PDA

View Full Version : Пластична хирургия



hottie
01-04-2009, 19:31
Тъй като напоследък стана много разпространено искам да ви попитам от любопитство следните неща:
--> За или против разкрасяващата пластична хирургия сте?
--> Бихте ли си направили пластична операция ?Къде и защо?
--> Имате ли познати, които вече са си направили подобни интервенции?

6emet4e
01-04-2009, 19:44
За.Ако това ще накара един човек да се чувства по-добре,по-пълноценен дори,и ако има възможност,защо да не го направи? Вече живеем в такъв свят,в който това да изглеждаш добре ти отваря толкова вратички...Жалко е,но е така.
Е все пак всичко трябва да има граници,нали така!?

Аз за момента не мисля че имам нужда.

Нямам такива познати.

mArMaLaDkA
01-04-2009, 19:44
1.ЗА пластичната хирургия съм,КОГАТО човека е обезобразен.Глупаво ми е иначе.От малки гърди или сбръчкано лице не се умира.
2.Не бих си направила.Вярно,не харесвам коремчето си изобщо,но с повечко тренировки,ще се оправи.Иначе,ми е хрумвало и пак корена на тревогите е пустото коремче,но после разбрах,че е глупаво да мисля за операции,само защото към момента ме е мързяло да потичам в парка.
3.Не.

Sensuality
01-04-2009, 19:44
За или против разкрасяващата пластична хирургия сте?

Твърдо ЗА,ако така човек ще се почувства по пълноценен и ще си подобри самочувствието.

Бихте ли си направили пластична операция ?Къде и защо?

Бих си направила,мда.На носа,понеже не ми харесва много :-D

Имате ли познати, които вече са си направили подобни интервенции?

Мда,една приятелка на майка ми си беше слагала силикон в гърдите,казваше че е имала адски болки :)

hottie
01-04-2009, 19:53
Мерси за отговорите. Продължавайте :-D

Забравих и аз да си дам мението:
--> Аз съм За ако човек наистина има нужда, за да се почувства добре. Но съм против маниакалното правене на операции - нос, гърди, устни и пр.
-->За момента не бих си направила интервенция. Може би в по-късен етап(като поостаея) бих си помислила за ботокс.
-->Една позната си оправи нослето. Резултата е много добър, но изстрада доста милата.

_princess_
01-04-2009, 20:42
За.Ако това ще накара един човек да се чувства по-добре,по-пълноценен дори,и ако има възможност,защо да не го направи? Вече живеем в такъв свят,в който това да изглеждаш добре ти отваря толкова вратички...Жалко е,но е така.
Е все пак всичко трябва да има граници,нали така!?

Аз за момента не мисля че имам нужда.

Нямам такива познати.

+1

rusoto_baby_f
01-04-2009, 20:57
За или против разкрасяващата пластична хирургия сте?
За! Хората са я изммислили за да си повдигат самочувствието...Не става дума за каприз (въпреки че има и такива) ..а става дума за комплекс...И чрез пластичната хирургия хората се чувстват по уверени в себе си...и придобиват самочувствие...
Бихте ли си направили пластична операция ?Къде и защо?
Да!
Имате ли познати, които вече са си направили подобни интервенции?
Да имам..

st1ka
01-04-2009, 21:01
..

Sintya
01-05-2009, 07:20
--> За или против разкрасяващата пластична хирургия сте? - Не съм и против, не съм и за. Не харесвам " изкуствени " хора, но ако някои ще се почувства по добре, защо не?
--> Бихте ли си направили пластична операция ?Къде и защо? - Сега като се замислих, не бих... може би, ако имам нужда след 10 години... може би...
--> Имате ли познати, които вече са си направили подобни интервенции? - Не, нямам.

mynichka
01-05-2009, 07:28
--> За или против разкрасяващата пластична хирургия сте?За
--> Бихте ли си направили пластична операция ?Къде и защо? За момента не бих си направила
--> Имате ли познати, които вече са си направили подобни интервенции? да, познавам момиче, което си оправи носа :)

kalpazanka
01-05-2009, 07:44
За или против разкрасяващата пластична хирургия сте?
Зависи каква е причината и къде ще е интервенцията.
Бихте ли си направили пластична операция ?Къде и защо?
Бих си повдигнала веждите /безобидно е и са само 2 конеца/
Имате ли познати, които вече са си направили подобни интервенции?
Не, но асистентката ми по анатомия разказа за случай на жена, която след лифтинг на лицето получава парализа на едната половина вследствие на увреда на лицевия нерв.

fashion4etyy
01-05-2009, 15:51
Тъй като напоследък стана много разпространено искам да ви попитам от любопитство следните неща:
--> За или против разкрасяващата пластична хирургия сте?
--> Бихте ли си направили пластична операция ?Къде и защо?
--> Имате ли познати, които вече са си направили подобни интервенции?

ЗА. ако имах пари .

