PDA

View Full Version : TeamViewer



cherinka
12-29-2008, 19:13
Я сега някой от вас, разбиращите, ще ми обесни ли как работи?

Смисъл, въпросът ми е:
Пращам я на някого, отваря я, дава ми ИД-то и пасс-а, изключва си компютъра, след което аз ще мога ли да си боравя с неговия компютър?

С две думи - тая програма може ли да се прилага върху неработещ компютър??????

И не е за лоши цели.
На мен ми помогнаха с инсталирането на една друга по-сложна програма. :)

И все пак темата за обеснението "Какво е да си хакер" ме вдъхнови да пусна тази тема.

Някой ако желае може д ами обесни какво е софтуер и хардуер ахахаххаа :D

jambo_bs
12-29-2008, 19:19
Програмата трябва да не се изключва на другия компютър за да може ти да си влязъл. В момента в който се изключи изфърчаш

cherinka
12-29-2008, 20:43
Програмата трябва да не се изключва на другия компютър за да може ти да си влязъл. В момента в който се изключи изфърчаш
Хитро.

а шанс да остане включена при изключен компютър?

тянко, защо татко като остави някоя интернет страница отворена и изключи лаптопа (през START -> shut down) и после като го включи и тая страница си седи непокътната???

TheBlackStranger
12-30-2008, 07:55
Програмата трябва да не се изключва на другия компютър за да може ти да си влязъл. В момента в който се изключи изфърчаш
Хитро.

а шанс да остане включена при изключен компютър?

тянко, защо татко като остави някоя интернет страница отворена и изключи лаптопа (през START -> shut down) и после като го включи и тая страница си седи непокътната???Да оправляваш изключен компютър е същото като да оправляваш кола без гориво. Иначе за тянко...има всякакви аномалии примерно на една моя приятелка като изгасиш компютъра и Winamp-a продължава да свири. Видях го с очите си и неможах да повярвам.

jambo_bs
12-30-2008, 08:45
Програмата трябва да не се изключва на другия компютър за да може ти да си влязъл. В момента в който се изключи изфърчаш
Хитро.

а шанс да остане включена при изключен компютър?

тянко, защо татко като остави някоя интернет страница отворена и изключи лаптопа (през START -> shut down) и после като го включи и тая страница си седи непокътната???

Не.Има други начини за това.

cherinka
12-30-2008, 09:34
^Знам, че има други начини, но са прекалено сложни и НЕ са за мен.
Пък и никой не иска да хукне д ами обеснява. :D
Ама карай, аз и ненапирам;)
И така си ми е добре.
Мерси все пак. :-)

ProstoPesho
12-30-2008, 10:35
искало да хакне компютър детето...
тцтц

cherinka
12-30-2008, 15:11
искало да хакне компютър детето...
тцтц
я копни къде съм казала, че искам нещо подобно.
Да му еба майката много знаете всички!
Аз се опитвам да се образовам малко, тъй като всичко става с питане, вие тука ме изкарахте неква простосмъртна лигла, дето иска да си играе с компютрите на другите.
ЕВАЛА! Хитри сте!





П.П. Благодаря все пак за информацията.
Колкото и да е изстрадал тоя форум и колкото несериозно да се държите всички тук, ако бях опряла до нещо толкова сериозно и нужно за мен, има кой да ме научи и прочие.

Зададох ви един тъп и елементарен въпрос, и почна да ми се правиш на много интересен.
Благодаря!

Imag1n3
12-30-2008, 19:00
искало да хакне компютър детето...
тцтц

Само да ти кажа, че с тази програма НЕ МОЖЕ ДА СЕ ХАКВА. И едва ли някой ще тръгне да хаква със готов софтуеър.. :shock:

Remini
12-30-2008, 20:00
има всякакви аномалии примерно на една моя приятелка като изгасиш компютъра и Winamp-a продължава да свири. Видях го с очите си и неможах да повярвам.

