PDA

View Full Version : Нокти-съветче



SuperBadSuperFresh
12-28-2008, 16:21
Ами повечето специалисти ( а и повечето хора тук) съветват ноктите от време на време да се оставят без лак.Проблема е обаче,че мойте са доста дълги и без лак не стоят добре.На практика са здрави,чупят се трудно и се питам има ли изобщо смисъл да ги оставям без лак

Liar
12-28-2008, 16:33
Ти не слушай "специалистите" тук.Нокътя не трябва да се оставя без защитен слой в никакъв случай,защото така е по-податлив на чупене.Винаги трябва да има заздравител.И върху него вече лак по избор.Той не пречи.

fire_cat
12-28-2008, 16:37
Ти не слушай "специалистите" тук.Нокътя не трябва да се оставя без защитен слой в никакъв случай,защото така е по-податлив на чупене.Винаги трябва да има заздравител.И върху него вече лак по избор.Той не пречи.


+1. Може и така, но ако лакът не ти стои добре може да си слагаш само заздравител.

Nadelina
12-28-2008, 17:15
Predstavi si da hodish postoqnno s grim, syshtoto e i s noktite, imat nujda ot pochivka, oshte po-malko, che i pojyltqvat. I zashto mislish, che ne stoqt dobre bez lak - zashtoto si sviknala da gi gledash s lak. Za edin den gi ostavqi ei taka samo sys zazdravitel, ne vqrvam da ne mojesh da go prevyzmognesh.

shell
12-28-2008, 19:32
Те и моите нокти са много дълги пък не се чупят ако нямат лак 8) говорим за маникюр дълъг почти 2,5!

Wrathchild
12-28-2008, 20:20
Ти не слушай "специалистите" тук.Нокътя не трябва да се оставя без защитен слой в никакъв случай,защото така е по-податлив на чупене.Винаги трябва да има заздравител.И върху него вече лак по избор.Той не пречи.Как я измисли тая върховна глупост? Случайно да ти е известно, че ноктите имат нужда да 'дишат'? Хайде сега се замисли върху 1 нещо - защо когато ноктите непрекъснато са с лак започват да пожълтяват? Мога от опит да кажа, че точно от 'дай да съм непрекъснато с лак' от септември до декември не спряха да ми се чупят ноктите, едва от по-малко от месец взеха да са здрави и да растат. Впрочем, дори заздравителите не е хубаво да са на ноктите непрекъснато - образуват филм, който не допуска въздух до ноктите.

fire_cat
12-29-2008, 07:25
Ти не слушай "специалистите" тук.Нокътя не трябва да се оставя без защитен слой в никакъв случай,защото така е по-податлив на чупене.Винаги трябва да има заздравител.И върху него вече лак по избор.Той не пречи.Как я измисли тая върховна глупост? Случайно да ти е известно, че ноктите имат нужда да 'дишат'? Хайде сега се замисли върху 1 нещо - защо когато ноктите непрекъснато са с лак започват да пожълтяват? Мога от опит да кажа, че точно от 'дай да съм непрекъснато с лак' от септември до декември не спряха да ми се чупят ноктите, едва от по-малко от месец взеха да са здрави и да растат. Впрочем, дори заздравителите не е хубаво да са на ноктите непрекъснато - образуват филм, който не допуска въздух до ноктите.

Сега като се замисля може и така да е. Доста правилно се изрази. При всички случаи ако ноктите започнат да пожълтяват може да сложиш малко крем, за да станат по-меки и не ползвай лак поне 1-2 седмици, за да се пооправят. :)

Jaffs
12-29-2008, 08:13
Напълно съм съгласна с Wrathchild.
На мен ноктите като са ми с лак се чупят по-рядко и това единствената им възможност да станат дълги :-D

shell
12-29-2008, 09:55
Ти не слушай "специалистите" тук.Нокътя не трябва да се оставя без защитен слой в никакъв случай,защото така е по-податлив на чупене.Винаги трябва да има заздравител.И върху него вече лак по избор.Той не пречи.Как я измисли тая върховна глупост? Случайно да ти е известно, че ноктите имат нужда да 'дишат'? Хайде сега се замисли върху 1 нещо - защо когато ноктите непрекъснато са с лак започват да пожълтяват? Мога от опит да кажа, че точно от 'дай да съм непрекъснато с лак' от септември до декември не спряха да ми се чупят ноктите, едва от по-малко от месец взеха да са здрави и да растат. Впрочем, дори заздравителите не е хубаво да са на ноктите непрекъснато - образуват филм, който не допуска въздух до ноктите.
вярно

