PDA

View Full Version : МОЛИВ ЗА ОЧИ



mimichi
01-05-2009, 12:21
Споделете каква марка черен молив за очи ползвате. Защото моя нещо не се личи като си го сложа и се чудя какъв да си взема. Вие сте :)

LovelyGirl
01-05-2009, 12:30
Golden Rose - много съм доволна от него.Не се размазва толкова колкото другите и като сложиш си личи идеално,а не е светъл.
Винаги ползвам него.
Много рядко се е случвало да ползвам друг,но все не съм доволна :?

Sensuality
01-05-2009, 12:42
Impala :)

pussycatdolls
01-05-2009, 12:48
BROOKLIN :grin:

avrrora
01-05-2009, 12:56
Oriflame

Rofl4e
01-05-2009, 13:00
Вземи си на Golden Rose ili Brooklin

Biskfitka
01-05-2009, 13:13
Golden Rose - много съм доволна от него.Не се размазва толкова колкото другите и като сложиш си личи идеално,а не е светъл.
Винаги ползвам него.
Много рядко се е случвало да ползвам друг,но все не съм доволна :?+1


:grin:

hahxa
01-05-2009, 13:14
Avon

Madness
01-05-2009, 13:18
Последно си търсих Brooklin,ама не си намерих и си взех Impala,и двата стават така или иначе слагам рядко.

st1ka
01-05-2009, 14:12
..

xpreciousx
01-05-2009, 14:21
В момента използвам Flomar и съм мн доволна :grin: имам и на golden rose но не ми харесва...разликата между двата е просто феноменална :shock: а иначе една фр имаше на Brooklin страшен е :P

jaCkit0o
01-05-2009, 14:52
Golden Rose - много съм доволна от него.Не се размазва толкова колкото другите и като сложиш си личи идеално,а не е светъл.
Винаги ползвам него.
Много рядко се е случвало да ползвам друг,но все не съм доволна :?+1


:grin:

+2 :wink:

NoShTnO_iZkUsHeNiE
01-05-2009, 15:34
Aз използвам на Манхатън.

Jamalska
01-05-2009, 15:40
Хм...преди-Голдън роуз май...обикновено къфто хвана в козметиката,а в наща козметика има най-мн голдън роуз.Ама от както пробвах очна линия вече само това ползвам.Сега си взех...Wet n wild ако изобщо това е фирмата,и съм супер доволна.

Sintya
01-05-2009, 16:10
На Ейвън са мекички и удобни за слагане и не се оттриват лесно, препоръчвам ти ги !

Biskfitka
01-05-2009, 16:45
Аз имам на Ейвън някъв сив с оранжеви портокали... 8-) Слагам го само вътре в окото,защото е много мек и пак се размазва :?

Sintya
01-05-2009, 16:59
Зависи от молива, този на Джилиан е много хубав.

scanadal
01-05-2009, 17:01
Моят молив за очи е на Голдън Роуз и съм много доволна :grin:

shell
01-05-2009, 17:47
Golden Rose - много съм доволна от него.Не се размазва толкова колкото другите и като сложиш си личи идеално,а не е светъл.

и аз съм на тази марка и съм доволна :)

Sa6iTyYy
01-05-2009, 18:11
Brooklin доволна съм си от него,много яки седи като го сложиш но след кратко време така ми се размазва ако не го забърша отива чак до скулите и е много гадно,но това може би е от самото ми око защото ми е по влажно. Ще ми кавжете ли някъкъф хубав молив който е специално за тоя проблем ? :-o

myHeartIsOnlyForYou
01-05-2009, 18:31
На Ейвън са мекички и удобни за слагане и не се оттриват лесно, препоръчвам ти ги !
Друг път.... #-o имам един на Ейван и той да наистина се слага лесно,но още по-лесно се маха 8-) не се размазва мн поне на мен,защото почти постоянно съм с молив и съм свикнала да внимавам мн даже да мигам по-малко :D ,но само да го докосна с пръсче и го няма-всичко остава по пръста ми 8-).Според мен най-добрия молив за очи е Импала :!: Просто това е молив мечта-не е скъп 2,50,слага се доста лесно(мек е но не твърде мн,мек е точно толкова за да си сложи всеки по свой вкус),и гарантирано няма да се размаже както го сложа така си седи,ако съм заета цял ден и цял ден ще седи и няма да мръдне,но това е така защото е водоустойчив и с вода трудно може да се изчисти от очите :D .Единственият му недостатък е че е по-специален за острене и не става с обикновена острилка,но просто се купува острилка на Импала,която също е 2,50 и всичко е ОК...
Sa6iTyYy купи си него няма да съжаляваш ;-) [/i]

