PDA

View Full Version : Лош Дъх



bgdeni
12-30-2008, 17:54
Значи на 16 години съм и имам проблем с лошия дъх. Значи не усещам някакъв лош вкус в устата си, обаче примерно като съм в реиса или някъде където има хора, осъзнавам че те усещат лоша миризма, при което започват да се въртят и търсят откаде идва, а пък и приятели са ми казвали, че дъха ми мирише лошо... Нямам проблем със зъбите (засега)..
Плс помогнете :( :( :(

gabi_94
12-30-2008, 17:58
еми незнам на какво може да се дължи това, ама дъвчи дъвки, смучи ментови бонбони и няма да ти е гаден дъха. Аз имам една позната, която има ужасен дъх, изобщо доближи ли се на по-малко от метър чак гадно ми става, ма нейните зъби са некви мн гадни, кафеникави, иначе не е лошо момичето. Мий си и по-често зъбите.

bgdeni
12-30-2008, 18:04
Значи дъвките и бонбоните ми отстраняват лошия дъх за 20-30 мин. максимално, а зъбите си ги мия по 2 пъти на ден ...

Mr.Nightmare
12-30-2008, 18:07
Жабурай се със sandrin

Boyd
12-30-2008, 18:49
Проблеми със зъбите, проблеми със стомаха, проблеми с езика, проблеми с венците.

Едно от тях е със сигурност. Отиди на профилактичен преглед при зъболекаря. При миене на зъбите си търкай езика. Някъде се развъждат гадни гущери, затова мирише.

foreverr
12-30-2008, 19:43
Значи дъвките и бонбоните ми отстраняват лошия дъх за 20-30 мин. максимално, а зъбите си ги мия по 2 пъти на ден ...Ами през 20-30 мин лапаш бонбони и така няма да имаш лош дъх, но всъщност сега като се замислих щом като си миеш 2 пъти дневно зъбите и дъвчешщ дъвки и бонбони и пак не ти погамат значи сигурно имаш някакъв проблем!ЗЪБОЛЕКАР!

Rofl4e
12-30-2008, 19:55
Ммм до колкото знам лошия дъх идва не толкова от зъбите колкото от езика.. :(

gree_girl
12-30-2008, 21:59
Ми не знам за другите, ама аз си ги мия по 4-5 пъти на ден, 2 пъти ми се струва малко. Дменяй дъвките като усетиш, че им спира действето и използвай паста за свееж дъх, щот и тя помага и ням ада се повтарям с мненията преди мен - съгласна съм с тях :)

UFOs
12-31-2008, 10:56
Има момиче от моя клас с ужасен дъх.Не знам дали сама се усеща,но друго е човек да не си мие зъбите и да го усетиш само когато си много близко до него,но на 1 метър и повече съм от това момиче и мерише.Говорил съм по такива теми със зъболекар и каза,че това си е някакъв проблем и не е от дъха.По добре отиди на зъболекар.Никак не е приятно за другите а пък и особено за теб.Не мисля,че е от това,че не си миеш зъбите.Имаш някакъв проблем с устата,щом в рейса те усещат..

Loshotia
12-31-2008, 13:01
Някакви гъбички или бактерии по - скоро са според мен. Разбира се, аз не съм лекар, за това най- добре да се съветваш със специалист, защото в никакъв случай проблема не е козметичен.

И аз имам такава съученичка, смърди ужасно, а най- странното е, че тя май не знае, а и приятелите и не и казват.

LadyDy
12-31-2008, 13:07
Сандрин помага. Супер е даже. 3-4 лв. е. Изплакваш си устата сутрин и вечер с него. Упътване има.

Schneeflocke
12-31-2008, 14:13
Иди на зъболекар. Като си миеш зъбите, чисти си и езика, небцето, бузите. Яж магданоз.

NoCaption
01-01-2009, 07:07
Дъвчи повече Orbit и т.н.,но според мен е най-добре да отидеш на зъболекар :)

titinkaa
01-01-2009, 18:20
или имаш зъбен камък на венците на зъбите,защото по принцип и от него се получава лошия дъх дори и следизмиване на зъбите,или причината ти е в гърлото особенно ако имаш някоя сливица и имаш възпаление,което се дължи на малки бели кръгли топченца като гнойни пъпки на гърлото от това също се получава лошия и неприятен дъх,дъвчи дъвки Орбит

fiama
01-02-2009, 08:08
Причините за лошия дъх са много. От лоша устна хигиена, развален зъб, налепи по езика и небцето, до проблеми със стомаха, нередовно хранене, болно гърло. Най-добре посети и зъболекар и прегледай стомаха си, та дори един преглед при УНГ няма да е излишен.

pifiella
01-02-2009, 11:14
Ако имаш проблеми със сливиците или често те боли гърло!!!!!!!

bubaaata93921
01-02-2009, 13:41
am neznam na kakvo se dalji no kakto kazaxa pove4eto davki mentovi bonboni i taka neznam :grin:

1n5ub0rd1na73
01-02-2009, 15:04
Спри да ядеш общоприетите храни.

