PDA

View Full Version : Как се изчислява бал???



Infinity
12-28-2008, 17:41
Ами това е-как се изчислява бал???Въпроса ми може би изглежда тъпо ама неща не мога да се сетя! :-o

Kras4eto_lp
12-28-2008, 17:49
Бал за какво? Ако е за кандидатстване се взимат оценките от изпитите и оценките от дипломатата ти, но в някой училища и университети е различно....в смисъл не ти взимат оценките от всички предмети примерно :)

Infinity
12-28-2008, 17:54
да бал за кандидатстване :)

prosto_edin_chovechec
12-28-2008, 18:00
зависи за кое училище.. Кажи училището и ще ти кажем как се смята

prosto_edin_chovechec
12-28-2008, 18:00
зависи за кое училище.. Кажи училището и ще ти кажем как се смята

Kras4eto_lp
12-28-2008, 18:03
Ако е за езиково училище мисля че се смяташе оценките ти по математика и българси език плюс 2 пъти оценката по математика от изпита и 2 пъти оценката по български. В някои училища обаче се взима 3 пъти оценката по математика и път оценката по български

taNcheto93
12-28-2008, 18:18
Отвори сайта на МОН, там има инфо за бала и изобщо за изпитите. Аз сега опитах да вляза ама нещо не ми го отваря :?

pandelka
12-28-2008, 18:42
Един път оценките по бел и мат в даскало и два пъти тези от испита.

zloto
12-28-2008, 19:22
Езикова паралелка -
оценка от изпит по математика + оценка от изпит по БЕЛ, умножени по 2 + оценките по математика и БЕЛ от дипломата
Математическа паралека -
три пъти оценка от изпит по математика + оценка от изпит по БЕЛ веднъж + оценките по математика и БЕЛ от дипломата
Хуманитарна паралека -
3 пъти оценка по БЕЛ от изпит + оценка по математика от изпит веднъж + оценките по математика и БЕЛ от дипломата

Infinity
12-29-2008, 07:25
аз за езикова паралелка питам да-значи ако приемем че на изпитите изкарам 6,което мисля поне засега че е възможно бала ми се получава-35 това добре ли е ?

dory123
12-29-2008, 08:16
6 на изпитите??
:-o Ти боцкаш ли се?! Не се надувай толкова и не си смятай бала от декември месец. Като му дойде времето, като излязат резултатите тогава си смятай бала.
Ако си ходила на пробни изпити не се надявай много че ще имаш същите оценки и на изпита, защото на истинския изпит напрежението е по-високо и ти ще бъдеш по-притеснена.
Съжалявам че ти го казвам но това е реалността :)

zloto
12-29-2008, 08:26
аз за езикова паралелка питам да-значи ако приемем че на изпитите изкарам 6,което мисля поне засега че е възможно бала ми се получава-35 това добре ли е ?
35 ще ти стигне за всяко училище в страната, но ми се струва нереално да имаш 6 и на 2та изпита.

Infinity
12-29-2008, 08:31
6 на изпитите??
:-o Ти боцкаш ли се?! Не се надувай толкова и не си смятай бала от декември месец. Като му дойде времето, като излязат резултатите тогава си смятай бала.
Ако си ходила на пробни изпити не се надявай много че ще имаш същите оценки и на изпита, защото на истинския изпит напрежението е по-високо и ти ще бъдеш по-притеснена.
Съжалявам че ти го казвам но това е реалността :)
няма проблем..но просто за оценките от дипломата аз съм си почти сигурна по м-ка ще завърша със-5 а по бел-6
а на изпитите си правех сметка за шестици не се надувам в никакъв случай просто по бел съм наистина мн добре...по математика обаче не мога да кажа точно същото :D
а иначе изпитите толкова ли са трудни :o

taNcheto93
12-29-2008, 08:57
Тестовете не са много трудни, но не са и лесни, но също така имаш и преразказ на непознат текст. Каквито и да са ти оценките в училище, на изпита не е същото. Ако се притесняваш много и не можеш да си събереш мислите не е сигурно дали ще се сравиш. Не преценявай още от сега какви ще са ти оценките, защото до юли много неща могат да се променят. :)

FlipY
12-29-2008, 09:11
aбе лапешоци..имала 5 и 6 в даскало и аиде и на изпита толкоз :razz: когато кандидатствахме ние вси4ки в даскало 5 и 6 по Мат . и Бел ама на изпита само някфи гении4ета , или пълни зубъри или някои които е дал сума ти пари за частни уроци може да изкара над 5.50 :? дори не знам в града да имаше повече от 4-5 оценки над 5.50 :? не си надигаи въшките - НЕ СИ ВЕЛИКА :? П.С В гадно настроение съм днес

dory123
12-29-2008, 09:54
По БЕЛ имах 6 по математика 5 (от дипломата)
На изпита по БЕЛ имах 5.214
По мат имах 3.500
Прави си изводите...
И аз мислех че ще имам високи оценки и си смятах бала към 33 и нещо :D но истинския ми бал беше 28.428 за чуждоезиков профил 8-)