Zaharinka
01-05-2009, 16:01
1.Твърдо съм За разкрасяващата хирургия.
2.Да бих си направила,по тялото ми има твърде много излижна кожа,вследствие на бързо отслабване.Не мога да я гледам ако имам възможност бих я премахнала защото от диети и упражнения просто не се влияе.
3.Да имам познати.Едната си беше направила корекция на нослето (в момента и е страхотно),другата липосукция.

Sissy90
01-05-2009, 17:27
За съм, освен ако не е просто прищявка и ако не стане нещо постоянно. Корекция на носа или ушите би повдигнала самочувствието на хора, които са се комплексирали от това години наред. Но липосукция по 2 пъти в годината, защото някой го мързи да спортува, е глупаво.
В момента не бих си направила, занапред не знам.
Мисля, че нямам познати, които да са си правили такива операции.

cherrypezz
01-05-2009, 17:48
Ох,ами това е една много деликатна тема.Аз не бих искала операция поне ЗАСЕГА , но с възрастта човек наистина има нужда от корегции и защо не? :(
От друга страна пък това да си направиш операция ("козметична") е някак дело срещу Бог или природата или както искате го наречете...но от трета страна пък нима САМОТО лекуване (по принцип говоря) не е против природата?!?!

ПС:Въпреки всички неща които написах горе искам да стана лекар :D и една от възможностите,които обмислям е пластичен хирург,е има мноооого време до тогава :-)

SunSmile
01-05-2009, 18:06
--> За или против разкрасяващата пластична хирургия сте?
За. Хората придобиват повече увереност и самочувствие, когато се харесват и се чувстват добре в кожата си!
--> Бихте ли си направили пластична операция ?Къде и защо?
Да, бих! На този етап мисля, че с други усилия ще мога да се справя с нещата и местата, които искам да оправя по себе си! За в бъдеще, ако имам възможност и все още нужда бих се подложила!
--> Имате ли познати, които вече са си направили подобни интервенции?
Не!

nejnaDROGA
01-05-2009, 18:29
Щом е само за разкрасяване съм против :? Естествената красота си е най-хубава :) Е ако се налага прекалено много - ми добре,но аз не бих се подложила на подобно нещо.
А що се отнася до това дали познавам такива хора ... Познавам такива ДЕЦА!!!В момента се сещам за 2 момичета от старото ми училище,които преди 9 клас (т.е. около 15 годишни) си оправиха носовете,устните,едната си пресади още коса,яко липосукции от крака,раце и къде ли не ... Едната е с изкуствени зъби отпред :? Абеее УЖАС!!!Ама какво да се прави ... Явно имаха комплекси,защото бяха доста едри и доста високи ... Може би са искали да са с - 20-30 кг. по-слаби и да компенсират едрата си структура с изкуствена визия :?

BoRe
01-05-2009, 21:34
За много ясно

ProstoAz
01-06-2009, 00:58
--> Твърдо За
--> Аз съм си правила. :) Ринопластика във ВМА преди 11 месеца. Носът ми е бил счупен като съм била малка и поправих този факт. :) Иначе бих си сложила силикон може би след като родя и гърдите ми се обезформят и поотпуснат, бих си направила и един горен лифтинг на по-късен етап, а защо не и да си изгладя бръчките.
--> Освен себе си и доста други жени, с които се запознах по време на 3-дневния ми престой в болницата - не, не се сещам в момента. :)

5StaR
01-06-2009, 01:20
за , нека повече жени оголемяват бюстовете си 8-) 8-)

Ou7taControL
01-06-2009, 04:28
за , нека повече жени оголемяват бюстовете си 8-) 8-) ayyyyyyyyyy :shock:

Wrathchild
01-06-2009, 10:01
ЗА ако някой има нужда.
Не бих си направила операция.
Не познавам хора, подложили се.

darla
01-06-2009, 10:21
1.Za.nemoga da uprekvam nikoi za li4niq mu izbor.
2.bih si napravila ako imam nujda.No taka razprostranenite-silikon v ustnite-ne,imam golemi,plutni ustni,mn 4esto me pitat dali imam silikon;gurdi-ne,imam malki,stegnati gurdi i nikoga ne sa mi bili kompleks,eventualno sled godini botoks na liceto
3.poznavam.dve jeni sus silikon v gurdite i edna sus silikon v ustnite(mn grozna kartinka)

krem4et0
01-06-2009, 11:14
Тъй като напоследък стана много разпространено искам да ви попитам от любопитство следните неща:
--> За или против разкрасяващата пластична хирургия сте?
--> Бихте ли си направили пластична операция ?Къде и защо?
--> Имате ли познати, които вече са си направили подобни интервенции?

Нямам нищо против, особено за коригиране на някои вродени (придобити) недостатъци ли поприкриване на някоя бръчка, за махане на тлъстинка. Но съм против всичко да изглежда изкуствено и гротеско.

