PDA

View Full Version : За момичетата със светла кожа и ружа



sladur4etyYy
12-30-2008, 15:10
Хелоу 8-) Имам 1 миниатюрно проблемче и си мисля, че може би можете да ми помогнете- не мога да си намеря руж! или е твърде оранжавеещ или пък твърде червенеещ ... ох, абе все нещо му има. моята кожа е светла и искам да си намеря някакъв леееко (не много!) розовеещ руж, за да може като си слагам, да си личи съвсем леко и да е красиво, а не да е все едно идвам от цирка :D кажете вие, със светлите кожи, какъв руж ползвате? препоръчайте ми някой. и само не ми казвайте ''иди в магазина и си избери''. ходила съм не веднъж ама както казах все нещо не ми харесва, затова искам да ме насочите към марка и нюанс :)

Sintya
12-30-2008, 15:30
Вземи си перли, те са с по лек цвят.

Liar
12-30-2008, 15:31
Просто отиди в магазин и пробвай!Слагаш малко количество на бузите и избираш най-светлото розово.

Sensuality
12-30-2008, 15:32
Ми явно ти трябва руж с бледо розов цвят или перли (:

axlbaby
12-30-2008, 18:56
Нащипи си бузките :D ,шега.Гледах някъде,че първо се слага руж,а после отгоре малко пудра за да изглежда по-естественно :)

pussycat_dolls15
12-30-2008, 18:58
Перли!И аз имах същият проблем,но с перлите всичко се оправи. :grin:

angel000
12-30-2008, 19:03
По-добрият вариант определено са перлите! :wink:

sladur4etyYy
12-30-2008, 19:45
а какви перли ползвате? 8-) от ейвън гледах някви наскоро... те дали са хубави? :-o

shell
12-30-2008, 20:03
Аз ползвам перлите на орифлейм и не са лоши,предполагам че и тези на ейвън също ще са хубави и ще ти стоят както искаш.

stop_looking_at_me
12-30-2008, 20:11
не зависи от ружа, а от техниката ти на нанасяне и четката.
Най-добре се научи как да слагаш по-малки количества, за да не изглеждаш като палячо както казваш. Именно ружовете които "цапат" много, или по-точно с малки количества можеш да достигнеш целта, са най-хубави. Трябва ти нова и хубава четка и да се научиш как да слагаш.

Цвета на кожата ти и оттенъка също много зависят от това какъв е подходящият за теб руж. За зимата най-подходящи са розовите, а червен не ти препоръчвам щом си бледа. Аз също съм бледа и имам бая цветове които ми отиват (от прасковени през лятото, до ярко розови за през зимата главно), освен "кафявите" по простата причина че в момента нямам тен и ако си сложа кожата ми ще изглежда мръсна.

Другото което е, има страшно много бледо розови ружове, ако не ти се занимава с другите неща които писах, Аз лично перли не ти препоръчвам, по простата причина че не ги обичам, но ти си решаваш.

sladur4etyYy
12-30-2008, 20:29
не зависи от ружа, а от техниката ти на нанасяне и четката.
Най-добре се научи как да слагаш по-малки количества, за да не изглеждаш като палячо както казваш. Именно ружовете които "цапат" много, или по-точно с малки количества можеш да достигнеш целта, са най-хубави. Трябва ти нова и хубава четка и да се научиш как да слагаш.

Цвета на кожата ти и оттенъка също много зависят от това какъв е подходящият за теб руж. За зимата най-подходящи са розовите, а червен не ти препоръчвам щом си бледа. Аз също съм бледа и имам бая цветове които ми отиват (от прасковени през лятото, до ярко розови за през зимата главно), освен "кафявите" по простата причина че в момента нямам тен и ако си сложа кожата ми ще изглежда мръсна.

Другото което е, има страшно много бледо розови ружове, ако не ти се занимава с другите неща които писах, Аз лично перли не ти препоръчвам, по простата причина че не ги обичам, но ти си решаваш.

:shock: аз пък досега все си мислех, че си имам техника и че проблема е в ружа... 8-) ти как си го слагаш? а иначе за четката... да, определено ми трбва нова, тия дни точно тва мислех да си купувам.

shell
12-30-2008, 20:44
http://www.youtube.com/watch?v=8yrWi1_rlBk
http://www.youtube.com/watch?v=dczk9IR04Ms&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=x8JieNgISYo&feature=related
ето ти няклко предложения,които ще ти помогнат да си слагаш ружа :)

sladur4etyYy
12-30-2008, 20:59
аз го слагам като на 3-тия клип , само че след тва пускам четчицата съвсем леко надолу. проблема е в цвета... абе тия дни тръгвам на обиколка и докато не си намеря моя цвят и хубава четка, няма да се прибера! 8-)

stop_looking_at_me
12-30-2008, 21:05
Няма правилен начин за нанасяне на руж. За всяко лице е различно и всечи човек по различен начин си го нанася, и това определено става ясно от тези видеа които shell даде. Няма смисъл да се "учиш" от интернет. Най-добре става от практика. Вземи руж, купи си нова, хубава четка и пробвай различни неща. Разбира се не трябва да има ясно черти от ружа... разнеси го малко.

