PDA

View Full Version : Примерен казус



mitternacht
01-04-2009, 14:00
В момента се води операция Каст Лийд.Америка изрази ясно становище кого подкрепя, следователно и Първанов евентуално ще подкрепи същата страна.
Ами ако!
Войната все пак се разшири и се включат останалите близки до Израел държави, като я нападнат.Примерно Америка сгафи нещо и Иран се включи.Тогава НАТО трябва да отвърне и да изпрати сили.Та!
В случай на всеобща мобилизация, мислите ли, че ще има ентусиасти сред младежите, да отиват като пушечно месо, заради външната политика на нашите хубави политици?
Разбира се, почти е невъзможно това да се случи, но казуса е интересен :) Надали някой ще отиде да воюва там дори да е задължително :)

kristo
01-04-2009, 14:28
Абсолютно си прав, в никакъв случай няма основание да тръгнем да воюваме за американските и израелските национални интереси, напълно недопустимо е!

BulgariaZaBulgarite
01-04-2009, 14:31
От теб научавам, че се води такава акция. Както и да е несъмнено е , че марионетното ни правителство ще подкрепи тази операция и ще изпрати български контингент на мястото на конфликтната точка.
Лично аз никога няма да отида да си рискувам живота и да ближа задниците на ционисти. Надявам се колкото се може по-скоро изкуствената държава без история СЕЩ( всички знаем, че нация без история несъмнено ще изчезне рано или късно, за което силно се надявам) и чуфитите да се изпарят. Те нямат място на земята.

InitialD
01-04-2009, 15:27
Няма да воювам за чужди интереси .. само за България и евентуално ако нападнат Християнският свят!

Sevt
01-04-2009, 19:44
Българските доброволци би следвало да се бият и да дават живота си само за Майка България. Останалото са наемници без морал и ценностна система.
Колкото до " воюването срещу ислямския страна " трябва да се прави много ясно разграничение коя точно е страната и кой точно е нейният враг. Останалото е сляп фанатизъм.

Diam0nD
01-04-2009, 19:55
Мобилизация няма, има наемна армия, а воюването срещу ислямска страна е много положително. Я да духаш !!! НЕ НА ВОЙНАТА СРЕЩУ ПАЛЕСТИНА ... не им стига че откраднаха земя ,че и това ... айде земята как да е ... ама поне да не закачат мирното население ... много ме ядосаха тия евреи с тяхната акция ! :-x :-x Да си ... мамата шибаните яхве-та ... като си такъв защитник на израелците върви живей в палестина да те видим лайно тъпо дали ще подкрепяш ... а иначе ще ти кажа ,че исляма не е голямото зло ... това е ПРОСТО РЕЛИГИЯ ,КАКТО ХРИСТИАНСТВОТО ! И ще ти кажа ,че в масата си мюсолманите все още не мразят всички христиани ,а имат това основание !! И съм общувал с такива хора и повечето са готини /не говоря за турци,а араби .../ ! НЕ НА ВОЙНАТА !

Diam0nD
01-05-2009, 07:14
А не израел не избиват палестински деца ... ти новини не гледаш ли да видиш какво става ?! Аиде виж че палестинци с ракети са убили 5-6 човека ,а израелците мин 20 :-x

InitialD
01-05-2009, 20:23
Да се намеся ли в спора като разбирач по Близко източните въпроси ... :oops:

kristo
01-05-2009, 20:46
Духай ти. Като са ти толкова симпатични арабите, които между другото нямат никакъв кой знае какъв принос за човечеството, ходи да живееш при арабите.

Странно нещо са атакаджиите - хем са християни, а според библията евреите са избрани и Господ ги е пратил да живеят там, където са, хем защитават арабите

Ето и една от разликите между евреите и палестинците:

http://www.ljplus.ru/img/d/e/den_shi/_pal_isr.jpg

Аз не защитавам конкретно евреите. Но съм против исляма. Аз и по принцип съм против религиите, но конкретно съм против исляма доста повече. Има огромна разлика между християнството и исляма. Ти да си виждал християни-самоубийци-терористи? Ислямът е голямо зло за човечеството и трябва да се премахне.
Евреите не са никакъв богоизбран народ, това си е тяхна измислица, в това нито един нормален Християнин не трябва да вярва, защото противоречи на Християнството, което проповядва, че всички хора са равни пред Бога в делата си и няма такива богоизбрани или небогоизбрани народи.
А иначе си личи как ти се иска да защитаваш евреите и тяхната "праведна" кауза, нали все пак евреите и САЩ са дупе и гащи, има си хас да защитаваш едните, пък да плюеш по другите.
А що се отнася до арабите- със сигурност арабите са дали нещо на света и то никак не малко за разлика от евреите, които нищо не са дали. Арабите са имали велика цивилизация и култура през Средновекоевието и това ако не го знаеш хвани една история за 8-ми клас и попрочети малко, та да не дрънкаш за пореден път глупости... Иначе сега са нищо, но това не означава, че като цяло нямат принос към световната история.

malone
01-05-2009, 20:52
Мобилизация няма, има наемна армия, а воюването срещу ислямска страна е много положително.За американците може да е положително да си изтрелват воения арсенал за да се докопат до богатствата на чуждите страни,но не виждам защо мобилизацията на български войници.Цялата тази еврейска офанзива сруща Палестина е толкова добре измислена.Отново жалките юдеи се възползваха от най-малкото прегрешение на Палестинците и сега няма кой да ги спре.

raduna
01-05-2009, 21:04
Не ме интересуват евреите и арабите! Не ми харесва да се включваме във всякакви войни, за да се подмажем на когото трябва и не трябва, без изобщо да мислим за възможни последици за нас и собствения ни интерес... :smt012

SiegHeil
01-06-2009, 10:02
Ако стане нещо глобално бих се бил за Палестина...не на Израелската агресия ^^

а глобале тебе даже и няма да си правя труд да те коментирам..толкова си неинформиран че чак е срамно...

BulgariaZaBulgarite
01-06-2009, 10:25
Ако стане нещо глобално бих се бил за Палестина...не на Израелската агресия ^^

а глобале тебе даже и няма да си правя труд да те коментирам..толкова си неинформиран че чак е срамно...

Ако бях иранец бих постъпил в армията.
http://news.ibox.bg/news/id_876546546

А мозъка на Глобал е безвъзвратно промит......

kristo
01-06-2009, 11:58
Иранците със сигурност не са ислямски фанатици... говоря като цяло, със сигурност и при тях има такива, но като цяло иранците са си читав народ.

BulgariaZaBulgarite
01-06-2009, 12:08
СВЯТ БЕЗ ЦИОНИЗЪМ

kristo
01-06-2009, 12:50
Евала, ето такива евреи уважавам- антиционисти! Аз също имам приятел български евреин, който абсолютно ненавижда ционизма и мрази държавата Израел заради политиката й. Също така с право смята, че ционизъм=расизъм и е съвсем прав. Даже самият той ми е говорел на тази тема още преди години, когато аз не знаех много по въпроса и дори тогава го мислех за луд и че ми приказва глупости, но впоследствие осъзнах колко е прав.

InitialD
01-08-2009, 18:59
Raybeez ... пак ли рекламираш пънка!?!?

Що не пуснеш едно мнение и за Багдатските хеви метъли (има такива) и брейкърите от Тикрит (пак има такива)?!?!

Музиката обединява точно толкова колкото и разделя!!!

А ако не сте забелязали палестинците не ги харесват другите араби ... а зверствата, които са причинили на Ливанските Християни са неизброими!!!

Ае научете малко история преди да се записвате в която и да е армия!!!

П.П. О, да!За малко да забравя ... иранците не са същите откакто го няма Шаха!!! Докато не падне фашисткото ислямистко правителство на моллите ... ще ни е срам някой че сме наполовина перси ... !

InitialD
01-09-2009, 19:35
И на теб какво ти пречи?

Пуснах мнението с определена цел, ако беше малко по-интелигентен щеше да я зацепиш, а не да мрънкотиш за глупости...



ПП. поне вече разбрахме каква смеска си

Каква смеСка ли съм !?!? 8-)

Ти пък поне в едно мнение не се прави на губернатор на Калифорния!

kristo
01-11-2009, 13:37
Глобале за кой ли път се изказваш неподготвен и ставаш за смях...
Първо, явно си чел само Стария завет (юдаизма), а не Новия завет (Християнството), където черно на бяло се казва, че всички народи са РАВНИ пред Бога в делата си, без значение дали са юдеи, елини, римляни (цитирам дословно) или всякакви други по народност. Точно Господ Иисус Христос идва освен за да възвести Благата вест за Спасението на човечеството и затова за да се бори против юдейската (еврейската) свещенническа олигархия, която е натрупала огромни богатства и чрез тях контролира народа... Така че се запознай обстойно с принципите на Християнството, а не ми цитирай Стария завет, в който освен книгите на късните пророци (Илия, Исайа, Йеремия, Йезекил и т. н.), останалите са неособено исторични и в тях нещата са писани-пренаписани по много пъти. Така че някъде в тея пренаписвания, станали от еврейската свещеническа върхушка са се променили и някои от принципите и се е сътворило невярното твърдение, че евреите са "богоизбран" народ, което Иисус Христос именно идва да поправи и да възвести общочовешки и наднационални принципи.

SiegHeil
01-11-2009, 15:31
Врагът на моя враг е мой приятел..

И пак ще ти го кажа..глобале, ОБРАЗОВАЙ СЕ.

Diam0nD
01-11-2009, 17:08
аз смятам че няма да е лошо да прочета корана ^^ нямам против исляма нищо ... и просто ми е любопитно какво пише ... един приятел каза че му било по-интересно от Библията ^^ Тъпото е че тази религия се използва от някои като предпоставка ...

kristo
01-11-2009, 23:30
Ми Глобале тогава викам да се върнем в пределите на Стара Велика България и да изгодним оттам украйнците и руснаците, като заявим, че преди около 1800 години тези земи са били наши... Същата е логиката с евреите и тяхната "Обетована земя". След като втори век почти до един напускат Палестина и се разселват по света, 1800 и нещо години по-късно решават, че тези земи, в които 10 века са живяли палестинците пак трябва да са техни и съответно те имат право да имат своя държава там, а палестинците съответно "нямат" право на своя държава и съответно както се изразяваш ДГД... Е браво бе, ти си бил голям борец са правда и свобода...

SiegHeil
01-12-2009, 10:35
Правдата и свободата са да се ограничава исляма.
Ционизма и юдазима по-добри ли са от исляма ? :lol:

kristo
01-13-2009, 10:07
Доста по-малка заплаха е за човечеството, според мен.
Май много много не си чел за ционизма щом смяташ, че е "по-малката" заплаха...

Sevt
01-13-2009, 12:51
То по тази логика излиза , че по - малкото ръководи по - голямото ...

Sevt
01-14-2009, 06:54
нали говорим за по - малкото и по - голямото зле, КАЧЕСТВЕНО, а не КОЛИЧЕСТВЕНО ?

SiegHeil
01-14-2009, 15:40
Колко са ционистите и колко са мюсюлманите по света?
За сведение - броят на евреите е почти колкото броят на българите.
Мравките са повече от хората, защо да вкараме 240 мравки в един буткан и те да ни управляват ? 8-)