PDA

View Full Version : 14.01.2009 ПРОТЕСТ ! ДА ЗАПОЧНЕМ НОВАТА ГОДИНА НА ЧИСТО



ULTRA_LEVSKI
12-31-2008, 16:09
Развалям ви празничното настроение с БЪЛГАРСКА действителност

http://vbox7.com/play:6ce28c45

http://vbox7.com/play:5b3c6cac

ПП Мислех след НГ да пусна темата, обаче днеска по стечение на обстоятелствата си промених мнението, защото ми се отвори работа по центъра и за пореден път се сблъсках с НАШАТА действителност, този път във вид на просещи за храна хора, които дори и в своето безпаричие пак си запазват човешките качества и са в пъти по-умни и адекватни от нашите управници. Като се замислих, че с моите жалки левчета няма да им помогна особено, единственото решение, което ми мина през главата беше формата на протест.


СЪОБЩЕНИЕ
редактирано от RiseGirl

MostHated
12-31-2008, 16:18
и под каква форма ще е протестът, какви са исканията, и какво очакваш ?

Disrespect
12-31-2008, 16:28
хм, ще се постарая да дойда..

SuNsEt
12-31-2008, 16:31
и под каква форма ще е протестът, какви са исканията, и какво очакваш ?


ПП:Така или иначе...не очаквам да посрещна Новата година както исках...

Aenima
12-31-2008, 16:47
Аз ще участвам. Знам още от преди 2-3 седмици и със сигурност ще съм там.... Надявам се повече хора да се съберем. Безобразие е. До гуша ми дойде от тъпотии.

woshataa
12-31-2008, 18:05
и този път ще дойда

InitialD
12-31-2008, 20:09
Надявам се да дойда ... ще видим!

ULTRA_LEVSKI
01-01-2009, 10:06
Обобщено - който дойде си знае интересите и ги защитава, като си изразява позицията, който не - му е през кура за държавата , както и за самия него ( не е нужно да пишете, че сте на работа, учите или тн, щото тва е просто оправдание, при желание всеки ще намери начин )

Pliok0019
01-01-2009, 10:12
и този път ще дойда

ScionOfStorm
01-01-2009, 11:12
И този път ще бъда там, много малко неща може да ме отклонят и ще гледам да не го правят. :)

woshataa
01-01-2009, 11:31
Всички с плакати

ИСКАМЕ
ДОИП

Fight the real enemy!мамка му спри :razz:

ULTRA_LEVSKI
01-01-2009, 11:33
С какво ще помогне ДОИП ?
Да ограничим определен кръг от хора, които имат право на глас да не гласуват не е креативно и никога няма да бъде. Промяната е креативна, ограниченията не.

ULTRA_LEVSKI
01-01-2009, 12:57
Нормално е непълнолетните да са ограничени, да не искаш 1волаци да ходят да гласуват?
Пенсионерите да не гласуват пък е най-голЕмата тъпотия, дай някой, като се пенсионира да го убиваме, щото вече е ненужен на обществото?
Тия гласове, които повечето пускат са заради стари привички и навици или просто новите боклуци не им харесват и предпочитат старите, така че ограничението не променя нещата в правилната (креативна) посока, а точно обратното.
Проблема с изборите е в младите хора, които не гласуват, щото не им пука кво става в държавата, още повече, че не ги ебе от политика. Това, като се промени всичко ще е наред и въобще нямаше да има нужда да отварям такава тема и да пишем по нея.

woshataa
01-01-2009, 13:10
Всички с плакати

ИСКАМЕ
ДОИП

Fight the real enemy!мамка му спри :razz:
Абе, ти за какво ходиш на протест - заради купона ли или защото имаш някакви цели?

.не смятам че твоя доип е особено интиргуващ и разбираем от всички
и не съм за купона спокс :wink:

woshataa
01-01-2009, 14:20
ами да наистина искам да схвана за кво иде реч
но да участвам мне благодаря

woshataa
01-01-2009, 14:35
тия за незавършилите окей ..
но кво ти пречат пенсионерите .. та нали точно те са възрастни хора с опит които са патили от достатъчно правителства и имат по-голяма представа за това кои са големи измамници и още по-големи измамници .
п.п. дори и да кажа някоя глупост .. не разбирам много .. водя се от съвсем проста логика .. точно и за това не искам да участвам в такива екстри .

woshataa
01-01-2009, 14:59
в крайна сметка извода е един -- > всички са измамници .. едни или други все същото дередже .

5StaR
01-01-2009, 15:14
Повечето неща са вярни, но.. има някои които не са, а нз по каква причина са сложени в клипчето... Пр.. Катастрофите - не държавата е виновна за тях, а населението.. "дай да изпия 3 ракий и да хода да карам" .. не става така...

ULTRA_LEVSKI
01-01-2009, 15:51
глобУл, ДОИП-то не струва. Ако се конструира, като хората и му се сложат реални и човешки параметри тогава ще говорим.

5StaR, държавата е виновна, че няма контрол. Нали знаеш, че, ако наистина се спазваха правилата и нямаше корупция, никой нямаше да кара пил, щото знае кво го чака - затвор, а сега всеки е безотговорен и ако го спрат се разминава с 20-50 лв.

Verszerzodes
01-01-2009, 16:02
Всички с плакати

ИСКАМЕ
ДОИП

Fight the real enemy!СМЕНИ ДИЛЪРО!!ИСКАМЕ ГЛОБуЛ В ЛУДНИЦА!!! АРЕ СМЪРТ!

cappy123
01-01-2009, 16:05
А дали България някога ще се оправи ??? :( :booooomb:

LiveFlower
01-01-2009, 16:14
Хах,понеже по-голямата част от пенсионерите са червени,дай да им забраниме да гласуват и така ше падне БСП/БКП-то,ееее смешна работа.То по същата логика да забраниме на младите хора да гласуват,щото ще пуснат своя глас за СДС(примерно,казвам) :razz: :razz: .Не стават тия неща така :lol:

Колкото до т'ва да се позволи гласуването на непълнолетните-
Повечето да не кажа 2/3 от населението не знаят за какво става дума в политиката.Как ще отиде едно дете да пусне своя глас,като няма и понятие от тия неща,след като все още не знае на коя позиция да застане то(детето) ще отиде и ще гласува за еди кой си щото просто му направило впечатление,че е симпатичен или че е раздавал кюфтенца и кебапчета.Да.признавам има и такива,които още от рано са запознати с нещата и като отиват да гласуват,знаяят за какво отиват,но те са доста малка част.

ScionOfStorm
01-01-2009, 17:04
^ дам, имах няколко познати...за кой да гласуваме, за кой...а, тея Атака бяха някакви по-известни, дайте за тях...

:?

ScionOfStorm
01-01-2009, 17:46
защо не "сме" - аз все още не мога да гласувам. след 12 дни ще мога :Р и тогава по-внимателно ще я карам, защото поне засега партиите не предлагат нищо смислено като цяло. много са им дълбоки водите и гледат да ги поприкрият до изборите, пък после да лъснат далаверите и простотиите.

а за влизането в ЕС съм с доста смесени чувства..

Alco
01-01-2009, 20:57
ДА СТИСНЕМ ЮМРУЦИ, ДА ВДИГНЕМ ГЛАВИ
ТОВА Е НАШИЯ ЖИВОТ - ДА ОТВОРИМ ОЧИ
НАШЕТО БЪДЕЩЕ Е В НАШИТЕ РЪЦЕ
БОРБАТА ПРОДЪЛЖАВА - УЛИЦАТА НИ ЗОВЕ

!!!

Verszerzodes
01-01-2009, 21:41
глобУл, ДОИП-то не струва. Ако се конструира, като хората и му се сложат реални и човешки параметри тогава ще говорим.
То си е конструирано вече.
Ако предлагаш някакви други параметри - кажи.


СМЕНИ ДИЛЪРО!!ИСКАМЕ ГЛОБуЛ В ЛУДНИЦА!!! АРЕ СМЪРТ!
Аграр, връщай се на село да слушаш радо шишарката!


А дали България някога ще се оправи ??? :( :booooomb:
От теб зависи - може.


Хах,понеже по-голямата част от пенсионерите са червени,дай да им забраниме да гласуват и така ше падне БСП/БКП-то,ееее смешна работа.То по същата логика да забраниме на младите хора да гласуват,щото ще пуснат своя глас за СДС(примерно,казвам) :razz: :razz: .Не стават тия неща така :lol:

Колкото до т'ва да се позволи гласуването на непълнолетните-
Повечето да не кажа 2/3 от населението не знаят за какво става дума в политиката.Как ще отиде едно дете да пусне своя глас,като няма и понятие от тия неща,след като все още не знае на коя позиция да застане то(детето) ще отиде и ще гласува за еди кой си щото просто му направило впечатление,че е симпатичен или че е раздавал кюфтенца и кебапчета.Да.признавам има и такива,които още от рано са запознати с нещата и като отиват да гласуват,знаяят за какво отиват,но те са доста малка част.
Ти искаш ли страната да се оправи или не?
Лошо ли ни беше при П. Стоянов като президент? Страната се съвзе след националната катастрофа, предизвикана от комунистите (необявена официално, за да не се търсят виновници!), паднаха визите за Европа, влезе в ЕС и НАТО, завърши се реформата.