NoCaption
01-05-2009, 18:31
На Golden Rose имам и е баси шита
на Ейвън имам и той е добър,ама най-якият ми е на Brooklin или нещо от сорта беше 8)

safetyMode
01-05-2009, 18:59
BROOKLIN :grin:

и моя е на тая марка ... един златен е отвънка

lisi4ety
01-05-2009, 19:02
Impala :)

Sintya
01-05-2009, 19:05
На Ейвън са мекички и удобни за слагане и не се оттриват лесно, препоръчвам ти ги !
Друг път.... #-o имам един на Ейван и той да наистина се слага лесно,но още по-лесно се маха 8-) не се размазва мн поне на мен,защото почти постоянно съм с молив и съм свикнала да внимавам мн даже да мигам по-малко :D ,но само да го докосна с пръсче и го няма-всичко остава по пръста ми 8-).Според мен най-добрия молив за очи е Импала :!: Просто това е молив мечта-не е скъп 2,50,слага се доста лесно(мек е но не твърде мн,мек е точно толкова за да си сложи всеки по свой вкус),и гарантирано няма да се размаже както го сложа така си седи,ако съм заета цял ден и цял ден ще седи и няма да мръдне,но това е така защото е водоустойчив и с вода трудно може да се изчисти от очите :D .Единственият му недостатък е че е по-специален за острене и не става с обикновена острилка,но просто се купува острилка на Импала,която също е 2,50 и всичко е ОК...
Sa6iTyYy купи си него няма да съжаляваш ;-) [/i]
Импала, импала, това, че е евтин остави, ама щом искаш да ти дращи очите е твой проблем...

pussycatdolls
01-05-2009, 19:10
BROOKLIN :grin:

и моя е на тая марка ... един златен е отвънка
Дам същият.Много съм си доволна от него,с какви ли не съм била на Avon,сякъкви но този е върха 8)

beachy_bunny
01-05-2009, 19:47
BROOKLIN :grin:

и моя е на тая марка ... един златен е отвънка
Дам същият.Много съм си доволна от него,с какви ли не съм била на Avon,сякъкви но този е върха 8)
+1111

cveteto64
01-05-2009, 19:59
BROOKLIN супер доволна съм от него

hot_girlll
01-05-2009, 20:01
"Golden Rose" и "BROOKLIN"
Golden Rose не се размазва но не черни много и трябва да повтаряш, повтаряш..., а BROOKLIN стои супер, но като мине малко време и ми се насълзяват очите и се размазва жестоко и се трия постоянно 8-)
Сутрин въобще не виждам кой нацелвам :lol:

mimichi
01-05-2009, 20:11
Аз си слагах точно тоя на Golden Rose и той не се личи толкова :?

sladka__droga
01-05-2009, 20:50
Golden Rose -- страхотни са !!

mirkisss
01-05-2009, 22:04
Golden Rose е мноо хубава :)

justt
01-06-2009, 11:42
Brooklin :) :P

GbSy
01-06-2009, 11:50
Аvon

BloomF
01-06-2009, 13:02
На AVON, ама вече рядко си слагам.

marilyn
01-11-2009, 20:46
Габрини. Не се размазва, не изчезва, не е скъп!

HardcoreSyndrome
01-11-2009, 21:14
MaxFactor, цялата ми декоративна козметика е на тази марка. Доволна съм и т.н.

littlebaby
01-12-2009, 05:05
Brooklin

BigFakeSmile
01-12-2009, 07:08
Avon
и аз..ама като си сложа по хубаво и ми замъглява погледа :?

Puky
01-12-2009, 11:39
BROOKLIN :grin:

Rullzzzzzzzzz :grin: :grin: :grin: :grin: Стана 2 години само такъв използвам .. другите са ми много твърди или цвта не ми харесва :grin:

iiirish
01-12-2009, 11:43
ползвала съм всички за които можеш да се сетиш и от никой не бях доволна. работата ми е такава, че се налага да бъда по 10 часа в денонощието с грим, и никой не издържаше достатъчно дълго - или се размазваше като отиваше повече във външната или повече във вътрешната част на окото, или се посипваше под формата на прах точно под очите... абе ужас :x спрях да ползвам и съм си много по-добре, една хубава спирала и един ефектен фон дьо тен - това е без което не мога на лицето. останалото не ме блазни 8-) с една дума -залагам на по-естествения тип грим - не на рисуването

zWezdichkaaa
01-12-2009, 11:45
на Ейвън

Dark_Angel_F
01-12-2009, 13:27
Brooklin

galu6a
01-12-2009, 15:08
Golden Rose ползвам бял и черен

moon_flower
01-12-2009, 15:42
Манхатън...направо е жесток...единствения досега,който се нанася много плътно и от раз,а и седи много време.

sweetsunshine
01-12-2009, 19:12
Моя е водоустойчив на Seventeen зелен(тъмно) и е с блестящи частици(в смисъл блести златисто,но не натрапчиво а съвсем леко).Даже и с вода го трия адски трудно и ако се къпя и съм забравила да го истрия след това едва се маха :D

Препоръчвам го горещо на всичко!