Ето какво правя аз за прахообразниве ружове
Разбира се след кремче, фдт, и коректор слагам ружа със подобна четка от първото видео, отрязана под ъгъл и леко заоблени крайчета... не е слециална или скъпа като тези на MAC, но аз си я харесвам. Мекичка и лесно се работи с нея. Взимам от цвета, ЗАДЪЛЖИТЕЛО изтърсвам лекичко четката и нанасям в посока към косата аахахха, отбягват ми думите. В смисъл само на скулите и "разнасям" надолу. Моите скули са ясно изразени, но ако твоите не са, просто ги напипай или се усмихни както прави жената от първото видео. След това нанасям пудра, а точно над скулите, под очите нанасям highlighter, то е едно такова блестящо със съвсем малко телесен цвят, не съм сигурна на Български как се нарича, по простата причина че аз не живея в България. За моето лице това работи чудесно. На много места съм срещала че се слага на носа, на брадичката и на челото и нз си още къде... аз отбягвам да слагам там руж. Вместо това съвсем лекичко слагам бронзър по тези места, но сега за през зимата и особено през деня не препоръчвам да се слага много блестящ или тъмен бронзър.

Хмм... какво друго...
просто пробвай как най-добре ще ти стои на теб. Но винаги препоръчвам да се нанася само на скулите и добре да се разнесе.... и определено да не се наслоява. Трябва да изглежда естествено. И за стотен път казвам че четката за мен е най-важна, а не толкова цвета на ружа. Но разбира се не съм професионалистка, и от това го знам само от практика по себе си. :) Успех

Liar
12-30-2008, 21:45
А поради каква причина не харесваш перлите?

Liar
12-30-2008, 21:52
А поради каква причина не харесваш перлите?

stop_looking_at_me
12-31-2008, 03:30
Предполагам че по-горния въпрос беше отправен към мен.

Перлите за мен, мисля че споменах, са по-скоро бронзъри отколкото руж.
Самия факт че са на топки не ми харесва... по трудно се нанася, като станат малки, топченцата влизат във четката и определено е една голяма бъркотия. Предпочитам ружовете ми пресовани (ако така се нарича, ще ме извинявате, pressed), на прах или крем/мус.
Но предполагам перлите биха станали за highlighter, което вече споменах какво е в предишен пост.

shell
01-01-2009, 08:29
в ейвън или орифлейм беше не съм много сигурна,но съм виждала пудра,розова в няколко нюанса така че като цветовете се смесят се получава ефекта на перлите :) но доста отдавна не съм гледала каталози и не знам дали сега ги има тази пудра,но може да провериш в козметичен магазин.

Infinity
01-01-2009, 09:23
Обезателно ли трябва да си слагаш руж?Според мен седи мн тъпо като на дърта учителка :D А иначе аз имах един такъв розово към прасковено със сливащи се цветове ще го потърся и като го намеря ще ти кажа :)

GotTheLife
01-01-2009, 11:50
Руж Terracotta на "Еvri" ! Мацваш леко с четката и нанасяш, изглежда мн нежно и свежо бледо розовко :grin:

Wrathchild
01-01-2009, 11:58
НЕ слагай руж. Ужасно е. По-добре си вземи пудра или перли.

Liar
01-01-2009, 12:30
Предполагам че по-горния въпрос беше отправен към мен.

Перлите за мен, мисля че споменах, са по-скоро бронзъри отколкото руж.
Самия факт че са на топки не ми харесва... по трудно се нанася, като станат малки, топченцата влизат във четката и определено е една голяма бъркотия. Предпочитам ружовете ми пресовани (ако така се нарича, ще ме извинявате, pressed), на прах или крем/мус.
Но предполагам перлите биха станали за highlighter, което вече споменах какво е в предишен пост.
Да,към теб беше,беше ми интересно какво им има,защото досега само прахообразен руж съм ползвала.
Тази тема тъкмо ме подсети да си купя.Иначе последно имах пудриера с нюански на розовото.Аз също съм със светла кожа и ми стоеше много нежно.Така че ако авторката наистина иска руж-да не се отказва,ами да пробва тестери.Само да поясня,че моята пудра беше лека,със светлоотразяващи частици.Матовите ружове обаче не знам как стоят.