PDA

View Full Version : Ако се случи нежелано забременяване какво ще направите?



Valhala
12-31-2008, 04:03
...нежелано забременяване какво ще направите?Питам защото доста хора познавам,които се изпоожениха и ми е интересно... :)

PS: ако не е тук мястото се извинявам



*Липсва описателно заглавие!
Точка 7 от Правила на форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh

Biskfitka
12-31-2008, 10:22
Ако съм под 18 години не бих го родила....Ако съм над 18 може би ще го родя....

krem4et0
12-31-2008, 11:07
При мен няма да е 100% нежелано, но няма да е особено желано точно сега. И все пак няма да го махна. Дали ще се оженим-най-вероятно :D

kalpazanka
12-31-2008, 11:19
Махам го на 100 %.

Jumbie483
12-31-2008, 14:02
Зависи на колко години ще съм и от кой е :-D

SunShinePearl
01-01-2009, 19:32
Махам го на 100 %.

mahoni
01-01-2009, 22:53
ami predpolagam 4e 6te go zadurja no da ne mi se nalaga blizkite godini 4e moje i da razmislq :)

babity
01-01-2009, 23:37
Ще го обсъдя с родителите си, но предполагам, че на тази си възраст не бих искала да родя. Дано да не ми се налага да го мисля по - обстойно този въпрос.

Sladyranka14
01-01-2009, 23:46
Ще го обсъдя с родителите си, но предполагам, че на тази си възраст не бих искала да родя. Дано да не ми се налага да го мисля по - обстойно този въпрос.

5StaR
01-02-2009, 03:48
az ne moga da zabremeneq ( slava bogu.. ) ama ago gadjeto 6666e go abortira!!!!!

nicolepcd
01-02-2009, 13:29
Не знам... Не бих искала да си убивам бебенцето, но пък и не искам и мен да ме убиват вкъщи. Дано не стават такива работи, де :)

niki7y
01-02-2009, 13:39
Зависи на колко години ще съм и от кой е :-D +1

Naughty_
01-02-2009, 14:31
Ако имам стабилен мъж до себе си и достатъчно финансии - ще си го родя и още как! :)

pussycat_dolls15
01-02-2009, 21:54
Не съм мислила. 8) :)

sexita
01-02-2009, 22:03
Ще го оставя...
Дори без баща да е...ще си го гледкам

A_Loving_Girl
01-03-2009, 02:48
Ще го оставя...
Дори без баща да е...ще си го гледкам

+1 :) И аз мисля по този начин,едно дете винаги е голяма радост...няма смисъл да убиваш живот ,който можеш да дадеш на едно прекрасно същество ....

blackfate
01-03-2009, 06:44
ще го оставя, независимо дали стане преди 18 или след 18... едно дете винаги носи щастие, може да съм малка, но ще го оставя

lLady_MooN_RaiN
01-03-2009, 06:51
При сегашното положение на нещата ще го задържа. Все пак не съм на 15, а на 19. Имам сериозен приятел, който вече печели нещичко. А и сп омощта на 2-та чифта родители бихме се справили някак...

hahavteen
01-05-2009, 10:43
Ще го задържа. Така и така за да правя секс с някой трябва да имам връзка с него а за да имам връзка с него трябва да съм сигурна че е сериозен човек така че няма да е без баща. Пък и тази година ставам на 20 не съм чак толкова малка вече и мисля че бих могла да се справя с помощта на родителите си които съм 100% сигурна че ще са до мен :)

Rofl4e
01-05-2009, 13:43
Ами ако съм малко по голяма бих го задържала!Секса винаги е риск за бебче..така чее.. :) не бих го махнала.. :)

kPuCkA
01-06-2009, 08:50
Точно на тая възраст едвали ще го оставя, няма как да уча висшо и да гледам бебе.Колкото и да ми е трудно бих направила аборт.

aaasdfghjklll
01-06-2009, 09:37
Ако си имам сериозен приятел ще го задържа, в противен случай доста бих се замислила...

iiirish
01-07-2009, 13:56
В моето положение в момента бих го родила. И все пак... колкото по-късно толкова по-добре. Не се чувствам готова да го родя, нито се чувствам подготвена да го отгледам засега.

FelisDirus
01-08-2009, 04:09
Не бих направила аборт.

Wrathchild
01-08-2009, 08:39
Точно на тая възраст едвали ще го оставя, няма как да уча висшо и да гледам бебе.Колкото и да ми е трудно бих направила аборт.О, напротив, има как. Навремето как мислиш са го правили? Записваш задочно, ходиш там 2 пъти седмично, като през това време или таткото го гледа или някои от бабите и дядовците. Приятелка също можеш да викнеш да го гледа за няколко часа. Има ли желание, има и начин.

kalpazanka
01-08-2009, 09:30
Wrathchild, не пред всички ни стои възможността да минем на задочно обучение! Има и такива науки, при които просто няма как! Аз съм пред такава дилема, че или ако забременея, трябва да прекъсна, или да ми намалят хорариума лекции и упражнения наполовина, от което аз губя! Отделно не си представям идеята с 420 лв семестрална такса+пари за квартира+учебници да гледам и бебе /darla доста подробно бе дала в една друга тема груба сметка колко струва на месец отглеждането на бебе/. Да не говорим, че ако родя, моя автоматично идва при мен и бебето /а не искам да става за смях на приятели и роднини, че е едва ли не е мъж под чехъл/. А идеята да оставя детето на някой друг да го гледа, не ми се нрави особено, защото се боя, че бих изгубила връзка с него и бих пропуснала най-хубавите моменти от израстването му! Не бих го поверила и на майка ми /въпреки че е "разтропана" и оправна жена/, защото тя вече е изпълнила дълга си, отгледала е мен и брат ми и не мисля, че е редно да поема моите ангажименти!

krem4et0
01-08-2009, 12:08
Съгласна съм. Пълноценно образование можеш да получиш или когато нямаш деца, или когато са поотраснали (ходят на ясла или градина). Преди това е тормоз и жива мъка. Не, че няма такива хора(задочно), но все пак..
А и при нас очните са 2 плътни седмици на семестър по 12-14 часа на ден. На изпити се ходи през седмица-2 и си губиш 2 дни, ако си от друго място. И най-основното-как се учи с дете на ръце? Особено ако е много малко и пискливо.
И аз учех специалност, която е само редовна. Имах колежка, която беше прекъснала по майчинство. Върна се след година и нещо пауза(дефакто пропусна 4 семестъра). Като се върна едва закрепваше тройката, беше й адски трудно, а в момента няма успех и не може да кара магистратура......

darla
01-08-2009, 12:23
^sega 6te se po4uvstvam malko glupavo,no vse pak 6te spodelq i az.Az zavur6ih 12 klas i ve4e bqh rodila.Krem4eto e prava-AD!Maikata na muja mi jivee v 4ujbina,moqta v PLD,dokato u4eh za izpitite(na samost.forma na obu4enie razbira se) muja mi ne hode6e na rabota i v pro0duljenie na 1 mesec IZCQLO be6e poel grijite za malkiq.tozi 1 mesec az stavah sutrin v 8,lqgah ve4er kum 1-2 i prez cqloto vreme u4ih.Nemoejh da si pozvolq po4ivka,za6toto vinagi sum bila otli4na u4eni4ka i iskah da zavur6a su6to kato takava.Blagodarenie na muja si uspqh,be6e mi trudno da gi slu6am kak si igraqt,a az v dr staq da u4a non-stop,no prosto nqma6e 6ans da si zareja u4ili6teto.Tazi prolet ne uspqh da kandidatstvam,za6toto malkiq be6e...maluk i nqmah vreme da se podgotvq.Sega na4aloto na fevruari trugva na qsla,az na rabota,no mai pak nqma da uspeq da se podgotvq do april za izpitite,za6toto az sum si izbrala trudna specialnost i iska qka podgotovka.No sum sigurna v sebe si i znam,4e 6te zapi6a vis6e-obi4m da u4a,interesno mi e,imam celi.No kakto kazva krem4eto-adski e trudno! Vse pak s pomo6tta na muja mi,a i malkiq na qsla-6te uspeq do godina!

darla
01-08-2009, 12:26
Ще го оставя...
Дори без баща да е...ще си го гледкам

az ne bih ostavila deteto ako ba6ta mu nqma da e s nas....vqrno e,babite mogat i da pomagat,no:
1.vsqko dete ima pravo na normalno semeistvo i ako ba6ta mu ne e s nas,nqma da go rodq
2.podkrepata na muja v semeistvoto e mnogo vajna v momenta,dokato deteto raste.Ne samo ot vuzpitatelna gledna to4ka,no i za maikata!

