PDA

View Full Version : Много изтощена коса... Помощ !



freak.doll
01-05-2009, 06:56
Та имам проблем ... от две години косата ми се омазнява бързо и я мия през ден , няма начин , но откакто я боядисах , косата ми не е толкова гъста ... и все пак е изтощена , защото я и изправям ... какво да направя , за да й се върне гъстота и за да я мия поне на два дена ?

Lysit0
01-05-2009, 07:23
Спри да я третираш по какъвто и да било начин с преси и други боклуци....

slim__shadygirl
01-05-2009, 08:23
Тривитаминол! =;

BlackWings
01-05-2009, 17:00
Тривитаминол! =;
;-) Не съм го пробвала но има доста хора доволни от него , така че предполагам че си струва да опиташ :)

GabisiTa
01-05-2009, 18:16
Спри известно време да я изправяш, остави я да си почине малко, ползвай маски за коса, кристали..

nejnaDROGA
01-05-2009, 18:21
Аз не разбрах как така хем косата ти се омазнява бързо,хем е изтощена :-o Да не се бъркаш нещо :?

NoCaption
01-05-2009, 18:23
Тривитаминол! =;


Тва не беше ли за офце :-o

Liar
01-05-2009, 18:41
Маслата на Икаров ще оправят всичко!Също така използвай и маска или спрей за суха коса без отмиване но не го пръскай в корените.Обаче ако косата ти е нацъфтяла ще трябва да я отрежеш.

Water_lili
01-05-2009, 18:41
спри да я третираш с всякви боклуци и я подхранвай с разни маски, из нета има доста..., а най- лесното е като така или иначе я миеш през ден използвай поне яйце или по- слаб шампоан.... много витамини

tItEufFf
01-05-2009, 18:58
Отрежи я..
Ще ти излезе по-евтино, но после не трябва да я изправяш пак всеки ден

slim__shadygirl
01-08-2009, 15:39
Тривитаминол! =;


Тва не беше ли за офце :-o
Тривитаминола е комбинация от 3 витамина в течно състояние.Действа!
BTW:Не е само за оВце :wink:
Ако не ти се нрави тривитаминола,ампулите на Vichy също са мн добри :)

leidymimi
01-08-2009, 17:19
от боядисването и изправянето е.преди 1 година косата ми беше добре, но исках промяна и си направих кичури.още една грешка ми беше че си купих и преса и сега ми е като слама и се чудя какво да я правя.за начало спри да я изправяш за около 1-2 месеца и си потърси шампоан и маска за изтощена коса.засега не мога да ти препоръчам нищо...sorry.

Liar
01-09-2009, 16:10
Сетих се и за зехтин.Купи си екстра върджин-около 10лв и ще ти струва по-малко отколкото за си купиш маска шампоан и ампули,а ще ти оправи косата.Избягвай да го нанасяш в корените освен ако не ти е суха иначе може да тисе омазни.

sladka__droga
01-09-2009, 18:12
Спираш да я третираш по какъвто и да е начин.Подстригваш се колкото е нужно (смисъл колкото цъфти,ако изобщо ти цъфти) ... Ползваш шампоани за мазна коса и ще ти се оправи с времето :).

Carmen_Kass
01-09-2009, 18:50
Маслата на Икаров ще оправят всичко!Също така използвай и маска или спрей за суха коса без отмиване но не го пръскай в корените.Обаче ако косата ти е нацъфтяла ще трябва да я отрежеш.

+1

Dark_Angel_F
01-09-2009, 19:10
И аз попринцип се изправям , но нямах ниаккъв проблем доакто преди месец ан една ескурзия не ме накъдриха с една много стара маша ... на сутринта не приличаше на нищо и я поизпраивх криво ляво ... Вечерта като се прибрах вече приличаше на слама с подвити сухи краища направо ужас! Направих си маска ( без преди това д аси мия косата с шампоан) и се пооправи и продължих с маските уж биваше ( онзи ден видях че е с итекъл срок ан годност ,а се чудех защо не е кой знае аквъ ефекта) . Постригах се и проъдлжих с маските и положението бе овладяно , но онзи ден си взех маска на Глис с масло от дива роза ( за стресирана коса) и съм страшно доволна ! Още от първата употреба косата ми стана мека като коприна ... по мека и от преди въпросната маша ! За това пробвай с някоя маска за стресирана , изтощена или третирана коса и пий витамини за коса или хапчета от сорта на Мерц :)

Giva
01-09-2009, 19:11
Спри да използваш пресата,асешоара го използвай когато наистина се налага.Използвай подхранващи маски или въобще продукти за подхранване (аз съм доволна от Глис-жълтия)

N0_feAR
01-09-2009, 19:11
използвай шампоан/балсам 2в1 и маска за коса. Ограничи пресата и сешоара до минимум. Много ефикасен начин за сгъстяване на косата е чрез газ и мас (най-често го ползват при децата против въшки) малко смърди, но много помага.

Liar
01-09-2009, 19:47
Продуктите 2в1 като шампоан +балсам на едно "утежняват" косата.Щом нейната се омазнява бързо предполагам е тънка и вероятно ще и се сплеска.
Рецептата за съжаление не може да стъсти косата.Нищо не може,ако не е заложено генетично.Иначе е много добра,но при положение,че има заместители като бадемово масло например,не виждам смисъл да се тормози със мас...

zanik
01-09-2009, 21:17
Мм...Аз всеки ден си я мия и си я изправям слагам пяна или я изправя, и я пръскам с лак за коса, и за сега нямам проблеми. Дано и да нямам де. :)

sladurankata16
01-09-2009, 21:43
btw i az imam takav problem,samo 4e moqta ne se omaznqva barzo,osven tova q podhranvam s maski,kristali za kosa,specialni kremove za kosa i ka4estveni 6ampoani.Kato cqlo e mn meka,gladka i izglejda mn dobre,ne kato slama,oba4e stana po rqdka ot kakto q boqdisah i az :S

Armeika
01-09-2009, 22:10
Маскиии...
Примерно нещо такова ако искаш ти да си го приготвяш:
Мас,газ,ракия,тривитаминол, яйце,кисело мляко,хума
Или иди някъде където продават козметика и кажи да ти предпоръчат нещо!
Но рецептата която ти написах малко по горе е добра освежава косата. :)

Minerva
01-10-2009, 20:30
Спри с преси и сешуари
Подстрижи връхчетата
Купи си шампоан и балсам хубави-недей за мазна коса нищо че ти се омазнява
Само на краищата слагай кристали