PDA

View Full Version : 14.01 - Граждански протест срещу политическата арогантност



shao
01-03-2009, 11:07
vbox7 - play:6ce28c45
Българино, Събуди се!


Събудете се, Българи - трудите се като волове, а живеете като аскети. Поради липсата на обществено съзнание 2/3 от заплатата ви ще постъпва в джобовете на мутри и връзкари. На държавниците им е удобно да управляват овце - хора без гражданска позиция.
А гражданска позиция ще рече да защитаваш интересите си, когато народните представители, които ТИ си избрал, не го правят.
В момента единствено интересите на Мутрите в България се защитават.

Вярно че сме народ, който 5 века е бил роб на турците. Вярно, че след това половин век сме били роби на социалистическата пропаганда.

Скъсахме оковите на други народи, на политически режим.
Време е вече да излезем и от оковите на собствения си сън и да остояваме гражданските си позиции!


Младите са носител на новото, в младите са надеждите.
Трябва нещо да се направи!


Трябва да се упражнява натиск над държавниците. Иначе с бездействията си сами сме виновни, затова, че 2/3 от заплатите ни отиват в джобове на мутри и връзкари.
На последните два протеста вярвах, че с мирен, културен студентски протест ще сплашим управляващите.
Реалността попари надеждите ми и показа, че съм бил наивен.
С некултурен, културен разговор не се води.
Народните "представители" буквално се подиграха с нас. Оставиха ни да протестираме пред празна зала. Ние отидохме да проведем културен диалог, след като те не откликнаха на нашата покана.
Не пожелаха, дори да приемат една декларация от няколкостотин културни студента.
Буквално се подиграха с нас.
Аз искам Оставката им.
Следващите пак ще са шаврантии - ясно ми е.
Но нека му мислят, ако пак решат да се подиграват и гаврят с народа, който представляват.

След успешен протест властимащите ще ги е страх да се водят само и единствено от личните си интереси в решенията, които взимат в пленарната зала.
След успешен протест гражданинът ще си повярва. Ще разбере, че той носи не малка отговорност - отговорността на гражданин.
Висшата власт в ръцете на народа - това значи демокрация.


Резюме на досегашните протести:
mdzhokanov.blogspot

moon_flower
01-14-2009, 12:30
Отвсякъде ни разгромиха...дано утре пак да има и да сме повече.

Slawi92
01-14-2009, 13:13
abe za kwo govorite be kuw protest twa protest li e da si bieme s policaite i da se prawat mizeri poeche ot polovinata otivat tam da se biqt a ne da protestirat i gram ne gi boli abe nqma da govora i she kaete policaite sa winowni mi ne sa za twa sa policaite da pazat vqrno che ne pozat kogato trqbva no ima i takiwa w koi pazat abe nqma da komentiram prosto za mene twa beshe mizeriq ne protest

valdesbg
01-14-2009, 14:27
Аз бях на протеста...
Трагична работа. Ще опиша накратко:

Първото, което забелязах бяха една сбирщина идиоти, които замерят парламента и полицаите с каквото им падне. Снежни топки, бутилки, греди, камъни...Счупиха даже едно стъкло. Никой не се чуваше и не се разбираше. Имаше само обиди и цинизми. всичко това в продължение на два часа и половина. Накрая на полицаите им писна и започнаха да избутват тълпата, която се беше качила навсякъде, където може. Сигурно и на парламента щеше да се качи ако ги бяха пуснали. Бесни псувни и обиди по адрес на всички имаше. След като ги избутаха от площата - сбирщината идиоти задръсти кръстовището пред университета, след това Орлов Мост, катериха се по автобусите, по тролеите и нарочно тръгнаха по Евлоги Георгиев булеварда, към НДК. Нарочно не пускаха колите да минават, през цялото време скандираха простотии. След това на НДК запречиха движението....

Какво мисля аз:

Похвално че се обединихме и бяхме единни. Похвално че целта беше хубава и имаше желание за промяна. Ужас за изпълнеието и поведението на гражданите. Защо ще попитате вие? Нямаше никаква организация и план за действие. Разрешението беше за мирен протест, а това определено не беше мирен и изобщо не беше протест. Това беше вандалщина и своеволия на определени хора. Не казвам че политиците са цвете за мирисане, не ги оправдавам, но не е това начина да постигнем каквото искаме. Полицаите си бяха в правото да изгонят всички, даже мисля че имаше арестувани.Никой не беше длъжен да ни изслушва, при това поведение и такава реакция.