ImmortalForever
01-02-2009, 15:06
Чела съм че при жените се дължи на това че отделяме повече белтъци от мъжете.Лекувало се с по-често миене на зъбите и рано сутрин пиене на черен чай. :)

nymphetamine108
01-02-2009, 19:11
Сандрин!!! Аз го жабурих покрай пиърсинг в устата, но стигнах до извода, че дава страхотен дъх :)

pussycat_dolls15
01-02-2009, 20:21
Ами взимай си дъвки и бонбони. 8) 8) 8)

batkodoki
01-04-2009, 01:01
Причините за лошия дъх са много. От лоша устна хигиена, развален зъб, налепи по езика и небцето, до проблеми със стомаха, нередовно хранене, болно гърло. Най-добре посети и зъболекар и прегледай стомаха си, та дори един преглед при УНГ няма да е излишен.

не е точно така - хигиената най-често е даже завишена.

редът е такъв:

- ДЕРМАТОЛОГ/кожен лекар;
- стоматолог
- УНГ
- гастроендокринолог

това състояние си има даже точна диагноза (като ортография)и съответно лечение

cwetityy
02-22-2009, 11:56
мий си зъбите сутрин,обед и вечер..при миене на зъбите с четката минаваи и през езика.. дъфчи дъфки постоянно трябва да има ефект ;)

colymoly
02-22-2009, 12:09
вероятно имаш бактерии в гърлото

Naughty_
02-22-2009, 14:45
Иди на зъболекар, той ще ти каже за какво става на въпрос.
На първо време след хубаво измиване на зъбите(поне 2/3мин. четкане) и изчеткай хубаво езика, после ги почисти и с конец и след това с вода за уста.
И от време на време през деня смучи ментови бонбони или дъвчи дъвки :)

Naughty_
02-22-2009, 14:55
М/у другото незнам дали знаеш, но миризмата от устата идва предимно от езика...така че си вземи четка за зъби,която става и за език :)

Как да почиствате цялата си уста?
Мийте зъбите си по 2 мин. 2 пъти дневно.
Мийте езика си по 10 секунди два пъти дневно.

http://www.colgate-bulgaria.info/f/img/Image/ciscenje/ciscenje1.jpg
За да почистите дъвкателните повърхности, четкайте внимателно напред назад, използвайки по-дългите снопчета на върха за да почистите задните зъби.
http://www.colgate-bulgaria.info/f/img/Image/ciscenje/ciscenje2.jpg
За да почистите външната им повърхност, дръжте четката със заострените връхчета под ъгъл от 45° спрямо линията на венеца и четкайте от основата към върха на зъба.

http://www.colgate-bulgaria.info/f/img/Image/ciscenje/ciscenje3.jpg
Почистването на езика от основата към върха, помага да отстраните бактериите и да се предпазите от лош дъх.
http://www.colgate-bulgaria.info/f/img/Image/ciscenje/ciscenje4.jpg

За да почистите задните зъби от вътрешната страна, поставете четката до линията на венеца и четкайте с кръгови движения.
http://www.colgate-bulgaria.info/f/img/Image/ciscenje/ciscenje5.jpg
Специално създаденото приспособление за почистване на езика може да ви помогне за лесното му почистване – като при четкането на зъбите почиства и вътрешната повърхност на бузите.
http://www.colgate-bulgaria.info/f/img/Image/ciscenje/ciscenje6.jpg
За да почистите предните зъби от вътрешната страна, четкайте с малки движения нагоре надолу, използвайки върха на четката.

http://www.colgate-bulgaria.info/f/img/Image/ciscenje/ciscenje7.jpg
Почиствайте зъбите си с конец веднъж дневно. Плъзгайте нежно конеца в междузъбното пространство с плавни движения нагоре надолу, за да отстраните остатъците от храната и плаката.

ToxicGasMachine
02-22-2009, 15:27
Em da zemi6 da si izmie6 zabite li nz.Pak i ako tva ne pomogne ima edim na4i bezotkazno raboti
1.Zima6 1 4a6a voda
2.Vzima6 o6te 1 4a6a i q napalva6 sas prah za prane Ariel (nai dobre)
3.Sipva6 vsi4ko vav ustata
4.Jaburika6 galta6 moje i da izplue6 de ama nqma da ima golqm efekt
5. Enjoy

Maver1k
02-22-2009, 15:29
Em da zemi6 da si izmie6 zabite li nz.Pak i ako tva ne pomogne ima edim na4i bezotkazno raboti
1.Zima6 1 4a6a voda
2.Vzima6 i 4a6a i q napalva6 sas prah za prane Ariel (nai dobre)
3.Sipva6 vsi4ko vav ustata
4.Jaburika6 galta6 moje i da izplue6 de ama nqma da ima golqm efekt
5. Enjoy :smt066 :smt066 :-({|=

cherrypezz
02-23-2009, 15:33
Не бъди сигурн,че нямаш проблеми със зъбите....

