PDA

View Full Version : THE OCM или как да почистим лицето си без химия



Liar
01-03-2009, 14:57
The OCM-The Oil Cleansing Method-Почистване на лицето с масло
Този метод се използва от много хора,без значение типа кожа,който имат.Дори тези с акне.Не си мислете,че маслата могат да го причинят,то се появява в зависимост от възраст,хормони,бактерии и др.
Защо маслата са подходящи за мазна кожа?
Защото мазнината се разтваря с мазнина(себум-масло).
Защо маслата са подходящи за суха и чувствителна кожа?
Защото не я дразнят* и опъват.
*установени са случаи на алергия(някои хора проявяват и към природни продукти) към масла,така че преди употреба направете следния тест:
.Почистете сгъвката на лакътя със спирт.Нанесете масло.Ако след 48 часа няма признаци на алергия(подуване,зачервеня ване,сърбеж и други признаци на раздразнения),можете да пристъпите към употреба.
Ако имате сериозно или кистово акне се посъветвайте с дерматолог.
Какво ви е нужно:
1.масло или микс от масла(в аптечната мрежа има най-различни видове,можете да ги комбинирате,като изберете точните за вас пропорции и видове)
2.източник на пара
3.кърпа
Начин на приложение:
1.Нанесете на лицето си масло с масажиращи движения.Избягвайте грубото търкане.
2.Напоете кърпата с гореща вода и я поставете на лицето си.
3.След като изтине,напоете я още два-три пъти,колкото прецените.
Ако метода с кърпата не ви е удобен,можете да се надвесите над гореща тенджера с вода или да се намажете с масло преди да влезнете под душа.Важното е лицето ви да е под пара,защото тя е тази,която извлича замърсяванията и мъртвите клетки.
Ефект:
Според автора на темата,от която взимам тази информация,откакто е започнал да почиства лицето си по този начин,кожата му не е изглеждала по-добре.А приятелят му(да,той е гей 8-) ) почти се е отървал от черните точки след няколко седмично ползване.
Внимание:
За целта са подходящи само растителни масла(бадемово,жожоба,косо о и тн),не етерични(лавандула и подобни).Зехтин също,но трябва да е extra virgin.
Link (http://www.acne.org/messageboard/OIL-CLEANSING-METHOD-Hi-t141871.html)
Взела съм информацията от темата от горния линк.Ако искате повече информация и знаете англииски-ще ви е от полза.Но аз съм извадила най-важното и съм я предоставила със свои думи,защото е доста голяма и не ми се превежда.
В тази тема предлагам да споделяме резултатите от този метод.Ако някой знае друг ще е чудесно да сподели!

varnen4e
01-03-2009, 20:21
Пробвано ли е това или просто е намерено като информация.
Може ли някой, който го е опитвал да сподели ефекта...?

Liar
01-04-2009, 12:56
Аз го ползвам от скоро и нямам черни точки и такива и не мога да кажа.Но пък от кокосовото масло и от карите кожата става много хубава,ако не друго.Повечето мнения за този метод са на англииски,в нета има много и общо взето хората казват,че кожата им се изчиства и са доволни.А и е по-добре да се ползва това,отколкото гелове/пяни за лице,пълни с парабени...