PDA

View Full Version : Как се изгражда отделната личност??



himera666
01-04-2009, 00:06
Може ли да съществува личност, която сама, без чужда помощ и убеждения е изградила себе си!?

Споделете мнението си :)

Kman
01-04-2009, 11:37
НЕ....дори на маугли му е било нужно да си изважда убеждения от поведението на маймуните и е имал нужда от тяхната помощ да го отгледат и да всеме техен пример на подражение.
Всичко е копие на копието на копието на копието....всяка една личност е смесица от много други личности от които е копирала техни навици,поведение,начин на мислене и прочие...
Дори да не е от животни и хора,поведение и много други неща могат да се копират дори и от растения и от всичко в природата.

Pagan_man
01-04-2009, 14:08
ми според мен не.
Всеки се изгражда под влиянието на нещо.

Christ
01-04-2009, 17:50
Не може...

Без да те научат не става.

himera666
01-04-2009, 18:38
Принципно можеш и сам да се учиш от живота, но това не е самостоятелно изграждане на личността...

м/у другото благодаря за подкрепата :)

TheBestFriends
01-06-2009, 19:58
Не е възможно..

EeeBobii
01-07-2009, 09:16
ми според мен не.
Всеки се изгражда под влиянието на нещо.

mistake
01-08-2009, 13:09
Естествено ,че неможе. Нали на първо място родителите те учат на възпитание, отделно хората с които дружиш, училището....

Naman07
01-08-2009, 15:00
Тук се съгласявам с tqnko.Според психологията, освен сам, друго яче не може да си изградиш личността.Когато се отделиш от хората и от света в който живееш, тогава започваш да изграждаш личността си.

Christ
01-08-2009, 17:56
Ако не говориш на бебето, то няма да се научи да говори.

Ако не се научи да говори... мхм

Christ
01-08-2009, 19:09
Съзнанието, от което е част личността, не е част от инстинктите, заложени в човешкия организъм.

Без съзнание (Аз) няма личност.

Christ
01-08-2009, 19:30
И какво щеше да стане с Исус Христос, ако не го беше отгледал? Детето на бог щеше да е.. животно. Нали така?

Бог не би го позволил. :)

Christ
01-08-2009, 20:07
И какво щеше да стане с Исус Христос, ако не го беше отгледал? Детето на бог щеше да е.. животно. Нали така?

Бог не би го позволил. :) :lol:



Ако Исус е наистина Божи син и Бог има план Той да е Който е, то Бог не би позволил Исус да не бъде отгледан подобаващо.

Naman07
01-08-2009, 20:07
Изграждането започва да става, когато успеем да се откъснем(!) от живота и хората около нас.Т.е. има първоначален стадий, в който се учим до момента, в който успеем да се откъснем и да започнем да градим личността си, сами.

Умерих ли му цаката тоя път? :D

Naman07
01-08-2009, 20:57
И какво щеше да стане с Исус Христос, ако не го беше отгледал? Детето на бог щеше да е.. животно. Нали така?

Бог не би го позволил. :) :lol:



Ако Исус е наистина Божи син и Бог има план Той да е Който е, то Бог не би позволил Исус да не бъде отгледан подобаващо.Да де, но всичкото това не ти ли се струва малко глупавичко, бог да крой план как да мине животът на сина му? Да не го убият преди 33 и всякакви такива, да умре в името на изкуплението на народа му и т.н.
Ако си чел, в което се съмнявам, Исус е бил изпратен за да спаси хората, да ги научи.Както знаеш, в което се съмнявам, първо е приет като цар от юдеите ли (Christ да каже, не съм сигурен), но в последствие човешката глупост надделява, както винаги, и почват да го линчуват и преследват без никакви видими причини.
Даже преди да го хванат, той се моли на Бог да го спаси и Бог му казва там нещо (пак Christ да каже, не съм запознат много много)...
Та въпросът ми е, би ли имало диалог м/у Исус и Бог, ако всичко беше предначертано и Бог просто дърпа конците от горе?

Kman
01-08-2009, 22:24
"-Ти като се молиш,един вид водиш разговор с него нали?
-Да
-Ти говориш ли с бог?
-Да
-Значи си шизофреник!"
Съвсем реален разговор,който ми беше разказан от един френд.

Ако молитвата е диалог,то вярващите са шизофреници,понеже разговарят с на практика несъществуващ образ.Образ който същесвува само на теория и на приказки...
То и египетските предводители са ги провъзгласявали за богове/равни на боговете,но знаем че не са били такива нали....в миналото всеки е можел да бъде провъзгласен за бог и му стига да бъде написана някаква достатъчно убеждаваща книга за "божественото" в него и да направи 3-4 фокуса...Аз ако бях с тези знания в миналото по времето на Исус сигурно съм щял да бъда провъзгласен за върховен бог,който има способността да разговаря със Зевс и Амон Ра.

lsd43
01-09-2009, 22:27
Не ,защото човек се учи от това,което го заобикаля,ако няма нещо ,което е край него и от което той да взима пример,тогава той ще се научи на нищо.

