PDA

View Full Version : Ще ми стане ли нещо на косата?



all eyez on me
12-30-2008, 07:15
Така има вече тема за ноктите, са и за косата... 8-)
по принцип не си слагам нищо друго освен шампоан...
фризьорите казват, че имам хубава коса и да не слагам пяни, гелове и т.н.
обаче проблема е, че след като се изкъпя косата ми става много сплескана 8-)
та, ще ми стане ли нещо на косата, ако всеки ден започна да я оформям с пяна?

BlueCat
12-30-2008, 07:48
Не, аз всеки път след като се изкъпя в продължение на година и половина си слагам пяна и нищо ми няма на косата.

NoShTnO_iZkUsHeNiE
12-30-2008, 07:57
Aми принципно всеки препарат е тежест за косата,така че защо не обмислиш да си вземеш някаква маска за коса,за да я подхранва.

all eyez on me
12-30-2008, 08:16
Aми принципно всеки препарат е тежест за косата,така че защо не обмислиш да си вземеш някаква маска за коса,за да я подхранва.
ми аз съм пробвала 1-2 пъти с пяна и става много добре.. ама не знам дали вреди мн на косата.. и такамм

Infinity
12-30-2008, 08:29
еми аз вече от около половин година си я оформяма всеки ден с пяна и нямам проблеми Слава Богу,преди това пък я мажех със желета..абе няма проблем действай си смело :)

Harum_Scarum
12-30-2008, 08:36
Нищо освен,че ще се омазнява по-бързо от обикновенно.

all eyez on me
12-30-2008, 10:04
добре.. айде сега ми препоръчайте някаква пяна 8-)

Infinity
12-30-2008, 10:17
добре.. айде сега ми препоръчайте някаква пяна 8-)
аз съм фенка на wella използвам ги и съм страшно доволна-щом като искаш повече обем,за да не ти се слепва косата горещо ти препоръчвам-wella second day volume :) (мн е добра)

bibi90
12-30-2008, 10:41
Да.Ще се омазнява по-бързо,ще цъфти по-вече,а от прекомерно използване след време може да започне и да пада...

Fantomche
12-30-2008, 10:47
izpolzvala sum vsi4ko 6to znaete na pazara za kosa dori i brilqntin :D ta pqna gel vaksa lak brilqntin vsi4ko tolkova q tormozih tazi kosa 4e...posledstviq kosata uredqva izto6tava se lesno omqznqva se burzo

bibi90
12-30-2008, 12:57
Ами много ясно, че ще се омазнява, тъй като вие като си сложите неделя вечер да кажем пяна и искате да държи до сряда. Най-правилно е да си слагате пяна деня преди когато ще я миете, защото не може да седи чиста 2-3 дена с пяна. Нооо това май никой не го практикува освен мен.

към авторката - купи си пяна с по-малък фактор , 3 например, най-много 4, а 5 избягвай, защото е много стресиращ за косата освен това стои неестествено и слепната и твърда. :)

Други методи за обем за шампоаните за обем. Препоръчвам този на Ейвън (единственият шампоан за обем, от който съм доволна), но не гарантивам за твоята коса. Също има спрейове, които ненатежняват на косата. На мокра коса се впръсква малко в корените, разнасяш по дължината с гребен и сушиш. Аз обаче най-често постигам обем с самозалепващи ролки от най-големите. АКо се затоплят със сешоар става още по-обемна косата.

Но всички продукти, които използваш трябва да са с мярка. :)


Никой не ти говори да си седиш със пяната на косата цял седмица :-s
Казвам,че ако примерно днес се изкъпеш и след това си сложиш пяна,утре косата ти пак ще е за миене...
Та ако искаш да си слагаш всеки ден пяна,трябва да си миеш косата всеки ден

silver_moon
12-30-2008, 14:28
аз слагам пяна, но косата ми не се омазнавя,а иначе, без пяната се омазнява мнооого барзо :D ...хах шашава работа...може би не се омазнява, защото аз слагам пяна и после суша и де да знам де...

аз бих ти препоръчала да си вземеш зелената на "Тафт"...от нея съм най-доволна, а вярвай, пробвала съм всички видове марки (е, не професионалните)

nicolesch
12-30-2008, 15:25
Абе купи си шампоан и балсам за обем .. не ти са нужни пяни и глупости ;]

Sintya
12-30-2008, 15:38
Нищо няма да ти стане, но гледай да не прекаляваш.

axlbaby
12-30-2008, 18:52
Мисля,че няма какво толкова да и стане,но всяко третиране на косата малко или много я изтощава :)

pussycat_dolls15
12-30-2008, 19:10
Не няма,напротив ще ще бъде по добре и с обем. :P :D

portokalka1994
12-31-2008, 11:20
Elseve за обем.Моята коса е същата като твоята че е и боядисвана и става супер после :-)

varnen4e
01-01-2009, 20:52
Да.Ще се омазнява по-бързо,ще цъфти по-вече,а от прекомерно използване след време може да започне и да пада...