И ми е много странно как може да използвате тези боклуци Голдън Роуз?!Едно,че опаковките им са копирани :lol: решихме да се погаврим и да разгледаме сайта на Голдън-чо и фдт-опаковка като Dream mousse matte на Maybelline New York направооооо голям смях,големи копирни машини..трябва да ги съдят,че им отнемат идеите за кутиика/тубичка за фдт и гланц :x

Tonichka
01-27-2009, 20:40
Определено BROOKLIN :grin: :grin: :grin:

love_enrique
01-27-2009, 22:14
Oriflame
И аз и съм супер доволна :D

BlaCkMoOn
01-27-2009, 22:35
черен на AVON, много е мек и наситен. има и един сив, който стои супер яко на очертано око :)

bybit0o0
01-27-2009, 22:36
Golden rose - и триста пъти да си сложа пак не рисува
Impala - слаба работа
Brooklin - хубаво рисува черното е супер ама след 1 час и е под цялото ми око...не знам вече..постоянно си го махам от окото.. ;[..за ся не съм намерила хубав.. :(

SoFarSoG00d
01-28-2009, 07:52
Използвам продукти само на Christian Dior.Моливът е невероятно мек и хубав.

t1n4e7o
01-28-2009, 10:35
BROOKLIN :grin:

Най- добрия! :-P

mynichka
01-28-2009, 12:20
Avon :)

varnen4e
01-28-2009, 12:29
Аз така и не се научих да си слагам черен молив и това е положението. Изобщо не мога да си очертая окото така, както искам да е.. много ми е тъжно.. но- факт.

Claudette
01-28-2009, 15:15
Черен, водоустойчив на Seventeen и съм много доволна. Онези, които са по 2-3-4 лв. за нищо не стават май. Убедила съм се, че е по-добре да дам 7лв., от колкото да си купя за 2-3 лв. , ама да ми се налага да си слагам по 100 пъти на ден, само, защото се размацва. Пък каква картинка е след като се размаца, no comment.

kris4uuuu
01-28-2009, 15:37
Aз използвам на Манхатън.

BlackWings
01-28-2009, 15:56
Черен, водоустойчив на Seventeen и съм много доволна. Онези, които са по 2-3-4 лв. за нищо не стават май. Убедила съм се, че е по-добре да дам 7лв., от колкото да си купя за 2-3 лв. , ама да ми се налага да си слагам по 100 пъти на ден, само, защото се размацва. Пък каква картинка е след като се размаца, no comment.
А този на Севънтийн НЕ СЕ РАЗМАЗВА??
Питам , защото съм ползвала до сега какви ли не марки , и АБСОЛЮТНО винаги до половин час откакто съм го сложила , заприличвам на съпругата на Франкенщайн :-s В мен ли е проблема , незнам ... Очите ми май са дефектни.
Та препотъчайте някакъв , който да не е твърде мазен , но и да е плътен и да си личи :-o

vivteen
01-28-2009, 16:17
Golden rose.Доволна съм,много рядка ми се размазва.

SoFarSoG00d
01-28-2009, 16:51
Dior не се размазва,наистина е 30 лв някъде ама е качествен.

Giva
01-28-2009, 16:53
Brooklin и Flormar

blue_ice
01-28-2009, 18:36
по-голямата част са на Golden Rose

Goddess
01-28-2009, 18:47
В момента имам на Impala, Brooklin и на Avon.
Импала-та я слагам от външната страна на окото, защото не се размазва и малко отвътре.После отвътре слагам един от другите два, защото се нанасят по - лесно.Но пък Бруклин специално много се размазва, иначе е много мек и черен.

