PDA

View Full Version : маша с присатвки



silver_moon
01-04-2009, 07:27
такам...знам, че има наистина много теми за преси, сешоари и тн., но не намерих това, което търсех, затова и пускам новата тема.
рождения ми ден наближава (е има един месец, но няма значение) и смятам да за него да искам от тези маши с приставките. Харесала съм ето тази на ровента - http://www.rowenta.co.kr/NR/rdonlyres/3D41E371-17C1-40D1-BE76-CE5B12896C3D/36264/cf4012.jpg
Та въпроса ми е дали тази е добра, като аз ще използвам всички приставки, с които се постига обем или къдрици(ма пак да има обем де :D ) и приставката на пресата за "вафлички" - няма да я изправям, че си е достатъчно права...ако някой знае нещо по-добро да препоръча плс.
А и друг въпрос: негативния ефект върху косата колко е голям - като на пресата, по-гоям или по-малък :-o

Wrathchild
01-04-2009, 08:20
Е, както на пресата е негативния ефект. И двете горят косата, само дето едното те къдри, другото те изправя.

evi_vd
01-04-2009, 08:23
колко струва тази маша? изглежда хубава :)

cHooOpiHka___
01-04-2009, 12:00
А и друг въпрос: негативния ефект върху косата колко е голям - като на пресата, по-гоям или по-малък :-o

ефекта е = .. :-)

NoCaption
01-04-2009, 12:18
Ефекта е колкото пресата,но ако си подържаш косата /маски,кристали,балсами етц/ ще я запазиш :)

silver_moon
01-04-2009, 15:53
дам мерси...аз няма да я ползвам всекидневно ест., а и слагам маски, балсами, само кристали нямам, че в момента ползвам сегашната ми преса максимум веднъж в месеца, че е неква мн измислена и е много бавна и много бавно става правенето на вафлички с нея...в момента през ден (като си измия косата) "обработвам" с пяна и сешоар и засега проблеми нямам :)

а някой да знае нещо по-добро от това, което съм харесала? Че нещо много слаба ми се струва тази маша - само 35W

LittleWoman
01-04-2009, 18:38
Не мисля,че е добра идея да си взимаш тая преса,която си показала,защото тя не е с керамично покритие,а с метално.Моята преса е с много приставки и е на Philips.С керамично покритие е и има доста приставки и не е лоша. Ето ти снимка:
http://ecx.images-amazon.com/images/I/41R8HT7RN7L._SS500_.jpg
В "Техномаркет" я има,обаче в сайта им не са показани приставките.

sladur4etyYy
01-04-2009, 18:46
Не мисля,че е добра идея да си взимаш тая преса,която си показала,защото тя не е с керамично покритие,а с метално.Моята преса е с много приставки и е на Philips.С керамично покритие е и има доста приставки и не е лоша. Ето ти снимка:
http://ecx.images-amazon.com/images/I/41R8HT7RN7L._SS500_.jpg
В "Техномаркет" я има,обаче в сайта им не са показани приставките.

имам абсолютно същата. хубава е :-o

4y4u_g
01-04-2009, 18:48
Ква е цената на тая на Филипс? Изглежда хубава..:)

Dark_Angel_F
01-04-2009, 18:51
Когато си взимах пресата се колебах между тази на Филипс и пресата на Капанов...Недостатъците на тази на Флилипс е ,че загрява много бавно , слаба е , и когато се използва като преса загрява само едната плоскост...

LittleWoman
01-04-2009, 18:57
Когато си взимах пресата се колебах между тази на Филипс и пресата на Капанов...Недостатъците на тази на Флилипс е ,че загрява много бавно , слаба е , и когато се използва като преса загрява само едната плоскост...
Загрявала само едната плоскост :-o
Не съм забелязала,ама може и да е вярно.

LittleWoman
01-04-2009, 18:58
Иначе не е от най-силните определено.

Dark_Angel_F
01-04-2009, 18:59
Така е .... и от магазина ми го акзаха пък и като я пусахме да я видя си пролича...