P.S>-prosto az ne bih se nagurbila ako nqmam muj do sebe si

krem4et0
01-08-2009, 12:31
darla, като поотрасне малко, ходи на ясла или градина е друго. Моята колежка се върна, когато детето й беше под годинка. Нормално е да й е било трудно. не, че се вясваше на лекции, ма.......пак си има курсови работи, проекти и неща, които изискват време и работа.

Като е на 3-4 има кой да го гледа, а и то вече разбира, че мама учи и не трябва да се шуми. Какво искаш да следваш?

darla
01-08-2009, 13:03
arabistika ili drevnogrucka filologiq,no arabostikata si me vle4e ot godini,za tova zapisah i v humanitarna gimnaziq

Wrathchild
01-08-2009, 15:00
Ако е редовна форма на обучение, да, няма как. Но ако е задочно, на детето няма да му стане нищо ако за по няколко часа 2 дни в седмицата отиде при баба си и дядо си. Факт е, че много жени хем работят, хем учат задочно. И се получава следното:
Да речем, работиш в частна фирма, заплатите там варират около 800 лв. Говоря за столицата, в другите градове не знам как е. Лично познавам такива даже със заплата 1000. Управители, но все пак са на по 21 и учат. Бащата също работи на частно. Излизаш майчинство 2 години. Получаваш някакъв процент, който с оглед на тези 1000 лева е около... 800 (грубо). Плащаш си семестриалната такса, пък мъжа помага в разходите за бебо. Не казвам, че е лесно, но предвид майчинството, предвид, че тогава не ти се налага да учиш, работиш и гледаш бебето, ти остава само ученето и бебето. Като в задочната форма първото е по няколко часа на седмица. Че е трудно, трудно е. Факт. Но не и невъзможно, ако все пак работиш що-годе добра работа.
Да не забравяме все пак, че много от майките ни в университета са били омъжени, на общежитие, дундуркащи бебе. И все пак учещи. Хайде бе, преди 20 години са можели, сега ние няма да се справим.

krem4et0
01-08-2009, 16:43
Майка ми е била 4-ти курс, когато е родила сестра ми. Общо взето само дипломна работа и държавни изпити са й оставали. Но си е отложила дипломирането с една година, за да има право на майчинство.

Между другото майка ми е учила 8, а баща ми 7 семестъра и имат сетепн Магистър. За същата история аз уча 12 семестъра(говоря като изпити, защото реално ми се броят 15, но някои се признават). Не е много равнопоставено в това отношение......

Wrathchild
01-08-2009, 17:19
Пак казвам, изключително много зависи редовно ли учиш, задочно ли. Както и от специалността - някои просто отнемат повече време от други.

marilyn
01-11-2009, 16:49
Ако ми се случи нежелано забременяване без значение на колко съм години, ще направя аборт. :) :) :) :) :) :)

VeSna
01-18-2009, 00:15
Spored men nqma kak da e nejelano - moje da ne e planuvano, no 6tom go ima za men e jelano. PS s men taka stana - ne e planuvano, no e jelano. Da - 6te se omuja i ne - ne e zaradi bebeto (imah predlojenie ot po-rano, a bebo samo uskori ne6tata)

VeSna
01-18-2009, 00:19
Ако е редовна форма на обучение, да, няма как. Но ако е задочно, на детето няма да му стане нищо ако за по няколко часа 2 дни в седмицата отиде при баба си и дядо си. Факт е, че много жени хем работят, хем учат задочно. И се получава следното:
Да речем, работиш в частна фирма, заплатите там варират около 800 лв. Говоря за столицата, в другите градове не знам как е. Лично познавам такива даже със заплата 1000. Управители, но все пак са на по 21 и учат. Бащата също работи на частно. Излизаш майчинство 2 години. Получаваш някакъв процент, който с оглед на тези 1000 лева е около... 800 (грубо). Плащаш си семестриалната такса, пък мъжа помага в разходите за бебо. Не казвам, че е лесно, но предвид майчинството, предвид, че тогава не ти се налага да учиш, работиш и гледаш бебето, ти остава само ученето и бебето. Като в задочната форма първото е по няколко часа на седмица. Че е трудно, трудно е. Факт. Но не и невъзможно, ако все пак работиш що-годе добра работа.
Да не забравяме все пак, че много от майките ни в университета са били омъжени, на общежитие, дундуркащи бебе. И все пак учещи. Хайде бе, преди 20 години са можели, сега ние няма да се справим.

Bulka, az sam redovno i moga da ti kaja, 4e se izgotvq plan za individualno obu4enie (spored pri4inata i plana) i men me osvobodiha ot lekcii i uprajneniq i 6te se qvqvam samo na izpiti :) i sum 1-va godina studentka. Izpitite sa iuni a az 6te sam v 7-8 mesec togava i imam vuzmojnost d aizbiram dali da se qvq ili da gi ostavq - nikoi nqma da me zaka4a i bez problemi 6te si zapi6a godinata :) Vupros na jelanie e da nameri6 re6enie

pussycat_dolls15
01-18-2009, 13:39
Не знам... Не бих искала да си убивам бебенцето, но пък и не искам и мен да ме убиват вкъщи. Дано не стават такива работи, де :)

me4eto
01-20-2009, 21:18
аз всъщност съм говорила с гаджето ми с който сме 2 години заедно за това и незнам той не иска аз искам ако се случи да го запазя НО ние сме едва на 18 и нямаме изобщо условията да усигурим един такъв живот невинен и слаб.. не можем да му осиурим дом и истинско зряло семейство.. на практика ние сме още донякаква степен деца.. може би да стана на 25 с образование собствено жилище и хбава работа дай боже :)

AliceSw
01-21-2009, 15:08
съобразно начина ми на живот в момента и единствения човек, с който се очертава да си лягам следващите месеци...не бих се запътила да раждам общо взето в никакъв случай...за учене и тн да не говорим

ShaLqLqLqXa
01-22-2009, 17:57
Махам го на 100 %.

123456789...

Detestation
01-22-2009, 20:22
Махам го на 100%

sexy_baby_originale
01-22-2009, 20:30
Оф..чукай на дърво да се не случва...

depressedgirl
01-23-2009, 13:01
не мисля че на мойта възраст (16г.) съм готова да отгледам дете.
дори и да имам сериозна връзка не бих задържала детето
естествено че ще ми е гадно после но бих го преживяла
след 18 години ако случаино забременея бих задържала детето но сега не бих го направила
защото за всичко има време

Serendipitys
01-27-2009, 13:26
Дано не ми се случи, защото със сигурност ще направя аборт на този етап.
Никой и нищо не може да ме убеди в обратното.

ThunderGoddess
02-02-2009, 15:48
Аборт, искам да си изживея и осигуря живота, след това да раждам деца ... ако изобщо реша да родя. На този етап всяка бременност ми се струва нежелана ... няма значение на 30, 50 или 80.

SoFarSoG00d
02-07-2009, 20:51
Бих оставила детето,защото ще е от човекът когот обичам,а в крайна сметка не съм дете и мога да поема отговорност за постъпката си.На този етап не бих направила аборт.

Pliok0019
02-18-2009, 21:59
Зависи от бащата.

По-скоро бих го оставила.

RAWRRR
02-23-2009, 03:00
arabistika ili drevnogrucka filologiq,no arabostikata si me vle4e ot godini,za tova zapisah i v humanitarna gimnaziq

кой випуск беше в Благоев? :)

Darkkiss
02-23-2009, 04:53
бих я убил в момента който разбера
на какъвто и да е етап...

SoFarSoG00d
02-25-2009, 17:40
бих я убил в момента който разбера
на какъвто и да е етап...
????
Нали едно дете се създава от двама души,участието е 50 на 50,защо ще убиваш момичето?!

Mihailova
02-25-2009, 18:09
Бих го премахнала , чрез инжекции ( 3 последователни) , защото нито организмът ми е готов да износи бебе , нито имам собствени доходи , нито ще мога да му дам това , от което то ще се нуждае.

krem4et0
02-26-2009, 06:38
^Ако хванеш бременността до 5-та г.с., може. После се прави аборт!!!

Mihailova
02-26-2009, 12:31
^Ако хванеш бременността до 5-та г.с., може. После се прави аборт!!!
Аз попринцип съм много против кюртажите , но като ти дойде на главата и като нямаш друг вариянт :?

krem4et0
02-26-2009, 14:36
Е, може и с вакум.

Angel_Girl
03-05-2009, 10:21
Ако на този етап от живота си забременея ще махна детето, защото не мога да си позволя да гледам две бебете /макар, че се шазя, за да не се стига до там/. След 5-6-7 год. ако забременея ще си го оставя.

