PDA

View Full Version : TRQBVA LI DA ME E STRAH?



mmm_sweet
01-05-2009, 14:12
:WARNING:(mnogo dulga istoriq)--->Mn sujelqvam,4e vi pritesnqvam,no prosto ne izdurjam ve4e.Imam edna priqtelka v u4ili6te,blizki sme,vupreki 4e se poznavame ot na4aloto na godinata.Gotina e,pu6i...hubavo,az ne pu6a,no ni6to ne moga da i kaja na neq nali?Tq prosto e ot tipa "party" momi4e-hodi na diskoteki vseki den,pu6i,napiva se,ne iskam i da si predstavqm kak e prekarala novata godina.Hodi s nqkakvi 23 godi6ni mom4eta,subira se s nqkakvi opasni kompaniii...i ob6to vzeto za neq tova e jivota :o Lo6oto e,4e iska i men da vuvle4e v neinite raboti,predlaga mi da probvam da pu6a,sled kato tq perfektno znae,4e sum adski protiv tova.Kogato izlezem vinagi vuprosa i e"Iska6 li da otidem v nqkoe bar4e da piinem po ne6to?" :-x Kogato i kazah,4e sum motivirana da ne propu6a do 12 klas,4e dori i ako moga mnogo po-napred,a tq-izsmq mi se v liceto :smt013 vika mi: Mili4ka,obzalagam se 4e nqma da izdurji6 godina v Sofia,bez da ne propu6i6 ili da ne propie6." na kakvo prili4a tova?moje da ne vodq "buen" jivot kat neiniq,no tq nqma ot kude da garantira tova!!!PROSTO NQMA OT KUDE I PAK PRODULJAVA DA MI GO NATQKVA!ottogava tq se durji sqka6 tq e na 20 godini,a az na 10.Az ne iskam da pu6a,za pieneto moje nali samo za po4erpka i zasega mi e dobre jivota,no prosto tazi misul mi se vurti v glavata,sqka6 nqmam pravo na izbor... :cry: daite mi suvet kakvo da predpriema,za da predotvratq tozi sblusuk?(na 14 sum)

Tienji
01-05-2009, 14:17
ДА ТРЯБВА ДА Т Е Е СТРАХ ! а съвет какъв да ти дам... самоубий се :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

mmm_sweet
01-05-2009, 14:19
:x mersi za suveta

Axe_vs_Sword
01-05-2009, 14:22
На колко сте?

Lucho
01-05-2009, 14:50
Знаеш ли какво ще ти кажа ?
Ще ме извиняваш за израза,ама я им е*и мамата...разкарай я !
Това не ти е приятелка ! Обзалагам се че и по-добри приятелки от нея ще си намериш,въпрос на време и търпение е.Ако не желаеш да си като нея - баста - просто прекъснете всякакви отношения !

@Тиенджи - В такъв момент не се прави на интересен,защото TeenProblem от такива като тебе бере душа...

xpreciousx
01-05-2009, 14:53
^ +1 по-добре да си без нея отколкото да тръгнеш по нейния път и да пропаднеш....

nymphadora
01-05-2009, 15:48
Махай го тоя курватор,че след време и ти ще станеш такава :x

Infinity
01-05-2009, 16:00
Ако ти е истинска фр няма да прави така...махай я по-бързо преди да си станала като нея!!!!! 8) 8) 8) 8)

Tienji
01-05-2009, 16:17
докато не си промениш мирогледа няма да получиш свестен отговор запомни това...

cherrypezz
01-05-2009, 18:02
Е не можеш ли просто да и обясниш,че си решила и това е ТОЧКА.Ако те разбере пак можете да си останете приятелки :(

your_secret
01-05-2009, 19:06
еми аз пуша а най-добрата ми приятелка не
всм тя е спортистка и няма как
иначе предлагала съм и да си дръпнне,правила го е няколко пъти,не беше особено очарована и оттогава само я питам искаш ли да дръпнеш, тя казва не и тва е :)

skrat4e
01-05-2009, 20:11
Най-близкият ми човек пие и пуши,а аз не и никога не ме е карал да правя това.Просто знае мнението ми по тези въпроси,така че говори с тази твоя приятелка и,ако нея наистина я е грижа за теб няма да те кара да правиш подобни неща.

Boyd
01-05-2009, 20:19
Първо на тая идиотка можеш да й кажеш, че като не искаш да пушиш - няма да го направиш. Да не ти дава разни гаранции, че щом живееш в София, значи ще пропушиш, защото е много смешно спрямо нея! Второ на "купонджийката" или кучката можеш да й кажеш, че щом тя се държи като такава, не значи че и ти трябва да си като нея! Трето според мен е най-добре да си намериш приятелка, с която да се забавляваш и да не ти казва какво да правиш, а не да си с тая лигла!