LittleWoman
01-04-2009, 19:00
Пресата беше около 80 лв.

justt
01-06-2009, 12:20
http://zora.bg/main.php?p=products&s_p=product_details&product_id=3465&hotels=
tazii.... mi izglejda dobra :-D :)

Ros
01-06-2009, 21:39
Не мисля,че е добра идея да си взимаш тая преса,която си показала,защото тя не е с керамично покритие,а с метално.Моята преса е с много приставки и е на Philips.С керамично покритие е и има доста приставки и не е лоша. Ето ти снимка:
http://ecx.images-amazon.com/images/I/41R8HT7RN7L._SS500_.jpg
В "Техномаркет" я има,обаче в сайта им не са показани приставките.

имам абсолютно същата. хубава е :-o

+1 само, че не ми се получава къдренето с приставката за спираловидни къдрици?! някой да каже каква е цаката? :oops: :-D

hypnosis_
01-07-2009, 11:13
Az q imam taq i sam mnogo dovolna ot neq.Mnogo sa hybavi ma6ite oba4e pristavkata za izpravqne ne izpravq hybavo. :-D

iiirish
01-07-2009, 11:43
Трябва да запомните едно: колкото повече приставки има едно нещо, толкова по-малко работа ви върши то!
Работя в магазин за техника и знам, че продуктите на Ровента не са толкова добри, колкото всички мисля. Името и маркат не правят продукта!
Аз си ползвам една съвсем обикновенна маша на Филипс и съм повече от доволна. Тя няма нито приставки, нито е скъпа, но ми върши невероятно добра работа, при все, че я ползвам честичко.

Antoniya_92_
01-07-2009, 12:04
Трябва да запомните едно: колкото повече приставки има едно нещо, толкова по-малко работа ви върши то!
Работя в магазин за техника и знам, че продуктите на Ровента не са толкова добри, колкото всички мисля. Името и маркат не правят продукта!
Аз си ползвам една съвсем обикновенна маша на Филипс и съм повече от доволна. Тя няма нито приставки, нито е скъпа, но ми върши невероятно добра работа, при все, че я ползвам честичко.
На същото мнение съм. Не работя в такъв магазин, но.. Взех си такава.. такова нещо на Babyliss :) Има хиляда приставки, маша за тънки къдрици, за дебели, за вълнообразни, още пластмасови кирии за не знам си какви раздвижени къдрици и бла бла.. Преса с две приставки за вафлички и изправяне. Струваше 80-90 лв някъде, но самото.. нещо е слабо като ватове. Изправянето изобщо не се получава, айде тя моята коса е права. И добре, че е тънка и лесно податлива на къдрене и т.н. и горе - долу се получава. Ама, ако дойде някоя приятелка с по - гъста коса да я изправям или нещо друго да й правя... Нищо не става, адски е слаба пресата. Та специално по темата - това, което си дала ми изглежда по - добро, но като цяло подкрепям мнението на iiirish.

iiirish
01-07-2009, 12:08
Трябва да запомните едно: колкото повече приставки има едно нещо, толкова по-малко работа ви върши то!
Работя в магазин за техника и знам, че продуктите на Ровента не са толкова добри, колкото всички мисля. Името и маркат не правят продукта!
Аз си ползвам една съвсем обикновенна маша на Филипс и съм повече от доволна. Тя няма нито приставки, нито е скъпа, но ми върши невероятно добра работа, при все, че я ползвам честичко.
На същото мнение съм. Не работя в такъв магазин, но.. Взех си такава.. такова нещо на Babyliss :) Има хиляда приставки, маша за тънки къдрици, за дебели, за вълнообразни, още пластмасови кирии за не знам си какви раздвижени къдрици и бла бла.. Преса с две приставки за вафлички и изправяне. Струваше 80-90 лв някъде, но самото.. нещо е слабо като ватове. Изправянето изобщо не се получава, айде тя моята коса е права. И добре, че е тънка и лесно податлива на къдрене и т.н. и горе - долу се получава. Ама, ако дойде някоя приятелка с по - гъста коса да я изправям или нещо друго да й правя... Нищо не става, адски е слаба пресата. Та специално по темата - това, което си дала ми изглежда по - добро, но като цяло подкрепям мнението на iiirish.