DisciplineAndOrder
03-11-2009, 19:47
ще го махна.
ще направя аборт. :)

XxRoSxX
03-21-2009, 20:53
Ще го запазя 99.9% .. Финансово няма да е кой знае какъв проблем. Живея в чужбина и държавата дава апартамент и помощи на самотни майки ако са над 16.

mArMaLaDkA
03-24-2009, 00:15
Прекалено малка съм,за да почвам полов живот.Но ако примерно си представим,че водя и един ден разбера,че съм бременна..аборт задължително.Не знам на 14 как ще гледам дете.Аз едвам себе си гледам(и то не особено успешно 8-) ),камо ли да се грижа за едно малко човече.Мисля,че ще е покъртително да имам дете на 14-15...просто изпитвам панически ужас,само като си представям ситуацията.Даже наскоро бях гледала някакъв документален филм,беше за развитието на бебето в утробата и после сънувах,че съм бременна и с корем. :D Цял ден бях в шок и не можех да се отърся от страх.Простоо...не съм изобщо готова психически,физически също,а финансово още повече.Децата не са само да си ги дундуркаш,да го храниш и да му сменяш памперсите.Който иска толкова да има такова,да отиде да си вземе от онея кукли..те вече пикаят,хранят се,вода пият,плачат.. :-o Не си струва да имаш дете,ако цял живот ще го обвиняваш как ти е провалило живота и като не можеш едни маратонки да му купиш даже. :?

XxRoSxX
03-24-2009, 07:46
Прекалено малка съм,за да почвам полов живот.Но ако примерно си представим,че водя и един ден разбера,че съм бременна..аборт задължително.Не знам на 14 как ще гледам дете.Аз едвам себе си гледам(и то не особено успешно 8-) ),камо ли да се грижа за едно малко човече.Мисля,че ще е покъртително да имам дете на 14-15...просто изпитвам панически ужас,само като си представям ситуацията.Даже наскоро бях гледала някакъв документален филм,беше за развитието на бебето в утробата и после сънувах,че съм бременна и с корем. :D Цял ден бях в шок и не можех да се отърся от страх.Простоо...не съм изобщо готова психически,физически също,а финансово още повече.Децата не са само да си ги дундуркаш,да го храниш и да му сменяш памперсите.Който иска толкова да има такова,да отиде да си вземе от онея кукли..те вече пикаят,хранят се,вода пият,плачат.. :-o Не си струва да имаш дете,ако цял живот ще го обвиняваш как ти е провалило живота и като не можеш едни маратонки да му купиш даже. :?


donqkade sum saglasna s teb no ot druga strana kakvo e vinovno deteto 4e ti (da kajem hipoteti4no ako zabremeneesh) ne si se pazila ili e stanal gaf. tova dete nqma li prava kato 4oveshko su6testvo i koq si ti da mu re6ava6 sudbata prosto ei taka ?

Wrathchild
03-24-2009, 09:35
Коя е тя? Може би негова майка...

selens
03-24-2009, 17:28
Ако си имам сериозен приятел ще го задържа, в противен случай доста бих се замислила...

mArMaLaDkA
03-24-2009, 18:00
Коя е тя? Може би негова майка...

^Именно.На мнение съм,че ако ще водиш полов живот,трябва да си готов да понесеш последствията,ако стане фал.Под фал разбирам не само бременност,ами и някоя болест.Да,може да прозвучи глупаво,но при мен няма това да се случи.Ще правя секс,когато имам човек до себе си,на който вярвам и разчитам,когато съм достатъчно пораснала,за да мога да поемам отговорност за действията си,когато съм на достатъчно нормална възраст,за да имам сексуални отношения с някого и няма да ме е срам да купувам презервативи и противозачатъчни,когато няма да се страхувам,че ако имам дете,нашите ще ме изселят от нас,когато...да продължавам ли?Не мисля,че е нужно.Представи си теоритично,че правя секс с презерватив и едновременно с това пия,и противозачатъчни.Презерва ива се къса,противозачатъчните не са си свършили работата и тогава защо за бога трябва да задържа детето?Разбирам да не съм се пазила,презерватива да се скъса,но при такова добро подсигуряване да забременея...просто не смятам,че съм длъжна да задържа детето,щом не го желая,щом въпреки огромните усилия то се е пръкнало(знам как прозвуча).Иначе мисля,че ако се случи да забременея,когато не пия нито противозачатъчни,нито съм ползвала презерватив,тогава сама съм си виновна и е нужно да си поема отговорността.И пак казвам,достатъчно отговорна съм,достатъчно образована съм на тема секс и никога не бих допуснала да правя секс без предпазни средства или на такава крехка възраст.14-15-16,за мен си е една такава възраст и не мисля,че една девойка може да поеме отговорността.Има и изключения,но лично аз не бих могла.Затова и си опичам акъла,държа си краката затворени, не съм заета с въпроси от рода :"Как да кажа на родителите си,че съм бременна на 14?";"Гади ми се,закъснява ми,ами сега?" и прочие.Изобщо не ми е хрумвало на главата да правя секс.Нито имам човек до себе си,нито пък интересите ми са насочени в тая посока.Гледам си ученето,което ми е най-важно в момента.

tova dete nqma li prava kato 4oveshko su6testvo i koq si ti da mu re6ava6 sudbata prosto ei taka ?
Аз ще съм момичето,което ще трябва да го носи 9 месеца в утробата си,което после ще го ражда,кърми,възпитава и гледа,ако реши да го задържи.Не виждам смисъл да имам дете,когато не го желая,което само ще страда занапред,заради лишения,аз като 14 годишна майка едва ли бих могла да му дам нещо.Ще си го призная:освен,че ми е ужасяваща мисълта да раждам и гледам дете,не желая да напълнея,бюста ми да се развали,дрехите ми да са оповръщани.Децата са възможно най-милите и чисти същества,но просто аз не съм готова да имам такова.И не,"детето" няма права като човешко същество.Първите няколко седмици то е просто едно яйце.После става ембрион и така в продължение на няколко месеца се оформя.Първите няколко месеца то е парче месо.И както казах,благодарение на мен то би се развивало и живяло,...ако реша.

XxRoSxX
03-24-2009, 18:30
Коя е тя? Може би негова майка...

^Именно.На мнение съм,че ако ще водиш полов живот,трябва да си готов да понесеш последствията,ако стане фал.Под фал разбирам не само бременност,ами и някоя болест.Да,може да прозвучи глупаво,но при мен няма това да се случи.Ще правя секс,когато имам човек до себе си,на който вярвам и разчитам,когато съм достатъчно пораснала,за да мога да поемам отговорност за действията си,когато съм на достатъчно нормална възраст,за да имам сексуални отношения с някого и няма да ме е срам да купувам презервативи и противозачатъчни,когато няма да се страхувам,че ако имам дете,нашите ще ме изселят от нас,когато...да продължавам ли?Не мисля,че е нужно.Представи си теоритично,че правя секс с презерватив и едновременно с това пия,и противозачатъчни.Презерва ива се къса,противозачатъчните не са си свършили работата и тогава защо за бога трябва да задържа детето?Разбирам да не съм се пазила,презерватива да се скъса,но при такова добро подсигуряване да забременея...просто не смятам,че съм длъжна да задържа детето,щом не го желая,щом въпреки огромните усилия то се е пръкнало(знам как прозвуча).Иначе мисля,че ако се случи да забременея,когато не пия нито противозачатъчни,нито съм ползвала презерватив,тогава сама съм си виновна и е нужно да си поема отговорността.И пак казвам,достатъчно отговорна съм,достатъчно образована съм на тема секс и никога не бих допуснала да правя секс без предпазни средства или на такава крехка възраст.14-15-16,за мен си е една такава възраст и не мисля,че една девойка може да поеме отговорността.Има и изключения,но лично аз не бих могла.Затова и си опичам акъла,държа си краката затворени, не съм заета с въпроси от рода :"Как да кажа на родителите си,че съм бременна на 14?";"Гади ми се,закъснява ми,ами сега?" и прочие.Изобщо не ми е хрумвало на главата да правя секс.Нито имам човек до себе си,нито пък интересите ми са насочени в тая посока.Гледам си ученето,което ми е най-важно в момента.

tova dete nqma li prava kato 4oveshko su6testvo i koq si ti da mu re6ava6 sudbata prosto ei taka ?
Аз ще съм момичето,което ще трябва да го носи 9 месеца в утробата си,което после ще го ражда,кърми,възпитава и гледа,ако реши да го задържи.Не виждам смисъл да имам дете,когато не го желая,което само ще страда занапред,заради лишения,аз като 14 годишна майка едва ли бих могла да му дам нещо.Ще си го призная:освен,че ми е ужасяваща мисълта да раждам и гледам дете,не желая да напълнея,бюста ми да се развали,дрехите ми да са оповръщани.Децата са възможно най-милите и чисти същества,но просто аз не съм готова да имам такова.И не,"детето" няма права като човешко същество.Първите няколко седмици то е просто едно яйце.После става ембрион и така в продължение на няколко месеца се оформя.Първите няколко месеца то е парче месо.И както казах,благодарение на мен то би се развивало и живяло,...ако реша.

napulno sum saglasna s teb 4e trqbva da se pravi sex kogato mojesh da ponesesh otgovornostite koito idvat s nego :) no nzz az ne bih napravila abort, vseki si ima razli4ni vuzgledi i za men ne e prosto par4e meso a si e moeto par4e meso :/

Darkkiss
03-24-2009, 22:42
Ако си имам сериозен приятел ще го задържа, в противен случай доста бих се замислила...