Infinity
12-29-2008, 10:15
aбе лапешоци..имала 5 и 6 в даскало и аиде и на изпита толкоз :razz: когато кандидатствахме ние вси4ки в даскало 5 и 6 по Мат . и Бел ама на изпита само някфи гении4ета , или пълни зубъри или някои които е дал сума ти пари за частни уроци може да изкара над 5.50 :? дори не знам в града да имаше повече от 4-5 оценки над 5.50 :? не си надигаи въшките - НЕ СИ ВЕЛИКА :? П.С В гадно настроение съм днес
нито се мисля за велиа нито за нещо повече :o ,но пък не е невъзможно да изкарам високи оценки на изпитите..наистина уча много полагам всички възможни усилия :)

dory123
12-29-2008, 10:20
Като каза високи оценки се сетих за нещо :)
Имаше едно момиче от стария ми клас което нямаше по ниска оценка от 5 през годината. На изпита имаше пет сто и нещо по бел и три четиристотин и нещо по мат
Бту ти ходиш ли някъде на уроци?

Infinity
12-29-2008, 10:45
Не.

xpreciousx
12-29-2008, 11:53
Xаххаха ако не ходиш на уроци си загубена миличка ... тва да не ти е изпит от тея дет са в даскало.Сама нищо не мойш да напрайш аз всеки месец плащах по 50 лв за уроци по мат и на частни ходих и едвам изкарах 4.25 колкото и да си умна сама нищо няя напрайш!!!Задачите са толкова по-сложни и толкова по-различни от тва дет решаваш...6 може да изкараш в някой др живот :) (говоря по мат) По бел беше хипер лесен и повечето бяха с 5 и 6 ;)

dory123
12-29-2008, 12:01
По математика си купи поне един сборник
Препоръчвам ти и тестовете на Веди

gabi_94
12-29-2008, 12:46
ами то и аз си мислех че на изпитите ще имам 6ци, за края на годината имах 6 и по матем. и 6 по бел, ама на изпитите, по матем. оценката ми беше 3.893, а по бел 5.464. И аз се гласях за елитните гимназии, ама изпита по математика беше отчайващо труден, да не говорим че половината неща не ги бяхме учили поне при наща госпожа. На вас може и да ви е по-лесно, защото сте по друга програма, може би ще ви дадат по-леснички задачки, а може би не. Не прибързвай с мислите къде ще влезеш, изчакай да си видиш бала, да не се разочароваш после, макар че ти каза че в Перник ще учиш, в такъв случай - ще влезеш където искаш, повярвай ми.

Infinity
12-29-2008, 14:37
Xаххаха ако не ходиш на уроци си загубена миличка ... тва да не ти е изпит от тея дет са в даскало.Сама нищо не мойш да напрайш аз всеки месец плащах по 50 лв за уроци по мат и на частни ходих и едвам изкарах 4.25 колкото и да си умна сама нищо няя напрайш!!!Задачите са толкова по-сложни и толкова по-различни от тва дет решаваш...6 може да изкараш в някой др живот :) (говоря по мат) По бел беше хипер лесен и повечето бяха с 5 и 6 ;)
първото,което е въобще не съм ти миличка..второто не ми натяквай че съм загубена,нито ме познаваш нито пък ми знаеш умствения багаж,че да ми спориш...ясно!не се мисли за толкова умна-горката тя спукала се от учене ходила на частни уроци плащала тръшкала се и накрай-4 :D
ако помниш бавно или нещо ти е трудно НА ТЕБ,това не означав че ще бъде трудно И НА МЕН! :)

Infinity
12-29-2008, 14:46
От цялата работа не искам да излезе,че се заяждам или пък че се правя на много умната и великата :o Не си мислете това за мен!Просто xpreciousx доста укоращаващо....какво е това ....била съм загубна и т.н.Еми извинявай ама да кажеш това на човек който изобщо не познаваш е ...мн тъпичко!щЩом казвате всичко това,явно наистина задачите са трудни :oops: обаче ви попитах как се пресмята бал, не съм ви молила да си правите крайни изводи за мен и да ми казвате колко ще изкарам на изпитите..ЗАГУБЕНА ЛИ СЪМ ИЛИ НЕ!
А към габи да знам,че попринцип в Перник мога да си уча където си искам.Благодаря ти,че все пак и ти не ме нападна :)
dory123-ще гледам да си го купя сборника.Мерси :)

dory123
12-29-2008, 14:49
Xаххаха ако не ходиш на уроци си загубена миличка ... тва да не ти е изпит от тея дет са в даскало.Сама нищо не мойш да напрайш аз всеки месец плащах по 50 лв за уроци по мат и на частни ходих и едвам изкарах 4.25 колкото и да си умна сама нищо няя напрайш!!!Задачите са толкова по-сложни и толкова по-различни от тва дет решаваш...6 може да изкараш в някой др живот :) (говоря по мат) По бел беше хипер лесен и повечето бяха с 5 и 6 ;)
първото,което е въобще не съм ти миличка..второто не ми натяквай че съм загубена,нито ме познаваш нито пък ми знаеш умствения багаж,че да ми спориш...ясно!не се мисли за толкова умна-горката тя спукала се от учене ходила на частни уроци плащала тръшкала се и накрай-4 :D
ако помниш бавно или нещо ти е трудно НА ТЕБ,това не означав че ще бъде трудно И НА МЕН! :)