SuperBadSuperFresh
12-29-2008, 14:08
Абе мойте и по принцип са здрави със и без лак,просто са доста дълги и без лак седят като изкуствени.Сега ваканцията ги държа само със заздравител ама през другото време хич не ми се иска

Liar
12-29-2008, 16:43
Ти не слушай "специалистите" тук.Нокътя не трябва да се оставя без защитен слой в никакъв случай,защото така е по-податлив на чупене.Винаги трябва да има заздравител.И върху него вече лак по избор.Той не пречи.Как я измисли тая върховна глупост? Случайно да ти е известно, че ноктите имат нужда да 'дишат'? Хайде сега се замисли върху 1 нещо - защо когато ноктите непрекъснато са с лак започват да пожълтяват? Мога от опит да кажа, че точно от 'дай да съм непрекъснато с лак' от септември до декември не спряха да ми се чупят ноктите, едва от по-малко от месец взеха да са здрави и да растат. Впрочем, дори заздравителите не е хубаво да са на ноктите непрекъснато - образуват филм, който не допуска въздух до ноктите.

По-добре е за теб да не пишеш,без да си нясно!Изобщо знаеш ли от какво е съставен нокътят?От вроговена кожа!И не диша!!!В първия ми пост съм казала как ноктите не пожълтяват,дори при непрестанна употреба на лак.А без заздравител ноктите изобщо не трябва да се оставят!Той е защитен слой,който ги предпазва от чупене,изсушаване,което води до първото,нараняване.Водата например ги изсушава,а тя много често има досег с ръцете ни,затова е нужно нещо,което да възпрепятства този досег.
В случая за нещата,които пиша се базирам къде на личен опит,къде на съветите на маникюристка,къде на обща култура...
Също така много лошо говори за даден човек да се в впуска в спор за тема,в която не е наясно за новите "технологии"(ако така мога да нарека използването на база) с такъв сопнат и настървен тон,в случая ти!
Пък после аз съм писала глупости :lol:

BlueCat
12-30-2008, 08:00
Аз съм съгласна с Liar, защото гледах едно предаване и там експерта маникюрист каза, че е най-добре да слагаме първо заздравител и после лак за нокти. И аз не съм била без лак сигурно от половин година и ноктите ми изобщо не са жълти.

Wrathchild
12-30-2008, 10:54
Ти не слушай "специалистите" тук.Нокътя не трябва да се оставя без защитен слой в никакъв случай,защото така е по-податлив на чупене.Винаги трябва да има заздравител.И върху него вече лак по избор.Той не пречи.Как я измисли тая върховна глупост? Случайно да ти е известно, че ноктите имат нужда да 'дишат'? Хайде сега се замисли върху 1 нещо - защо когато ноктите непрекъснато са с лак започват да пожълтяват? Мога от опит да кажа, че точно от 'дай да съм непрекъснато с лак' от септември до декември не спряха да ми се чупят ноктите, едва от по-малко от месец взеха да са здрави и да растат. Впрочем, дори заздравителите не е хубаво да са на ноктите непрекъснато - образуват филм, който не допуска въздух до ноктите.