на 16 години??? :shock: :shock: :shock:

:razz: :razz: :razz:

Wrathchild
03-25-2009, 04:17
Ако си имам сериозен приятел ще го задържа, в противен случай доста бих се замислила...

на 16 години??? :shock: :shock: :shock:

:razz: :razz: :razz:Мда... :lol: Едно е сериозен приятел на 26 и да стане случайно, друго е на 16...

selens
03-25-2009, 07:50
Ако си имам сериозен приятел ще го задържа, в противен случай доста бих се замислила...

на 16 години??? :shock: :shock: :shock:

:razz: :razz: :razz:Мда... :lol: Едно е сериозен приятел на 26 и да стане случайно, друго е на 16...
Не сега много ясно бе :? Много ясно че няма да е на 16 да не съм луда ..... исках да каже че след 20 може би ако имам бих го задържала БИХ въпреки че точно на тая възраст не ми се занимава 8-)

jenichka
03-25-2009, 12:24
аз не бих го махнала въпреки че момента не е много подходящ за бебе.имам стабилен човек до мен а и съм на 19(не че се имам за много голяма де)а и щом ми се дава въузможност да дам живот на някого защо трябва да го убивам?

Darkkiss
03-25-2009, 21:52
Ако си имам сериозен приятел ще го задържа, в противен случай доста бих се замислила...

на 16 години??? :shock: :shock: :shock:

:razz: :razz: :razz:Мда... :lol: Едно е сериозен приятел на 26 и да стане случайно, друго е на 16...
Не сега много ясно бе :? Много ясно че няма да е на 16 да не съм луда ..... исках да каже че след 20 може би ако имам бих го задържала БИХ въпреки че точно на тая възраст не ми се занимава 8-)

бе ти се пази...
и на 20 тепърва живота започва...

pepita87
03-31-2009, 13:55
Точно в този етап от живота ми ,признавам си не съм готова за дете,не психически,емоционално,а материално.Искам повече от всичко детето ми да се роди и да израстне в едни наистина прилични условия,да му дам всичко от което има нужда,не родителите и роднините ми,а аз и съпруга ми.Ако пък съдбата си направи "лоша" шега,не бих го махнала,не съм готова,но не бих го и махнала.

Extremescream
04-16-2009, 14:52
Абе да не се стига до това,още ми е прекалено рано за деца.Естествено,ще се обсъди и с бащата,но искам да следвам,да поживея малко.А и наистина ще ми е жал ако абортирам,но не виждам друг изход.Айде да на дава господ такова нещо..

NoFuckinWay
04-16-2009, 16:49
Ако ми се случи на тази възраст, на която съм... :o при всички положения аборт..независимо дали си имам сериозен приятел или не...Абсурд !
Ако се случи в перода 20-30 и си имам сериозен приятел, ще го задържа, но сигурно ще рева 1 месец...депресии работи... :?
Над 30 ако си имам мъж вече може би ще го приема нормално :)

LittlePrincess
04-16-2009, 16:59
Във всеки случай ще го родя. Не мога да убия нещо, което е в мен, което е живо.

.. DeViL mAy CrY ..
04-16-2009, 17:53
[quote="NoFuckinWay"]Ако ми се случи на тази възраст, на която съм... :o при всички положения аборт..независимо дали си имам сериозен приятел или не...Абсурд !

colymoly
04-16-2009, 18:20
кой нормален ще убие такова невинно същество, то не е виновно, че се случват гафове :? и заслужава да живее

anity92
04-25-2009, 17:42
емм.. няма значение на колко съм :) бих предпочела да родя отколкото да правя аборт ...

Naughty_
05-02-2009, 12:40
Предвид положението ми сега предполагам,че ще си го запазя. Но ако бях с 2-3 години по-малка тогава сериозно щях да се замисля :?

VeSna
05-11-2009, 10:27
...нежелано забременяване какво ще направите?Питам защото доста хора познавам,които се изпоожениха и ми е интересно... :)

PS: ако не е тук мястото се извинявам



*Липсва описателно заглавие!
Точка 7 от Правила на форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh

Лично мнение-доста рядко (почти никога) бебето е НЕЖЕЛАНО, може да е НЕПЛАНУВАНО, но чак нежелано... И какво ще направя - случвало ми се е и сега съм в 7 месец, омъжена, редовна студентка, домакиня и всичко това на куб - не ми тежи.... Радвам се, че не направих аборт... ПС: Беше непланувано

sladkish_14
05-18-2009, 13:01
Нежелана бременност ?
За мене има 2 вида такава!
1 - В следствие на насилие или просто е било увлечение за една нощ!
2 - Неочаквана бременност , но има любов и е от желан човек !

В първия случай бих направила аборт! Господ да ми прости , но бих го направила ! Един сперматозоид не би трябвало да убива цялия ти живот ! Ако запазя нежеланото дете , губя себе си ! Умирам аз. Пък и в първия месец още не е бебче ..

Във втория случай бих запазила детето , въпреки че съм на принципа - 'първо осугури живота си и след това прави дете' , не бих го премахнала , стига ми радостта от човека до мен , когато научи че ще е баща за да го запазя ! :)

scanadal
06-27-2009, 15:53
Със сигурност ще го родя.Колкото и трудно да ми бъде,мъничето ще ми дава сили ;)

lipstik
06-27-2009, 16:24
Ами ще си го родя(освен ако не е било насилствено,тогава задължително ще го махна) и ще си го гледкам.

darla
06-27-2009, 18:24
ако в близките 7-8 години забременея-ще го махна.Сега съм на 20,синът ми е на 1,9г. Успявам да се развивам,да работя и да се забавлявам с приятели.Но не искам второ дете в близките 7-8 години,защото тогава със сигурност забавленията и работата ще трябва да останат на заден план. А в момента се чувствам в силата си!

devi
06-30-2009, 15:09
Аз желая да забременея, затова термин от сорта на "нежелано" няма. Ще си го родя. :)

nicolepcd
06-30-2009, 15:20
Ако не съм завършила училище - ще се самоубия 8-) Иначе ако е след това - ще си го гледкаааааааааааааааам, малко, сладко бебееееее :grin: :) Това естествено си е само на думи, а иначе всичко може да стане - може пари да нямам, може какво ли още да стане... :-o

DiScOnEcTeD
06-30-2009, 16:38
аборт ... поне докато не стана на около 26 - 27

Nilufer6
07-05-2009, 16:11
Аз бих направила аборт, защото не искам да му провалям живота. Ако имам дете, ще е в пълноценно семейство, с пълноценна майка. Какъв е смисъла да отглеждам дете, като самата аз още ще съм такова?
Другото което е, по-добре да го "убия" докато е още половин грам, отколкото да се роди и да съм незряла.

DollLyyY
07-06-2009, 03:37
Нежелана бременност ?
За мене има 2 вида такава!
1 - В следствие на насилие или просто е било увлечение за една нощ!
2 - Неочаквана бременност , но има любов и е от желан човек !

В първия случай бих направила аборт! Господ да ми прости , но бих го направила ! Един сперматозоид не би трябвало да убива цялия ти живот ! Ако запазя нежеланото дете , губя себе си ! Умирам аз. Пък и в първия месец още не е бебче ..

Във втория случай бих запазила детето , въпреки че съм на принципа - 'първо осугури живота си и след това прави дете' , не бих го премахнала , стига ми радостта от човека до мен , когато научи че ще е баща за да го запазя ! :)

+1

mgxpower
07-06-2009, 03:40
Ако не съм завършила училище - ще се самоубия 8-) Иначе ако е след това - ще си го гледкаааааааааааааааам, малко, сладко бебееееее :grin: :) Това естествено си е само на думи, а иначе всичко може да стане - може пари да нямам, може какво ли още да стане... :-o Точно това направи момичето от Варна , което се хвърлия от аспаруховия мост ... зчучи шеговито като го казваш така , но е толкова тъжно недей да говориш такива неща дори на шега не ги казвай...

_princess_
07-22-2009, 00:29
На 19 съм, но не бих го задържала. Затова се пазя, че да не се стига до аборти...

marilyn
08-01-2009, 18:50
...нежелано забременяване какво ще направите?Питам защото доста хора познавам,които се изпоожениха и ми е интересно... :)

PS: ако не е тук мястото се извинявам



*Липсва описателно заглавие!
Точка 7 от Правила на форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh

Ми щом е нежелано значи аборт ще направя...