А при ФД лошо ли беше? Нямаше грабежи, ама на турците и комунистите това не им хареса, та ги свалиха.

Откъде знаеш, че не стават тия неща така - аз пък ти казвам, че точно така стават.

Ама в тази страна всеки се води или си мисли, че разбира от политика и футбол. Ама от първото само си мисли, че разбира. С какво пенсионерите разбират нещо повече, след като с гласуването си доказват, че избират най-лошата алтернатива? Ми то едно дете по-добър избор ще направи - поне може да се ориентира кой е гад и кой е мошеник само по физиономията. Разбира се, може да се опитат и да го излъжат. Но ние ще му кажем истината и то ще я схване, за разлика от пенсионерите. Всъщност аз не предлагам да се разреши на децата да гласуват, а да се ограничат пенсионерите и неграмотните.


^ дам, имах няколко познати...за кой да гласуваме, за кой...а, тея Атака бяха някакви по-известни, дайте за тях...

:?
Не сте направили лош избор - от това, което се предлагаше, алтернативите не бяха много. Друг е въпроса, че не се предлагат много добри алтернативи, но това пак е, защото няма ДОИП и предварително се знае, че съответните партии няма да бъдат избрани. П. Стоянов защо не се кандидатира за президент? Защото знаеше, че ще загуби от Гоце.в газовата камера, дегенерат, на сапун!!

ULTRA_LEVSKI
01-02-2009, 21:17
Ето го и така възпитания ни и кадърен министър председател
http://vbox7.com/play:4aa88e26

http://img241.imageshack.us/img241/7040/subudiseem5.jpg

Pagan_man
01-02-2009, 21:54
ще гледам да дойда. :)

ULTRA_LEVSKI
01-02-2009, 21:58
Поредното мнение от тоя тип - искам да дойда, ще видя дали ще мога, дано успея, ще гледам и тн - КВО Е ТВА БЕ, ДЕЕБА ! На който му се дойде - идва, а не да се чуди напразно, като знае, че няма да идва...

lsd43
01-02-2009, 22:43
За жалост нищо няма да стане ,всеки ги говори едни с ракията в ръка и вилицата в другата,но стигне ли се до действия...мисля ,че няма смисъл да казвам . Обичам България,но ние сами сме си избрали управниците ,сами хвърляме боклуците от терасите,сами се убиваме в дискотеките,сами се напиваме до смърт и после пак сами се жалваме ,защо страната ни се намира в такова положение!

Знам,че след моят коментар ще има много негативни мнения ,но аз виждам истината точно такава ,повярвайте ми иска ми се да е друго положението,но не е и всеки ден се убеждавам все повече в това.

Как искате да си върнем България,при положение ,че има деца ,които не знаят кой е Ботев и кой е Аспарух? Ще цитирам една фраза от едно есе : " Рамбо уби Левски...".

Мисля,че първо трябва да променим себе си,а после да критикуваме другите ,за проблемите си.

ULTRA_LEVSKI
01-02-2009, 23:18
А ти ще дойдеш ли на 14-ти?

lsd43
01-02-2009, 23:23
Едва ли ще успея,иска ми си ,но едва ли ще мога.

malone
01-02-2009, 23:26
ДА СТИСНЕМ ЮМРУЦИ, ДА ВДИГНЕМ ГЛАВИ
ТОВА Е НАШИЯ ЖИВОТ - ДА ОТВОРИМ ОЧИ
НАШЕТО БЪДЕЩЕ Е В НАШИТЕ РЪЦЕ
БОРБАТА ПРОДЪЛЖАВА - УЛИЦАТА НИ ЗОВЕ

!!!На думи звучи чудесно.Да ама представи си нещата от 1997 се повторят отиваме почва се мятането на камъните-тази власт пада.И какво идват другите търгаши и крадци.Цялата тази работа е че хора като тези които излизат на протест нямат нищо общо с политиката,а дори да имат тя е като потъващи пясъци поглъща те и ти вече си част от тази помия.

ULTRA_LEVSKI
01-02-2009, 23:28
Стига сте дъвкали едно и също бе.
Главното ИСКАНЕ е ПРОМЯНА В МОРАЛА, оттам вие си правете изводите и не пишете такива кафяви мнения.

Rowdy
01-03-2009, 10:35
да, за тва не очаквай промените от днес за утре(ако въобще ан 14ти направим нещо).. доста време е необходимо

LizZz
01-03-2009, 10:53
"Приказка за стълбата" на Христо Смирненски препоръчвам...


и другото,което си мисля е,че освен смяна на политиците,трябва преди всичко ТОТАЛНА ПРОМЯНА в мисленето на хората. някой някъде беше казал,че за да освободим света,първо трябва да освободим умовете си... аз засега не виждам това да е станало. не виждам никаква положителна промяна,дори напротив.
"Приказка за стълбата" абсолютно важи

А промяната в мисленето на хората е първата и най-важна стъпка. Без нея нищо няма да стане.

Rowdy
01-03-2009, 10:58
обаче трудно би променил мисленето на един човек над 30 примерно, нали се сещаш, докато не дойде на власт поколението, расло в "новото време", трудно бихме видяли промените, лично мнение :)

Pliok0019
01-06-2009, 04:20
От колко часа е протеста г/д? Никъде не намерих информация.

MaLyKoLiU
01-06-2009, 05:05
"Новинар":

Масов протест срещу властта тръгва от интернет

Серия от мащабни национални протести срещу правителството планират студенти, еколози, фермери и други граждански организации до седмица. Първите шествия са предвидени за 14 януари - датата, на която депутатите се връщат от коледната си ваканция. Точно в 10.00 часа студенти ще тръгнат от зала „Христо Ботев" в Студентски град към Народното събрание, където към митинга ще се присъединят и други недоволни от управлението граждани. „Призоваваме всички, които стачкуваха под различни форми поотделно, да се обединят", пишат в съобщението си организаторите. „Постави [14] пред името си в знак на солидарност с националния протест срещу мафията, бедността, корупцията и политическата некадърност. Ела на 14 януари в 11.00 часа пред Народното събрание. Препрати това съобщение до всичките си абонати." Подобни текстове се разпространяват от няколко дни между потребителите на Skype, Facebook, както и в повечето български форуми. По този своеобразен начин общуващите в интернет показват своята съпричастност и гражданска позиция.

woshataa
01-06-2009, 08:17
nakratko 11

HardcoreSyndrome
01-06-2009, 08:25
Идваме!

BulgariaZaBulgarite
01-06-2009, 08:31
Не може ли на тоя протест точно сега да се обединим всички българи? Студенти, футболни фенове независимо на кой отбор симпатизират, млекари, пчелари и прочие..?

ULTRA_LEVSKI
01-06-2009, 10:15
Според мен "Приказката за бомбата/павето в главата" би им повлияло по-добре.

Pliok0019
01-06-2009, 11:49
Не може ли на тоя протест точно сега да се обединим всички българи? Студенти, футболни фенове независимо на кой отбор симпатизират, млекари, пчелари и прочие..?
Точно това беше прекрасното на миналия протест. Всички бяхме заедно! Независимо от различията имаме обща цел.

И стига упреци, че отиваме там, за да се покажем.

BulgariaZaBulgarite
01-06-2009, 12:22
Не може ли на тоя протест точно сега да се обединим всички българи? Студенти, футболни фенове независимо на кой отбор симпатизират, млекари, пчелари и прочие..?
Точно това беше прекрасното на миналия протест. Всички бяхме заедно! Независимо от различията имаме обща цел.

И стига упреци, че отиваме там, за да се покажем.

Ти на 15 ли беше?

Pliok0019
01-06-2009, 12:26
17 почти.

ULTRA_LEVSKI
01-06-2009, 12:56
Забележете ПАК какво се получава, тъкмо, като на миналия протест. Уж никой не говореше за него, уж не ги ебеше, но се "насраха от страх" от Българите, които могат да се вдигнат (евентуално), събраха 99 % от софийската милиция и веднага почнаха провокациите - сега е същото. Опитват се да извъртят исканията на протестиращи, измислят огранизатори на събитието и го причисляват към дадена партия/движение (реално протеста е Общо-Национален, така че гражданите сами се организират).

Ето ви малка част от исканията на протестиращите :




Общи искания
1.1) Промяна в политическия морал в насока воля за поемане на отговорност, когато не е свършена работата, за която даден политик е нает.
1.2) Промяна в обществения морал. Чрез протестите и присъствието им в медиите да накараме хората да разберат, че само от нас и нашето обществено и групово поведение зависи дали ще се държи сметка на държавниците за свършена и несвършена работа.
С протеста се цели изграждане на граждански навици и Възпитаване на чувството за гражданска отговорност да протестираш, когато управляващите не си вършат работата.



