и казаш: "спешно ми трябва направление за гинеколог, защото цикъла ми тече безспирно от 20 дни".Ако лекарката ти каже нормално е и някви такива ГЛУПОСТИ които би си измислила, за да си спести направлението, ти и кажи, че настояваш да ти даде направление.Като вземеш направлението питаш някоя приятелка или леличка за добър гинеколопг.Отиваш, преглежда те и така ще разбереш какво ти е!Ако искаш да ме питаш нещо ми пиши лично съобщение :)

fiama
01-04-2009, 13:06
Имаш право да знаеш какво се случва с теб и каква е причината за кръвотечението ти. Виж сега, на мен като ми дойде и първите 2-3 години имаше цикли, които бяха мнооого обилни. Продължаваха около 10-12 дена. Но течеше доста. Ходих на лекари, нямах някакъв проблем, просто обилен цикъл. Сега е уж регулиран, нали - редовен е, но пак ми трае 7-10 дена. И се води нормално ... Но при мен си е такъв по принцип, а на теб си е нормален (казваш, че ти тече 3-4 дена), а сега трае 2 седмици. Обилно ли е кървенето или просто остатъчно? Във всички случаи разговор с майка ти и с по-компетентен лекар са ти необходими!

cwetityy
02-22-2009, 11:50
ще се оправиш на мен ми тече по 1 седмица след време ще се опраи всичко .. но ако не можеш да чакаш отиди на чaстен генеколог!

evalongoriq
02-22-2009, 17:58
щом майкати така е казала отивай сама на друг лекар.това не е нормално.