TheLastAngel
08-01-2009, 22:41
Може би ще го родя .. няма да правя аботр. Ама 100 % ако бащата е виновен бих го убила :D :D :D :D

8992LIGHTER
08-02-2009, 10:48
Ще си го родя. Самата мисъл да го махна направо ме отвращава ...различни хора различни мнения. Дори да няма баща пак ще бъде щастливо....сега съм на 17 години и даже тва да се случи ..ок то никога няма да бъде пречка за мен... ще се постарая да има хубав живот! :wink:

Lorane
08-02-2009, 14:23
Ще го запазя защото съм твърдо против аборта а после ще го дам за осиновяване.

Biskfitka
08-02-2009, 19:25
Ще го запазя защото съм твърдо против аборта а после ще го дам за осиновяване.Да,определено това е най-доброто решение... :? :? :? :? :shock:

Pliok0019
08-02-2009, 20:00
Ще го запазя защото съм твърдо против аборта а после ще го дам за осиновяване.Да,определено това е най-доброто решение... :? :? :? :? :shock:
Всъщност е едно от най-добрите решения. По-добре детето да отиде в ново семейство, при хора, които чакат възможността за такова дете от години, ще го обичат и ще се грижат за него, отколкото да го убиеш.

marilyn
08-03-2009, 10:38
Ще го запазя защото съм твърдо против аборта а после ще го дам за осиновяване.Да,определено това е най-доброто решение... :? :? :? :? :shock:
Всъщност е едно от най-добрите решения. По-добре детето да отиде в ново семейство, при хора, които чакат възможността за такова дете от години, ще го обичат и ще се грижат за него, отколкото да го убиеш.

Но не са много децата, които намират ново семейство. Ами ако израсне в дом? Това нима е по хубаво? Да съсипеш един живот или ако не го съсипеш да го направиш 1000 пъти по -труден, само защото те е било страх да направиш аборт...

Wrathchild
08-03-2009, 10:57
Как за осиновяване бе? Вие имате ли представа колко малко деца излизат от тези домове? А влизали ли сте случайно, за да видите как живеят там? Или мислите, че е случайно, че децата там крадат и така нататък?
И стига с това убийство. Предпочитам да не му дам никакъв живот, от колкото такъв, какъвто би имало в някакъв дом.

Biskfitka
08-03-2009, 12:23
Как за осиновяване бе? Вие имате ли представа колко малко деца излизат от тези домове? А влизали ли сте случайно, за да видите как живеят там? Или мислите, че е случайно, че децата там крадат и така нататък?
И стига с това убийство. Предпочитам да не му дам никакъв живот, от колкото такъв, какъвто би имало в някакъв дом.+1

Вие виждали ли сте какво става в повечето домове за деца?Някои момичета правят секс за парии (казах го възможно най-културно..) други са изнасилвани,не ходят на училище,забременяват на 15-16 и т.н.

ellikok
08-07-2009, 13:58
Ще го махна,имам амбициозни планове за в бъдеще.Обичам децата,искам свои но сега не му е времето

woo
08-15-2009, 16:50
няма да прибягвам до другите гадорийки от домовето но ще дам 1 прост пример : -30 градува през зимата .. деца на най-мн 7 години са принудени да си перат дрехите на студа с ледена вода .. вътре в домовете рядко има отопление ! правете си изводите сами ... няма да говорим и за други неща споменати по нагоре ... / това ми го е казвал 1 приятел който го е видял с очите си / ...

Jeuelle
08-24-2009, 17:33
Достатъчно голяма съм за да си поема отговорността.
За сега не искам деца, не искам сериозна връзка , не искам да се ангажирам с нищо , но ако евентуално "нещото" стане , няма да направя някоя глупава и необмислена постъпка.

Nadelina
08-24-2009, 18:59
Не мисля, че точната дума е "нежелано", по-скоро непланувано забременяване. Може да не го очакваш и пак да се зарадваш от цялото си сърце. Както, например аз, бих се израдвала, ако забременея, и следователно няма да правя аборт, нито ще го давам за осиновяване, нито някоя подобна глупост.

cherinka
08-25-2009, 22:56
Ще го мисля на момента.
Аборт - едва ли.

LadyDi
08-26-2009, 07:48
На тези години вече, ще го родя.

iiirish
10-02-2009, 09:13
Ще го запазя защото съм твърдо против аборта а после ще го дам за осиновяване.Да,определено това е най-доброто решение... :? :? :? :? :shock:
Всъщност е едно от най-добрите решения. По-добре детето да отиде в ново семейство, при хора, които чакат възможността за такова дете от години, ще го обичат и ще се грижат за него, отколкото да го убиеш.

Но не са много децата, които намират ново семейство. Ами ако израсне в дом? Това нима е по хубаво? Да съсипеш един живот или ако не го съсипеш да го направиш 1000 пъти по -труден, само защото те е било страх да направиш аборт...

Не мисля, че "най-подходящото" решение е да го дадеш за осиновяване. По-добре, щом не го искаш, изобщо да не го раждаш, отколкото с ражданет му да го обречеш на скатане от дом на дом. Да не мислиш, че всяко оставено дете отива в приемно семейство или го осиновяват?! Едно осиновяване трае с години, ако изобщо детето има късмет да се появят желаещи. Сега тези, които не могат да имат деца предпочитат да използват ин-витро, отколкото да обикалят по домовете. Аз също бих направила така. И така твоето изоставено дете ще израстне в 2-3 или повече дома сред лишения и циганчета, а като навърши 18 ще го изхвърлят на пътя - без професия, без дом... да се спасява както може.
Това ли си готова да причиниш на детето си? Аз предпочитам аборта пред това да му отровя живота и после то през целия си живот да ме проклина, че съм се отказала от него

Rofl4e
10-02-2009, 13:03
раждам .. :)

п.с. детето никога няма да е нежелнао.. напротив.. ;) и аз и приятеля ми ще го очакваме с голямо желание

Linns
10-02-2009, 14:57
Никога не бих направила аборт, независимо от това на колко съм и от кого е.. Ако трябва ще го отгледам сама, но ще го родя..

bilqnavod
10-16-2009, 20:35
Ох дано не ми се случва, но ако се случи мисля че ще го оставя (вече съм на 20) . Но най вероятно край с мечтите ми: може би ще завърша образованието си макар и трудно, но едва ли ще мога да се издигна толкова и да правя карира, както и да уча магистратура. А също пропуснах най важното ще трябва и да се омъжа. Абе въобще коренна промяна , затова дано не сега!!! :o

bilqnavod
10-16-2009, 20:40
Прекалено малка съм,за да почвам полов живот.Но ако примерно си представим,че водя и един ден разбера,че съм бременна..аборт задължително.Не знам на 14 как ще гледам дете.Аз едвам себе си гледам(и то не особено успешно 8-) ),камо ли да се грижа за едно малко човече.Мисля,че ще е покъртително да имам дете на 14-15...просто изпитвам панически ужас,само като си представям ситуацията.Даже наскоро бях гледала някакъв документален филм,беше за развитието на бебето в утробата и после сънувах,че съм бременна и с корем. :D Цял ден бях в шок и не можех да се отърся от страх.Простоо...не съм изобщо готова психически,физически също,а финансово още повече.Децата не са само да си ги дундуркаш,да го храниш и да му сменяш памперсите.Който иска толкова да има такова,да отиде да си вземе от онея кукли..те вече пикаят,хранят се,вода пият,плачат.. :-o Не си струва да имаш дете,ако цял живот ще го обвиняваш как ти е провалило живота и като не можеш едни маратонки да му купиш даже. :?


donqkade sum saglasna s teb no ot druga strana kakvo e vinovno deteto 4e ti (da kajem hipoteti4no ako zabremeneesh) ne si se pazila ili e stanal gaf. tova dete nqma li prava kato 4oveshko su6testvo i koq si ti da mu re6ava6 sudbata prosto ei taka ?
Малко е детето не го обвинявай

Nadelina
10-22-2009, 18:14
Прекалено малка съм,за да почвам полов живот.Но ако примерно си представим,че водя и един ден разбера,че съм бременна..аборт задължително.Не знам на 14 как ще гледам дете.Аз едвам себе си гледам(и то не особено успешно 8-) ),камо ли да се грижа за едно малко човече.Мисля,че ще е покъртително да имам дете на 14-15...просто изпитвам панически ужас,само като си представям ситуацията.Даже наскоро бях гледала някакъв документален филм,беше за развитието на бебето в утробата и после сънувах,че съм бременна и с корем. :D Цял ден бях в шок и не можех да се отърся от страх.Простоо...не съм изобщо готова психически,физически също,а финансово още повече.Децата не са само да си ги дундуркаш,да го храниш и да му сменяш памперсите.Който иска толкова да има такова,да отиде да си вземе от онея кукли..те вече пикаят,хранят се,вода пият,плачат.. :-o Не си струва да имаш дете,ако цял живот ще го обвиняваш как ти е провалило живота и като не можеш едни маратонки да му купиш даже. :?


donqkade sum saglasna s teb no ot druga strana kakvo e vinovno deteto 4e ti (da kajem hipoteti4no ako zabremeneesh) ne si se pazila ili e stanal gaf. tova dete nqma li prava kato 4oveshko su6testvo i koq si ti da mu re6ava6 sudbata prosto ei taka ?