ArTanDra
01-05-2009, 20:55
Като си против пушенето не го прави има лесно, обаче не виждам какво се възмущаваш, че те е карала да ходите на барче и да пиете по нещо ?! Като изпиеш един коктейл или една малка водка/уиски/джин и др. не значи, че си алкохоличка. Всичко в умерени количества е добре. Според мен ако идеалите на това момиче са: да се напие, напуши и да мисли само с кого да си легне по - добре се отдалечи. Имай си я като резервен вариант, ако ти се разпуска някоя вечер или искаш разнообразие и така.

Bubbly
01-06-2009, 11:55
Не разбирам от какво трябва да те е страх, от поредната жертва на комерсиализацията ли? :smt010

BloomF
01-06-2009, 12:50
Направо я зарязвай. Дори и да не се събираш с компанията й и да не пушиш, всички които я знаят каква е веднага ще решат, че и ти си такава.

BqlaLiniq
01-06-2009, 14:07
В днешно време всички, които пушат и пият са готини.. На всеки му се иска да е готин.. Всички започнали да пушат е или от любопитство или защото искат да са готини.. В интерес на истината не всички се пристрастяват еднакво бързо. Обаче когато си пристрастен ти сам го усещаш и тогава си казваш "Защо ли ми беше да се захващам".
В случая ти осъзнаваш, че ще си навредиш на здравето обаче има и малък момент в който искаш и ти да пушиш, за да не си по-различна от другите..Искаш също да се събираш с нейната компания, защото е по-весела, но нещо отвътре ти казва, че не е правилно. Въпреки всичко повечето хора се събират според интересите си..тоест няма как да излизаш с хора, които всяка вечер пият в заведения, а ти да не пиеш (има и такива, но са рядкост). Хората, които ти казват, че не ти е истинска приятелка са в грешка.. След като тя пуши и пие и я вика със себе си и я кара и тя да прави същото значи тази нейна приятелка не я е грижа и за нейното си здраве. Моята теория е, че те харесва като човек и иска да прекарвате повече време заедно..а както обясних по-горе (с черно). Тоест избора от тук е само твой. Не ти казвам да спреш да общуваш с нея и т.н. щото е глупаво ;) Не ти казвам и да откажеш живота, който ти предлага тя, а именно по разнообразен и вълнуващ.. ;)

sladkata_presi
01-06-2009, 15:15
Ако ти е истинска приятелка ще се съобразява с твойте искания и няма да ти натяква постоянно това което тя желае да стане с теб-да се превърнеш в една курва...зарежи я,ще си намериш някоя по-свястна,от такива никой не се нуждае...

LittlePrincess
01-06-2009, 15:27
Ахахахах ' няма да издържиш и година в София без да пропушиш ' е как аз не пуша, а съм родена тука и винаги съм живяла тука?!?

РАЗКАРАЙ Я! Каква приятелка е тази, която ти бута цигарата в устата, когато знае, че ти не искаш да пушиш?

mmm_sweet
01-19-2009, 15:01
:-k ne moga da q zareja,6toto tq mi e OT KLASA vse pak a i ako go napravq 6te ostana samo s 1 fr,koito 6te trqbva da delq s neq,6toto sme si edna grupi4ka...taka 4e sum v gadno polojenie... :? ebati kusmeta det imam,dano da se premesti ot na6to daskalo,kakto planuva dr godina

PeopleAlwaysLeave
01-19-2009, 15:10
Тя насила няма как да те накара да пиеш и да пушиш - това си е лично твой избор и след като си преценила, че не искаш занчи не искаш. Спокойно, няма да ти завира фасове или фунии по устата...
По твойте думи ми изглежда като доста разхайтено хлапе тази твоя приятелка... Няма ли родители нещо да й упражняват контрол ? Защото на 14 да пиеш, да пушиш, да ходиш по дискотеките с 23 годишни не е много нормално... макар че като се има предвид в какво време живеем нищо не може да ме очуди...
Моят съвет е да се отдръпнеш лека-полека от нея, защото не е твоят тип приятелка - както ти самата казваш вие сте доста различни...ти не пушиш, не пиеш, не водиш толкова буен живот...просто доста се различават интересите ви и няма никакъм смисъл да продължавате да сте приятелки. За мен приятелят е човек, с когото имаме горе-долу общи интереси, човик с когота да се учим взаимно един от друг...а като гледам ти от нея няма какво да научиш.
Твое си е решението какво да правиш, но все пак ако прецениш да продължите приятелството си се опитай да я вразумиш по някакъв начин макар че ми се струва невъзможно... Най-малкото не позволявай да се повлиаеш от нея и да те подтикне към неща, които не искаш да правиш...

bishop
01-19-2009, 19:23
твойта приятелка поредната шафрантия. не я слушай и вс ще е на 6.