Права си, че мощноста на машата е важна. Няма да чакаш да загрява 100 часа, а после поради това, че е слаба хем да седиш повече пред огледалото, хем ефекта да е никакъв.
Когато аз си избирах моята със една колежка изпробвахме всички маши на витрината. Единственото, което беше по-хубаво, но и по-скъпо от моята беше маша на Remington. Но те като цяло са си класика в жанра :)

silver_moon
01-07-2009, 14:46
аз не казвам, че на ровента продуктите са супер или нещо такова...затова и ви потитах за нещо по-добро :) ...и аз съм на мнение, че колкото повече приставки има ще е и много по-лесно за разваляне и тн., но все пак ми харесва и ще го използвам и няма снисъм да купувам няколко различни уреда...а едно от нещата, които гледам е мощността, на ровента ми се видя наъ-мощна (35W) и това беше и една от причините да се насоча към нея.Но щом казвате, че Филипса е по-добра може и тя да бъдя

пп. мерси много :)

Armeika
01-07-2009, 15:41
1-во ако пресата е с керамични значи машата гори косата повече 2-ро според мен няма смисъл да си взимаш тази на philips аз един път опитах да работия с такава и не съм доволна с две думи ПЪЛНО ДЪРВО! 3-то ако искаш и преса и маша по добре си взими преса с приставки керамична и отделно маша! има преси за 30 лв. с керамични приставки и специално моята е такава и много съм доволна съюо така има маши за 20 лв. Така че помисли добре дали да не си ги вземеш по отделно за да си доволна! Айде успех дано да вземеш по доброто решение! ;)

liim0nka
12-28-2009, 20:45
iiirish да не би машата ти да е една на филипс-бяло със зелено..и струва някъде около 20 лева.?

casey
12-29-2009, 11:33
Наскоро си взех маша на Белисима. Имаше 3 приставки за къдрене ( малка, средна и голяма), две пластмасови пособия, които се поставяха на приставките - едното за разресване, другото за по-правилни къдрици, приставка, която беше преса и вафлички. Както и шнолки подарък. Уникална е! Препоръчвам ти я! :grin:

DevilWish
12-29-2009, 13:52
http://zora.bg/main.php?p=products&s_p=product_details&product_id=3465&hotels=
tazii.... mi izglejda dobra :-D :)
Toчно тази не си взимай имах такава малко по-стар модел ,защото беше без ретро пресата, пълен боклук, само това за вафличките работи добре.Маши и тн изобщо.Толкова бавно загрява, а като загрее не е добре топла.Наистина е голям боклук.

Devotion
12-29-2009, 18:38
Наскоро си взех маша на Белисима. Имаше 3 приставки за къдрене ( малка, средна и голяма), две пластмасови пособия, които се поставяха на приставките - едното за разресване, другото за по-правилни къдрици, приставка, която беше преса и вафлички. Както и шнолки подарък. Уникална е! Препоръчвам ти я! :grin:

Заинтригуваме тая маша!!!
и аз си търся ама да е наистина хубава защото моята коса е гъста, твърд ми е косъма и не става с всяка преса!!! ще може ли линк на тая маша?!

borovinkaa
12-29-2009, 19:51
http://www.bellissima.bg/?14,bellissima-g9-90
И аз я имам и съм много доволна.Идеална е, само че недей разчита на приставките за изправяне :)

tonie__
12-29-2009, 20:15
Трябва да запомните едно: колкото повече приставки има едно нещо, толкова по-малко работа ви върши то!
Работя в магазин за техника и знам, че продуктите на Ровента не са толкова добри, колкото всички мисля. Името и маркат не правят продукта!
Аз си ползвам една съвсем обикновенна маша на Филипс и съм повече от доволна. Тя няма нито приставки, нито е скъпа, но ми върши невероятно добра работа, при все, че я ползвам честичко.

^много вярно! ако е тази http://image.pazaruvaj.com/full/13897040.philips-hp4657-saloncurl-essential.jpg и аз мога да кажа само хубави неща за нея ;)

mu6inka
01-17-2010, 18:43
iskam da popitam dali tazi ma6a stava ROWENTA CF-4012