PDA

View Full Version : Мазна кожа :@



myHeartIsOnlyForYou
01-05-2009, 18:45
Кожата ми е мазна и нз и аз как да я почистя :o Нямам мн пъпки,защото ползвам Розова вода и тя ги изчисти,ама аз просто понякога като се погледна в огледалото и я виждам една такава мазна ..Имам черни точки само по носа 8-) Простоискам с нещо да я почиствам и виждам,че розовата вода ми действа мн добре,но явно не е достатъчно...Та бихте ли ме посъветвали за някаква серия от продукти с масло от рози ли нз нещо такова с рози,защото виждам че ми действа добре :)

LiveFlower
01-05-2009, 18:48
Що не пуснеш още една тема,а?

Swinkenhoffer
01-05-2009, 20:10
Ползвай салицилов спирт.На мен ми беше също мазна, но след 1-2 седмици като се мажех със спирта сутрин и вечер направо започна да ми се бели, защото ми беше суха.Ся се опраи :)
Зависи си от кожата... мойта козметичка ме намаза 2 пъти с тоя спирт и така започнах да се беля, че ми се еба майката. 8-) Едва се оправих.

Авторката може да си прави парна баня с лайка, после да си изтиска черните точки и накрая маска с хума и кисело мляко. Дерматологът също е вариант.

BoRe
01-05-2009, 21:27
+ почистващ гел
+ тоник
+ матиращ хидратиращ крем

Ou7taControL
01-05-2009, 22:00
+ почистващ гел
+ тоник
+ матиращ хидратиращ крем
kratko to4no i qsno ;-)

5StaR
01-05-2009, 22:26
+ почистващ гел
+ тоник
+ матиращ хидратиращ крем


az tiq ne sum gi 4uval prez jivota si 8-)

Ou7taControL
01-05-2009, 22:28
+ почистващ гел
+ тоник
+ матиращ хидратиращ крем


az tiq ne sum gi 4uval prez jivota si 8-) :lol: :lol: :lol:

SunSmile
01-06-2009, 09:26
Почистващ гел, серум, маска, скраб....Дори салицилов спирт
После нещо тунизиращо, тоника също е вариант, но има различни серуми, който не са за по - големи жени, както повечето се заблуждават. Има нови серии за млада кожа.
вечер използвай по - мазен, хидратиращ крем, а за през деня матиращ крем или някакъв не толкова мазен, за да не ти лъщи кожата
Салициловият спирт също е вариант, но внимавай да не си пресушиш много кожата, защото почва да се бели... Аз преди го ползвах сутрин и вечер, но вечер след спирта се мажех с много хидратиращ крем с разни витамини и масла и... не ми се пресуши кожата, но вече не е каквато беше преди.
:)

myHeartIsOnlyForYou
01-06-2009, 10:39
Почистващ гел, серум, маска, скраб....Дори салицилов спирт
После нещо тунизиращо, тоника също е вариант, но има различни серуми, който не са за по - големи жени, както повечето се заблуждават. Има нови серии за млада кожа.
вечер използвай по - мазен, хидратиращ крем, а за през деня матиращ крем или някакъв не толкова мазен, за да не ти лъщи кожата
Салициловият спирт също е вариант, но внимавай да не си пресушиш много кожата, защото почва да се бели... Аз преди го ползвах сутрин и вечер, но вечер след спирта се мажех с много хидратиращ крем с разни витамини и масла и... не ми се пресуши кожата, но вече не е каквато беше преди.
:)
Добрем ама този салицилов спирт сигурно се купува от аптеката 8-) Бихте ли ми казали колко струва и как се използва...

Carmen_Kass
01-06-2009, 14:28
Почистващ гел, серум, маска, скраб....Дори салицилов спирт
После нещо тунизиращо, тоника също е вариант, но има различни серуми, който не са за по - големи жени, както повечето се заблуждават. Има нови серии за млада кожа.
вечер използвай по - мазен, хидратиращ крем, а за през деня матиращ крем или някакъв не толкова мазен, за да не ти лъщи кожата
Салициловият спирт също е вариант, но внимавай да не си пресушиш много кожата, защото почва да се бели... Аз преди го ползвах сутрин и вечер, но вечер след спирта се мажех с много хидратиращ крем с разни витамини и масла и... не ми се пресуши кожата, но вече не е каквато беше преди.
:)
Добрем ама този салицилов спирт сигурно се купува от аптеката 8-) Бихте ли ми казали колко струва и как се използва...

Да,от аптеката се купува.Макс. 0.90 лв...на един памук слагаш малко и мажеш въпросните места.

SunSmile
01-06-2009, 14:37
Почистващ гел, серум, маска, скраб....Дори салицилов спирт
После нещо тунизиращо, тоника също е вариант, но има различни серуми, който не са за по - големи жени, както повечето се заблуждават. Има нови серии за млада кожа.
вечер използвай по - мазен, хидратиращ крем, а за през деня матиращ крем или някакъв не толкова мазен, за да не ти лъщи кожата
Салициловият спирт също е вариант, но внимавай да не си пресушиш много кожата, защото почва да се бели... Аз преди го ползвах сутрин и вечер, но вечер след спирта се мажех с много хидратиращ крем с разни витамини и масла и... не ми се пресуши кожата, но вече не е каквато беше преди.
:)
Добрем ама този салицилов спирт сигурно се купува от аптеката 8-) Бихте ли ми казали колко струва и как се използва...

