PDA

View Full Version : Какво е любов?



MostHated
01-01-2009, 17:38
Какво за вас е любовта, и може ли с любовта да се свързва понятието ревност ? Мислите ли, че всеки който обича е щастлив, и кога според вас идва първата любов ?

aka6a_vamp
01-01-2009, 17:40
Любовта е да знаеш,че винаги можеш да разчиташ на дадения човек..и повечето хора,които обичат са нещастни..мое мнение де :(

kobrichka
01-01-2009, 17:42
Не знам какво е любов,просто не вярвам в нея...

Punisherrr
01-01-2009, 17:49
Неща да се мъча да я определям,да я нищя и да я описвам с квито и да било думи...
Това е нещо,което просто се усеща,няма точно определение :smt050
едни ще кажат едно,други - друго. ;)

ImmortalForever
01-01-2009, 18:23
Just A Big Shit

roksana_1
01-01-2009, 18:23
Неща да се мъча да я определям,да я нищя и да я описвам с квито и да било думи...
Това е нещо,което просто се усеща,няма точно определение :smt050
едни ще кажат едно,други - друго. ;)
+ 1 "едни ще кажат едно,други - друго." защото са изпитали различни емоции , различви случки и различни хора

reni7o0o
01-01-2009, 19:13
както един приятел казва: "Любовта е като секса, ама по бавна" :D

Chrissie
01-01-2009, 19:20
Вечно задавания въпрос,на който винаги съм отговаряла така:любовта е нещо чисто,искрено и свято,но само когато и двете страни изпитват това.Ако единият е всеотдаен и влага в дадена връзка всичко,което има,а другият иска само да вземе това,което му се предлага...ех,това вече не е любов.Любовта е това чувство,което те грабва изцяло и не ти дава покой-не ти позволява да спиш,а цяла нощ не можеш да си намериш място,мислейки за любимия човек.Любовта е тази,която те прави толкова разсеян,че приятелите ти говорят точно на ухото ти и ти изнасят цяла лекция за това как са прекарали лятото,а когато свършат ти казваш "Какво?".Любовта е тази,която прави животът ти красив,кара те да пишеш стихове и да се усмихваш на дърветата и на когото и да било друг без основателна причина;прави те щастлив.Но в един прекрасен момент,когато всичко ти се струва от хубаво,по-хубаво,нещо се преобръща и целият ти свят се срива пред очите ти само за един единствен миг.Това е чувството,способно да изтръгне животът от гърдите ти и да те превърне в просто един излишно съществуващ човек.

Любовта не е различна-тя е една.И това,че едни хора ще я определят по един начин,а други по друг,не означава,че тя е различна,а просто че има много нюанси и всеки е изпитал определен.Дали ревността е свързана с любовта?Да,определено.Защо о когато обичаш някого силно и искрено,се боиш да не го загубиш.

А до колкото това,кога идва първата любов...За любовта няма "кога".Има само "колко" и "как".

Lysit0
01-01-2009, 19:21
Ревност НЕ значи обич.
Това няма нищо общо.
Да обичаш значи да пуснеш човека на свобода,а ако той/тя те обича ще остане с теб.
А ревност е ,когато искаш да притежаваш даден човек,и да е само твой/я и на твое разположение.

SoAfraid
01-01-2009, 19:41
Любовта е слепота, както можеш така си го обесни.

filltheblank
01-01-2009, 19:42
За мен в любовта няма място за ревност. Ако му вярваш достатъчно на тоя човек, с когото си, ако го обичаш, няма да се страхуваш от други момичета/ момчета.
Ако всеки, който обича беше щастлив, света щеше да е много по-добър. Но щом обичаш идват и едни такива понятия като несподелена любов, изневяра и т.н. Но ако е споделена любовта и всичко е ок, поне за ден, тогава човек изпитва най-голямото щастие.
Истинската любов, според мен, може да се изпита както на 15 така и на 35. Няма определена възраст за това. :)

JLiJLzii
01-01-2009, 20:07
-тц ..Ревността е мн лошо нещо, а любовта е по-сладка без нея..не точно де, ама в някфи граници да е, иначе става.. :? ..И ВИНАГИ ЕДНО НА УМ!
-Едно е да обичаш и да те обичат, тогава си happy, ама например ето, обичаш, ми ако не те обичат... тогава хич не си щастлив ;)
-Тая 1ва любов, няма точен година, ден, час, минута, стотна и т.н. идва сии съвсем неочаквано :)