По-добре е за теб да не пишеш,без да си нясно!Изобщо знаеш ли от какво е съставен нокътят?От вроговена кожа!И не диша!!!В първия ми пост съм казала как ноктите не пожълтяват,дори при непрестанна употреба на лак.А без заздравител ноктите изобщо не трябва да се оставят!Той е защитен слой,който ги предпазва от чупене,изсушаване,което води до първото,нараняване.Водата например ги изсушава,а тя много често има досег с ръцете ни,затова е нужно нещо,което да възпрепятства този досег.
В случая за нещата,които пиша се базирам къде на личен опит,къде на съветите на маникюристка,къде на обща култура...
Също така много лошо говори за даден човек да се в впуска в спор за тема,в която не е наясно за новите "технологии"(ако така мога да нарека използването на база) с такъв сопнат и настървен тон,в случая ти!
Пък после аз съм писала глупости :lol:Aйде бе! Все едно не съм наблюдавала моите и ноктите на мои познати. Мога да ти кажа, че винаги ползвам основа, която на всичкото отгоре и подхранва ноктите - просто защото ноктите ми попринцип не са здрави. Е, хайде сега да ми обясниш - защо при ползване на основа/база (както си избереш да го наричаш) ноктите ми 2 седмици не можах да разкарам жълтия цвят? Защо и моя позната, която вече 2ра година носи лак непрекъснато и да съм я видяла само 1-2 пъти без, има толкова жълти нокти, все едно е пушач от 10 години и хваща цигарата с всичките си пръсти?
Защо сега, когато ползвам най-обикновено масло на Икаров, йод и хининова вода, които НЕ оставят защитен слой, а попиват в ноктите са ми в пъти по-здрави от периода, когато не си свалях лака от ноктите? И те отново се чупеха, а сега дори няма помен от разслояване? Защо когато слагах само заздравител, без лак отгоре те ОТНОВО след няколко седмици станаха жълти? И междувпрочем, не знам дали знаеш, но във всеки един лак, основа и каквото се сетиш там, образуващо 'защитен' филм, има съдържание на ацетон. Или сега ще ми кажеш, че той е особено полезен за ноктите? :lol: Но разбира се, само ти имаш личен опит и само ти имаш 'правилни' наблюдения :lol:
БлуКет, явно вие сте някакви частни случаи. То е ясно, че трябва първо база да се слага, но не и да се седи НЕПРЕКЪСНАТО с лак. Обаче ще си говорим след няколко години, когато непрекъснато ще си търкате ноктите с лимонов сок и ще ви е срам да си покажете пожълтелите нокти... не, че искам да ви обидя, да не го приемете така...

Wrathchild
12-30-2008, 13:26
Ъм... авторката каза, че трудно се чупят ноктите и... аз съм чувала, че е по-добре да са еластични, т.е. да се огъват, защото при удар ще се огънат и няма да се счупят, а ако са твърди ще се сцепи нокътят на две Вярно ли е Да, вярно е. Но не е хубаво и да са твърде меки. А иначе имам позната със зверски твърди нокти, много са й здрави, но всеки път, когато са й се чупили ноктите е било в следствие на удар или натоварване, при което обикновенните нокти биха се огънали, докато нейните направо се чупят.

Иначе относно темата - мисля, че през делничните дни, когато се предполага да е по-активният ни период би било добре да си слагаш някакъв серум за защита, а отгоре лак, а през събота и неделя може да си изтриваш всичко и да си ги оставиш намира за малко. Това също е вариант, който не е никак лош.

SuperBadSuperFresh
12-30-2008, 13:53
Това за твърдите нокти въобще не е така.Когато си ударя ноктите нито се огъват,нито се сцепват.Когато все пак ударът е много силен,се огъват да.Мисля че няма нокти който да не се огъват изобщо :)
В момента ноктите ми са по-къси с малко заздравител и нито следа от жълто по тях.Доволна 8-)

Liar
12-30-2008, 15:47
Най-хубавото нещо е ноктите да са твърди.Те се делят на еластични и нееластични,като първите при удар се огъват,а вторите не.Това обаче може да се оправи с крем за нокти.Аз имах такъв,за който пишеше,че подобравя еластичността.За нея също е добре да се пие повече вода.
Wrathchild,преди да ти отговоря ще те помоля да ми напишеш състава на заздравителя/базата,които слагаш под лака и да ми кажеш жълтото имаше ли го преди да започнеш да използваш база.

Slave4You
12-30-2008, 18:48
Аз пък за това съм чувала мн различни неща.. както че не трябва да се оставят без лак, така и че трябвало минимум 2 седмици да седят без лак. Но щом са ти здрави ноктите няма смисъл да ги оставяш без лак ;)

pussycat_dolls15
12-30-2008, 18:51
Според мен ти трябва сама да решиш,но лакът не пречи на нокътя.

shell
12-30-2008, 20:06
Аз лично не бих стояла непрекснато с лак на ноктите си първо,защото не мисляч, ще им се отрази добре и второ понякога обичам росто да са чисти и в най-естествен вид.

