PDA

View Full Version : Голяма рана



balon4eee
12-29-2008, 14:21
Leleeee izgorix si vutre6nata strana na rukataaa mnogo brutalno na nagore6teno jelqzno ! 4erveno mi e okolo 5-6sm i stanaha 2 mehyra. Ni6to ne sun slagala,osven 4e q izmix sus studena voda xD Sega se spukaxa i na mqstoto im se polu4iha 2 krugli rani , koito se napulnika s mrusotiq . Ne obru6tax mnogo vnimanie , no seg zabelqzah 4e okolo ranata se e potdutooo !! Mislq 4e zapo4va da xva6ta gnoi Kvo da napravq :/

т.7. Заглавието на темата трябва да бъде написано на кирилица.
MusicIsThekey

balon4eee
12-29-2008, 14:30
Pomo6t be 6te umra dokato nqkoi se seti da otgovoriiiiiiiii :o :booooomb:
Kajete mi smurtnostno li e ?? :( Ne znam na koi da zave6taq sireneto i 4esunaa ...
Ami ako mi ampotirat rukata ??? :shock: :shock: :shock:

Mi6inka
12-29-2008, 14:35
ами бягай не лекаааааааар

balon4eee
12-29-2008, 14:38
V momenta se namiram v nai-zabutanoto mqsto na sveta !!!
Vru6tam se v sofiq 4ak v srqda . Tuka nqma lekari , a i da ima nai-mnogo da stane o6te po zle :x

balon4eee
12-29-2008, 14:47
Use6tam 4e mi ostava malko jivoi , ei ! :(
Ne dai si boje da ti se naloji forumdjii da ti spasqvat jivota :x

Punisherrr
12-29-2008, 14:50
Те форумджийте понеже тряя да ти го спсяват...
а и нещо ми мирише на бъзици тука? Ти да не си в неква пещера,та толко не може някой да ти помогне...

balon4eee
12-29-2008, 14:53
Za kvo mi e da se buzikam sus sobstvenata si ruka ?? :x Koi da mi pomogne v tva tupo selo be ?? Kajete ne6to kvo da mu sloja na tva , 4e se potduva vse pove4e i pove4ee :o

sssladuranka
12-29-2008, 15:19
оф ми елементарното - стискай зъби, промий и превържи!толко ли не си се сетила да я превържеш преди да се напилни с "боклуци" :-x !

UFOs
12-29-2008, 17:08
Още като се беше изгорил/а да го беше напикал/а.Повярвай действа.Премий го със спирт,но не пукай мехурите.Ако има гной,го превържи,като преди това може да сложиш йод.За да ти ампутират ръката,трябва да имаш голяма инфекция от която няма да те боли само ръката,а и главата.Ако вдигнеш температура,значи имаш инфекция.Но не се паникьосвай.Няма да стане нищо.За да се стигне до ампутация или смърт,трябва да мине много време и болки.На първо време се измий и превържи ;)

babylove
12-29-2008, 18:26
Не мисля, че някой ще ти помогне както трябва, по простата причина-ние не сме лекари.

Boyd
12-29-2008, 19:28
Вече е късно. Трябвало е след изгарянето веднага да се намаже с олио.
Сега единствено можеш да го дезинфекцираш с кислородна вода (със спирт ще те боли много) и да му лепнеш една марля.

П.П. Не знам дали се слага ихтиол на такива изгаряния. Аз съм се горил на капаче от газова лампа ~700 градуса, но ми мина за около 2 седмици. А и беше на пръстите, но го намазах веднага с олио..

Glorious
12-29-2008, 21:47
1. При първа възможност тичай към лекаря защото инфекциите са кофти нещо.
2. Не са ли те учили, че като се изгориш трябва да направиш нещо по въпроса а ако излязат мехури да не ги пукаш, а ако се спукат да се превържеш да не се замърсява раната. :?

balon4eee
12-30-2008, 08:59
Леле набра гной и май се потдува още :shock: Олеле бързо да се връщам в София :shock:

UFOs
12-30-2008, 10:23
Може да си искараш и новата година с раната.Казах,че не е страшно.Намажи го с йод.Така йода ще искара гнойта,която се е насъбрала.Превържи се и не мисли за това,защото и през 5 минути да се гледаш пак ще мислиш,че раната се е подула повече от предишния път.

balon4eee
12-30-2008, 11:32
Ами почистих го с Реванол и после го намазах с 1 лекарство специално за изгарения :( Ее дано сега да помине :D Мерси за отговорите :)

UFOs
12-30-2008, 12:21
Това с иглата не го прави.Това може да се каже,че са крайни мерки.Най-добре снимай ръката си,за да видим в какво състояние е!

safetyMode
01-03-2009, 16:42
еейй кво стана ? живо ли си? btw кандидатка съм за сиренето и чесъна дето ги завещаваш

Nitroglycerin
01-03-2009, 19:27
Промии раната,превържи я,не натоварвай ръката на която е ранта,не я мокри,следи лимфните възли около подмишницата,пии витамини и когато можеш при първа възможност отиди на лекар който да предпише някакви медикаменти.До ампотация се стига чак когато ръката ти гангреняса (некроза на тъканите).

batkodoki
01-04-2009, 00:07
Leleeee izgorix si vutre6nata strana na rukataaa mnogo brutalno na nagore6teno jelqzno ! 4erveno mi e okolo 5-6sm i stanaha 2 mehyra. Ni6to ne sun slagala,osven 4e q izmix sus studena voda xD Sega se spukaxa i na mqstoto im se polu4iha 2 krugli rani , koito se napulnika s mrusotiq . Ne obru6tax mnogo vnimanie , no seg zabelqzah 4e okolo ranata se e potdutooo !! Mislq 4e zapo4va da xva6ta gnoi Kvo da napravq :/

т.7. Заглавието на темата трябва да бъде написано на кирилица.
MusicIsThekey

незабавно кортикостероиди + антиб + гелове покриващи травматичните участъци.
асептично отваряне само при спец условия в стерилна среда..