Майка му е. Ако един ден детето ти ти каже "Каква си ти да ми решаваш съдбата?" как би реагирала?! Малко странно разсъждаваш...

moneycomeme
10-22-2009, 20:40
Несериозно е да правя предположения за нещо подобно.

Wrathchild
10-23-2009, 22:01
Нормални ли сте? Осиновяване?
Предпочитам да направя аборт, пред това съзнателно да дам на детето си неясно бъдеще. Първо, че не знам в какво семейство ще попадне, второ - дали изобщо ще попадне.
Първична рана знаете ли какво е?
По-добре да не се роди, от колкото аз, неговата майка, да му причиня това. А и как да оставя дете, което ще съм носила 9 месеца?
Вие не сте добре...

Vain
10-27-2009, 20:36
Не мога да си представя да родя дете сега, дори и да съм на 20. Не мога да си представя да направя аборт. Няма и да си простя, ако родя дете и го оставя в дом. Надявам се обаче да не ми се налага да мисля за това на този етап от живота си.

princesata93
11-07-2009, 23:16
Още е прекалено рано да мисля за деца..Първоото което е имам да уча а след тоова дай боже и да следвам..Ако забременея не бих абортирала защото
1.После не се знае даали ще мога отново да забременея
2.Децата са божи дар и не на всеккии му излиза късмета да забременее,,че аз така да се подигравам с този дар
Не бих го дала НИКОГА в дом за сираци
1.Защото детето ми няма да е сираче,,то ще има мен неговата майка която ще даде всичко от себе за да не му липсва нищо,доори и бащата да не го иска..
2.Защото не се знае в какво семейство ще попадне а й в дома за сираци е толкова мизерно..
Най-добрия вариянт е да родя,да го гледам и да уча...Не искам после цял живот да съжалявам че съм абортирала или да ме терзае мисълта,че детето ми е някъде тъжно и самотно и да си мисли каква майка съм че съмм го изоставила....докато може в същия този момент да е с мен и да знае че има майка и някой на този свят който го обича :) Иначе е рано за деца :oops:

Rofl4e
11-09-2009, 06:58
princesata93 адски тъпи изказвания правиш.. чесно!! прочетох ти няколко поста и направо се отчаях.. ако на името ти не пишеше 93 никога не бих предположила,че си на 16! Давам ти максимум 13..

Започвам да се отчайвам колко затъпява това население!

П.С. Сори за спама! :) исках да го изкажа ,че ми прекипя като ипрочетох и този пост!

sexita
11-22-2009, 16:19
Ще го оставя

lizzy
12-04-2009, 10:18
Никога не бих направила аборт, независимо от това на колко съм и от кого е.. Ако трябва ще го отгледам сама, но ще го родя..
+++

BlowMeAway1
12-30-2009, 22:22
Пазя се, но знае ли човек. Ако стане нещо няма да махна детето си, нито ще го дам в дом, моя кръв е и няма да го оставя на произвола на съдбата .

danibebi
01-01-2010, 14:36
Зависи на каква възраст съм и от кого е детето.Иначе наистина едно бебе носи голямо щастие. :) :)

Biskfitka
01-08-2010, 17:15
Последните 2-3 дни ми се наложи да мисля за това и ако стане (дано не се случва)-аборт... :?

Claudette
01-14-2010, 11:14
На тези години вече, ще го родя.

Не е въпрос на години, а въпрос на желание и дали си готова, дали имаш възможност и т.н.

А ти на колко си, между другото ? :)

Linns
01-14-2010, 13:10
Не мога да кажа със сигурност.. Може би няма да го махна въпреки срама..
Не мога да кажа, че зависи от това кой е бащата, защото ако не е някой който си засужава е нямало да се стигне до секс..
Преди си мислех, че докато не навърша 18 не мога да го родя, но сега когато съм на 18 не се виждам готова, също и родителите си.. Зависи, такива неща се обсъждат когато ти дойдат на главата.. Дано не се случва в близките 5 години ..

bobynka
02-13-2010, 13:47
ПРЕДИ ДВА ГОДИНИ СИ МИСЛИХ ,4Е АКО ЗАБРЕМЕННЕЯ ЩЕ ГО МАХНА ЗАЩОТО НЕ СЪМ ГОТОВА ДА АМА СЕ СЛУ4И 4Е НАИСТИНА ЗАБРЕМЕННЯХ :) И КОГАТО ГИНЕКОЛОГА МИ КАЗА 4ЕСТИТО ЩЕ СИ ИМАШ БЕБ4Е БЯХ ЩАСТЛИВА ,СЛЕД КАТО ИЗЛЯЗОХ ОТ КАБИНЕТА УПЛАШЕНА :D И ЕДНА СЕДМИЦА СИ ДАДОХМЕ СРОК СЪС ГАДЖЕТО ДА РЕШИМ ЗАЕДНО КАКВО ЩЕ ПРАВИМ ВСЕ ПАК ДВАМАТА СМЕ ГО НАПРАВИЛИ :D И РЕШИХМЕ ДА СИ ИМАМЕ БЕБ4Е

iiirish
02-16-2010, 15:09
ПРЕДИ ДВА ГОДИНИ СИ МИСЛИХ ,4Е АКО ЗАБРЕМЕННЕЯ ЩЕ ГО МАХНА ЗАЩОТО НЕ СЪМ ГОТОВА ДА АМА СЕ СЛУ4И 4Е НАИСТИНА ЗАБРЕМЕННЯХ :) И КОГАТО ГИНЕКОЛОГА МИ КАЗА 4ЕСТИТО ЩЕ СИ ИМАШ БЕБ4Е БЯХ ЩАСТЛИВА ,СЛЕД КАТО ИЗЛЯЗОХ ОТ КАБИНЕТА УПЛАШЕНА :D И ЕДНА СЕДМИЦА СИ ДАДОХМЕ СРОК СЪС ГАДЖЕТО ДА РЕШИМ ЗАЕДНО КАКВО ЩЕ ПРАВИМ ВСЕ ПАК ДВАМАТА СМЕ ГО НАПРАВИЛИ :D И РЕШИХМЕ ДА СИ ИМАМЕ БЕБ4Е

и това преди колко време беше? :)

jujanka
02-18-2010, 09:29
Аборт, как какво. Твърдо и окончателно. Изобщо не мога да си се представя като майка, а и такава ОГРОМНА отговорност, за цял живот, всичко се променя... не, мерси. Още не съм се наживяла :)

sexita
02-18-2010, 17:43
20%-40% от абортите по желание причиняват безплодие. Това ни спомена доцентът ни по акушерство... и е покъртително.
Дори каза че ранният секс взима много жертви в тая насока



Основната причина за безплодието са възпалителните процеси, прекарани в миналото. Жената може да предотврати този проблем, ако не прибягва до рискови полови контакти. Симптомите на възпаление на женските полови органи най-често са болка в долната част на корема, повишена температура, а понякога гадене и повръщане. Проблемът е, че понякога те не се проявяват и жената може да не разбере за възпалението. Възпаленията настъпват заради полови сношения с различни партньори.
Анатомията на женските полови органи е такава, че вкараната във влагалището инфекция върви нагоре към коремната кухина. Природата е създала такива предпазни механизми, които водят до запушване на маточните тръби, за да не се възпали коремната кухина и да стане перитонит, което може да те убие... не че не се случва и това.
Запушването води до това, че при секс сперматозоидите не могат да достигнат и оплодят яйцеклетката.

Възпалителни промени настъпват при гонорея (трипер), хламидиална инфекция, гъбички. Гонореята, която предизвиква възпаление на лигавицата на маточните тръби, се лекува с антибиотици, стига организмът да не е станал резистентен към тях. Те блокират възпалителния процес, но пък могат да причинят сраствания, съответно запушване на маточните тръби. Това не може да бъде излекувано напълно дори по оперативен път.

