PDA

View Full Version : TWISTER



Yuna
12-29-2008, 12:39
Здравйте:)
Наближава Нова Година.... и по този повод решихме с приятели да си направим Twister. До тук добре, намерих официалните правила на играта в интернет, видях кое как трябва да се направи, единствения проблем обаче е че незнам точно колко голямо трябва да е платното с кръгчетата.
Моля ви ако някой има играта да сподели какви са горе долу размерите на платното :))) Мерси

SWASTlCA
12-29-2008, 15:16
3 на 2 (метра).

BurningIce
12-29-2008, 15:23
Според мен ще е по-завабно ако го направите 3 на 2 км тъкмо и съседите ще играят :D

Bombshell
12-29-2008, 15:24
Според мен ще е по-завабно ако го направите 3 на 2 км тъкмо и съседите ще играят :D
Кои бе? Австралийците ли?
Пфф.. :?

InnchetO
12-29-2008, 15:25
А би ли постнала оригиналните правила ? Понеже ги бях търсила преди известно време и не ги бях намерила. :)

Yuna
12-29-2008, 15:51
Еейй златен си SWASTlCA ! :grin:
Ето и правилата.

Официалните правила на Twister

Подготовка за игра
- Разтелете платнището с кръговете на равна повърхност, на пода вкъщи или на земята, ако сте навън.
- Играчите събуват обувките си (ако се играе отвън с обувките може да се подпре платнището).
- Изберете рефера - той ще върти показалеца и ще следи играта.
- При 2-ма играчи - Играчите застават един срещу друг в два срещуположни края на платнището с кръговете.Всеки от тях поставя единия си крак на жълт кръг, а другия - на син кръг.
- При 3-ма играчи - Двама играчи застават по начина описан по - горе, а третия - на първия червен ред в центъра на платнището - като двата му крака са в централните червени кръгове.

Как се играе?
- Реферът завърта показалеца и обявява резултата - например "Ляв крак на червено!". Всички играчи едновременно се опитват да изпълнят инструкцията, като поставят съответния крайник (в случая ляв крак) на кръгче в съответния цвят (в случая - червено).
- Ако кракът или ръката на играч се намират вече на кръгче с указания цвят, той трябва да последва инструкцията и да го(я) измести на друг кръг от този цвят.
- Не може да има повече от един крайник на едно кръгче. Ако двама играчи се опитат да се разположат на едно и също, реферът трябва да реши кой от тях има предимство, кой е достигнал до него първи.
- Никой няма право да маха крака или ръката си от квадратчетата, на които се намират, освен ако не са получили такава инструкция от рефера след завъртането на показалеца. Единственото изключение се допуска, когато играчите повдигнат ръка или крак за да позволят на друг крайник - свой или на конкурент, да премине. Но преди това те трябва да са обявили това наглас и веднага след преминаването следва да върнат кръга или ръката си на кръга.
- Ако всички 6 кръга от един цвят са заети, а показалецът покаже именно този цвят, реферът върти показалеца отново.
- Съвет - Настъпвайте към противниковия край на платнището, за да принудите опонента си да заема все по-странни пози за да изпълнява инструкциите.

Как се печели?
- Twister се играе на принципа на елиминирането. Ако коляното или лакътя на играч допрат платнището, той изгаря. Играчът може да се откаже, ако прецени, че следващата позиция е невъзможна за заемане или че няма да успее да запази равновестно положение.

Групова игра
При четирима играчи се оформят два отбора - по двама играча всеки. Отборите застават един срещу друг в двата отдалечени края на платнището, като краката им заемат по едно от четирите кръгчета от различен цвят. Играе се по същите правила с разликата, че играчите от един и същи отбор могат да използват едно и също кръгче едновременно. При провала на един от играчите, отборът му губи веднага.

Двама играчи без рефер
В този случай се играе без показалец. Единият играч назовава крайникът, другия - цвета. След това се разменят. От тук натаък правилата са същите.

SWASTlCA
12-29-2008, 15:58
По-добре я играйте 2 на 2, ако сте 2-ма, ако сте повече 3 на 3
Иначе по правило е 3 на 2...
Айде, приятна ви игра.

pepincenceto
06-20-2010, 18:27
И аз също реших да си направя домашен TWISTER, но не съм сигурна на какво и с какво да направя платното. Мислех си за бяло платно, но не знам с какво да нарисувам кръгчетата. Чакам предложения! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

pepincenceto
06-21-2010, 13:07
Мерси за предложението! И аз мислех за същото, но реших да питам, някой може да има по-добра идея. :) :) :) :) :) :) :)

BlackWings
06-21-2010, 13:43
Виж моя домашен туистър 8-)
http://img25.imageshack.us/img25/8821/img6036k.jpg

Изрязани са от картон и залепени на пода с тиксо. Ако пазиш кръгчетата може и да е за повече от еднократна употреба 8-)