Liar
12-30-2008, 21:37
Aйде бе! Все едно не съм наблюдавала моите и ноктите на мои познати. Мога да ти кажа, че винаги ползвам основа, която на всичкото отгоре и подхранва ноктите - просто защото ноктите ми попринцип не са здрави. Е, хайде сега да ми обясниш - защо при ползване на основа/база (както си избереш да го наричаш) ноктите ми 2 седмици не можах да разкарам жълтия цвят? Защо и моя позната, която вече 2ра година носи лак непрекъснато и да съм я видяла само 1-2 пъти без, има толкова жълти нокти, все едно е пушач от 10 години и хваща цигарата с всичките си пръсти?
Защо сега, когато ползвам най-обикновено масло на Икаров, йод и хининова вода, които НЕ оставят защитен слой, а попиват в ноктите са ми в пъти по-здрави от периода, когато не си свалях лака от ноктите? И те отново се чупеха, а сега дори няма помен от разслояване? Защо когато слагах само заздравител, без лак отгоре те ОТНОВО след няколко седмици станаха жълти? И междувпрочем, не знам дали знаеш, но във всеки един лак, основа и каквото се сетиш там, образуващо 'защитен' филм, има съдържание на ацетон. Или сега ще ми кажеш, че той е особено полезен за ноктите? :lol: Но разбира се, само ти имаш личен опит и само ти имаш 'правилни' наблюдения :lol:
БлуКет, явно вие сте някакви частни случаи. То е ясно, че трябва първо база да се слага, но не и да се седи НЕПРЕКЪСНАТО с лак. Обаче ще си говорим след няколко години, когато непрекъснато ще си търкате ноктите с лимонов сок и ще ви е срам да си покажете пожълтелите нокти... не, че искам да ви обидя, да не го приемете така...
Всъщност исках съставките на базата/заздравителя,за да разбера дали наистина има ацетон вътре.Защото никога не съм чувала такова нещо,а и няма логика,все пак с ацетон се трие.Но да допуснем,че има.Това не е в състояние да направите ноктите жълти.Да почнат да се белят/разслояват(и то трябва да е в голяма концентрация,дори в лакочистителите с тази ацетон не е толкова)-да,но да пожълтеят е невъзможно.И все пак,да питам,защо не каза за това "свойство" на ацетона в първия ти пост,когато изброяваше недостатъците(не,че има такива) на заздравителя?Ще ти кажа-защото сега си го измисли.Разбра,че ноктите не дишат(хубавото е,че научи истината и няма да продължаваш го говориш глупости,поне така се надявам,де) и така заздарителят спира да се счита за вреден,но ти естествено му намери нова вреда,която дори не съществува :lol: Също така разбирам,че си се почувствала обидена,че се хвърляш така настървено в спор,а после разбираш,че грешиш-да,гадно е и неудобно за теб,но има ли смисъл да се смееш за неща,които дори не съм казала(че ацетонът е полезен) ;) ?Явно търсиш мое твърдение,което да опровергаеш,но тъй като не можеш да намериш,почваш да си измисляш.Нека да говорим по съществото на темата и това,което наистина сме казали.
За твоите нокти-как очакваш да са бели,при положение,че не са ти здрави?Барометърът за здраве както при ноктите,така и при зъбите е белотата.Колкото са повече слоеве имат ноктите,толкова са по-твърди и по-бели,колкото по-дебел е емайлът,толкова са по-бели зъбите.Така като казваш,че дори след като си сложила база жълтината не е изчезнала разбирам,че си я имала преди да използваш заздравител отдолу.E,как очакваш за две седмици да се махне?Това става за месец.И като си почнала да ползваш допълнителни подхранващи продукти(сам по себе си един заздравител изобщо не е достатъчен)-ноктите ти са се оправили.А ти си мислиш,че това е станало,защото не си слагала лак.А просто ноктите ти са имали нужда от грижи.
И въпреки,че реплики от сорта "ама моята позната..." не са много достоверни като доказателства-сигурна ли си,че винаги слага база?Сигурна ли си,че ноктите й не са слаби имат нужда от витамини например?А при пушенето не пожълтяват само ноктите на пръстите,които държат цигарата,а всички,все пак димът достига навсякъде.
Но като си говорим за лични опити и наблюдения-преди,като бях по-малка не знаех,че по лака се слага нещо.Лакирах се постоянно и ноктите ми пожълтяха.След като разбрах,че се слага заздравител или база отдолу жълти нокти не знам какво е.От години не знам.А пък и витамини като почнах да пия и по-здрави станаха от преди.Продължават да са ми тънки и крехки,но какво да правя-ген.
Ама иначе си голяма хитруша,щом при блукет е нещо различно,значи е изключение :lol: Всъщност вие с познатата ти сте изключения,ако наистина лакът е причина за пожълтелите ви нокти,въпреки,че долу е имало защитен слой 8-)
А всъщност ноктите не трябва да се оставят без такъв,който да ги предпазва от външните влияния.И не само това,като прибавим лака и топ лака-стават три слоя,които укрепват ноктите и намаляват чупенето(виж,Джафс го е казала,а и други такива мнения по форуми съм срещала).

