PDA

View Full Version : Съвети при използването на компютър и Интернет



jambo_bs
01-03-2009, 20:13
Не искам никакви негативни коментари,на който не му е полезна информацията да не пише.

Ето няколко съвета при използването на компютъра и Интернет.

1.Подръжката на компютъра:
(Най - добре ще е всички тези неща да ги правите след преинсталиран Windows :) )

- Видях много теми с оплаквания и въпроси защо ви е бавен компютъра и ето няколко начина как да оправите този проблем:

Гледайте да слагате колкото се може по - малко папки на десктопа,колкото и нелепо да ви се струва многото папки затрудняват доста работата на компютъра.Ако имате 5 6 икони на игри ги преместете в папка която е в някой от Локалните дискове и направете пряк път за папката на десктопа.Същото е препоръчително да направите и с другите икони.Виждал съм много хора да слагат снимки,музикални файлове и всякакви други работи на Работния плот.Това е МНОГО грешно.НЕ ГО ПРАВЕТЕ.

Също така препоръчително е да дефрагментирате дисковете си на всеки 2 3 седмици.Това доста спомага за нормалната работа на компютъра ви.Ако ви мързи или не се сещате е хубаво да изтеглите някоя програма която да настроите през определено време сама да върши това.Трийте всички ненужни файлове,като например изтеглили сте си инсталационни файлове на Winamp и сте го инсталирали.Следователно те вече не ви трябват. :) Изтрийте ги.

Ползвайте и програма за чистене на регистрите.Те също са много полезни за това тъй като след деинсталирането на някой игра или програма остават файлове които не са ви нужни.

Деинсталатора вграден в Windows в много случай е безполезен,а и не трие всички файлове.Препоръчвам ви Your Uninstaller 2006.Тази програма освен че трие всички файлове когато деинсталирате,и почиства регистрите докато деинсталира.

2.Предпазване в Интернет.

Най - гадния проблем в Интернет са вирусите.Единият от начините да се предпазите от тях като смените Internet Explorer.Ползвайте Opera или Firefox.И двете са с приятен интерфейс,а и не са бъгави като Explorer - а.

Когато сте в някой сайт и пишете ЛС винаги ги трийте след прочитане или намерете някакъв друг начин да ги пазите.Ако в тях има важна информация или нещо такова,сами си представете какво би могло да стане ако някой се добере до тях.

Не използвайте trial програми.Освен че имат време на ползване повечето са пълни с вируси.Винаги се намират кракове или серийни кодове за програми и игри.

От скоро доста често се среща някой "хакер" да се направи на умен и да пусне клип как с някой програма хаква нечий сайт.Никога не теглете такива програми!

Това е малка част (просто ме мързи да пиша повече) :D от нещата които могат да ви помогнат.Когато имам време ще я допиша. :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ако искате да оптимизирате рама си: My computer -> Tools -> Flood Options -> View -> Давате отметка на 'Launch floder windows in a separate process'
Ако искате да улесните процесора до колкото можете: десен бутон на My computer -> Properties -> Advanced -> Performance Setting -> Тук махате ненужните визуални ефекти (аз съм с отметка само на последните две)
За почистване на компютъра от не нужни файлчета: десен бутон на C:\ -> Properties -> Disk cleanup или www.ccleaner.com
от tqnko :)

m3talmania
01-03-2009, 22:05
Браво =D> Аз си чиста и си го поддържам, ама голяма работа ми върши Disk Cleaner. (тцъ колко го хвала... :lol: )