Абсурд!Колкото до Team Viewer -нямаш шанс да влезеш в изключен компютър...

n0x
12-31-2008, 00:40
:-) спи ми се

TheBlackStranger
12-31-2008, 15:53
има всякакви аномалии примерно на една моя приятелка като изгасиш компютъра и Winamp-a продължава да свири. Видях го с очите си и неможах да повярвам.

Абсурд!Колкото до Team Viewer -нямаш шанс да влезеш в изключен компютър... Никой не задължавам да ми вярва...

XaMcTePKa
01-01-2009, 08:59
Скоро я пробвах, ама трябва да е включена и на 2-та компютъра, защото енъче ще ти изпише "Is not ruuning..."

CucAgMuH
01-01-2009, 23:10
Да му е** майката много знаете всички!

Хайде, да ни настигнеш по знания:

1) При изгасен компютър отсреща WoL(Wake-On-LAN).
Що е то и с какво се яде: http://en.wikipedia.org/wiki/Wake-on-LAN
Бърз туториал как да го включим и настроим: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/WOL

2) При включен компютър(или "събуден" чрез WoL): Четеш "manual"-a на самата програма. Досадно занимание предполагам, но там пише ... интересно ... точно каквото питаш:


2.3 Configure TeamViewer to start with Windows®
2.3.1 Differences between application and system service
You can setup TeamViewer as a Windows® Service either during the installation procedure or
later in the options. This chapter discusses the differences between running TeamViewer as a
regular application and running TeamViewer as a Windows® system service:
When running TeamViewer as a Windows® application:
You will have to start TeamViewer manually if you want to give remote support, receive
remote support, or make an online‐presentation.
If you quit TeamViewer your machine is no longer reachable.
By default TeamViewer creates a new session password whenever you start it (you can
configure a fixed password in the security settings). Your computer is only reachable for
persons you have given the password. Since the password changes with each start, a
Page 9

TeamViewer ‐ Installation
page 8 of 46
person that has connected to your PC before is not able to connect again until you give them your new password. So nobody can get permanent control over your PC.
This is the default mode and is perfectly suitable for most situations.


When running TeamViewer as a Windows® system service:
TeamViewer will run during your whole Windows® session.
TeamViewer will be installed as a Windows® system service ‐ so your computer is reachable even before you log in to Windows®.
You setup a permanent password for authentication.
Your computer is reachable whenever your computer is started.
This mode is e.g. perfect for servers you want to reach when nobody is on the remote side. It is also the best mode if you need the ability to restart the remote machine and reconnect with TeamViewer afterwards.

2.3.2 How to configure TeamViewer to run as a Windows® system service
If you didn't configure TeamViewer to run automatically with Windows® during the setup you can do this anytime later by executing the following steps:
1. Start TeamViewer
2. On the Extras menu, click options
3. Switch to the General tab
4. Activate the option Start TeamViewer with Windows® in the Startup section.
5. Enter and confirm a password.
6. Click on OK and restart your computer

Your computer is now reachable after a reboot.

От двата вида инсталация(като сервиз и като нормална програма) съм ти напривил в bold именно това за което питаш(инсталиране като сервиз, за да се включва дори при рестртиране на компютъра или принудително "събуждане". Не мисля че има нещо неясно(текста е откъс от оригиналното ръководство на програмата, прочети го... поне да си наясно какво точно правиш )).

Мммм... друго остана ли?


защо татко като остави някоя интернет страница отворена и изключи лаптопа (през START -> shut down) и после като го включи и тая страница си седи непокътната???

Пиши в google "Session Restore". Задоволи си любопитството.

ПП. Като псуваш определено мотивираш хората да ти помагат. Особенно когато не си си дала труд да си поблъскаш главата сама. Може би ако беше попитала нормално и учитво вероятно щях да си дам труда да сбия и преведа информацията.

ППП. Можеш да се замислиш върху auto-restart on app terminate(TeamView). Ще ми е интересно да видя някакво оригинално решение.