OneGirl
02-23-2009, 19:09
пфф баси тъпото :lol:
И аз имам такъв дъх ама не ми пука

от тва не се умира

Ми ти много ясно, че ще имаш като си миеш зъбите само ВЕЧЕР.

Иначе автора мий си зъбите по често включително и езика, както казаха преди мен болното гърло също е причина за лошия дъх. Ползвай САНДРИН и такива води за уста :) .

bloodyF
02-23-2009, 19:22
мии си често зъбите,дъвчи магданоз,дъвки,иди на зъболекар,че от кариеси много често мирише лошо дъха .. успех :)

bloodyF
02-23-2009, 19:49
пфф баси тъпото :lol:
И аз имам такъв дъх ама не ми пука

от тва не се умира


ти ,глупаво момиче,вземи си мий зъбите и не учи другите да не си ги мият.А е гнусно да не си измиеш зъбите преди даскало. :-x :-x :-x :-x :-x

bloodyF
02-24-2009, 11:28
ти тъпа ли си или се правиш на интересна не мога да разбера ;х

след сън имаш един такъв специфичен,гаден дъх и като не си ги измиеш МИРИШЕШ ВСЕ ЕДНО КОН ТИ Е ПРЪЦНАЛ В УСТАТА ;)

splendour
02-24-2009, 12:49
po filmite kat izlizt na ste6ti i si pr1skat ne6to v ystata za xybav d1x.sigyrno ima takiva djadji v aptekite

zimin
02-24-2009, 18:34
Em da zemi6 da si izmie6 zabite li nz.Pak i ako tva ne pomogne ima edim na4i bezotkazno raboti
1.Zima6 1 4a6a voda
2.Vzima6 o6te 1 4a6a i q napalva6 sas prah za prane Ariel (nai dobre)
3.Sipva6 vsi4ko vav ustata
4.Jaburika6 galta6 moje i da izplue6 de ama nqma da ima golqm efekt
5. Enjoy

Остроумник ща търкалям! Като не си компетентен по въпроса по добре насирай там и мълчи


Също имам лош дъх,мия си зъбите редовно,не съм ходил скоро на зъбар,но ще го направя...
С проблема се справям с дъвки,когато и да ме бутнеш дъвча :D
ще пробвам с тоя синодрин(или там както беше) надявам се да има ефект.

за проблемите със стомаха,какви може да са и как да разбера дали се лошият ми дъх се дължи на него?! нередовно хранене!? спрях да вечерям в 12 вечерта,някой път не обядвам или го правя в 4 следобяд!? на това ли се вика нередовно хранене?

bgdeni
02-25-2009, 14:54
Значи хора до вчера съм ходил по зъболекари и ми опраиха сичките зъби. Но лошия дъх си седи. Тия дни ще отида на гастроентролог,ззащото може и от гастрита да е.. Просто странното ми е,че нямам лош вкус в устата обаче дъха ми мирише...
А и да кажа още нещо дъвча по по 1 дъвка на секи 30 мин и ефект пак няма..

bloodyF
02-25-2009, 16:44
ти тъпа ли си или се правиш на интересна не мога да разбера ;х

след сън имаш един такъв специфичен,гаден дъх и като не си ги измиеш МИРИШЕШ ВСЕ ЕДНО КОН ТИ Е ПРЪЦНАЛ В УСТАТА ;)

виж я ти :D явно имаш такъв проблем щом го казваш :razz:
а мислиш ли че като си измиеш зъбите и после след един два часа го нямаш тоя дъх а?? :razz:



аз за разлика от теб,едноклетъчен организъм такъв,си мия зъбите не по 1 както правиш ти,а по 3 пъти на ден ;)

NoContinuation е прав/а ;)

zimin
02-25-2009, 16:46
ами пробвай това с измиването на езика аз чувствам че има някакъв ефект и си земи от тия води за "жабурене" ако тогава няма ефект просто незнам :D

nilesev./
10-31-2014, 06:03
Няма проблем.!

Дъвчи дъвки.
Аз също имам лош дъх и всеки ден дъвча дъвки в училище.
А дъвките са ми любимото нещо и постоянно дъвча.

stunkaaaa
11-03-2014, 18:22
Най-вероятно не се дължи от проблеми със зъбите и т.н. Това може да идва от стомаха , червата и т.н. Отиди при личния. Иначе да си хремав, зачервено гърло , храчки.