Към възпалителни процеси води и абортът. Той е кървава манипулация в маточната кухина за изстъргване на плодния сак. Останалите от него частици са благоприятна среда за микроорганизми. Това причинява възпаление на маточната кухина и въпреки че се потиска с антибиотици, те често не помагат.
Причината е, че може да настъпи запушване на маточните тръби и нарушаване на месечния цикъл.
По научни данни от 20% до 40 % от абортите по желание водят до невъзможност за забременяване. Половият живот сред младежите у нас започва още на 12-15 години, а за момичетата от 15 до 19-годишна възраст бременността е рискова.
Дали абортът ще доведе до загуба на репродуктивната способност на жената зависи и от това в колко ранен етап е направен, макар че риск от инфекция има винаги. У нас абортът по желание е разрешен до дванадесетата седмица от бременността. Рискът зависи и от това доколко чисто е влагалището. Проблемът е, че момичетата масово правят аборти в частни кабинети, където опасността да се стигне до безплодие нараства.
8)

fashionleti
02-18-2010, 21:12
еми зависи ... имам една френдка скоро си роди беби :-) ще прави 18 след няколко месеца ама те и двамата го искаха ... даже родителите им неискаха да го махат така че зависи изцяло от ситуацията :) аз лично на 14 не бих станала майка .... но на 18-19 .... ако се наложи ще стана но няма да си обия детето !!! :(

YouDontKnowMe
02-22-2010, 23:06
Не съм готова за бебе , на 16 съм. Бих направила аборт в такъв момент (дано не се налага на никого това).

danibebi
03-01-2010, 19:12
Зависи от ситуацията,,от кого е бебиту ии на колко години съм..ще го обсъдя с родителите, а и да си родител е огромна отговорност..но пък голяма радост :) сега съм на 14 и даже не искам и да си помисля за бебе понеже все още сама немога да се оправя 8-) но ако се случи след 5-6 години примерно..най-вероятно ще го задържа :grin:

BlackWings
03-04-2010, 13:15
Абе и аз много се обяснявах - "Това си е моето дете ,създадено е от мен , то е живо и невинно , как ще го убия" и т.н. , и то си е съвсем вярно , но ето усещам се че когато се породи и най малкото съмнение у мен за дори нищожна вероятност за бременност на тоя етап , моментално се паникьосвам и започвам да обмислям как ще направя аборт...
Ми да говориш хипотетично е едно , да се наложи да го обмисляш в реална ситуация е съвсем друго , защото понякога принципите ти се разминават с възможностите и психическата ти нагласа в момента. ТТака че въпреки че един аборт би бил ужасна травма за мен , вероятно бих избрала този вариант...

hahavteen
03-04-2010, 15:11
100% съм сигурна че ще го родя. След няколко месеца ставам на 21 а приятелят ми на 25. Той има спестявания а и след една година завършва и вече има предложения за работа. Родителите ни ще ни подкрепят а и знам че мога да завърша и с бебе.

sexita
03-04-2010, 15:53
:-) :-) :-)

swete
05-17-2010, 22:25
Ами смело заявявам, че няма да направя аборт... не бих убила детето си за нищо на света.След 3 месеца правя 16, наистина мисля,че това не е възраст за отглеждане на дете.Досега не съм водила полов живот, и преди 16-17 нямам намерението, но с родителите ми сме говорили по този въпрос и те сами ми казаха, че няма да ми позволят да направя аборт също така и да оставя детето си за осиновяване.Щом човек е решил, че може да води полов живот трябва да е готов ако се наложи да си понесе последсвията. :)

Violenza
06-06-2010, 06:55
Дано не става сега, но бих направила аборт, определено все още не се чувствам способна да отгледам дете.

BurnDown
06-11-2010, 23:53
Аборт със сигурност, смятам, че съм твърде безотговорна, за да отглеждам едно дете, от егоистична гледна точка не му е сега времето, от не толкова егоистична-не мисля, че бих била добра майка и изобщо, че бих била готова на тази възраст.

3motion
06-13-2010, 21:34
Не бих го махнала, точно затова не съм и тръгнала да се е*а на 14 ..

mimsssssss
06-18-2010, 04:50
От както водя полов живот съм заявила, че ако стане грешка ще родя детето каквито и да са обстоятелствата с мъжа до мен. До сега съм нямала гафове. И сега да забременея ще го запазя. Никога не бих направила аборт. Смятам се за достатъчно отговорна да отгледам дете, а и не бих си нанесла такава психическа травма.

bobynka
08-14-2010, 13:29
ПРЕДИ ДВА ГОДИНИ СИ МИСЛИХ ,4Е АКО ЗАБРЕМЕННЕЯ ЩЕ ГО МАХНА ЗАЩОТО НЕ СЪМ ГОТОВА ДА АМА СЕ СЛУ4И 4Е НАИСТИНА ЗАБРЕМЕННЯХ :) И КОГАТО ГИНЕКОЛОГА МИ КАЗА 4ЕСТИТО ЩЕ СИ ИМАШ БЕБ4Е БЯХ ЩАСТЛИВА ,СЛЕД КАТО ИЗЛЯЗОХ ОТ КАБИНЕТА УПЛАШЕНА :D И ЕДНА СЕДМИЦА СИ ДАДОХМЕ СРОК СЪС ГАДЖЕТО ДА РЕШИМ ЗАЕДНО КАКВО ЩЕ ПРАВИМ ВСЕ ПАК ДВАМАТА СМЕ ГО НАПРАВИЛИ :D И РЕШИХМЕ ДА СИ ИМАМЕ БЕБ4Е

и това преди колко време беше? :)
ПРЕДИ 1 И 10 МЕСЕЦА :-)

MissHouse
12-12-2010, 20:57
аз съм била ''непланирана'' както казва мама, тогава е учила за 1то си висше и въпреки това е искала да ме задържи, докато татко не е искал и да чуе за дете :D обаче дядо и баба ( неговите родители) са разбрали за мен и са ги убедили да се оженят :) разведоха се когато бях на 5, заради изневяра, но сега мама казва че съм най-хубавото нещо в живота и и не съжелява изобщо :smt007 :smt007 :smt007

CrAzYanDlaZy
01-08-2011, 17:00
Първо не мога да си го представя, защото не бих допуснала да се стигне до такова нещо ... и все пак, ако сгафя сигурно ще абортирам, защото съм само на 15.

NomNomNom
01-08-2011, 20:02
Ако съм си взела бакалаварска степен/последна година примерно - бих го оставила. Преди това - няма да мога да му осигуря никакъв живот.

dami666
01-09-2011, 23:08
НЕ съм готова за деца физически и психически.Въпреки че евентуално ако родя,няма да има финансови проблеми кой знае какви..не искам деца на този етап.Според мен когато си си уредил своя живот,направил си всичко което искаш ,''наживял си се'' както се казва..тогава е време за деца.А не да ги народите на по 16 и да се чудите какво да ги правите,как да ги възпитавате и отглеждате въобще.

marin4itu
01-16-2011, 12:03
Няма да направя аборт! И в рискова ситуация така мислих. Говорили сме с приятеля ми по този въпрос и той е съгласен с мен. Мисля, че едно дете може да бъде само повод за радост!

Jeuelle
01-16-2011, 15:05
Aко ми се случи сега или в близките две години (примерно), със сигурност ще направя аборт. По абсолютно никакъв начин не се чувствам готова да бъда майка. Това е сериозна и отговорна задача и само твърдението, че е грешно и неразумно (да се премахне плода), няма да ме спре :)

AliceSw
02-13-2011, 15:53
Нещата се променят, когато вече не е "чисто теоритично".

Като се паникьосаш, че може да има бебе, мислиш по съвсем друг начин. И аз бях стигнала до такава ситуация - резултатът беше пълна паника. Известно време отказвах да си купя тест, за да не видя положителен резултат. След 2-рата седмица се бях примирила, че най-вероятно е станало това и се започна едно проучване за аборти, едно чудене на кого да кажа при това в период на адското напрежение в университета ми. в крайна сметка като задачите отминаха и имах вече сила да направя тест ми дойде от нищото.

Резултат за мен: на 20, почти 21 години още няма да мога да се грижа за дете; страх ме е и ми се живее още доста; затова - аборт...може да го наричат убийство и така нататък - аз нямам намерение да правя 3 човека нещастни - мен, бащата, + бебе. Странно беше, че няколко дни по-късно евентуалният баща взе да обяснява, че при бебе за него има само един вариант - брак. И от двете гледни точки - има бебе = има брак и че едно дете било единственият начин да го накарат да се ожени :-o

TheBeliever
02-21-2011, 12:52
На този етап - аборт.

rosencetooo
02-23-2011, 06:41
Ако ми се случи в момента такъв гаф , въпреки , че не искам близките няколко години да имам дете , ще го оставя.Няма да правя аборт. Все някак ще се справя.. А и що мога да водя полов живот , значи мога да мисля и да понасям последствията.И не мисля , че аборта е решение , защото понякога нанася много физически и психически травми , да не говорим и за риск-а след време да не можеш да имаш деца. Така , че трябва да се внимава и много да се мисли ..

