PDA

View Full Version : Вашия Дневник



ani_rihanna
01-04-2009, 17:45
какво пишете във вашия дневник?иии без обикновенните описания от сорта "каквото ми се е случило днес" . Споделете ваши случки/дори и със изменени имена или факти/,как си подреждате дневника/може да напишете модел/,корицата му,какво ви подтикна да започнете


/някой от отговорите може да бъдат използвани за училищна статия/

shadow4e
01-04-2009, 17:48
Никога не съм ползвала такова нещо, подарявали са ми. Не бих споделяла на хартия и после някой да го прочете. :)

Blab
01-04-2009, 17:49
Странното е(е, като се замисля, не е, но все тая), че пиша в него, когато съм в лошо настроение, силно афектирана, в някаква депресия или просто наранена. Когато грея, въобще не си и помислям да си хабя приятната емоция, записвайки я някъде, предпочитам да й се насладя докрай.

Пиша, каквото ми се пише. Всякакви безмислици(изпълнени с особен смисъл за мен, разбира се).

babity
01-04-2009, 18:00
Странното е(е, като се замисля, не е, но все тая), че пиша в него, когато съм в лошо настроение, силно афектирана, в някаква депресия или просто наранена. Когато грея, въобще не си и помислям да си хабя приятната емоция, записвайки я някъде, предпочитам да й се насладя докрай.

Пиша, каквото ми се пише. Всякакви безмислици(изпълнени с особен смисъл за мен, разбира се).

Мдааа. И моят дневник представлява колекция от най - лошите ми моменти събрани на едно място. Когато съм мислела, че живота ще свърши без еди-кой-си или приятелите са ми го надънили жестоко. Става ми зле, няма с кой да споделя, сядам и започвам да пиша всичко, което ме е тормозило, дори понякога си поплаквам. Просто като излезе от мен и чувствам облекчение. Колкото до модела... използвам си всичките му там обръщенийца и похвати, които бих използвала ако пишех писмо на някого. Общо взето, все едно си разговарям с някого наистина. Странното е, че колкото и лоши неща да съм написала вътре, след време те се превръщат в нещо, което ме кара да се усмихна. Може би, защото се чувствам порастнала, не знам.. Най - важното, което трябва да се съобрази преди да си направиш дневник е дали живееш с някой, който има нахалството да си позволи да го чете. У дома никой не се блазни да го направи, дори съм предлагала на майка ми, но тя не пожела. Иначе самото оформление не е нищо особено. Дори не е от онези тефтерчета с катинар. Обикновена вехта, пожълтяла тетрадка с мека корица.

Madness
01-04-2009, 18:04
^а пиша по листчета и после ги хвърлям,пак само кагато ми е гадно,помага

Blab
01-04-2009, 18:05
О, тия дни ме караха да разглеждам едни тефтерчета за различни цели.(Дъм(б), ако четеш и помниш сайта, постни!:Д)
Имаше за комикси, за събиране на спомени, за снимки, дневници... всякакви глупости... Доста добре изглеждаха, забравих им името, 15-ина евро май беше средната цена.

Както и да е.
Включи си в домашното електронните дневници. Някои не ги одобряват(и с право), но от няколко години са навлезли бая в Интернет-живота.
Бля-бля, забравих какво друго исках да кажа. Няма значение.

едит:/благодаря на Лудост/
Когато ми се насъбере много, ме избива на писане. Такова, несвързано според повечето, но това е без значение. Толкова изписани листа от тетрадки имам. Дори ми се е случвало да си стоя в салона и нещо на сцената да ме провокира, на момента вадя и пиша ли, пиша. Не за друго, после отминава. Като искаш да кажеш нещо, правиш го. Иначе какъв смисъл има?

LizZz
01-04-2009, 18:19
'Бе и аз трябва да почна да си водя, ама се ме домързява..

PLuScHeTo
01-04-2009, 18:47
имам 1 .... ама нищо не съм писала... започнах да си рисувам в него 8-)

hottie
01-04-2009, 19:40
имах като млад тийнейджър. Вътре пишех когато ми скимне - любовни терзания, черни мисли, но и хубави моменти.
Изхорих го миналата година.

LINKNOT
01-04-2009, 19:43
Аз тъкмо почнах да си водя. Ще пиша,когато ми е криво и съм ядосана,но няма да препрочитам,за да не си спомням,а после символично и ритуално ще го изгоря накрая на годината. 8)

Е,може и да си оставя няколко листа за спомен. 8-)

hahavteen
01-04-2009, 19:43
Като бях на 14-15 си пишех в няква тетрадка разни работи ама най-вече като ми беше кофти...
Последните няколко години не съм си водила дневник обаче сега мама ми подари много хубаво тефтерче такова да си записвам всеки ден какво имам да правя, бла бла с календарче и всичко. Та смятам да почна да си пиша в него по 1-2 думи всеки ден за това какво се е случило :)

sladka__droga
01-05-2009, 03:16
Сега нямам,но лятото имах и сега като чета какви глупости съм писала се заливам от смях :D.

carinaNebula
01-05-2009, 04:08
имам си да,изписала съм 100 и няколко страници и то само простотии,писала съм когато ми е скучно,мъчно или пък весело.
имаше и един период,за който съм писала и за който съжалявам в момента и надрасках всичко писано с маркер.. :D

RAWRRR
01-05-2009, 04:41
Имах интернет дневник,писах там година и половина.
Зарязах го,понеже за кратко време се промених доста и някак новите ми разсъждения не се връзваха със старите.

Като цяло предпочитам да е в някакви чуждестранни сайтове,далеч от очите на случайни хора.Не харесвам българските,с рейтинги на постовете и тн.Искам един,за когото имат линка само 10-20 приятели и които да проверяват,дали не съм писала нещо ново всеки ден.После ми се радват и коментират :).

Преди бях описвала събития от изминалите дни + разсъждения върху тях.
Мисля,че и за напред ще е така.Както казах,дневника за мен е текст с история,а не само главоблъсканици над определен екзистенциален проблем,за жените,за мъжете,за колите,за парите..
Искам,когато след време се върна към него,да мога да чета за разните,малки глупости и моменти,които са ми се случвали (или на други хора),а не банални описания.

Препоръчвам : http://livejournal.com

Seducti0n
01-05-2009, 05:50
:) Нямам нерви за подобни неща.Да седна и да си описвам ежедневието.
Хубаво е да имаш спомени, които да запазиш, но в съзнанието, а не след време да отваряш някакви дневници и да четеш какво е станало и така...

cherinka
01-05-2009, 08:33
Описвам емоционалното и душевното ми състояние.
Започвам с "Днес като, че ли мразя еди-си-кво", "но за сметк на това еди-си-кво и кво" ..
А понякога започвам с ляляляляля алалалаал ухухухххухухух и ей така само някакви срички от песни, които след това и напредстава синямам как се поризнасят :)

b0Nb0n
01-05-2009, 11:06
nqmam i nikoga sym nqmal za kvo mi e moga da pomna ebasi

BlackWings
01-05-2009, 12:07
Преди си водех , не особено редовно но имах навика отвреме-навреме да изливам мислите си върху хартия . Дори незнам с каква цел го правех , по скоро замисълът беше след време да го изчитам и да проверявам как съм се променила и за какво трябва да си взема поука.
Приключих с този навик когато неколкократно беше прочитан без мое разрешение , и като видях колко е гадно някой да се рови в съкровените ти мисли , се усетих че няма смисъл от цялата тая работа , и реших че всичките си емоции трябва да запазя за себе си.

SuNsEt
01-05-2009, 13:41
Веднъж се пробвах,но много ме мързеше да пиша иии при мисълта,че някой може да го намери и прочете,се отказах.

Pliok0019
01-05-2009, 13:44
глупост голема е тва...


моя живот си е само мой.