Бих си махнала няколко белега от операция, бих си махнала някоя мазнинка, а мечтата ми е да си подкъся носа....в единия ми профил изглежда ужасно дълъг. Къде-не знам. Защо-не си харесвам белега, а този пуст целулит и това дупе си седят, ако ще и да вегетирам. Искам голям бюст, но честно казано не ми харесва как стоят имплантите. Вариантите са да напълнея или да родя и кърмя

Имам позната, която си заличи родилен белег на лицето (но това не е разкрасяваща)......но иначе не се сещам. :D

Biskfitka
01-06-2009, 12:41
Ами За съм.
За сега не бих си направи пластична операция...но след време определено ще имам нужда:Д
Амии не познавам такива хора :-o

hottie
01-06-2009, 14:40
Щом е само за разкрасяване съм против :? Естествената красота си е най-хубава :) Е ако се налага прекалено много - ми добре,но аз не бих се подложила на подобно нещо.
А що се отнася до това дали познавам такива хора ... Познавам такива ДЕЦА!!!В момента се сещам за 2 момичета от старото ми училище,които преди 9 клас (т.е. около 15 годишни) си оправиха носовете,устните,едната си пресади още коса,яко липосукции от крака,раце и къде ли не ... Едната е с изкуствени зъби отпред :? Абеее УЖАС!!!Ама какво да се прави ... Явно имаха комплекси,защото бяха доста едри и доста високи ... Може би са искали да са с - 20-30 кг. по-слаби и да компенсират едрата си структура с изкуствена визия :?

Аз доколкото знам не трябва и даже май е забранено да се извършват подобни операции на толкова млади хора...много се учудих като прочетох това.

Иначе и аз не харесвам силикон в устните и гърдите. Седи много неестествено.

myHeartIsOnlyForYou
01-06-2009, 15:13
1)ЗА!!!Но за тези,които коригират вродени недостатъци(може и придобити-счупен нос..)и които правят хората по-самооверени,а не да се комплексират :)
2)Да бих си направила,за сега бих искала само да ми приберат ушите..Те са супер мънички,но са щръкнали и ме е срам да си вържа косата или нещо такава.. :( само пусната няма друг начин просто искам да ги скрия от всички 8-) За това на тях не нося обеци....Бе то това си ми било голям комплекс :-# Даже може би си мисля,че за в бъдеще няма да искам да се женя,защото булките никога не са с пусната коса,а все им правят някакви прически назад.. :( Успокоявам се единствено като видя някое момиче по-зле от мен 8-) Понякога си мисля,че по-добре да имах крив нос и хубавки уши,защото на повечето хора носът им има някакъв дефект..
3)Не познавам такива хора...

darla
01-06-2009, 15:50
^az puk haresvam bulki s pusnati kosi.....oba4e tova da ne se omuji6,zaradi pri4eksata e....mnogo osnovatelna pri4ina :lol:

nejnaDROGA
01-06-2009, 16:15
Щом е само за разкрасяване съм против :? Естествената красота си е най-хубава :) Е ако се налага прекалено много - ми добре,но аз не бих се подложила на подобно нещо.
А що се отнася до това дали познавам такива хора ... Познавам такива ДЕЦА!!!В момента се сещам за 2 момичета от старото ми училище,които преди 9 клас (т.е. около 15 годишни) си оправиха носовете,устните,едната си пресади още коса,яко липосукции от крака,раце и къде ли не ... Едната е с изкуствени зъби отпред :? Абеее УЖАС!!!Ама какво да се прави ... Явно имаха комплекси,защото бяха доста едри и доста високи ... Може би са искали да са с - 20-30 кг. по-слаби и да компенсират едрата си структура с изкуствена визия :?

Аз доколкото знам не трябва и даже май е забранено да се извършват подобни операции на толкова млади хора...много се учудих като прочетох това.

Иначе и аз не харесвам силикон в устните и гърдите. Седи много неестествено.
С пари и връзки всичко се постига :?

xpucuto
01-06-2009, 19:03
1.За или против разкрасяващата пластична хирургия сте?
-ЗА!

2.Бихте ли си направили пластична операция ?Къде и защо?
-Да...

3.Имате ли познати, които вече са си направили подобни интервенции?
-Не

mushmorocheto
01-06-2009, 19:32
--> За или против разкрасяващата пластична хирургия сте?

За.Ако човек има нужда,иска да подобри нещата и има възможност,защо не. :)


--> Бихте ли си направили пластична операция ?Къде и защо?

За сега мисля,че нямам нужда. :)


--> Имате ли познати, които вече са си направили подобни интервенции?
Не.

krem4et0
01-06-2009, 20:53
myHeartIsOnlyForYou, сестра ми като булка беше със спусната коса. А аз нямам никакво намерение да крия къдриците си под кок, който ще ме състарява допълнително. И без това няма да се оженя на 23-4.