DimovB
01-09-2009, 23:31
щеше да му отнеме адски много време и то за неща които сигурно научаваме на 5-6 години

VHack
01-10-2009, 14:43
ima i takiva li4nosti kato men naprimer 8) :P

lsd43
01-11-2009, 09:35
ако няма нещо ,което е край него и от което той да взима пример,тогава той ще се научи на нищо.МНОГО МНОГО ГРЕШНО!

Представи си едно бебе в среда на абсолютно нищо,наистина нищо,откъде то ще суче ,откъде то ще взима примери как да оцелява?
Няма откъде,всъщност в обстановка на нищо то практически няма да може да оцелее,но да речем,че то може да живее,което води до въпроса, а от какво ще се учи,като няма да има на какво да греши?

Ще цитирам : "Човек се учи от грешките си." ,като няма как да правиш грешки ,ти няма какво да учиш,следователно...няма какво да обяснявам повече.

himera666
01-22-2009, 23:43
Който мисли, че може, има огромни проблеми с философията...

mimilia
03-05-2009, 12:52
"Личност - това е субект, който е в състояние сам да избира своите цели и сам да насочва своето поведение, като по този начн управлява своя живот и влияе върху света около него." В Психологията личността се дефинира като сложно/комплексно образование, което възниква по - късно в индивидуалният развитие на човека. От тук следва едно принципно положение – това, че появата на личност у човека е процес, които се детерминира само от социални, обществено - исторически детерминанти. Личността се създава от обективните обстоятелства чрез цялостната и дейност. Първата изходна основа на личността е богатството на връзките на индивида със света...

И така, правете си сметка :).

eveto_xx
03-05-2009, 12:54
Който си учи по Психология и Логика в 9ти клас, ще намери сам отговора ...

mimilia
03-05-2009, 13:26
ми то и аз уча, но не съм си променила мнението, което си имах отпреди. :)

eveto_xx
03-05-2009, 13:28
ми то и аз уча, но не съм си променила мнението, което си имах отпреди. :)
Ами значи си много умна, браво .

mimilia
03-07-2009, 20:13
ми то и аз уча, но не съм си променила мнението, което си имах отпреди. :)
Ами значи си много умна, браво .

не, просто отрано започнах да си изгравдам представа за юивота и това, което уча само я допълва и дефинира, нищо поюече

kalokairi
03-10-2009, 22:25
всеки сам изгражда своята личностна система под влиянието на личните си убеждения.Разбира се в повечето случаи тези убеждения са породени от заобикалящия ни свят и хората в него.Друг е въпроса,че това че съществуваш не те прави личност.Обикновено в дадена общност или кръг от хора има една или две истински личности със своя собствена ценностна система а останалите от тази общност просто им подражават

Sunny_stz
03-23-2009, 10:18
Тук се съгласявам с tqnko.Според психологията, освен сам, друго яче не може да си изградиш личността.Когато се отделиш от хората и от света в който живееш, тогава започваш да изграждаш личността си.


Съгласна съм.Човек сам изгражда своята личност,какъв да бъде той...

Kman
03-23-2009, 12:05
....зависи кой как ще ти повлияе!

lsd43
03-23-2009, 21:11
ако няма нещо ,което е край него и от което той да взима пример,тогава той ще се научи на нищо.МНОГО МНОГО ГРЕШНО!

Представи си едно бебе в среда на абсолютно нищо,наистина нищо,откъде то ще суче ,откъде то ще взима примери как да оцелява?
Няма откъде,всъщност в обстановка на нищо то практически няма да може да оцелее,но да речем,че то може да живее,което води до въпроса, а от какво ще се учи,като няма да има на какво да греши?

Ще цитирам : "Човек се учи от грешките си." ,като няма как да правиш грешки ,ти няма какво да учиш,следователно...няма какво да обяснявам повече.Аз да си представя нищото ? Ти можеш ли да си го представиш, че мен караш ? :lol:
"откъде то ще суче ,откъде то ще взима примери как да оцелява?"
Няма да суче, а ако суче от майка си от кой ще взима пример ? От майка си или от другите бебета.. естествено, че е инстинкт за оцеляване.

Като малък ти взимаш пример от родителите си и от тези които са най-близо до теб,единствено обстановката на цялостно нищо е обстановка в която не може да има външни предпоставки за оформяне на характер,с други думи външният свят 100% влияе върху оформянето на характера .

Liar
03-24-2009, 07:42
Който мисли, че може, има огромни проблеми с философията...
Кант дали е имал ?

BornTohate
03-24-2009, 21:32
Хората,нещата,околната среда ако щеш влияе на човешкия разум .. НО човекът само избира кое да поеме и кое не . Сам решава на какво да вярва и на какво не . Личността не се опира на това дали ще суче или не . Тук говорим за действията му като разумно същество .. изграждането на собственото му АЗ .. личността която занапред ще се развива или пък ще стои в застой . Но това пак е повлияно единствено от собствената воля на въпросния индивид . Според мен хората сами се изграждат .. останалите фактори просто дават избор на това какъв да станеш .

Kman
03-25-2009, 12:13
НО човекът само избира кое да поеме и кое не . Сам решава на какво да вярва и на какво не
Зависи кой и/или какво,как му е повлиял

betterman
05-26-2010, 13:48
Разбира се че Не