Jumbie483
01-05-2009, 13:49
Водя си дневник от както се помня честно казано :D Сменила съм безброй тетрадки.. Още помня..първия дневник го започнах 2002 година..началото. В тях описвам по-скоро чувства и разсъждения, от колкото случки (вече). Интересно е да се върна отново в 2002 от време на време и да видя какво съм писала, по какъв начин съм разсъждавала и какви мисли за витаели в главата ми.. Никога не бих унижощила дневниците си, защото по-ценно нещо от тях нямам :-) Едно ще е да речем след 10/20 години родителите ми да ми казват какво съм правила на тази възраст, друго е сама от себе си да го разбера. Нямат цена, моите тетрадки [-(

Weakness
01-05-2009, 14:40
подарявах ме си такива неща в 4-5 клас...но така и не съм използвала

monchy1122
01-05-2009, 18:51
imam o6te sega predi malko pisah v nego v nego si pi6a za slu4kite za sabitiqta koito mi predstoqt i lubimi pesni to ti pi6e6 (za avtorkata stava duma): i bez kvo mi se e slu4ilo "to po princip v dnevnik se pi6e tva kvo ti se slu4va ina4e mnogo gotina tema :)

ani_rihanna
01-07-2009, 17:16
Между другото психолозите силно препоръчват дневниците по много причини.Бих искала да ви препоръчам едни книги за тези които предпочетат да четат дневници, отколкото да ги пишат: "Дневници на малки откачалки". Гнигата е мн интересна и е написана със съдействието на teenproblem.net /пише го на задната корица/. Има за момичета и за момчета. Струва 7,00лв. Надявам се да ви харесва. :-) :) =P~ :---) :-|

neocide
01-07-2009, 17:22

jghgh
01-07-2009, 17:25
Странното е(е, като се замисля, не е, но все тая), че пиша в него, когато съм в лошо настроение, силно афектирана, в някаква депресия или просто наранена. Когато грея, въобще не си и помислям да си хабя приятната емоция, записвайки я някъде, предпочитам да й се насладя докрай.

Пиша, каквото ми се пише. Всякакви безмислици(изпълнени с особен смисъл за мен, разбира се).
Наистина не е странно.

Нямам дневник, но ако много се ядосам хващам някоя тетрадка и на гърба сипя обиди, омраза.. или си изливам чувствата, все тая.
Нямам "организиран" дневник. Пробвах се да си направя, дори го почнах, но нещо не се получи. Не ме кефи да "имам" някаква книга,в която да пиша като се ядосам иликато имам какво да пиша. Така не се сещам.
По-добре ми е да нямам такова нещо и като ми стане гадно да посягам към "екстремни" материали - тетрадки, чинове, каквото мога да изпонадраскам и после да скъсам, изтрия, намачкам или да скатая...

Имам блог, но го чувствам ненужен. Да не говорим че все го трия и си правя нов. Имах всякакви имена на блога, все ги трих (а като ги изтриеш после не можеш даги ползваш...) - странна работа.
Но се оказва че като съм бЕсна нямам достъп до компютър.. а и като тръгна да блъскам по клавиатурата.. някак си нещо не ми се получава.. :?
Родена съм да си пиша гадориите на скайп или в тетрадките.. или в notepad, но не и в организирани дневници, блогове и т.н. Просто май не ми върви на такива неща - въпреки че отстрани изглежда приемливо (например блога ми) - но аз знам че не са абсолютно максимално 100% натурални и точни..

woshataa
01-07-2009, 17:33
преди имах такава глупост и пишех от време тогавашните ми 12 годишни "любовни" мъки и кво ли не още . само за едно събитие съм писала адекватно и то защото беше доста важно в живота ми .. сега не разбирам смисъла защо изобщо съм го правила . .изливането на мисли върху хартия е доста знам ли и аз .. тъпо може би :-o в момента запазвам мислите и емоциите си за себе си . . или ги изливам в компанията на една приятелка .. доста по-добър вариант от безмълвната хартия според мен ..

SunSmile
01-07-2009, 17:35
Имам си един дневник, в който пиша, но пиша редовно. Когато ми е мн тъжно, тъпо, когато се случи нещо важно з амен... и тогава пиша. Никой никога няма да го прочете :)