PDA

View Full Version : english ;]



spongkata
01-02-2009, 17:09
zdraveite ;] iskam da si podobrq speaking-a na english i mi e nujna pomosh..shte mi kajete li kakvo da napravq za da si podobrq govoreneto? az na gramatika i na pisane sm gore-dolu dobre no na govorene vaobshte mng zabivam i nishto ne kazvam obiknovenno..shte mi kajete li da cheta knigi na english ili kakvo da napravq za da si podobrq speakinga blagodarq predvaritelno :)

sladurankata_meri
01-02-2009, 17:32
:grin: :grin: :grin: :grin: как ще искаш да четеш книги след като не можеш и да говориш започни с граматиката на Реймънд Мърфи една синя тя е хубава има и упражнения нз за мене е идеална пиши пиши и пак пиши непознатите думи произнасяй си ги на глас докато ги пишеш може да помислиш и да съставиш изречение с непознатата дума например гледаи филми с бг субтритри но на анг.! така ще можеш да хванеш произношението и ще се тестваш колко знаеш слушайки актиорите :-P и успех :-P

SIC
01-02-2009, 18:07
ima knijki koito sa na elementary nivo,4ete6 si kato polzva6 i re4nik za proizno6eniqta i tova e ob6to vseto...

Titanic_baby
01-04-2009, 19:44
az si imam i re4nih daje...ela pri mene az 6ta nau4a... :grin:

sexa_na_kompleksa
01-04-2009, 21:05
Говори с приятелки на Английски или като видите туристи ги заговаряйте - ние така правиме. xD Много е яко, те се някакви дружелюбни и веднага завръзват разговор. : )

1n5ub0rd1na73
01-05-2009, 15:12
Това, което ще напиша по-долу, е валидно за мен. Не обременявам никого с него.

Гледай много филми на английски, прави справка със субтитрите само ако е необходимо. Чети много литература на английски, не някаква детска, а сериозни четива, които да затрудняват както речника ти, така и мисленето ти. Колкото ти е по-трудно, толкова по-добре. Говори! Сама, с приятели, както дойде. Важното е да се говори.

Противоположно на мненията, четенето развива не само... способностите за четене, но и другите три основни компонента от речта - писане, слушане и говорене.

Успехи,
Ski

nymphadora
01-05-2009, 15:41
лапни един варен картоф и се опитай да кажеш нещо на английски :D аз така догодих бритиш акцента :grin:

_LacrymoSa_
01-05-2009, 16:57
граматиката на Реймънд Мърфи

Ние учиме по нея :lol:

А иначе подобряване на произношението се постига с много говорене и слушане на английски :) А за да си упражняваш спийкинга най-добре вземи да четеш на глас такива кратки текстчета :)

Vandeta
01-05-2009, 17:02
s 4etene ne staa mn raotata pone taka smqtam az de... spored men... za mom4e nai-dobrite na4ini sa da caka6 igri (online... kat WoW ili ne6to takova) 6toto v 4atovete tam pone az dosta nau4ih angliiskiq i gledai nqkfi film4eta kratki primerno southpark ili simpsons na angliiski bez subtitri (ako moje6 de ina4e v na4aloto sas sub) az... da ne kaam ne6to ama kat za 14 godi6en znam dovolno dobre angliiskiq i bqh 2 sedmici minalata god v angliq ta... ot li4en opit spored men tfa sa nai-dobrite na4ini 6toto hem ti e interesno hem kat ne razbira6 ne6to se napava6 da go razbere6 to4no 6toto ti e interesno :P aide uspeh

_summer_girl_
01-05-2009, 17:05
слушай песни на английски и повтаря, гледай филми без субтитри и повтаряй, може да си купиш и диск-самоучител. Евтини са, а доста помагат

AFT
01-05-2009, 18:44
Това, което ще напиша по-долу, е валидно за мен. Не обременявам никого с него.

Гледай много филми на английски, прави справка със субтитрите само ако е необходимо. Чети много литература на английски, не някаква детска, а сериозни четива, които да затрудняват както речника ти, така и мисленето ти. Колкото ти е по-трудно, толкова по-добре. Говори! Сама, с приятели, както дойде. Важното е да се говори.

Противоположно на мненията, четенето развива не само... способностите за четене, но и другите три основни компонента от речта - писане, слушане и говорене.

Успехи,
Ski


Точно.

spongkata
01-06-2009, 16:05
ami az zapochnah da cheta 1 kniga prochetoh q veche tq beshe samo 90 stranici no naistina mislq che ima efekt :grin: nauchih dosta dumi a puk i neshto po-lesno stava v klas :) blagodarq na vsichki za otdelenoto vnimanie i saveti obeshtavam che shte gi poslusham :-)

TheBestFriends
01-06-2009, 16:48
аз като учих английски непрекъснато си повтарях едни и същи думи по 100 пъти сигурно и много слушах филми на английски.. покрай тях се ''научих''
да говоря на английски пак добре се получи, но немския ми..трябваше да си сложа някакви желирани бонбони под езика за да не мога да казвам Р :D

1n5ub0rd1na73
01-06-2009, 19:11
s 4etene ne staa mn raotata pone taka smqtam az de... spored men... za mom4e nai-dobrite na4ini sa da caka6 igri (online... kat WoW ili ne6to takova) 6toto v 4atovete tam pone az dosta nau4ih angliiskiq i gledai nqkfi film4eta kratki primerno southpark ili simpsons na angliiski bez subtitri (ako moje6 de ina4e v na4aloto sas sub) az... da ne kaam ne6to ama kat za 14 godi6en znam dovolno dobre angliiskiq i bqh 2 sedmici minalata god v angliq ta... ot li4en opit spored men tfa sa nai-dobrite na4ini 6toto hem ti e interesno hem kat ne razbira6 ne6to se napava6 da go razbere6 to4no 6toto ti e interesno :P aide uspeh

Тъй като и аз имах опит в игрите, ще кажа, че там наистина се научават някакви базови изрази и думи, но те са крайно недостатъчни за пълноценното общуване на езика. Също така езикът, използван там, е умопомрачително грешен. 1337-изирането на езика е... кофти работа и е завладяло и теб, като гледам.

Дано се оправиш, успех!