и не виждам какъв е проблема да и теглиш една. все ще си намериш още приятели в класа. можеш да тръгнеш и на някакви курсове (по англ примерно или някакъв спорт) и за нула време ще си намериш приятели и извън училище.

Nitroglycerin
01-19-2009, 19:37
Отстоявай принципите си,абсолютно твое си е решението какво ще правиш

BoCupycake
01-19-2009, 22:38
Kogato izlezem vinagi vuprosa i e"Iska6 li da otidem v nqkoe bar4e da piinem po ne6to?"
Лелеее колко "заплашително" звучи.... "да пиинем" не значи да се напиете или да пиете алкохол,може да е имала в предвид просто по кафе или сок...или и т'ва е опасно?

vika mi: Mili4ka,obzalagam se 4e nqma da izdurji6 godina v Sofia,bez da ne propu6i6 ili da ne propie6."
До няква степен е вярно.Е не на всеки се случва,но на повечето...и най-често срещаните случай са на тези които до тогава не са си позволявали такива волности.

Az ne iskam da pu6a,za pieneto moje nali samo za po4erpka
Аха да пиеш можеш,ама нея я упрекваш,че се наливала....аз някак си немога да ти разбера проблема... :-o ....мисля,че до няква степен и завиждаш.В смисъл искаш и ти да се държиш като нея,ама знаеш,че не е редно.

Се тая....не ме учуди с нито една дума.Има и много по-зле момичета на същата възраст като теб и приятелката ти.

taNcheto93
01-20-2009, 12:51
Не разбирам какъв ти е проблема. Моите приятели всички са такива. Пият, пушат(с малки изключения) и ходят по дискотеките. Аз пия и ходя на дискотека само когато има някакъв повод, а цигара съм палила няколко пъти, но попринцип не пуша. Това не ни пречи да сме приятели. Никой няма нищо против това каква съм и дори не биха ми позволили да пропуша. Това си е до характер. Може би твоята приятелка не вижда нищо лошо в това да пуши и затова ти предлага и на теб. Обясни и че не искаш и готово. Относно това, че ти е предлагала "да пиинете по нещо", това съвсем не означава, че иска да се напиете. Като не ти изнася да си с нея излизай и с други хора и ще си намериш приятели. Доколкото разбрах и теб не не те интересува тя, а това че ще останеш само с една приятелка. Ако мислиш, че може да ти навреди не излизай с нея и толкоз. Един съвет от мен: Не се страхувай!

DjBaloon
01-20-2009, 16:42
ъъъ
човек парави това което той реши,не това което му кажат... :-o
около мене почти вс пушат цигари аз не пуша не ме влече,не ме кефи...сам си избираш :-o

creet
01-20-2009, 17:26
Е не можеш ли просто да и обясниш,че си решила и това е ТОЧКА.Ако те разбере пак можете да си останете приятелки :(
+1

fashion4etyy
01-21-2009, 00:03
:WARNING:(mnogo dulga istoriq)--->Mn sujelqvam,4e vi pritesnqvam,no prosto ne izdurjam ve4e.Imam edna priqtelka v u4ili6te,blizki sme,vupreki 4e se poznavame ot na4aloto na godinata.Gotina e,pu6i...hubavo,az ne pu6a,no ni6to ne moga da i kaja na neq nali?Tq prosto e ot tipa "party" momi4e-hodi na diskoteki vseki den,pu6i,napiva se,ne iskam i da si predstavqm kak e prekarala novata godina.Hodi s nqkakvi 23 godi6ni mom4eta,subira se s nqkakvi opasni kompaniii...i ob6to vzeto za neq tova e jivota :o Lo6oto e,4e iska i men da vuvle4e v neinite raboti,predlaga mi da probvam da pu6a,sled kato tq perfektno znae,4e sum adski protiv tova.Kogato izlezem vinagi vuprosa i e"Iska6 li da otidem v nqkoe bar4e da piinem po ne6to?" :-x Kogato i kazah,4e sum motivirana da ne propu6a do 12 klas,4e dori i ako moga mnogo po-napred,a tq-izsmq mi se v liceto :smt013 vika mi: Mili4ka,obzalagam se 4e nqma da izdurji6 godina v Sofia,bez da ne propu6i6 ili da ne propie6." na kakvo prili4a tova?moje da ne vodq "buen" jivot kat neiniq,no tq nqma ot kude da garantira tova!!!PROSTO NQMA OT KUDE I PAK PRODULJAVA DA MI GO NATQKVA!ottogava tq se durji sqka6 tq e na 20 godini,a az na 10.Az ne iskam da pu6a,za pieneto moje nali samo za po4erpka i zasega mi e dobre jivota,no prosto tazi misul mi se vurti v glavata,sqka6 nqmam pravo na izbor... :cry: daite mi suvet kakvo da predpriema,za da predotvratq tozi sblusuk?(na 14 sum)