Kamelliq
02-23-2011, 08:24
взех да одъртявам... май ще го запазя да не съм сама цял живот :)

bubkaa93
07-03-2011, 23:09
Ще задържа детето,каквото и да става. :)

marilyn
07-16-2011, 22:05
Аборт. На едва 18 години не мога да гледам деца. Нито имам образование, нито свестна работа бих могла да си намеря. Освен това да си съсипя живота заради един скъсан презерватив?!- Не, мерси. Достатъчно съм голяма да поема отговорността за един аборт, но не и за едно бебе. Освен неговия и моя живот, да съсипя живота и на бащата... малко пресилено ми идва. Един аборт и без много драма...

fenkaaa
07-21-2011, 17:32
В момента съм на 16 и имам сериозен приятел от почти една година,който е на 20.Много е свястно момчето дори сме говорили уж са в бъдеще по този въпрос,той като ми изръси че не искал да чака,искал точно аз да съм тази,от която ще има дете.. разбрахме се нали,ще изчакаме,да видим и занапред какви ще са ни отношенията пък и аз да попорасна малко.. Но тук става въпрос за нежелана бременност.. Ако забременея сега,на тази възраст.. няма да искам да го махна,но се притеснявам какво ли ще си помислят хората.. Ако съм на 17 на косъм да направя 18.. бих го задържала :)

MaLty
07-22-2011, 15:54
Не искам да си убивам детето..но на този етап,99 % бих го махнала ..

MojoJojo88
07-25-2011, 11:42
Естествено, че ще го родя. Не съм на 15, че да се чудя как ще го гледам...

Moderatorius
07-30-2011, 16:24
Ако се случи така - бих направила аборт, може би. Бях против, но с годините разбрах, че трябва да спра да съм наивна и да вярвам, че ще мога да гледам дете на 18-19 години. Ако имам подкрепа от близките - бих си го оставила. Сега съм на 18, в никакъв случай не се виждам с дете, но ако съм на 20+, мисля, че не бих правила аборт. Начин почти винаги има да се справиш, стига да се постараеш. Пък и мисля, че родителите ми ще ме подкрепят, все пак съм им едничко дете. Проблемът е ако детето се появи, докато съм на училище. Много се влияя от чуждото мнение и не искам да страдам аз и околните, пък и евентуалното дете.

maya884
08-04-2011, 13:34
Сигурно ще го родя...Не бих убила детето си :(

IncendiaSanctus
08-04-2011, 16:14
Еми от една страна е много кофти да се прави аборт според мен, да, убива се човек... ама то на няколко седмици надали още е нещо xD Пък и... замислете се, какъв живот могат да му дадат двама души, неспособни и себе си сами да гледат xD Не че задължително аз и приятелката ми сме такива, обаче на този етап още не сме готови за деца. Дете ще имам чак след като мога да си позволя да го гледам без проблеми.

MojoJojo88
08-04-2011, 18:19
Еми от една страна е много кофти да се прави аборт според мен, да, убива се човек... ама то на няколко седмици надали още е нещо xD Пък и... замислете се, какъв живот могат да му дадат двама души, неспособни и себе си сами да гледат xD Не че задължително аз и приятелката ми сме такива, обаче на този етап още не сме готови за деца. Дете ще имам чак след като мога да си позволя да го гледам без проблеми.
В 8мата седмица се чува сърчицето му как бие...

IncendiaSanctus
08-04-2011, 21:59
Еми от една страна е много кофти да се прави аборт според мен, да, убива се човек... ама то на няколко седмици надали още е нещо xD Пък и... замислете се, какъв живот могат да му дадат двама души, неспособни и себе си сами да гледат xD Не че задължително аз и приятелката ми сме такива, обаче на този етап още не сме готови за деца. Дете ще имам чак след като мога да си позволя да го гледам без проблеми.
В 8мата седмица се чува сърчицето му как бие...

А на втората се знае бременна ли е , не е ли. Или греша ?

MojoJojo88
08-05-2011, 12:39
Еми от една страна е много кофти да се прави аборт според мен, да, убива се човек... ама то на няколко седмици надали още е нещо xD Пък и... замислете се, какъв живот могат да му дадат двама души, неспособни и себе си сами да гледат xD Не че задължително аз и приятелката ми сме такива, обаче на този етап още не сме готови за деца. Дете ще имам чак след като мога да си позволя да го гледам без проблеми.
В 8мата седмица се чува сърчицето му как бие...

А на втората се знае бременна ли е , не е ли. Или греша ?
Не грешиш, просто споделих.

xoxi
08-06-2011, 14:59
Ако това се случи СЕГА, бих направила аборт.
Ще има милион колебания, сълзи, безсънни нощи и разбити нерви, но това ще е крайното решение.
В момента всички средстава (мои и негови) се пръскат за образование. Едвам връзваме двата края сега, когато сме сами, а какво остава да се появи и едно бебе. Знам колко пари трябват дори за минимални условия за отглеждане, а в момента ние не разполагаме с такива.

mechetyy
08-20-2011, 22:36
Ако съм под 18 години аборт ..Ако съм над 18 може би ще го родя....

Perchem
08-21-2011, 19:51
Ако съм под 18 години аборт ..Ако съм над 18 може би ще го родя....
Защо точно 18?

SheDevil
08-23-2011, 08:33
Бях твърдо убедена, че не бих махнала детето....Но.... ми се случи :oops: :oops: :( ...
Няма да споделям какви са били причините за това тъй не мое решение.


Надявам се да мога да имам деца за в бъдеще! :)

n3ri7ka
11-05-2011, 23:13
Бих го задържала.. защото въпреки че съм на 18, имам сериозна връзка от 4 години, а и ми се иска да съм млада мама. Знам, че нашите ще са мнооого против, но ако се случи, мисля, че изборът се оставя на мен и приятелят ми.. все пак той е финансово добре осигурен, има си къща и т.н. а и аз догодина завършвам доста добър колеж в чужбина и мисля, че имам възможност за добра работа, но искам да е в BG. И все пак дано да се случи след като завърша- след година и половина.

Mi6inka
11-06-2011, 13:03
Ще го родя.

maxXy
12-03-2011, 08:33
Няма да го задържа. Когато мога да му осигуря бъдеще - тогава. На този етап и близките години със сигурност ще го махна.

Meoww
12-03-2011, 21:32
Предполагам,че ще абортирам, но много зависи и от самата ситуация....

BornToRaiseTheHell
12-24-2011, 13:35
Не бих родила дете, ако не мога да го издържам и не съм самостоятелна.

SmilezZz
12-25-2011, 19:08
На този етап бих направила аборт.
Но ако съм над 18 години - тогава бих обмислила добре. И чак тогава бих взела , каквото и да е решение.

PullMeCloser
12-31-2011, 13:35
Бих направила аборт на този етап,да. Кофти ще ми е, но няма какво да му мисля-просто съм твърде малка,само на 17, няма как АЗ да се справям с бебе и всичките му нужди. Всъщност ако се случи непланирана бременност, бих задържала бебето евентуално чак след 22-3 години. И дори за тогава не съм сигурна.Просто съм на мнение, че бебе не трябва да се ражда,ако родителите му не са самостоятелни и финансово независими и стабилни.

nnn1993
01-03-2012, 15:29
Зависи от ситуацията.

scrooper
01-08-2012, 10:37
Като чуя "аборт" и ми се драйфа, но ако още не съм завършила висшето си, ще го махна....

vde
01-09-2012, 11:50
Преди докато беше всичко не особенно сигурно в живота ми, щях да говоря с момичето за аборт. Не се е стигало до това де, все пак, винаги съм ползвал контрацепция.
Сега е друго, съвсем скоро чакаме със съпругата второ и то с желание :_)

Ellyinka
07-24-2012, 14:39
ще си го запазя :)

angelss_love
07-24-2012, 21:42
Ами искам неискам ще го задържа.Не бих убила детето си.. :)

chrisy26
07-25-2012, 17:44
На колкото и да съм бих искала да си го оставя независимо дали е било от сериозна връзка или от грешка. Но все пак ще се наложи да го обсъдим с момчето и между родителите. Дано не ми се случват такива гафове докато не завърша.....

scrooper
07-26-2012, 11:48
Ще го махна и ще се чувствам като отпадък. Затова внимавам.

Amore-Mio*
07-27-2012, 16:19
Да опази Господ, да нямам на тая възраст дете. Но ако се случи, най - вероятно ще направя аборт, тъй като няма да мога да се грижа за дете на тая възраст.

На 16 съм.

pastet89
07-31-2012, 10:18
Изгледайте този филм:
http://vbox7.com/play:dd58def5
http://vbox7.com/play:e5b05423&al=2&vid=206441

rarbitch
08-15-2012, 12:36
Зависи на колко години съм и от кого е ;)

stOlen``EyEs
08-22-2012, 02:36
Към днешна дата със сигурност бих го родила. Искаме бебенце, но знаем, че е рано, но ако така или иначе се случи няма да го върна и бих била много щастлива!