Конкретни искания на
2.1) Отчет за раздването на бюджетните излишъци, отсет за средствата за нови автомобили, поддръжка и командировки

2.2) Forum.levski.com
- Публично обявяване на депутата с меко казано просташката и недостойна реплика, съдържаща „Ин Виво” израза, придружена с поемане на политическа отговорност.
- Посочване на конкретни виновници, поради които не са изпълнени условията за усвояване на еврофондовете, придружена с поемане на политическа отговорност
- Национална зала за велейбол и/или баскетбол, при положение, че във всички европейски и балкански държави има поне една такава.


Към исканията свързани със спорта може да се добави "решаване на проблема със спортните бази" т.е. да се обявят прозрачни условия и изисквания за отдаване на концесия на спортните съоражения и да се поощри инвестицията в тях с цел развитие на професионалния, но и на масовия спорт, особено сред младите хора.
Също пропуснахме нещо важно - нека в Бг най-накрая има референдум, мама му стара. Има много въпроси, които са от национално значение и или висят в пространството, или се решават в разни кабинетчета. Нека се попита народа иска ли свикване на ВНС за промяна на Конституцията за налагане на мажоритарна избирателна система, защото този въпрос се дискутира много от години. Мнозина смятат, че това е част от решението на проблема.

ULTRA_LEVSKI
01-06-2009, 19:17
Няма парно, сега режим на тока ? МОЩНО НА ПРОТЕСТА БЕ, КОЙТО СИ ОСТАНЕ В КЪЩИ - ЦЯЛ ЖИВОТ ПОДЛОГА!

ULTRA_LEVSKI
01-06-2009, 19:21
Тоя път, който не дойде няма да седи на топло, просто, щото ТОПЛО - НЕМА !

Pliok0019
01-06-2009, 19:22
Няма парно, сега режим на тока ? МОЩНО НА ПРОТЕСТА БЕ, КОЙТО СИ ОСТАНЕ В КЪЩИ - ЦЯЛ ЖИВОТ ПОДЛОГА!
Как ще протестираме понеже Украйна и Русия ни спират газта? Нелогично е да изискваме подобни неща от управляващите. В случая не зависи от тях.

ULTRA_LEVSKI
01-06-2009, 19:42
Syshtite tiq bokluci sprqha AEC Kozludui, sega si go iziskvame obratno !

Izvinqvam se za latinicata

lsd43
01-06-2009, 19:48
Да Смирненски е написал нещо много хубаво,но не забравяйте ,че "боговете" не допускат ,че това се отнася за тях,те чуват само хвалебствията ,а не критиките ,те се усмихват на тези ,които ги плюят и взимат от храната на гладният,за това са "богове".

BulgariaZaBulgarite
01-06-2009, 19:57
В "Темата на Нова" имаше предаване посветено на предстощия протест. Доста хора се включиха в ефир и изразиха готовност да се включат. Дано да се съберем повече хора, иначе няма полза да седим и да люпим семки.

ULTRA_LEVSKI
01-06-2009, 19:58
Razbrah, 4e sa pokazali klipa, koito be6e specialno napraven za protesta. Neshto interesno i vaja6to kaza li se ?

chelsea
01-06-2009, 19:59
относно кризата с газта, то беше ясно много отдавна, че ще се случи нещо подобно.

ULTRA_LEVSKI
01-06-2009, 20:01
Vuob6te moje6e da ne ni zasegne, no ...

DURJAVATA GNIE, PROBLEMYT STE VIE !!!

Jamalska
01-06-2009, 21:56
Трябва да има кръв.

ScionOfStorm
01-07-2009, 18:52
дебиш нета, не моем влезем..

та, ултра е прав, и аз съм на същото му мнение - ние ще си седим също на клинч и ще клинчим последиците, защото едно от изискванията за влизане в шибания ЕС беше затварянето на АЕЦ-а. ако си го бяхме оставили, НИЕ щяхме да сме тези, които даряват енергия за отопление на другите страни, и поне (по лично мнение, не претендирам да съм особено разбиращ от икономика и т.н.) малко щяхме да сме дооооста по-напред с ресурсите.

ама не.

vetev
01-07-2009, 22:36
С приятеля ми говорихме днеска за това и задължително ще сме там :) Надявам се да се съберем достатъ4но хора за да ни обърне някой внимание :!:

5StaR
01-08-2009, 00:04
awe global ti ne6to drugo osven " doip" da pi6e6 mai ne moje6..

PeopleAlwaysLeave
01-08-2009, 16:05
Там сме, защото е време някой да изхвърли боклука...

http://vbox7.com/play:337cdbcd

Pliok0019
01-08-2009, 16:08
Там сме, защото е време някой да изхвърли боклука...

http://vbox7.com/play:337cdbcd
МОЛЯ ВИ, КАЖЕТЕ МИ КОЯ Е ТАЯ ПЕСЕН?!

Търся я от векове сигуно!

babity
01-08-2009, 16:17
Това не е ли изпълнение на селянина Трифонов и групата му?
По-добре слушай някакъв хард-рок вместо тази с текст от по-миналия век.
А най-добре поп.

Стига давай акъли бе. Започвам да си мисля, че вашите имат някаква близка родствена връзка и зат'ва си толко проЗ и не можеш нищо друго да кажеш.


Пльок, песента се казва Боят настана.

ULTRA_LEVSKI
01-08-2009, 16:18
Ей смърт, чета ти неадекватностите от седмица по целия форум как сереш, ама накрая ми писна. Народната музика ти била крива, наду главата на всички с тъпото ДОИП, а сега ИМАШ НАГЛОСТТА ДА ОПРЕДЕЛЯШ ЕДНА ОТ НАЙ-ПАТРИОТИЧНИТЕ БЪЛГАРСКИ ПЕСНИ? К У Р ЗА ТЕБ И ЗА АМЕРИКА !
Твърдо против всякакви разделения и определения, но вече прекали...


За журналистическите поръчкови статии, които се появиха днес в интернет пространството :


Драги господа журналисти, разберете че футболните фенове не се оприличават само и единствено като такива! Когато отиваме на работа, за нашите колеги ние не сме ултраси, роднините ни не ни смятат за крайни, нито пък всички се определяме като десни, леви, партийно сини, червени, зелени или бембени! Също както вас, господа журналисти, ние сме граждани на Р България и имаме правото да упражняваме правото си на граждански натиск срещу некадърните управляващи, независимо от коя партия са те в момента. Също както на още много други хора, учители, зърнопроизводители, еколози, млекопроизводители, полицаи, лекари, работещите в леката и тежката промишленост, студенти и т. н. (които част от нас всъщност представляват) на нас НИ ПИСНА от безотговорните ни политици! Общият ни интерес(футбола) по НИКАКЪВ НАЧИН не може да бъде тема за искане на колективна отговорност и за прикачване на знайни и незнайни епитети от ваша страна! Организирани според различните си интереси и професии ние вече не един път сме излизали пред Правителството, в качеството си на граждани, а не на футболни фенове! Няма защо хората да се страхуват от нас, именно защото ние сме неделима част от обществото! А когато всички крайно десни истински ядра от ултраси и лумпенизирани хулигани излезнат да протестират, то несъмнено ще разберете за това! Дотогава искрено ви умолявам да запазите квалификациите и разсъжденията си!

Протестът е граждански, това значи че няма да има партии, няма да има политически организации, или ако присъстват такива, те няма да имат право да налагат собствените си идеологии и искания!

Pliok0019
01-08-2009, 16:20
http://vbox7.com/play:b4a00cd5


Намерих истинската версия. :)

Благодаря ви за информацията тук, в скайп и на лични съобщения! Значи много!

LiveFlower
01-08-2009, 16:52
Не вярвай
на тез лъжи
не вярвай и запомни
че син си на велик народ
не си роден
да бъдеш робКомбинацията тоя стих и песента "Боят настана" е разтърстваща,направо настръхнах!!!

ПП.Съжалявам,че не е по темата,но не можах да се сдържа!

LINKNOT
01-08-2009, 17:09
Правя опити да дойда.. Който може, да не му мисли,а да ходи! Колкото повече,толкова по-добре.

kristo
01-08-2009, 17:23
И аз имам голямо желание да присъствам, но засега нямам финансова възможност, щото билета ми до София ще е 14 лева на отиване и 14 лева на връщане, а нямам откъде да си ги осигуря в момента. Освен ако не се уговоря с едни приятели заедно да ходим с кола, ама нямам представа дали те ще имат възможност, нито са казали да, нито не все още.

Pliok0019
01-08-2009, 18:45
Да. Само внимавай хората на протеста да не се избият в желанието да притежават постерите с надпис "ДОИП"

CtrlAltDel
01-08-2009, 19:16
Не съм от София и нямам възможност да отида. Нямам и точна позиция как трябва да се променят нещата в България. Знам само, че това, което става е недопустимо и протест трябва да има. От това, което четох из нета - не съм единствената, която не знае какви точно трябва да са исканията ни (извинявам се, ако греша, не съм навътре в нещата). Но дори и с неясни искания, нека да се съберем и да покажем, че сме против беззаконието и безочието на политиците. Трябва да си създадем едно силно гражданско общество и протестът на 14ти, дори да не постигне всичките си цели, ще спомогне за това.

kristo
01-08-2009, 19:21
Разбрахте ли - докато вие протестирате срещу парламента, Райбера ще ви гледа през прозореца отвътре и ще служи на тия, срещу които протестираме, и които му плащат. Истинският враг е Райбера. Е, да, не може хем заплата, хем протест срещу същите тия хора. Аз мисля да раздадем плакати ДОИП на повече хора и така ти няма да знаеш кой е оригинала.
Е кво, според теб човека да спре да работи само защото ти го обвиняваш, че като получавал заплата едва ли не "обслужвал" тея, срещу които протестира, баси логиката :shock:
Ти що не спреш да бачкаш за да не обслужваш управляващите тогава? Или караш на социални помощи като "братята" роми...


Да. Само внимавай хората на протеста да не се избият в желанието да притежават постерите с надпис "ДОИП"
Аа, остави, даже след това могат да изявят желание да си направят татиуровки с надпис "ДОИП" и физиономията на Глобала над надписа 8-)

ULTRA_LEVSKI
01-08-2009, 19:47
Още една подходяща песен за протест:

http://www.vbox7.com/play:c2693c3b

Песента беше предложена за фон на клипа :oops: , ама "Боят Настана" е по-подходяща

ULTRA_LEVSKI
01-08-2009, 20:02
Да, ама нали знаеш, че ако сложим тая ще има пънкари, скинари, ладове и секви, дето да коментират и да почнат селските коментари с деления ...

Pliok0019
01-08-2009, 20:07
Иначе ще е тъпо да има деление пред общата кауза...
Мхм...

Едит.

ULTRA_LEVSKI
01-08-2009, 20:08
Опитва се да не се делиме, ама виждаш какво става... декларации, спекулации, оправдания от тези, които няма да могат (не искат да дойдат) под претекст, че нищо няма да стане...
Виж, че има сякви идиоти, дето дразнят ЯКО, ама за общата кауза трябва да се въздържаме :)

kristo
01-08-2009, 22:55
Е кво, според теб човека да спре да работи само защото ти го обвиняваш, че като получавал заплата едва ли не "обслужвал" тея, срещу които протестира, баси логиката :shock:
Ти що не спреш да бачкаш за да не обслужваш управляващите тогава? Или караш на социални помощи като "братята" роми...
Ами това е все едно да отида да работя при мутрите - е, ако искаш го приеми като саможертва, но аз наистина не взимам пари от тези, срещу които се боря. Явно си "голям борец" щом такива прости неща не схващаш. Да, търпял съм много лишения аз и семейството ми за това, че не сме работили за комунистите! Аз наистина не получавам заплата в момента и доходи, защото съм отказал да работя с и за мошеници!
Ее, забравих, че ти и семейството ти сте търпяли най-много лишения от всички българи, взети заедно. Разбира се, другите българи през това време сме карали на мешена скара, царска салата и ирландско уиски...

Абе Глобале, ти откъде имаш доходи щом не бачкаш бе?! Много интересно, не работиш, пък като гледам не си кой знае колко голям бедняк... Или верно караш на социални помощи, или въртиш тайно някакъв бизнес, дето ти идват пари, бизнес свързан с ДОИП например...

И според тебе всички българи трябва да спрем да бачкаме, така ще "преборим" системата... ще измрем от глад и готово, преборваме я... Преди това ще останем без ток, вода и отопление... Желязна логика, той не работел за мутрите затова изобщо не работи, то и циганите утре така ще кажат 8-)

kristo
01-08-2009, 23:22
Еее, то и мойте родители да имаха семейна фирма нямаше да ходят да бачкат във военна болница (баща ми) и детска ясла (майка ми), ама за да да създадеш работеща фирма си трябва капитал и преди това, който все от някъде сте го изработили... И не ми казвай, че сте напълно независими от държавата въпреки че имате семеен бизнес, щото за да го почнеш този семеен бизнес, пак трябва да искаш разрешението и подкрепата на държавата в по-голяма или по-малка степен.

kristo
01-08-2009, 23:35
Май двамата сте прекалили с акинетона
ъхъъ :lol: :lol: :lol:

hAshoo
01-09-2009, 02:05
predi prosto zaplatata beshe 100 lv i na vsi4ki im pukashe..sega vseki 3ti raboti za nad 1000 lv zaplata a drugite za o 500-600 lv a koito ne izdurja se maha i na nikoi ne mu puka

kristo
01-09-2009, 12:41
Еее, то и мойте родители да имаха семейна фирма нямаше да ходят да бачкат във военна болница (баща ми) и детска ясла (майка ми), ама за да да създадеш работеща фирма си трябва капитал и преди това, който все от някъде сте го изработили... И не ми казвай, че сте напълно независими от държавата въпреки че имате семеен бизнес, щото за да го почнеш този семеен бизнес, пак трябва да искаш разрешението и подкрепата на държавата в по-голяма или по-малка степен.
Започнали сме от нулата, но с повече предприемчивост и много работа като за 10 души. Държавата единствено се е интересувала как може да смъкне максимално много данъци и да затруднява живота с бюрокрация и нови и нови закони, които ти трябва да спазваш - това и е била крадливата роля.
Ми не знам държава, която да не взема данъци от гражданите си, освен ако не искаш да живеем в бездържавие (анархия). Сега, че нашата държава взима много повече, отколкото дава- така е, но това не означава, че трябва да спреш да работиш за нея и да гледаш само личния си интерес. Как ми кажи ще се оправи тази държава ако спрем да бачкаме? Как ще се развива икономиката, как ще се създават и произвеждат ресурси за функционирането й? В това не се замисляш, нали? Или и ти като оня критикар Георги Ифандиев, които винаги е най-умния и най-знаещия, разбира се най-големия критикар и все останалите българи му криви, той правия... Та ти едно като него, все едно сте като братя... Значи искаш да има държава, обаче да не работим за нея...
Иначе всеки е почнал от нулата с изключение на представителите на комунистическата номенклатура, които и днес ни управляват. Но всеки нормален български гражданин е почнал от нулата при идването на т. нар. "демокрация". Не знам що пак си мислиш, че ти си единствения и нещо много по-различно от останалите българи.

Pliok0019
01-09-2009, 12:43
"не можем да бъдем заедно с Господата откраднали нашия трансперант"...

Ако стане бой между футболни фенове ще станем толкова СМЕШНИ пред света и пред лайната в Парламента, че не мога да го опиша. Никъде по света (освен някъде в Северна Африка, вероятно) хората не отиват на протест, за да се бият с някого, въпреки че имат едни и същи виждания, идеи и се бодят за нещо общо.

http://northside14.org/ това беше част от миналия ми пост по темата, но реших да го изтрия...Хвана ме срам.

kristo
01-09-2009, 12:50
По-добре феновете на различните футболни клубове (поне ултрасите) да участват в протеста с разбира се общата цел да протестират срещу правителството, но разделени чисто физически на известно разтояние, защото ще станат наистина цигании, които до нищо добро не биха довели. Иначе за умерените фенове няма никакъв проблем да бъдат рамо до рамо, проблема е в тези, за които привързаността към определения клуб е на първо място, макари да твърдят, че на първо място са български националисти. Дори и да е така обаче, те са такива от своя гледна точка, от призмата на своите футболни пристрастия към Левски, ЦСКА, Ботев или Локо Пловдив... Тъй че по-добре разделени физически и заедно в целите на протеста, отколкото уж заедно, а пък да почнат да се псуват и млатят... Аз твърдо отказвам да участвам във всякакви такива футболни или партийни разделения в случая, това, че съм фен на ЦСКА го оставям за футболните мачове.

