PDA

View Full Version : Компютъра се изключва сам?



kalinapet
01-03-2009, 18:28
Значи от няколко дена взе да се случва едно и също нещо - както си стоя компютъра се изклюва сам. Нямам идея каква е причината.
http://www.pic-bg.net/files/pzrq4p5wxfj9412ly59l.jpg
http://www.pic-bg.net/files/uiwx9tsva9x03snsmg8h.jpg
Ето това се получава. Какво му е и как да го оправя?


*Липсва описателно заглавие!
Точка 7 от Правила на форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh

SoAfraid
01-03-2009, 18:40
Тва може да е от прегряване пък щом не се изключва директно а ти вади такава размазана картина... може и видеокартата да ти е сбъркана нещо. Не съм запознат не ми се е случвало дося чакай хакерите да ти отговорят :)

jambo_bs
01-03-2009, 19:26
Такъв проблем бях виждал в един сервиз дето "баш майсторите" неможаха да му открият какво е.Седнахме с още един приятел да го видим тъй като те направо се бяха отказали.Първоначално наистина и ние мислехме че прегрява,но се оказа че е от видео картата.Направо си беше стопена заради някакъв проблем с тока при собственика.Незнам точно защо така само видеокартата и точно как се оправя ако не се смени.Виж закарай го при някой техници да видиш те какво ще ти кажат,не искам да ти давам мнения защото може и да е от друго.Всичко се случва при тия компютъри. :x

Jesus
01-03-2009, 21:18
Ако компа все пак се пуска и след време се "бъгва" може само да трябва нов вентилатор за видео картата.

kalinapet
01-04-2009, 09:40
Благодаря. Май наистина ще го карам на техник, все пак още е в гаранция. Може би, защото всичко ми е на един контакт става така. Има ли възможност да е от Windows-a, защото и той взе да се бъгва.
Jesus, точно така е - пуска се и след време се бъгва, появява се такава размазана картина.

jambo_bs
01-04-2009, 09:42
Може и да е от Windows - a ,нали ти казах че немога да ти дам точен отговор.То е ясно че се бъгва след време все пак успя да ни напишеш въпроса си 8)

kalinapet
01-04-2009, 09:59
Радвам се, че сте ме разбрали. Благодаря много за отговорите. :)

jambo_bs
01-04-2009, 10:06
Радвам се, че сте ме разбрали. Благодаря много за отговорите. :)

Няма защо.Обаче ако може като го оправиш да пишеш в форума какъв е бил проблема.Много ми е интересно :)

LizZz
01-04-2009, 12:21
Абе да не е от кабел/монитор??? Я му закачете друг монитор и вижте кво става...

m3talmania
01-04-2009, 14:17
Прецакана памет, кофти захранване, дефектно дъно, вирус. Варианти мнооооооооооого. :-|
Отвори кутията и почисти добре вентилаторите вътре. :)

Glorious
01-05-2009, 10:28
Когато компютъра се рестартира и изключва когато му падне е най-често от захранването. Но в твоя случай най вероятно е от видео картата. Щом е в гаранция не го отваряй а направо им го носи. Ако не беше можеше да го отвориш и да погледнеш видео картата за нагаряния и т.н.

CtrlAltDel
01-06-2009, 15:50
И според мен е от видеокартата. Заведи компютъра на техник и после пиши какъв е бил проблемът.

SpAcE_LaDy
01-06-2009, 17:20
а може и вирус да е.. моя пък се рестваше през 5 минути, преинсталираха ми уиндоуса и сега е перфектен :)

LizZz
01-06-2009, 20:19
Добре, бе.. Как ше се изключи и тва ше седи на монитора? Откъде идва тоя сигнал, след като захранването е изключено, съответно видео картата не работи??? Сигурен ли си? Вентилаторите въртят ли?

nickolai
01-07-2009, 19:01
Какаъв ти е монитора CRT,LCD или TFT?При CRT дори при изключване на захранването остава статично електричество което може да обясни изображението на монитора ти след сипране на захранването!
Аз имах подобрен проблем с видео картата (GForce Fx 5500)накрая разбрах,4е този и още един модел на GForce имат фабричен дефект,или прегряване на един транзистор,първоначално компа ми беше в гаранция и смяната на видео картата беше безплатно,но след това се случи пак и този път не признаха гаранцията и реших да се опитам да разбера какъв е проблема и открих прословутия транзистор,включвам компа,работи няколко минути,след това започва да размазва изображението на монитора първоначално помислих,че има някакъв сериозен проблем,че натоварвам прекалено много видеокартата за да става така,но реших да сложа транзистора на отделен радиатор с вентилатор и като да не повярваш това се оказа решение на проблема,вече повече от година използвам транзистора на отделен радиатор и нямам никакви проблеми!