MadeOfWater
12-31-2008, 06:47
Аз лично не бих стояла непрекснато с лак на ноктите си първо,защото не мисляч, ще им се отрази добре и второ понякога обичам росто да са чисти и в най-естествен вид.
и аз тъй 8)

deni15
12-31-2008, 11:27
Аз имам ужасни нокти.Преди бяха дълги и здрави и ги лакирвах непрекъснато.Сега тоооолкова ми се чупят че вече нз какво да правя.Не съм ги лакирвала сигурно повече от месец.А толкова мн искам дълги и здрави нокти.Можете ли да ми помогнете с нещо? :?

SuperBadSuperFresh
12-31-2008, 11:36
Ами какво си правила преди,та са ти били дълги и здрави?-

kalpazanka
12-31-2008, 11:58
Лакирам се от 12-годишна и нито са пожълтявали, нито са се цепели. Внуших си, че трябва да ги подхранвам и започнах да ги топя по 5 мин в утайка от кафе- естествено, че потъмняха :-D Затова оттогава слагам само и единствено заздравител и лак. Не са без лак само 15 мин- докато се лакирам наново.

Wrathchild
12-31-2008, 14:33
Най-хубавото нещо е ноктите да са твърди.Те се делят на еластични и нееластични,като първите при удар се огъват,а вторите не.Това обаче може да се оправи с крем за нокти.Аз имах такъв,за който пишеше,че подобравя еластичността.За нея също е добре да се пие повече вода.
Wrathchild,преди да ти отговоря ще те помоля да ми напишеш състава на заздравителя/базата,които слагаш под лака и да ми кажеш жълтото имаше ли го преди да започнеш да използваш база.Състава не мога да ти кажа, но ти казвам веднага какви са ми базите, които използвам - калциев гел на Перфект, при който от месец и нещо иползване все пак пожълтяха. Другия пак беше някакъв на Перфект, но някакъв оранжев, не знам какъв точно... него отдавна не ползвам. Жълто по ноктите никога нямам, освен, както казах, ако не ги третирам твърде дълго с лак. Но е факт, че ноктите и без покривен слой, а само с нещата, които изброих, попиващи в ноктите, пак са ми здрави. И искам да ти се извиня за грубия тон, между другото. Което, скъпа, не оправдава теб и ТВОЯТ тон, който го започна още от първия си пост, преди аз да те опровергая. Не съм казала, че заздравителя има само недостатъци, напротив, без него действието на лака е... да кажем, че не е полезно. Колкото до моят тон, не си позволявай да ме анализираш, без да знаеш. Не е защото се чувствам обидена, няма и от какво. Просто не обичам хора, които нито са запознати със случая ми, нито нищо, както не са имали и моите наблюдения, да класифицират какво съм си измислила, видиш ли. И каква ми е ползата да си измислям, не разбрах, не че нещо... Факт е, че в момента не ми се чупят, като лак слагам рядко - от сорта на 1 седмица със, 1 седмица без. Факт е, че когато непрекъснато бях с лак се чупеха. Няма как да ти го докажа, не ми е и преоритет, честно казано. И както казах, не си позволявай да анализираш, държиш тон и т.н. Защото, дори да приемем, че аз се чувствам обидена от теб (а ти си просто поредният потребител с поредното мнение, поне за мен), то надали всички, на които си говорила по този начин са дълбоооко засегнати. И никога няма да срещнеш добронамерен тон, докато самата ти не започнеш да подхождаш с такъв. Това последното беше отклоняване от темата, но сметнах за необходимост да го кажа.

fiama
01-01-2009, 09:57
За мен оптималния вариант е през седмицата ноктите да са с лак и някаква декорация, а през почивните дни ги оставям да починат. Мажа ги само с йод - много съм доволна от резултата.