Pliok0019
01-09-2009, 13:07
По-добре феновете на различните футболни клубове (поне ултрасите) да участват в протеста с разбира се общата цел да протестират срещу правителството, но разделени чисто физически на известно разтояние, защото ще станат наистина цигании, които до нищо добро не биха довели. Иначе за умерените фенове няма никакъв проблем да бъдат рамо до рамо, проблема е в тези, за които привързаността към определения клуб е на първо място, макари да твърдят, че на първо място са български националисти. Дори и да е така обаче, те са такива от своя гледна точка, от призмата на своите футболни пристрастия към Левски, ЦСКА, Ботев или Локо Пловдив... Тъй че по-добре разделени физически и заедно в целите на протеста, отколкото уж заедно, а пък да почнат да се псуват и млатят... Аз твърдо отказвам да участвам във всякакви такива футболни или партийни разделения в случая, това, че съм фен на ЦСКА го оставям за футболните мачове.
Стана модерно хората да се обявяват за партиоти, в желанието си за да се покажат/да избият комплекси/да бъдат алфа мъжкари. Празни фрази "България над всичко", изкуствени претенции, псевдо пропаганда... И все пак...някак се радвам, че съществува подобна мода.

http://vbox7.com/play:5b3c6cac

А колкото до "прасета", "говеда"...снощи се наслушах достатъчно от един приятел от "другата страна"

kristo
01-09-2009, 13:12
Естествено помияри-кежуъли и крайни ултаси като тоо на мене ще се опитват непрекъснато да внасят кавги и разделение сред протестиращите... Иначе е голям "радетел" на единство, но явно привързаността му към любимия отбор стой над всичко... Толкова ли е жважно, че някаква крайна фракция от фенове на ЦСКА щяла да участва в митинга разделена от феновете на Левски? Все едно тая ултрас-фракция изчерпва феновете на ЦСКА... Ама като искаш да измислиш и да кажеш нещо с което да внасяш разединение, винаги можеш да го направиш, нали това ти е целта в крайна сметка...
И прасе можеш да викаш само и единствено на себе си, само се виж как изглеждаш- на пълен плужек пък после коментирай другите мизерабъл такъв...
Явно кежуъли и ултраси като тоя пак ще осерат всичко...

kristo
01-09-2009, 13:32
Да разбира се, сега студентите пък са ти виновни за всичко... Всички без кежуълите са предатели и рушители на държавата...

kristo
01-09-2009, 13:37
Човече леко да не изхвърчиш от форума, внимавай с обидите и псувните пиле шарено 8-)
Един такъв като тебе изхвърча Verszerzodes...
Толкова ме "уплаши", че сън няма да мога да спя... от смях.

kristo
01-09-2009, 13:45
А ти внимавай мойте хора да те открият... Ако си мислиш, че познавам все хубави и интелигентни хора, лъжеш се... такива познавам, че жална ти майка ако те спипат... Твоята кежуъл "бригадка" може да стане пушечно месо...
Айде, чакам да ме намериш ти да те видим колко си "боен" :) ...

ULTRA_LEVSKI
01-09-2009, 14:53
"не можем да бъдем заедно с Господата откраднали нашия трансперант"...

Ако стане бой между футболни фенове ще станем толкова СМЕШНИ пред света и пред лайната в Парламента, че не мога да го опиша. Никъде по света (освен някъде в Северна Африка, вероятно) хората не отиват на протест, за да се бият с някого, въпреки че имат едни и същи виждания, идеи и се бодят за нещо общо.

http://northside14.org/ това беше част от миналия ми пост по темата, но реших да го изтрия...Хвана ме срам.

На протеста отиваме, като граждани на Република България, а не, като фенове на даден отбор, но някои явно не го разбират.
Жалко, че има такива "хора", като тия, дето пускат декларацийките...

bulgarche
01-09-2009, 15:01
За колко часа е насрочен протеста пред парламента? Вярно ли е че студентския протест тръгва от студентски град в 11:00 часа и се очаква шествието им да завърши в 13:00 през парламента, време съвпадащо с началото на мегаспектакъла?

PeopleAlwaysLeave
01-09-2009, 15:31
Аз доколкото знам в Студентски град от зала "Христо Ботев" тръгва протеста в 10 часа, а пред Парламента - в 11ч. Освен ако не са го изменили нещо... :?

Pliok0019
01-09-2009, 15:54
Ако се съберат в 10, ще дойдат към 12.

ScionOfStorm
01-09-2009, 16:06
нортсайда го знам, имам 1-2 познати оттам и действително е малко краен. дано се осъзнаят хората там, защото такова разделение е глупаво в такава ситуация.

значи този протест ще е малко по-рано от предишния...добре :)

ScionOfStorm
01-09-2009, 16:20
ами имат форум - оттам имам познати, това имах предвид :) иначе не съм ги разпитвал особено за коя "банда" са и т.н. - така или иначе от такива неща не разбирам и съм далеч :р вие си се знаете групировките.

jambo_bs
01-09-2009, 16:36
Ами то хубаво,но това е за София.Ами другите градове ..... организирайте и там и да ги съсипем.Аз съм от Бургас и се учудвам че в такъв голям град няма да има протест.

lsd43
01-09-2009, 16:37
Хммм ,правите ли си сметка ,че ако скоро нещата не се променят ,няма да има нито "Левски" ,нито ЦСКА? Много ми е интересно ,какво ли ще постигнете ,като се сбиете ,целта е ОБЕДИНЕНИЕ ,а не разделение,ето за това мисля ,че нищо няма да се получи,не помня в коя книга беше написано "българите,само при война са заедно...",но явно това е жалката истина ,не скапаният масонски съюз или САЩ ще заличат,ние сами ще го направим.

Ще се постарая да дойда,за жалост финансовият аспект на едно такова пътуване ми пречи.

Съветът ми е ,поне за малко забравете футбола ,различията в музиката и всичо останало и се обединете ,не забравяйте "Съединението прави силата!",следвайте този девиз,а не футболните пристрастия.

lsd43
01-09-2009, 16:40
Ами то хубаво,но това е за София.Ами другите градове ..... организирайте и там и да ги съсипем.Аз съм от Бургас и се учудвам че в такъв голям град няма да има протест.

Да това наистина е добра идея ,трудното е ,че ще трябва голяма организация,но пък ако се получи ще е доста по-ефективно ,едновременен протест в цялата страна ,наистина ще има много по-голям отзвук ,отколкото ако се състои само в София.

ULTRA_LEVSKI
01-09-2009, 16:43
Хммм ,правите ли си сметка ,че ако скоро нещата не се променят ,няма да има нито "Левски" ,нито ЦСКА? Много ми е интересно ,какво ли ще постигнете ,като се сбиете ,целта е ОБЕДИНЕНИЕ ,а не разделение,ето за това мисля ,че нищо няма да се получи,не помня в коя книга беше написано "българите,само при война са заедно...",но явно това е жалката истина ,не скапаният масонски съюз или САЩ ще заличат,ние сами ще го направим.

Ще се постарая да дойда,за жалост финансовият аспект на едно такова пътуване ми пречи.

Съветът ми е ,поне за малко забравете футбола ,различията в музиката и всичо останало и се обединете ,не забравяйте "Съединението прави силата!",следвайте този девиз,а не футболните пристрастия.

Хубаво, обаче на кой от форума го написа тва ? Май не си прочел обстойно темата и най вече мненията на феновете ;)

kristo
01-09-2009, 19:12
нортсайда го знам, имам 1-2 познати оттам и действително е малко краен. дано се осъзнаят хората там, защото такова разделение е глупаво в такава ситуация.

значи този протест ще е малко по-рано от предишния...добре :)
Ами ако искат да не идват на протеста бе, техен проблем, да не би това да са единствените и "най-големите" цесекари, само щото били крайни?! Това, че са крайни не ги прави истински цесекари. Във всеки случай доколкото съм разбрал са малка група, а това че го обръщат на футболно разделение, говори зле за тях. Със сигурност редовите цесекари ще са на протеста, а сега, че някаква отделна ултрас-ЦСКА групировка не искала да участва или искала отделно да участва- да се оправят...

Kalena
01-09-2009, 20:21
http://vbox7.com/play:35fc50d5

kristo
01-10-2009, 10:20
И като приемем ДОИП всичко ще се оправи и цъфти и вързва... Това е решението на всички проблеми в държавата сигурно.

cherinka
01-10-2009, 13:06
Ами то хубаво,но това е за София.Ами другите градове ..... организирайте и там и да ги съсипем.Аз съм от Бургас и се учудвам че в такъв голям град няма да има протест.
може би парламента се намира в столицата.........

Pliok0019
01-10-2009, 13:09
Ако някой иска да помогне в раздаването на листовки и лепенето на плакати,може да му оставя скайпа за връзка....
Ще съберем по някаква минимална сума за копия,мерси на всички предварително!
Абсолютно подкрепям.

ULTRA_LEVSKI
01-10-2009, 13:19
Принтирате, режете, слагате самозалепващо се тиксо и стикера е готов.
Ако някой иска да му пратя проект, за да си направи стикери, да пише ЛС.

Pliok0019
01-10-2009, 14:06
Аз искам да раздавам листовки. :smt007


И едно голямо ЕВАЛА за това, че темата е Важна.

Pliok0019
01-10-2009, 16:05
Против ДОИП съм.

Pliok0019
01-10-2009, 16:51
Не е логично да се лишават от глас, хората които са живяли 55-60 години в България, работили са тук, имат опит и наблюдения и тук ще умрат. ;)

IrrieSkyline
01-10-2009, 22:43
идвам.