Claudette
01-28-2009, 19:46
Черен, водоустойчив на Seventeen и съм много доволна. Онези, които са по 2-3-4 лв. за нищо не стават май. Убедила съм се, че е по-добре да дам 7лв., от колкото да си купя за 2-3 лв. , ама да ми се налага да си слагам по 100 пъти на ден, само, защото се размацва. Пък каква картинка е след като се размаца, no comment.
А този на Севънтийн НЕ СЕ РАЗМАЗВА??
Питам , защото съм ползвала до сега какви ли не марки , и АБСОЛЮТНО винаги до половин час откакто съм го сложила , заприличвам на съпругата на Франкенщайн :-s В мен ли е проблема , незнам ... Очите ми май са дефектни.
Та препотъчайте някакъв , който да не е твърде мазен , но и да е плътен и да си личи :-o

Ееее, това, изглежда, наистина е индивидуално. Аз досега не съм чувала някой да се оплаче от този молив на Seventeen. :)

Пробвай с L'oreal, може да се получи номерът. :)

bug1965
01-28-2009, 20:17
Brooklin :grin: :grin: :grin:

SUSSIE
01-28-2009, 20:30
Бруклин :)

adizitk1
01-29-2009, 01:12
Golden Rose

Evanescencefan
01-29-2009, 10:52
Моя е водоустойчив на Seventeen зелен(тъмно) и е с блестящи частици(в смисъл блести златисто,но не натрапчиво а съвсем леко).Даже и с вода го трия адски трудно и ако се къпя и съм забравила да го истрия след това едва се маха :D

Препоръчвам го горещо на всичко!

И ми е много странно как може да използвате тези боклуци Голдън Роуз?!Едно,че опаковките им са копирани :lol: решихме да се погаврим и да разгледаме сайта на Голдън-чо и фдт-опаковка като Dream mousse matte на Maybelline New York направооооо голям смях,големи копирни машини..трябва да ги съдят,че им отнемат идеите за кутиика/тубичка за фдт и гланц :x ;-) Напълно съм съгласна!Не ползвайте гримове от сорта на Голдън Роуз,Импала,Бруклин и т.н.Козметиката им е много некачествена и до нищо хубаво няма да ви докара :? Имам съученичка,която използва некачествени гримове и прилича на карикатура.Има толкова много хубави марки като Лореал,Буржоа,Клиник,Диор,М ейбълийн,Манхатън,Севънтий н,Радиант,Макс фактор...И все пак избора си е ваш.

SoFarSoG00d
01-29-2009, 11:00
Точно тази козметика е канцерогенна и може да увеличи риска от рак на кожата,правят се от незивестни материали ,на неизвестни места,по-добре нищо не си слагайте,ако нямате средства за по-скъпи и качествени неща.

SoFarSoG00d
01-29-2009, 11:03
КОЗМЕТИКАТА КРИЕ ОПАСНОСТ ОТ РАК
Амелия Хил

За някои екологични, здравни и потребителски организации преследването на козметичните производители изглежда незначителна кауза в сравнение с борбата срещу отровите във въздуха, почвата и водата. Но много от същите токсини, които замърсяват околната ни среда от диоксини до петролни химикали могат да бъдат открити в шишенцата и флаконите, подредени по рафтовете в банята ни. Посещението на кварталната сергия за козметика може в най-добрия случай да ви докара алергии, възпаления и повишена чувствителност. А в най-лошия да ви струва живота...

Според данни на ООН, сега по света има около 70 000 широко използвани химикали, а всяка година се внедряват още по 1 000 нови. Националния институт за професионална сигурност и здраве на САЩ съобщава, че близо 900 козметични съставки са токсични. Според други източници тези цифри са прекалено занижени. Без съмнение много козметични продукти съдържат канцерогени. Това се допуска, защото козметиката не се смята за толкова сериозна, колкото лекарствата и храните, и почти не се контролира от закона.

Модерните козметични препарати съдържат множество съмнителни съставки, които биха се чувствали повече у дома си в лабораторните епруветки, отколкото по женските лица. Тези синтетични компоненти са евтини, устойчиви и имат дълъг срок на годност. Производителите просто ги обожават, но въпреки че първоначално изглеждат безопасни, резултатите от продължителната им употреба може да са смъртоносни.

Жените се излагат на риск от смъртоносни болести, употребявайки обичайни козметични продукти, за които не се изисква рецепта. Непрекъснато нарастващият списък от синтетични съставки, които производителите прибавят към продуктите си, превръщат най-невинно изглеждащите шампоани и кремове в коктейли от токсини, които при продължителна употреба могат да ви убият.

Нежеланите ефекти от токсините нараствате годините и десетилетията, обърквайки рецепторите на хормоните и бавно изменяйки структурата на клетките. Катранени пигменти, фенилендиамин, бензол, дори формалдехид са само някои от синтетичните химикали, широко използвани в шампоани, кремове и ружове все отрови, които се абсорбират в кожата с всяка употреба.