CryForMe
01-01-2009, 20:33
тъй..:
- любовта е нещо, което носи едновременно нетърпима болка и уникално щастие, вече кви са пропорциите между двете е друг въпрос ...
- естествено, че любовта е свързана с ревността ... нооо това не значи, че ревността е непременно свързана с любов :-o
- не всеки, който обича е щастлив, знам го от личен опит ... :?
- първата любов идва ... когато на съдбата й скимне да се изгаври с теб 8-)

sLadkaTa_LoRi
01-01-2009, 20:43
Какво за вас е любовта?
-Най-истинското чувство на света, което може да те докосне няколко пъти, докато не откриеш най-подходящия за теб човек.

Може ли с любовта да се свързва понятието ревност?
-Естествено. Двете понятия вървят ръка за ръка. Едното не може без другото. Ревността е най-подходящия начин, да покажеш на някой, че го обичаш.

Мислите ли, че всеки който обича е щастлив?
-Не.. по-скоро е щастлив този, на който любовта му е споделена, в противен случай.. любовта е просто мираж.

Кога според вас идва първата любов?
-Тя не пита, а връхлита! Никой не може да гадае по този въпрос.. просто се разбира. Няма как да не разбереш кога е дошла любовта.

beachy_bunny
01-01-2009, 20:47
Любовта е да знаеш,че винаги можеш да разчиташ на дадения човек..и повечето хора,които обичат са нещастни..мое мнение де :(
e мила какво искаш да ми кажеш , че никога не можеш да разчиташ на родителите си .. на най-добрия(рата) си приятел(ка) ... Ти обичаш родителите си нали ... нима си нещастна , защото ги обичаш ...
П.П - мисля , че темата не е зададена правилно ...

naia
01-01-2009, 21:41
Любовта първо се разбира когато направо ти спира дъха когато видиш него,"пеперудите" и загубата на ума и дума......всяка минута да ти се иска да си до него,времето да спре......да направиш всичко,да простиш,да се бориш,да му помагаш толкова ти се струва нереално всичко че хвърчиш,летиш като перце.........нормално е да ревнува човек просто браним територията си......

Mbp3eJlaH
01-01-2009, 21:48
nema lubov

aka6a_vamp
01-01-2009, 21:51
Любовта е да знаеш,че винаги можеш да разчиташ на дадения човек..и повечето хора,които обичат са нещастни..мое мнение де :(
e мила какво искаш да ми кажеш , че никога не можеш да разчиташ на родителите си .. на най-добрия(рата) си приятел(ка) ... Ти обичаш родителите си нали ... нима си нещастна , защото ги обичаш ...
П.П - мисля , че темата не е зададена правилно ...
нямах предвид любовта към родителите и това се подразбира...то е вродено да обичаш хората,които са те създали... :(

BringYourOwnBeer
01-01-2009, 23:09
хора ЛЮБОВТА си е ЛЮБОВ. Не ви тряя определение не ви трябва и причина. Просто спрете да мислите малко and go with the flow всичко се нарежда тук има доста тъжни хора :( :( хора, Don't worry BE happy
Не му мислете много, просто се радвайте на живота. Като не търсиш нещо, то само идва при теб :) :)

angelcheeee_93
01-01-2009, 23:14
Какво за вас е любовта, и може ли с любовта да се свързва понятието ревност ? Мислите ли, че всеки който обича е щастлив, и кога според вас идва първата любов ?

Любовта за мен е чувстото което ме крепи и благодарение на нея се чувстам жива.Разбира се че любовта е свързана и с ревността>Който обича истински,ревнува.Не мисля,че абсолютно всеки,който обича е щастлив,защото не се знае дали чувствата на човека до него са същите.Зависи от много неща.Аз лично съм щастлива,че обичам такъв човек до себе си,защото получавам същото в замяна.Първата любов сполетява всеки индивидуално...Няма месец,няма дата,нито час къдет пише:ето кога вие ще срещнете първата си любов.
При всеки е различно.И вече е рядкост първата любов ,да остане вечна!