Как можеше да се решат нещата в полза за нас:

Като начало да има ясен организатор на протеста. Да има написани ясни искания и да може да се обяснят адекватно. Циничното и вулгарно селско поведение изобщо не бива да присъства. Организатора на протеста да излъчи 4-5 човека, като представители на всички. Тези 5 човека, да отидат в парламента и да говорят мирно и спокойно с депутатите. Да могат да обяснят какви а исканията, да могат да ги защитят и да кажат защо искат тези промени. В това време, тълпата може да скандира но в никакъв случай да обижда и така нататък. Когато има уважение от едната страна - другата страна е длъжна да прояви такова.

Сигурен съм че такова нещо не е опитвано. Решили са че със сила ще постигнат повече...

Днес бях крайно разочарован от поведението на столичани.

Благодаря за вниманието.

Slawi92
01-14-2009, 15:19
suglsen sum ^ no i ne sum daa trqbva ... spored men e taka purvo trqbva da se opita s dobro a sled towa s losho zashto ako poglednete po chujbina ne se prawi s dobro neka sme razlichni i purvo s dobro ako ne i nie s losho ... no nai smeshnoto e che pak ne bqhme zaedno tragvat da se biqt i to kwo 10 choweka policaite gi mahnat sled malko pak 10 choweka kat iskate da se prebori taq policiq da skacha seliq narod i da wida dali policaite she gi sprat abe neznam pak po bulgarski go naprawihme ;x
izvinete ako ima prowopisni greshki i che e na latinica

SUSSIE
01-14-2009, 17:18
Здравейте! По темата - мислих днес да отида , защото не съм от типа хора , които си мълчат . Мойте приятели ме спряха с предупреждението , че ще бъде меле . Послушах ги и днес щом пуснах новините видях , че са имали право . Хвана ме страшно много яд от това как тези в парламента надничаха през прозорците , докато връстниците ми са били пребивани ( съдейки от видяното по новините ) .Радвам се , че бяха се събрали единни хора . Мисля утре да отида , за да се види , че има хора които ги интересува . Незнам дали , ако протеста беше мирен щеше да му се отдели повече от 2 - 3 минути в новините . Нека сме единни :x

Adwokat
01-16-2009, 00:28
Само да ви кажа... че в тази държава никога няма да стане с ДОБРО... трябва да стане гражданска война за да се смени правителството, защото в момента те хич не са притиснени... както в 1997г пак имаше граждански неподчинения и влизаха чак в парламента и се биха и т.н и тогава президента свали то правителсто.... ТУка в тази смотана държава трябва ВОЕНЕН РЕВРАТ... но просто нямаме генерали... военни... и т.н... затова и занапред ще си бъдем на това дереже.. :-x

SoFarSoG00d
01-16-2009, 08:05
проблемът е ,че тези в парламента са твърде нагли за да видят,4е се нежелани и адекватното решение е оставка.Друг проблем е ,че в България няма народ,така да се каже няма обединение.

Съединението прави силата......да ама не,понеже това е утопия.Протестират твърде малко хора,а истинските неща не стават с единици,а с цял народ.

aresmurt
01-16-2009, 21:20
Винаги, ама винаги където има възможност - гавра с куките. Както те се гаврят с нас. Каквото повикало, такова с обадило. Вместо да си вършат работата и да ловат престъпниците, те се гаврят с обикновените хора.
Айде да почва първенството, всеки мач ще е 1:1 с ушевите. Смърт за тия боклуци.

aresmurt
01-16-2009, 21:20
Винаги, ама винаги където има възможност - гавра с куките. Както те се гаврят с нас. Каквото повикало, такова с обадило. Вместо да си вършат работата и да ловат престъпниците, те се гаврят с обикновените хора.
Айде да почва първенството, всеки мач ще е 1 в 1 с ушевите. Смърт за тия боклуци.

aresmurt
01-16-2009, 21:21
Винаги, ама винаги където има възможност - гавра с куките. Както те се гаврят с нас. Каквото повикало, такова с обадило. Вместо да си вършат работата и да ловат престъпниците, те се гаврят с обикновените хора.
Айде да почва първенството, всеки мач ще е 1 в 1 с ушевите. Смърт за тия боклуци.