Pliok0019
01-11-2009, 17:39
http://news.ibox.bg/news/id_531402853

БАХТИ ПОДЛОСТТА!

IrrieSkyline
01-11-2009, 18:34
http://news.ibox.bg/news/id_531402853

БАХТИ ПОДЛОСТТА! Е имах си аз...

ULTRA_LEVSKI
01-11-2009, 20:08
Нали знаете как ще го подкрепим, ако дойде?

IrrieSkyline
01-11-2009, 23:26
Не мислите ли, че откакто темата стана важна, в нея се пише по-малко? Дали има хора, които не гледат въобще важните теми, а само тези отдолу, които обикновено се развиват по-бързо?

Забелязала съм го това, между другото.

Pliok0019
01-12-2009, 04:28
Не мислите ли, че откакто темата стана важна, в нея се пише по-малко? Дали има хора, които не гледат въобще важните теми, а само тези отдолу, които обикновено се развиват по-бързо?

И за какво се борим - през 1996/7 беше ясно какво искат хората и кой трябва да дойде на власт, а днес кой ще и трябва да дойде на власт?
Не. Хората, които си пишеха си пишат и сега.

А това е лошото на нашия протест...Не вярвам досега някъде да има протест без конкретни искания. Трябва да се дадат и решения, не просто градивна критика. В момента един отива там, защото иска по-висок жизнен станадрт, друг по-адекватна съдемна система, трети ин-витро, а 4ти...си няма на идея защо е там.

cherinka
01-12-2009, 08:04
Защо никой от ЦСКА няма да присъства на протеста?
Защо мнението на много хора относно този протест са негативни?
А сигурно ли е, че наистина асал феновете на ЦСКА няма да присъстват ?!
Интересното в случая е, че никой от Локомотив Пловдив няма да присъства. Поне не и хора на някоя от фракциите им.
Може да има само неутралета..

Явно тоя протест не вдъхва абсолютно никаква надежда в хората..
Ясно ми е, че от първия път нищо няма да стане, но дори нямат желание и да опитат ?! Защо?!

alex
01-12-2009, 08:32
БСП в паника от 14 януари

Два дни преди националния протест пред Народното събрание властта се стресна от размера на общественото недоволство, което прозира от интернет-форумите и заявките на организаторите. На сбирката на червените, посветена на законодателните инициативи на партията през новата пленарна сесия, една от основните теми, върху които се концентрираха министрите и депутатите на БСП, се оказа протестът пред парламента, предвиден за сряда.

Цялата статия (http://www.novinar.net/?act=news&act1=det&stat=left&sql=Mjg0NDszNA==&mater=Mjg0NDs3Mg==)

alex
01-12-2009, 08:34
Ученици и студенти организират мащабен протест!

През последните седмици в Интернет се организира най-мащабния митинг-шествие за последните 11 години. В много блогове, форуми, видео сайтове, чатове се разпространява информация за предстоящия протест на 14 януари пред парламента. Наше проучване показа, че освен студенти, синдикати и други редовно протестиращи пред парламента на този митинг ще се включат и фенклубовете на футболните отбори и учениците.

Цялата статия: http://www.teenproblem.net/news/s/12094.html

Ако искате да се прочете от повече хора гласувайте в свежо :)

Lysit0
01-12-2009, 09:06
И аз най-вероятно ще съм там на 14-ти. :!:

kristo
01-12-2009, 12:03
Защо никой от ЦСКА няма да присъства на протеста?
Защо мнението на много хора относно този протест са негативни?
А сигурно ли е, че наистина асал феновете на ЦСКА няма да присъстват ?!
Интересното в случая е, че никой от Локомотив Пловдив няма да присъства. Поне не и хора на някоя от фракциите им.
Може да има само неутралета..

Явно тоя протест не вдъхва абсолютно никаква надежда в хората..
Ясно ми е, че от първия път нищо няма да стане, но дори нямат желание и да опитат ?! Защо?!
Кой те излъга, че никой от ЦСКА няма да участва в протеста? Напротив, само една ултрас-фракция на ЦСКА официално заяви, че няма да участва на протеста, но редовите фенове на ЦСКА и не-ултраси със сигурност ще са на протеста. Същото се отнася и за феновете на всички останали отбори и то за редови такива, а не непременно ултраси.

Pliok0019
01-12-2009, 12:48
Въпросните ултрас фракции ще дойдат, но самостоятелно. ;)

bulgarche
01-12-2009, 12:54
SofiaRegularCunt, ако наистина съществува такъв страх, то лошо говори не за тях, а за вас ;)

И кой каза че буферите няма да участват? Ще участват и още как и то не сам на който му скимне да тръгва някак си ;)

RAWRRR
01-12-2009, 13:19
хм,открих че изпита ми е на 16ти,не на 14ти и се зарадвах,но като гледам коментарите мога да обещая,че ако си намеря бодигард ще дойда :?

xrevoltax
01-12-2009, 13:56
защо? мен футбола ми е живота,преди всичко друго е. не може цял живот да се мразиме с въпросните отрепки и да се биеме,където се засечеме по зали,спирки,градинки,библи теки,читалища,кръчми и т.н. и сега изведнъж да забравим всичко и да сме зад една идея... истинските хора не правят така,това е присъщо на к***те...


Г-н различен от обществото, може ли, ако не е тайна, да кажеш на колко години си точно? :grin:

bulgarche
01-12-2009, 14:07
Помни че си различен, като всички останали, но също така помни и че сте еднакви.

Казваш че не можеш да си с тези хора, а казваш че ще си с тях. Не мога да го разбера. Имаш странни принципи значи. Някои неща могат да се отложат, като например да счупиш носа на оня, дето ти пръсна главата преди дербито. Това че отлагаш нещо не трябва да ти сваля самочувствието, даже напротив. Имал си разума и самообладанието, контрола върху себе си, за да направиш най-правилния избор. Говори се за нещо мащабно. Не можеш да твърдиш че ПФК Левски е преди всичко и да не обединиш усилия с противника, за да запазите съществуването както на неговото, така и на твоето. Тогава пак си се доказвайте. Но ако се затрие ПФК Левски, защото не сте си обединили усилията, ще продължава да не е вярно твърдението "Добре играхме, ама паднахме". Рано или късно всеки си получава заслуженото. Глупаво звучи, но наистина е така и съм се убедил многократно в това.

За финал на може би несвързаното ми изказване: "я не сакам на мене да ми е добре, я сакам на Вуте да му е зле!"

Still1ME1Still1HERE
01-12-2009, 15:07
Българче - прав си,но не знам дали ще те разбере :/ Това е първия протест,на който ще отида,защото всичко останало до сега е правено с цел осъществяването на целите на някой и за тоя някой му се събират хора,а в случая го правим за нас - българите.Освен това е много жалко събития като убийството на младежа пред "Амнезия" да се изполлзват за оргинизрането на протест :/ Надявам се да успея да отида :)

Still1ME1Still1HERE
01-12-2009, 15:15
Не мислите ли, че откакто темата стана важна, в нея се пише по-малко? Дали има хора, които не гледат въобще важните теми, а само тези отдолу, които обикновено се развиват по-бързо?

И за какво се борим - през 1996/7 беше ясно какво искат хората и кой трябва да дойде на власт, а днес кой ще и трябва да дойде на власт?
Не. Хората, които си пишеха си пишат и сега.

А това е лошото на нашия протест...Не вярвам досега някъде да има протест без конкретни искания. Трябва да се дадат и решения, не просто градивна критика. В момента един отива там, защото иска по-висок жизнен станадрт, друг по-адекватна съдемна система, трети ин-витро, а 4ти...си няма на идея защо е там.Да :( За жалост си напълно права :/ Това обединение е хубаво,но всеки иска нещо едновременно,което е объркващо и трудно за обяснение като се слее с исканията на още 20 човека.Поне дано се постигне нещо :/

Pliok0019
01-12-2009, 16:16
Българче - прав си,но не знам дали ще те разбере :/ Това е първия протест,на който ще отида,защото всичко останало до сега е правено с цел осъществяването на целите на някой и за тоя някой му се събират хора,а в случая го правим за нас - българите.Освен това е много жалко събития като убийството на младежа пред "Амнезия" да се изполлзват за оргинизрането на протест :/ Надявам се да успея да отида :)
Предубедена съм към теб ама това мнение е най-скапаното по темата.

1во никой не използва смъртта на Стоян, за да протестира. Всички бяхме там, за да не се повтори това. Ако някой "изпозлваше" нямаше там да бъдат приятелите и родителите му. Нямаше брат му да подкрепя протеста по този начин...

Протеста е след 2 дни и е тъпо да се колебаеш за подбно нещо. Наистина има хора с важна работа, от която няма как да отсъстват, но от училище е друго. ;)



защо? мен футбола ми е живота,преди всичко друго е. не може цял живот да се мразиме с въпросните отрепки и да се биеме,където се засечеме по зали,спирки,градинки,библи теки,читалища,кръчми и т.н. и сега изведнъж да забравим всичко и да сме зад една идея... истинските хора не правят така,това е присъщо на к***те...

все пак ще присъствам в сряда,заради Истинските хора,не заради тези от "обществото"
Ако няма България, за какво Левски и ЦСКА говорим ;) Разни хора ще ритат на изпочупени стадиони, феновете ще стават все по-малко за сметка на турците и циганите...


Постепенно ми убивате вярата в България.

cherinka
01-12-2009, 18:31
Вие сте тотално сбъркани.

SofiaRegularCunt добре ви го каза

не мисля,че този протест ще оправи България,проблема е в хората,не в политиците.
POPFOLK88, за това и никой, абсолютно никой от Лаута няма да отиде!

Деба, писна ми да повтарям едно и също (не само това) и разни утайки като тебе да ми се правят на интересни посредством някакви плитки малоумни обиди.

Pliok0019
01-12-2009, 18:38
Се едно дали Лаута ще дойдат. Много хора от Пловдив ще са на протеста. ;)

ULTRA_LEVSKI
01-12-2009, 18:42
Защо трябва да се говорят глупости? Никакво разделение няма да има в сряда, най-малко футболно, а като говорите да знаете - от цска ще има достатъчно крайни фенове, които ходят на мачове преди някои от тия фенове, които се отричат в декларацийките да са родени, а ще има и предостатъчно обикновени фенове. Това, че някои парад/уонна би ултрас и интернет патриоти няма да присъстват не засяга абсолютно никой :)

cherinka
01-12-2009, 18:47
ImaLiBe
Смени си информационната служба. ;)

ULTRA_LEVSKI
01-12-2009, 18:49
Трийте ги тия мнения !

YouKnowImBetterThanYou
01-12-2009, 18:53
Безмислена кауза! Не бих отишъл някъде без да знам за какво се боря. А Вие, които ще ходите за какво се борите?

Pliok0019
01-12-2009, 18:56
Безмислена кауза! Не бих отишъл някъде без да знам за какво се боря. А Вие, които ще ходите за какво се борите?
Да, вече казах къде точно е минуса на протеста. Не го казах само от афект, това е осъзнато. Аз лично отивам, защото обичам Родината си, защото осъзнавам потребността от промяна и искам да съм част от нея. Искам бъдеще в България! Е това е истината!

YouKnowImBetterThanYou
01-12-2009, 19:09
Безмислена кауза! Не бих отишъл някъде без да знам за какво се боря. А Вие, които ще ходите за какво се борите?
Да, вече казах къде точно е минуса на протеста. Не го казах само от афект, това е осъзнато. Аз лично отивам, защото обичам Родината си, защото осъзнавам потребността от промяна и искам да съм част от нея. Искам бъдеще в България! Е това е истината!
Добре, за какво бъдеще се бориш? След като организацията на протеста не представя ясни идеи какво точно ще се случи, ако евентуално на улиците излезе народ наброяващ около 2 000 000 души и свали сегашните управляващи? Кой ще дойде на влас, какво управление ще наложи, а и не на последно място какво следва от там на сетне?

Pliok0019
01-12-2009, 19:17
Идеите не са особено ясни, но ние се борим за по-добър морал от управляващите. Те са некадърни и смятам, че всички го осъзнаваме. Не разбирам и разделението на "ние" и "вие" - това сме "ние" - Народът. Искаме ново Правителство - без комунисти и турци. Главната ни цел са реформи и яснота на действията в Парламента. А ако следващото правителсто не става - и то ще падне. Следващото решение е смяна в системата.

По мое мнение е ясно, че ако това правителство падне, няма да се гласува толкова масово за бсп, например. Това дава шанс.

YouKnowImBetterThanYou
01-12-2009, 19:22
Идеите не са особено ясни, но ние се борим за по-добър морал от управляващите. Те са некадърни и смятам, че всички го осъзнаваме. Не разбирам и разделението на "ние" и "вие" - това сме "ние" - Народът. Искаме ново Правителство - без комунисти и турци. Главната ни цел са реформи и яснота на действията в Парламента. А ако следващото правителсто не става - и то ще падне. Следващото решение е смяна в системата.

По мое мнение е ясно, че ако това правителство падне, няма да се гласува толкова масово за бсп, например. Това дава шанс.



Добре, ти да кажем, за кого ще гласуваш? За тези, които дойдоха на власт след 1990, тези, които бяха на власт преди 4 или 8 години или някой друг? След като никой не вижда кадърна партия в момента, то как си представяш да дойде ново правителство от нищото. Всички са еднакви, само с различни цветове. А ако целта е смяна на системата, то каква система е най-удачно да дойде. И да подчертая, че всякаква недемократична такава за мен не е решение на проблемите!

ULTRA_LEVSKI
01-12-2009, 19:25
Провокаторче, има ясни искания и те са поставени. Казано е какво се иска и как ще бъде постигнато, а това, че на някои хора не им изнася и търсят съвсем други критерии за ставащо в момента, няма абсолютно никакво значение.

Still1ME1Still1HERE
01-12-2009, 19:43
Българче - прав си,но не знам дали ще те разбере :/ Това е първия протест,на който ще отида,защото всичко останало до сега е правено с цел осъществяването на целите на някой и за тоя някой му се събират хора,а в случая го правим за нас - българите.Освен това е много жалко събития като убийството на младежа пред "Амнезия" да се изполлзват за оргинизрането на протест :/ Надявам се да успея да отида :)
Предубедена съм към теб ама това мнение е най-скапаното по темата.

1во никой не използва смъртта на Стоян, за да протестира. Всички бяхме там, за да не се повтори това. Ако някой "изпозлваше" нямаше там да бъдат приятелите и родителите му. Нямаше брат му да подкрепя протеста по този начин...

Протеста е след 2 дни и е тъпо да се колебаеш за подбно нещо. Наистина има хора с важна работа, от която няма как да отсъстват, но от училище е друго. ;)



защо? мен футбола ми е живота,преди всичко друго е. не може цял живот да се мразиме с въпросните отрепки и да се биеме,където се засечеме по зали,спирки,градинки,библи теки,читалища,кръчми и т.н. и сега изведнъж да забравим всичко и да сме зад една идея... истинските хора не правят така,това е присъщо на к***те...

все пак ще присъствам в сряда,заради Истинските хора,не заради тези от "обществото"
Ако няма България, за какво Левски и ЦСКА говорим ;) Разни хора ще ритат на изпочупени стадиони, феновете ще стават все по-малко за сметка на турците и циганите...


Постепенно ми убивате вярата в България.
Ооооо,не ме разбирай грешно!Разбира се,че повечето хора са отишли смирени,но съм на сто прцента сигурен,че някой като е отишъл е искал нещо да стане да се промени с отиването му,нещо,което няма нищо общо със станалото - не знам дали ме разбираш :) А ти познаваше ли момчето :? Под надявам се имах предвид,че ще избягам от училище,за да дойда - ти не се притеснявай за идването ;) Ще отида с една приятелка,която ми каза за протеста и дано се съберем повечко хора :) Лина е права обаче,ако няма България няма да има отбори,така че не се бийте поне там :/

YouKnowImBetterThanYou
01-12-2009, 19:43
Провокаторче, има ясни искания и те са поставени. Казано е какво се иска и как ще бъде постигнато, а това, че на някои хора не им изнася и търсят съвсем други критерии за ставащо в момента, няма абсолютно никакво значение.

Не ме наричай провокаторче, освен ако не можеш да се аргументираш кой и с какво провокирам. Просто не съм с акъл на 11 годишен и искам да знам повече, защото не бих искал да съм част някаква тълпа просто заради "фън-а".

Pliok0019
01-12-2009, 19:47
Провокаторче, има ясни искания и те са поставени. Казано е какво се иска и как ще бъде постигнато, а това, че на някои хора не им изнася и търсят съвсем други критерии за ставащо в момента, няма абсолютно никакво значение.

Не ме наричай провокаторче, освен ако не можеш да се аргументираш кой и с какво провокирам. Просто не съм с акъл на 11 годишен и искам да знам повече, защото не бих искал да съм част някаква тълпа просто заради "фън-а".
Не бъди. Така няма да те снимат камерите и толкова много губиш. ;)

Дани...никога не разбирам това, което пишеш, но добре. Може да се видим там.

SunSmile
01-12-2009, 19:52
Дано има някакъв резултат! Дано някой се вслуша в исканията и се пробуди, за да види действителността! Има нужда от такива неща, има нуйда от протести, стачки. Трябва да покажем НАШЕТО отношение към случващото се с НАС!!! Аз съм много ЗА и подкрепям такива действия, защото са нужни! Не са ни виновни все другите, донякъде имаме вина и ние, защото много не гласуват или гласуват заради кебапчетата... и после тоя им крив, оня им крив! Така не става!!!
Все пак се усеща някакво раздвижване у народа, израз на недоволство, желание за промяна, копнеж към нещо по - добро!!! Точно това ни трябва! От нас зависи! Никой няма да ни оправи, ако ние сами не решим да се променим! Нищо няма да падне от небето, докато се крием в домовете си и се тюхкаме от живота, работата, държавата, политиците...!!!
Понеже в протеста ще има много организации, синдикати.. всеки има собствени искания, които със сигурност са основателни.. АЗ подкрепям този начин за постигане на исканията!
Не съм от София, нито от друг голям град, където ще има такъв протест. Не мога да пътувам до София. Освен това съм малка (17), но... ми харесва организацията и замисъла!!!
Самият факт, че ще се съберат толкова много хора с различни искания е признак, че можем да бъдем единни, да действаме като ЕДНО! И ако не стане с мирни действия, без нарушения на закони... ще трябва да стане с другия метод, който винаги дава резултати!!!
И ще има протести и недоволни, докато не се усети коренна промяна, не се забележи напредък и развитие, а не крах и пропадане надолу и надолу...

НАДЯВАМ СЕ ДА ИМА РЕЗУЛТАТ!!!

cherinka
01-12-2009, 21:10
Продължаваш да показваш солидно количество селяния..

GREEN_OR_DEAD
01-12-2009, 23:33
Да живее България ! ЧИСТА И СВЯТА НАЦИЯ ! СМЪРТ ЗА МАЛЦИНСТВАТА ! ВАСИЛ ЛЕВСКИ И БОТЕВ ПОКЛОН ПРЕД ВАС БРАТЯ !

EroSennin
01-13-2009, 09:59
Нека честно да си кажем наистина ли вярвате че ще постигнем нещо ? Не мисля че на ония в парламента им пука :(

alex
01-13-2009, 11:39
Факта е че ако мислим като мишки нищо няма да се постигне не само с този протест а изобщо в БГ. Защото във Франция когато им променят един клен от някой закон който ги ощетява 2 седмици гледаме техните протести, падат министри и т.н. В Гърция също. В Италия когато убият някой известен бизнесмен излизат милиони по улиците да протестират (буквално). А у нас имаме пияни министри, скандали за корупция, доклади от ЕУ, орязани субсидии, скандали с източване на фирми, поздрави от типа "здравейте циркаджии" и не на последно място самоубийство в централата на партията държаща мандата на това правителство. Кажете ми в коя нормална държава това всичкото щеше да бъде допуснато? В никоя! И честно казано все ми е тая да ли един протест ще постигне нещо, дали ще се съберат хора и т.н. Важното е да спрем да мислим, като роби каквито сме били 500 години преди, а като гледам май и след това сме си останали роби в начина на мислене. И това е основната причина хората да емигрират - не защото там печелят повече, защото има повече неща в магазините... тук вече си имаме всичко, и тук може да се печели много стига да искаш. Но когато знаеш че нямаш Полиция, бързата помощ идва след час, когато вече си мъртъв, а когато си спрат газта всички политици се насират и се показват че не знаят от къде и как може да се вземе газ а това им е било работата последните години - то тогава пердето ти пада и си хващаш багажа и отиваш в страна в която хората знаят кое и как се прави. Вариантите са два - или да има ред у нас или да отидем в нормалните държави, където вече има ред. Вие не мислите ли така?

ULTRA_LEVSKI
01-13-2009, 18:06
Протестът на 14-ти вече успя!

Начинанието ни е успешно, повече от успешно! Защото ни чуха и се изплашиха. Безпрецедентните опити за дискредитиране на протеста и разединение на недоволните са показателни. Медийният слугинаж се скъса да ни залива с пумия, да ни обявява за лумпени и хулигани, да твърди, че сме тълпа, която не знае какво иска. Отделни студентски лидери са привиквани на четри очи, за да бъдат "вразумени", а полицията обикаля по адресите на момчета участвали на митинга през декември и ги "съветва" да си стоят у дома. Обичайният опорочител на обществени прояви Боян Расате, отново беше активиран. Казионните синдикалисти Тренчев и Желязко Христов се разграничиха, защото никой няма намерение да им пълни гушите, а и все си е по-друго да се веят байраци пред посолството на Украйна.
Успяхме, защото стана видна огромната съпротива срещу израстването на активно гражданство в България. Упорито се натрапва на населението, че някой с користни цели стои зад протестите и плаща за тях. Може би, защото на някои хора им е трудно да повярват, че част от българите се събудиха и решиха да действат без вожд, командир или платец!
Политика и политизация обявиха за мръсни думи! Та къде го има това, освен в тоталитарните държави? Нима има нещо по-нормално от това, гражданите да участват активно в политическия живот и да контролират работата на своите представители? Нямам ли право да поискам Асен Гагаузов да напусне поста си, след трагичните резултати от министерстването му? Нямам ли право да потърся сметка на Румен Овчаров за скандалните му енергийни сделки? Нямам ли право да попитам, какво става в Дупница и кой допусна мутрите отново да колят и бесят? Нима нямам право да поискам мухльото от здравната комисия, изгаврил се с нещастието на бездетните майки, да напусне парламента? Имам! Защото съм гражданин на република България, част от суверена в тази страна. Управляващата прослойка трябва веднъж завинаги да разбере, че е временно издигната, за да служи на обществото и държавата, а наше ЗАДЪЛЖЕНИЕ е да им търсим сметка за всяко действие или бездействие. В момента се отнасят с нас, като богоизбрана каста към безправна рая, електорат, който може да бъде лицемерно приласкан няколко месеца преди избори, а през останолото време - пренебрегван и тъпкан. Да търпи безропотно наглостта, кражбите и безправието и да благоговее пред мутри, ченгета, крадци и некадърници! Безподобно противният Зайков-Пирински, дори си позволи да представи безобразниците, като жертва на незаслужен нагативизъм. Уплашил се е, понеже знае, че гневът ни е оправдан! Затова ви казвам, вече успяхме.

Елате утре и станете част от реформаторското малцинство на България!

http://svejo.net/home/link_summary/136503-Protestut-na-14ti-veche-uspq

kristo
01-13-2009, 18:55
Трябва да ни е ясно, че със сигурност на протеста ще има внедрени хора на правителството, които ще се опитат да създадат провокации и да дадат повод на полицията да действа... То е ясно, още повече, че от много време в интернет пространството се вихри идеята за едва ли не въоръжен бунт, което е повече от невъзможно да стане. Ясно е освен това, че след като от близо месец се говори за създаване на безредици и такива неща, правителството да активизира огромен брой полиция и всичко да бъде неутрализирано на бърза ръка ако има някакви опити за силови методи на преотестиращите. Така че нека не се поддаваме на провокации, нека протеста бъде мирен и нормален, защото иначе нищо хубаво няма да последва от цялата работа. И ако някой случайно вярва, че нещо "по-особено" би могло да се случи (превземане на Парламента или нещо такова), е тотално заблуден... Това, което стана в Гърция не може, а и не трябва да става при нас, защото от цялата работа ще си изпати протестиращия народ, дори хора, които с нищо не са участвали в сбивания с полицията или нещо такова. За съжаление властта ни не е толкова слаба, колкото ни се струва и всеки опит за нещо по-крайно ще бъде обречен на неуспех. Видяхме примери затова на протестите от миналата година и лятото- на миньорите, фермерите, протестите на Атака и т. н.
Но ако протеста е наистина мащабен, определено от него ще последват нови такива и това със сигурност ще има ефект върху управляващите- най-малкото ще повярват колко много народа "ги обича" и да видят, че протеста не е само политически, а национален, граждански, на всеки един българин. Както се казва въпроса е да се изиграят картите както трябва и със сигурност на Тройната коалиция ще й подпари под задните части, от което ще могат да се изпълнят поне някои от исканията на протестиращите.

kristo
01-13-2009, 18:59
И ти кво, ще се биеш с полицията ли? И какво мислиш ще постигнеш от цялата работа, освен че ще изядеш голям брой полицейски палки? Това е абсолютна щуротия, размирици, бунтове... Все неща, които няма да станат. казах вече, полицията е взела мерки, ще има огромен брой ченгета да пазят и всеки такъв опит ще бъде напълно неуспешен...

hardball
01-13-2009, 19:18
Аз не съм песимист, аз съм обикновен човек :D

Късмет утре, искам тук по новините да се чуе!

GREEN_OR_DEAD
01-13-2009, 23:08
Напред Българи ! Юмрукът е силен, когато е общ !

kristo
01-14-2009, 13:10
Хулиганите провалиха протеста и направиха услуга на властта, това е истината!

GREEN_OR_DEAD
01-14-2009, 13:14
Напред братя ! Сега е момента да ги изринем ! Смърт за продажната сган ! Смърт за всички боклуци, които предават България ! Смърт за Ушев !

machoka
01-14-2009, 13:26
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=223657&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=