Liar
01-01-2009, 14:16
Състава не мога да ти кажа, но ти казвам веднага какви са ми базите, които използвам - калциев гел на Перфект, при който от месец и нещо иползване все пак пожълтяха. Другия пак беше някакъв на Перфект, но някакъв оранжев, не знам какъв точно... него отдавна не ползвам. Жълто по ноктите никога нямам, освен, както казах, ако не ги третирам твърде дълго с лак. Но е факт, че ноктите и без покривен слой, а само с нещата, които изброих, попиващи в ноктите, пак са ми здрави. И искам да ти се извиня за грубия тон, между другото. Което, скъпа, не оправдава теб и ТВОЯТ тон, който го започна още от първия си пост, преди аз да те опровергая. Не съм казала, че заздравителя има само недостатъци, напротив, без него действието на лака е... да кажем, че не е полезно. Колкото до моят тон, не си позволявай да ме анализираш, без да знаеш. Не е защото се чувствам обидена, няма и от какво. Просто не обичам хора, които нито са запознати със случая ми, нито нищо, както не са имали и моите наблюдения, да класифицират какво съм си измислила, видиш ли. И каква ми е ползата да си измислям, не разбрах, не че нещо... Факт е, че в момента не ми се чупят, като лак слагам рядко - от сорта на 1 седмица със, 1 седмица без. Факт е, че когато непрекъснато бях с лак се чупеха. Няма как да ти го докажа, не ми е и преоритет, честно казано. И както казах, не си позволявай да анализираш, държиш тон и т.н. Защото, дори да приемем, че аз се чувствам обидена от теб (а ти си просто поредният потребител с поредното мнение, поне за мен), то надали всички, на които си говорила по този начин са дълбоооко засегнати. И никога няма да срещнеш добронамерен тон, докато самата ти не започнеш да подхождаш с такъв. Това последното беше отклоняване от темата, но сметнах за необходимост да го кажа.
Както вече казах,сам по себе си един заздравител/гел(или каквото е там) не е достатъчен да заздрави ноктите.Грижата е комплексна.Ако си ползвала само гел например,разбира се,че няма да ти се оправят ноктите.Ще се оправят,ако се използват и масла и т.н.А ако тези двете се комбинират-жълто няма от къде да дойде!Не вярвам,че ако преди да си лакираш ноктите сложиш крем,под лака база и след като са лакирани в основата им слагаш масло,през ден-два ще имаш някакви проблеми.Но аз не вярвам да си правила така,а или едното или другото.И тъй като само една основа не е достатъчна да заздрави ноктите ти си си мислила,че в непрестанното лакиране е проблема,защото като нямаш лак предполагам повече наблягаш на маслата и подобни.Това е,което исках да кажа по този въпрос.Убедена съм че е така,защото иначе няма никаква логика.
Не разбирам за какво си ме опровергала...Иначе първия ми пост в тази тема не е бил насочен към никого лично.Но като цяло в този форум се дават съвети,които не винаги са на място.Аз ако не знам поне си мълча.Затова в началото на темата се изразих по този начин,заради неуместните съвети като цяло.Исках да кажа,че на здрави нокти носенето на лак няма как,просто НЯМА как да навреди,щом нещо не му дава достъп до нокътя.На не толкова здрави-първо трябва да станат такива,иначе само с единия заздравител нокътя ще покаже нуждата си от някои вещества.Но и аз искам да се извиня,тъй като не беше редно темата да прераства в това,но пък не е като да не бях предизвикана.И добре,няма да анализирам,щом не ти харесва,ще си оставям размишления за мен,въпреки че няма от къде да знам дали са верни,без да ги изложа.По въпроса с добрия тон-в случая не бях го намерила,за да му отвърна.

deni15
01-03-2009, 14:37
Ами какво си правила преди,та са ти били дълги и здрави?-
нищо :D

SuperBadSuperFresh
01-03-2009, 17:44
deni15 ми и сега недей :lol: