PDA

View Full Version : гинеколог



girl_91
12-29-2008, 16:39
имам самнения че сам бременна направих си тест беше отрицателен но все пак се самнявам и иска да отида на гинеколог та въпроса ми е трябва ли да имам 18 година да за отида сама или ако сам под 18 трябва да има придружител с мен

Evanescencefan
12-29-2008, 18:08
Трябва да имаш 16,за да пази лекарска тайна,т.е да не казва на вашите.Прави ли си тест?

girl_91
12-29-2008, 20:05
ами да правих си тест беше отрицателен но вече ми закаснява 1 месец :S

bibanchetyyy
12-29-2008, 21:47
Ако идеш на гинеколог може да се окаже че си се заблудила :(

w8in4u
12-29-2008, 22:29
Щом ти е отрицателен теста не мисля, че има от какво да се притесняваш.
За да отидеш на гинеколог няма значение възрастта.

kalpazanka
12-30-2008, 06:46
Трябва да имаш 16,за да пази лекарска тайна,т.е да не казва на вашите.Прави ли си тест?
Не е вярно! Питала съм преподавателите си за това! Длъжен е да пази лекарска тайна! Длъжен! Дори и самата пациентка е в правото си да му забрани изрично да обсъжда състоянието й с роднините!

dead_princess
12-30-2008, 06:53
Щом ти е отрицателен теста не мисля, че има от какво да се притесняваш.
За да отидеш на гинеколог няма значение възрастта.


+1

darla
12-30-2008, 07:32
Щом ти е отрицателен теста не мисля, че има от какво да се притесняваш.
За да отидеш на гинеколог няма значение възрастта.
sled kato rodih na 3tiq mesec mi zakusnqva6e sus sedmica.napravih si test i be6e otricatelen,no otidoh za vseki slu4ai pri ginekologa i hop-bremennost~taka,4e ne vqrvaite 100% na testovete
po temata:vzima6 napravlenie i otiva6,a moje i na 4astno,ne ti trqbva pridrujitel

foreverr
12-30-2008, 08:20
И да си под 18 пак можеш да идеш сама,Аз съм на 16 и преди време ходих сама! :)

w8in4u
12-30-2008, 11:03
sled kato rodih na 3tiq mesec mi zakusnqva6e sus sedmica.napravih si test i be6e otricatelen,no otidoh za vseki slu4ai pri ginekologa i hop-bremennost

Скъпа, дарла. Съжалявам, че ще те разочаровам, но след като роди една жена има 7-8 месеца стерилитет. Което означава, че тия глупости, които пишеш са невъзможни :)

Wrathchild
12-30-2008, 11:16
sled kato rodih na 3tiq mesec mi zakusnqva6e sus sedmica.napravih si test i be6e otricatelen,no otidoh za vseki slu4ai pri ginekologa i hop-bremennost

Скъпа, дарла. Съжалявам, че ще те разочаровам, но след като роди една жена има 7-8 месеца стерилитет. Което означава, че тия глупости, които пишеш са невъзможни :)Глупости на търкалета. За това ли има толкова деца с по една година разлика?
Я да пресметнем. Детето се ражда, а бременността трае +/- 9 месеца. Разликата им е около 12 месеца, което прави, че тя е забременяла... в 3ти, 4ти месец някъде. След като е родила. Май се оказа не чак толкова невъзможно, а?

darla
12-30-2008, 11:16
:D
ti si maloumen.Samo da ti kaja,4e sled rajdaneto,sledva6tite 3 meseca sa nai-riskovi ot povtorno zabremenqvane,za6toto matkata e o6te raz6erena,qi4nicite sa po-aktivni ot vsqkoga i bukvalno moje da hvane i ot vazduha.Sa6toto e i sled abort.Spro da 4ete6 v internet,a govori s ginekolog na tazi tema! :lol:

P.S.-kak spored teb ima porodeni deca,a i mislq,4e az po-dobre znam kolko vrme sled rajdaneto sum zabremenqla pak,po pogre6ka qvno! :lol:

kalpazanka
12-30-2008, 18:08
sled kato rodih na 3tiq mesec mi zakusnqva6e sus sedmica.napravih si test i be6e otricatelen,no otidoh za vseki slu4ai pri ginekologa i hop-bremennost

Скъпа, дарла. Съжалявам, че ще те разочаровам, но след като роди една жена има 7-8 месеца стерилитет. Което означава, че тия глупости, които пишеш са невъзможни :)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Къде видя да е писала, че кърми?! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Менструацията се подновява 6-8 седмици след раждането, при положение, че родилката не кърми. Така че вземи попрочети малко материал по темата, няма да ти е излишен!

girl_91
12-30-2008, 20:25
за всеки случеи днес пак си направих тест и пак беше отрицателен а някой може ли да ми каже има ли някакви хапчета за да ми доиде

darla
12-30-2008, 20:41
sled kato rodih na 3tiq mesec mi zakusnqva6e sus sedmica.napravih si test i be6e otricatelen,no otidoh za vseki slu4ai pri ginekologa i hop-bremennost

Скъпа, дарла. Съжалявам, че ще те разочаровам, но след като роди една жена има 7-8 месеца стерилитет. Което означава, че тия глупости, които пишеш са невъзможни :)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Къде видя да е писала, че кърми?! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Менструацията се подновява 6-8 седмици след раждането, при положение, че родилката не кърми. Така че вземи попрочети малко материал по темата, няма да ти е излишен!
i ti ne si suvsem na qsno!Zapo4va da ti te4e ot momenta v koito rodi6(nezavisimo dali s operaciq ili normalno) i PONE mesec i polovina si hodi vse s tampona ili prevruzkata!Tova se broi kato purva menstruaciq sled rajdaneto.Abe shit si e 2 meseca vse da ima te4,ama to kato se e subiralo 9 meseca...!

kalpazanka
12-31-2008, 08:15
Наясно съм, скъпа darla. Течението се казва "лохии". Но не е менструация!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Тези лохии са с продължителност от 3 до 6 седмици!!!!!!!!!!!! Ендометриумът се възстановява след това до състоянието отпреди бременността и месечните цикли се подновяват.
Недей да спориш с мен за неща, които знам по-добре от теб. И недей да вириш нос от факта, че те питам за подробности около цезаровото сечение. Не че не знам как се прави, а просто искам мнение от жена, която е минала по този път. Иначе подробности как ти зашиват матката, как след това послойно ти шият мускулите, мога да ти пиша надълго и нашироко, както и това, че ти обливат кухината с 3 л разтвор на йод. Неща, с които бих ти запушила устата моментално, но не се изтъквам. Потърси в интернет Guyton's physiology да попрочетеш малко по тази тема /и въобще за човешката физиология/, няма да ти е излишно.

darla
12-31-2008, 09:43
^ne sum virila nos,mislq,4e ti obqsnih suvsem 4ove6ki i norlano.!Tova,4e ti si re6ila ne6to drugo e otdelen vupros!
Za za6ivaneto na matkata i muskulite nqma kakvo da mi obqsnqva6...