Пудрите имат най-малка степен на абсорбиране, докато мазните разтвори и овлажнителите позволяват поглъщане на повече от химикала. Гримът лесно може да бъде абсорбирай от нежната кожа около очите. Спрейовете, парфюмите и пудрите може да бъдат вдишани, дразнейки дробовете, а червилото често е поглъщано.

Още е рано да се знае със сигурност колко сериозен може да бъде отдалеченият ефект на вредните козметични съставки върху здравето, но вече е доказано, че някои от тях разстройват хормоните, увреждат имунитета и причиняват неврологични и репродуктивни увреждания. В повечето средства, които милиони жени ежедневно поставят на кожата си, има поне по два компонента, причиняващи рак при лабораторни животни. А това е достатъчно силно предупреждение.

Всички тези химични съединения са токсични и водят до рак (канцерогените) на гърдата, яйчниците, бъбреците, пикочния мехур, черния дроб, мозъка и кръвта, до разрушаване на клетките и преждевременно състаряване (всички изброени), или до хормонални нарушения в деликатния баланс на женската ендокринна система (разрушителите на хормоните).

Може би е добра идея да окачите този списък на огледалото, за да можете да проверявате това, което поставяте на кожата си! Снабдете се и с лупа - обикновено съставките са изписани с възможно най-ситен шрифт...

Днес много козметични компании заделят част от оборота си за борба с рака. "Купете червило - спасете живот" е типична рекламна кампания. Оказва се, обаче, че в самото това червило има съставки, които все повече се свързвате... възникването на рак!

Д-р Самуел Епщайн от Коалицията за предотвратяване на рака твърди, че в козметичната индустрия цари пълна анархия по отношение на това какво може да се слага в препаратите и какво не.

Боята за коса съдържа фенилендиамини и оцветители, които са доказано канцерогенни и водят до неходжкинов лимфом, левкимия и миелом. За оцветяване се ползват синтетични съединения, в които има арсен и олово.

Лосионите и кремовете съдържат диетаноламин и триетаноламин, които реагирате нитритите от храната и се получават нитрозамини - мощни канцерогени, причиняващи рак на мозъка и на кръвта.

Парабените са нефтопродукти, които масово се използват като консерванти в козметиката, защото не дразнят кожата, евтини са, нямат вкус и мирис и не позволяват развалянето на продуктите. Но все повече специалисти твърдят, че те се натрупват в организма и водят до рак на гърдата, тъй като действат като ксеноестрогени.

Фталатите се добавят в много червила и лосиони, даже без да се упоменават на етикетите. Тъй като са канцерогени, те вече са забранени за употреба в детските играчки и гумените залъгалки за бебета, на които им никнат зъби. Доказано е, че те пречат на правилното оформяне и развитие на тестисите, пениса и яйчниците.

Повечето козметични продукти съдържат полиетиленгликол, бронопал и други вещества, от които се получава мощната клетъчна отрова формалдехид (във формалин се поставят труповете, за да не се разлагат). Що се отнася до талка - друга широко използвана съставка - отдавна е доказано, че той е свързан с рака на яйчниците. Но санитарните власти мълчат...

Какво можем да направим?
Всеки човек има право да знае дали в продуктите на бита и храната се съдържат канцерогени. Всеки лекар е длъжен да предупреждава своите пациенти в духа на положената от него клетва "Преди всичко не вреди". Намираме се в разгара на същинска епидемия от рак и тя не може да бъде избегната докато индустрии като козметиката, хигиената, битовата химия, земеделието, скотовъдството, храненето и т.н. не бъдат принудени от закона да заменят канцерогените с безвредни вещества.
Парадоксът е, че даже самите лекари не знаят почти нищо по въпроса. Институциите, които трябва да им кажат, си мълчат, тъй като са свързани с индустриите, виновни за тази епидемия...
Затова като лекар мога да кажа само: четете етикетите на това, което купувате, интересувайте се кое е вредно и кое - не, споделяйте с близките си наученото и не вярвайте на всички реклами - така ще живеете по-дълго!

sweetsunshine
01-29-2009, 20:59
^ олеле нямаш си и на представа колко ме наплаши :shock: вече докато си избера някакъв продукт ще трябва да чета всяка една от съставките каква е :-D

ChOcOlaTEsTar
01-30-2009, 06:38
Вече не използвам,защото очната ми лекарка каза че е вреден а и може да причини алергия или инфекция. :o Преди използвах на Манхатън и беше добър