Да,от аптеката се купува.Макс. 0.90 лв...на един памук слагаш малко и мажеш въпросните места.
Да, от аптеката. Тук струва около лев 1.20. Не е скъп, но действието му е добро. Като си вземаш спирта питай за някой хидратиращ крем за лице. Аз лично използвам Nivea Soft, като нощен крем, защото най - добре ми понася след почистването със спирт. Мисля, че не е скъп, но точна цена не мога да ти кажа.
тва е най - малката грижа, която може да полагаш за мазната си кожа. Иначе аз изпозлвам и още други мазила, маски, кремове... но и с това може да си пооправиш кожата :)

myHeartIsOnlyForYou
01-06-2009, 14:45
Почистващ гел, серум, маска, скраб....Дори салицилов спирт
После нещо тунизиращо, тоника също е вариант, но има различни серуми, който не са за по - големи жени, както повечето се заблуждават. Има нови серии за млада кожа.
вечер използвай по - мазен, хидратиращ крем, а за през деня матиращ крем или някакъв не толкова мазен, за да не ти лъщи кожата
Салициловият спирт също е вариант, но внимавай да не си пресушиш много кожата, защото почва да се бели... Аз преди го ползвах сутрин и вечер, но вечер след спирта се мажех с много хидратиращ крем с разни витамини и масла и... не ми се пресуши кожата, но вече не е каквато беше преди.
:)
Добрем ама този салицилов спирт сигурно се купува от аптеката 8-) Бихте ли ми казали колко струва и как се използва...

Да,от аптеката се купува.Макс. 0.90 лв...на един памук слагаш малко и мажеш въпросните места.
Да, от аптеката. Тук струва около лев 1.20. Не е скъп, но действието му е добро. Като си вземаш спирта питай за някой хидратиращ крем за лице. Аз лично използвам Nivea Soft, като нощен крем, защото най - добре ми понася след почистването със спирт. Мисля, че не е скъп, но точна цена не мога да ти кажа.
тва е най - малката грижа, която може да полагаш за мазната си кожа. Иначе аз изпозлвам и още други мазила, маски, кремове... но и с това може да си пооправиш кожата :)
10x :-)

PebblesNF
01-07-2009, 03:51
Честно да ви кажа на реклами не вярвам но имам в момента Про Актив дето го рекламират постоянно и работи прекрасно. Имах същия проблем като теб, мазна кожа и от време на време някоя пъпчица ми излизаше. Някаде от Нова Година на сам го ползвам и за 1 седмица ми оправи кожата. Не е мазна и следи от пъпки нямам.
Дори да си купиш почистващ гел и маска за лице трябва постоянство а не да го направиш един път и да очакваш чудеса. :-o

Vladkoy
01-07-2009, 10:54
Недей прекалява с миенето.. стимулираш мастните жлези да произвеждат повече мазнина .. Прочети за прекалената хигиена (http://kaprizi.org/forum/index.php?showtopic=82)

iiirish
01-07-2009, 11:47
Ползвай салицилов спирт.На мен ми беше също мазна, но след 1-2 седмици като се мажех със спирта сутрин и вечер направо започна да ми се бели, защото ми беше суха.Ся се опраи :)

ако ползваш салицилов спирт, го прави само сутрин или само вечер, но не повече от един път дневно. спирта е силен и бързо изсушава кожата, а понеже тя е мазна - колкото повече се изсушава, толкова повече мазен секрет произвежда, и ефекта ти става обратен. спирта е за почистване и дезинфекция след края на деня. той няма да премахне появилите се черни точки, но поне ще предотврати в голяма степен появата на нови.
съвета ми е да потърсиш маска за проблемна кожа. аз използвам маска със цинк на Лореал веднъж седмично и съм доволна. спирта е допълнително средство за да поддържаш кожата си, но не и лекарство

leidymimi
01-08-2009, 16:56
най - добре да идеш на дерматолог.той ще ти каже какво да ползваш

xselabyx
01-18-2009, 13:24
Аз също съм с Много мазна кожа какво ли не опитвах,Взех си Душ-гел за тяло ''Fa'' с лимонена трева и Olive Milk :) на мен ми помага :P :)

t0nit0yy
01-18-2009, 13:32
аз се мажа с някакъв спирт дето е 15 % салицилов спирт и останалите проценти не знам какъм..и не изсушава кожата. Действа много добре. А докато имаш пъпки все ще ти е мазна кожата.

avrityyy
01-18-2009, 19:03
Mi 4esny da ti kaja i moita koja e mazna :x :x Izpolzvah kakvo li ne -rozova voda,edni dr po4istva6ti ,no ni6ty..... :( Imah i mn pupki ,no nai nakraq si kupih edna seriq na Clinic(ot 3 4asti),prodava se v Beuty Zona v CCS-a.Ontna4alo ne vijdah efekt i zamazvah polojenieto(mnogoto pupki) s fonduten :) no f momenta kojata mi e spr ,iz4estena no produljavam da si q po4istvam (primerno sutrin i ve4er).Deistvitelno mn mi pomogna,dano i na tewe da pomogne :-) :-)

Fantomche
01-19-2009, 10:02
Кожата ми е мазна и нз и аз как да я почистя :o Нямам мн пъпки,защото ползвам Розова вода и тя ги изчисти,ама аз просто понякога като се погледна в огледалото и я виждам една такава мазна ..Имам черни точки само по носа 8-) Простоискам с нещо да я почиствам и виждам,че розовата вода ми действа мн добре,но явно не е достатъчно...Та бихте ли ме посъветвали за някаква серия от продукти с масло от рози ли нз нещо такова с рози,защото виждам че ми действа добре :) rozovata voda ne izu6ava tq samo po4istva no ovlajnqva toest tq ti q omaznqva :razz: