PDA

View Full Version : малък въпрос...



kissed_by_rose
12-30-2008, 18:37
извинете ме за този глупав въпрос но...искам да ви попитам какво е остър гастрит?! смисъл нещо сериозно ли е?!квато и да е информация..просто нещо което да не е на лекарски език и да го разбера.. :D днес ми казаха че имам такова и се чудя дали да кажа на наще или да си пия кротичко хапченца и да не ги притеснявам защото не е нищо сериозно (а баба ми и баща ми ще изпаднат в ебати паниката... :oops: :-D ) мерси предварително =)

foreverr
12-30-2008, 19:41
Абе кажи им това не е страшно просто като имаш гастрит трябва да ядеш тама определени храни/май не трябваше да се яде люто и пържено/.И тама пии си хапченца, и ще се оправиш.

Rofl4e
12-30-2008, 19:56
По добре кажи на родителите си.. :)

Glorious
12-30-2008, 20:53
Ами аз имам гастрит и ми казаха, че е сигурно наследствено защото и баща ми и дядо ми имат. При тях даже е язва но те са си виновни. Сигурно знаеш какво е язва, та гастрита става язва ако не внимаваш. Дано съм го обяснил достатъчно просто за да ме разбереш. :D Няма нищо страшно само не прекалявай с пушенето, пиенето, кафетата(да няма пия кафе по три пъти на ден :D ) и разни по-пикантни работи и пий каквото ти е дал лекаря. Мен ми го откриха преди 4-5 години когато ме закараха по спешност в Пирогов защото страшно ме болеше корема. До сега не съм имал други проблеми с него но горе долу добре се храня. :-D Лесно можеш да намериш в Google какво е язвата и че не е хубаво... болки в корема и т.н.

kissed_by_rose
12-30-2008, 22:09
да днес лекарката подяволите ми каза ''щи предпиша едни хапчета...те са бебешки ама така като те гледам щи помогнат... и аз :shock: :o (а аз съм на 15 години и съм 173... :razz: :razz: но все пак ви мерси много :-)

iv4oiv
01-01-2009, 10:06
Кажи им !
Гастритът изобщо не е безобидна болест и лечението му не е от най лесните.
Единственният сигуерн начин за диагностика е посредством биброгастроскопия. Пъхат ти един маркуч в гърлото и ти оглеждат корема отвътре. Тогава могат да намерят причината за появата на гастрита и да бъде излекуван.
Трябва строга диета която е доста индивидуална за всеки човек и основният принцип е да се ядът храни които не предизвикват болка. Също така гладуването е вредно.