Права е че без уроци нямаш шанс. На уроците не ти обясняват само самия материал а ти създават и стратегия за решаване на тестовете- от кои задачи да започнеш, кои да оставиш за накрая а и на уроците те подготвят и психически за изпитите така че не се настройвай че знаеш всичко и няма какво да те научат на уроците. Съветвам те поне 1 път в седмицата да ходиш при учител (специално по математика) а по български не е толкова трудно стига да си запозната с произведенията

Millen4ety
12-29-2008, 14:58
оуу и на мен ми предстои кандидатстване тая година... най-вероятно ще имам 6 и по мат. и по бел.. в даскало. обаче бел-а ще ми види сметката на изпита.. слагам го към 3 и нещо.. по мат почти никога не съм имала проблем, което най-много ме тревожи.. винаги става обратното на това, което очаквам.. :D

Infinity
12-29-2008, 15:11
Нямам нищо против да ходя на уроци,обаче няма къде в града ми да ходя :o

xpreciousx
12-29-2008, 15:16
OMFG просто ти казвам как стоят нещата па ти както искаш си го приемай :D :D :D Не ми тряя да ти зн "умствения багаж" за да ти кажа че просто без уроци не може...Не споря че съм умна хах ми изкарала съм 4 изкарала съм ти кат си по-умната си изкарай повече...Обаче не ти а аз съм била на изпита НАЛИ???И аз зн кви са били задачите тъй че трай ;) И вярно си е тва дет каза dory123 на уроците няма да решаваш задачки дет решавате в час а задачи двойно и тройно по-сложни...ай със здраве няма да уча 13 год акъл който се мисли за "Вижте ме кой съм аз" :P :razz:

Infinity
12-29-2008, 15:20
OMFG просто ти казвам как стоят нещата па ти както искаш си го приемай :D :D :D Не ми тряя да ти зн "умствения багаж" за да ти кажа че просто без уроци не може...Не споря че съм умна хах ми изкарала съм 4 изкарала съм ти кат си по-умната си изкарай повече...Обаче не ти а аз съм била на изпита НАЛИ???И аз зн кви са били задачите тъй че трай ;) И вярно си е тва дет каза dory123 на уроците няма да решаваш задачки дет решавате в час а задачи двойно и тройно по-сложни...ай със здраве няма да уча 13 год акъл който се мисли за "Вижте ме кой съм аз" :P :razz:
Ааа....така ли не споря че съм умна :-D Боже,боже и кой казва
ай със здраве няма да уча 13 год акъл който се мисли за "Вижте ме кой съм аз-еми какво да си говорим повече 8)
спираме да се дразним вече,защото до никъде няма да стигнем...НЯМА КЪДЕ ДА ХОДЯ НА УРОЦИ!!!

dory123
12-29-2008, 16:20
От Перник ли си?

Infinity
12-29-2008, 16:31
Не.От Брезник :(

nefchi_bs
01-01-2009, 15:53
Оххх....Миналата година имаше 214676556036576478956+ за това...Потърсете малко преди да пускате поредната безмислена тема... :-x

ImmortalForever
01-02-2009, 11:26
Много злеее...Аз пък след 7 клас дипломата ми беше 6.00, а на изпитите по български-4.50, а по математика- 3.85...Не се надувкай, моля те... :-o

gabi_94
01-02-2009, 20:48
Нямам нищо против да ходя на уроци,обаче няма къде в града ми да ходя :o

мога да ти кажа, че и без уроци ще се справиш ако учиш достатъчно и си отваряш учебника да прегледаш уроците :wink: Аз по бел не съм ходила на уроци пък оценката ми от изпита е 5.46. По матем. вече наистина е мн трудно, но също можеш да се справиш без уроци, поне 3 ще изкараш, аз ходих по матем. на уроци и имах 3.89, тъй че който не ги разбира задачите не ги разбира и това е :) , ще издържиш изпитите, спокс! :)

П.П. решавай мн тестове и ще свикнеш даже с решенията :)

Infinity
01-03-2009, 09:01
Ами от никой не исках да ме казва кви оценки ще имам просто попитах как се изчислява бал е вече разбрах темата може да бъде заключена