нз..но ще трябва да ме запознаеш с приятелката ти :-D :oops: :oops:

Darkkiss
01-21-2009, 02:38
ако не те е страх то ти си пълен идиот

mistake
01-21-2009, 12:01
Толкова ли е сложно просто да не правиш това което неискаш? Така както ти на нея не и слагаш ред на живота , така и тя неможе да те принуди. Ти си решаваш какво да правиш, ама след като нямате нищо общо...какви приятелки сте? :-o

lifes_slave
01-21-2009, 14:07
Не разбирам от какво трябва да те е страх, от поредната жертва на комерсиализацията ли? :smt010

Много точно го каза!! :-D :)

jambo_bs
01-21-2009, 14:41
Махай го тоя курватор,че след време и ти ще станеш такава :x

Не разбрах защо КУРВА.Това не е странен начин на живот.И аз не харесвам такъв живот от всичко да се въздържам.Живота е кратък.Не виждам нищо лошо в това са те приберат в полицията.После ще разказваш :grin: не виждам лошо да се напиеш - може да правиш неща които никога няма да направиш ако не си пил и т.н :P Живота е малък - изживейте го добре :D

fashion4etyy
01-21-2009, 16:11
Махай го тоя курватор,че след време и ти ще станеш такава :x

тцтц незнаех че да пиеш и пушиш е да си курва :-o

bigshityeah
01-21-2009, 16:49
nymphadora написа:
Махай го тоя курватор,че след време и ти ще станеш такава Mad


Не разбрах защо к***а.Това не е странен начин на живот.И аз не харесвам такъв живот от всичко да се въздържам.Живота е кратък.Не виждам нищо лошо в това са те приберат в полицията.После ще разказваш Very Happy не виждам лошо да се напиеш - може да правиш неща които никога няма да направиш ако не си пил и т.н Razz Живота е малък - изживейте го добре Very Happy
_________________
Много вярно казано :) Защо трябва да се правим на мили и добрички,когато искаме да си живеем живота до дупка ;) ? И аз пия и аз пуша и не е както се изразиха някои курвенско.. :?
Ти като не искаш да пушиш или да пиеш..Недей.Но ми се струва,че това момиче няма да ти бъде още дълго време приятелка..Сигурно те мисли за задръстена.
И чакай да те питам-ти ще си 'пазиш'девствеността до първата брачна нощ..или?? :-D
Тка де искам да кажа,че..може би и завиждаш,че излиза с момчета и си живее живота а теб те е страх един шибан фас да запалиш.. :?

bigshityeah
01-21-2009, 16:50
nymphadora написа:
Махай го тоя курватор,че след време и ти ще станеш такава Mad


Не разбрах защо к***а.Това не е странен начин на живот.И аз не харесвам такъв живот от всичко да се въздържам.Живота е кратък.Не виждам нищо лошо в това са те приберат в полицията.После ще разказваш Very Happy не виждам лошо да се напиеш - може да правиш неща които никога няма да направиш ако не си пил и т.н Razz Живота е малък - изживейте го добре Very Happy
_________________
Много вярно казано :) Защо трябва да се правим на мили и добрички,когато искаме да си живеем живота до дупка ;) ? И аз пия и аз пуша и не е както се изразиха някои курвенско.. :?
Ти като не искаш да пушиш или да пиеш..Недей.Но ми се струва,че това момиче няма да ти бъде още дълго време приятелка..Сигурно те мисли за задръстена.
И чакай да те питам-ти ще си 'пазиш'девствеността до първата брачна нощ..или?? :-D
Тка де искам да кажа,че..може би и завиждаш,че излиза с момчета и си живее живота а теб те е страх един шибан фас да запалиш.. :?