PDA

View Full Version : Въпрос за фотошоп...



limon4e_f
01-04-2009, 18:19
Хей! Та по същество...От доста време искам да направя един колаж на фотошоп , а за тази цел копвам разни неща от различни снимки и ги наслагвам ( логично 8-) ) , но проблемът е , че копираните фрагмети са много големи и искам да ги смаля , а не мога...Използвам ласото за изрязване и може би това е причината , но така ми е по-удобно. Много ще се радвам , ако имате идеи и ги споделите :)

LizZz
01-04-2009, 19:27
Начи... 8-)
Здрасти, като начало.:)

Оня ден се занимавах с тва като нагласях подписа си да почвам да го слагам по снимките.. Като го маркираш даваш дясно копче и Layer via Copy и го запазваш като *.PSB за да няма бял фон около селекцията.
Отвяраш го тоя файл самостоятелно, оразмеряваш го и пробваш да видиш дали ше стане по тоя начин -> като си отворила фотошопа с мястото, на което искаш да ги поставяш занасяш файла посредством drag and drop (демек го пренасяш от някоя папка във фотошопа) и после го преместваш при работния файл.
Надявам се да си разбрала... :) Успех, не е много сложно!

n0x
01-04-2009, 20:28
ctrl + t

LizZz
01-04-2009, 20:31
ctrl + t
Мамка му!!! :razz: :razz:

n0x
01-04-2009, 21:18
ctrl + t
Мамка му!!! :razz: :razz: кво 8-)

limon4e_f
01-05-2009, 14:30
Хах , мерси много , много , много! :) Ам , с риск да стана досадна ( не , че ще ми е за първи път де ) ще попитам как мога да се добера до онази част от free transformation , която ти дава възможност да си разпъваш селектираното на всички страни ( т.е. да изкривиш правите отсечки на селектирания прозорец както си поискаш...). Това го знаех , но тази пуста памет :D ! Мерси пак ;)

n0x
01-05-2009, 16:24
ctrl + t дясно копче на мишката в/у селекцията-> warp 8-)

LizZz
01-06-2009, 18:34
ctrl + t
Мамка му!!! :razz: :razz: кво 8-)
Ми не го знаех.. Толкова съм се мъчил, а то било комбинация от две копчета.. Евала!

TheBlackStranger
01-06-2009, 19:00
^.^ Фотошоп не е играчка. Толкова много ми се смяха, че се отказах да се уча дори. Лиз като каза това за двете копчета и се сетих как една приятелка с точно 8 клавишни комбинации извади менюта, който търсех бувално 30 минути.

sometime
01-06-2009, 19:30
^.^ Фотошоп не е играчка. Толкова много ми се смяха, че се отказах да се уча дори. Лиз като каза това за двете копчета и се сетих как една приятелка с точно 8 клавишни комбинации извади менюта, който търсех бувално 30 минути.

хаха не било играчка
...



таа тва за контрол и т

като задаржиш шрифт се смалява равномерно

limon4e_f
01-08-2009, 13:14
Хм , май няма тази опция...Което всъщност е почти невъзможно , при положение ,че я бях използвала с един по-стар фотошоп...Моят се оказа CS , a според баща ми бил най-новият :D :o И все пак много благодаря за съветите , а като пак зацикля някъде , което ще е скоро , ще пиша :)

n0x
01-08-2009, 17:00
най-новият е цс4

цс3 > рлз